Model ÖBB 1216

Najnovejše v svetu železniških maket.
vlakoljubec

Model ÖBB 1216

Odgovor Napisal/-a vlakoljubec »

V tujini v trgovinah se je pojavil na policah novi model lokomotive rekorderke 1216 050 od ROCO. Na forumih v tujini so se že pred časom razvnele tudi že debate o modelu, sedaj so te debate podkrepljene tudi s slikami:
http://www.bahnforum.info/smf/index.php?topic=46434.198

Me pa zanima kdaj bo prišel model na Vir v Moko (če sploh bo prišel)???
Lokomotiva ÖBB 1216 je ista lokomotiva kot SŽ 541.
Nejc

Odgovor Napisal/-a Nejc »

Kako detaljno nareto!!! :shock: Stoj in glej!! =D> =D>

Kdor bo želel imeti, bo moral kar precej seči v žep!!! :D

lp NS
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

1216-050 = 159,99 €
1216-005 = 169,99 €

vir podatkov: http://www.modellbahn.at/index.html
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3868
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

Najprej se opravičujem v kolikor imam barvno slepoto. Roco model vmax lokomotive pa je vsaj po slikah iz tega linka popolnoma barvno zgrešen.

A ni to neka "bronasta" varijanta? Seveda je tu možnost, da nekomu ni uspela fotografija v nulo, ampak kaj takega si pa verjetno Roco ne sme privoščiti, sploh pa ne za tako ceno.

Lokomotiva je bila v tej akciji pridobivanja hitrostnega rekorda obarvana v temnejšo sivo :!:
Tine
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

Tine, ne ve se s katerim fotoaparatom je blo slikano ..... saj veš ..... modrina in podobno .... ;)
vlakoljubec

Odgovor Napisal/-a vlakoljubec »

[quote="milchy"]1216-050 = 159,99 €
1216-005 = 169,99 €

vir podatkov: http://www.modellbahn.at/index.html[/quote]

milchy kolikor sem videl na neti model 1216 005 ni prava št., ampak je 1216 001.
http://www.modellbahndiskont.com/popup_ ... 81/imgID/0
Ma je pa na trgu že od začetka novembra, št. je ROCO 62486.
:snowman :tree :train1 :train1
Uporabniški avatar
Griffith
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1140
Pridružen: 03.04.2007, 14:42
Kraj: Škofja Loka
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Griffith »

Tole je pa zelo ugodno. Mislim, da je tudi Piko zelo ugoden. MÄRKLIN je pa drag kot žafran.
Slika
vlakoljubec

Odgovor Napisal/-a vlakoljubec »

[quote="Griffith"]Tole je pa zelo ugodno. Mislim, da je tudi Piko zelo ugoden. MÄRKLIN je pa drag kot žafran.[/quote]

Ma oštja kej ma Piko in Marklin tudi OBB 1216??????????
Ali si pri Moko vidu???????????
Uporabniški avatar
Griffith
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1140
Pridružen: 03.04.2007, 14:42
Kraj: Škofja Loka
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Griffith »

Hotu sem to rečt da ko primerjam cene med seboj, da so od Maerklina daleč najdražje, od Piko pa najcenejše. Kar tako na splošno ne glede na točno določen model.
Se mi je pa danes zdelo zanimivo, ko sem videl tele cene:

Gre za Mehano HLD 78

3462-nmbs/sncb 78 DC-n° 7822 (Merelbeke-Gent)-114,50€
3463-nmbs/sncb 78 DC digital+sound-n° 7822 (Merelbeke-Gent)-215,60€
3465-nmbs/sncb 78 AC digital-n° 7822 (Merelbeke-Gent)-153,60€
3467-nmbs/sncb 78 AC digital+sound-n° 7822 (Merelbeke-Gent)-215,60€

Razumjivo je, da je lokomotiva na enosmerni tok brez dekoderja najcenejša, zanimivo pa je to, da se lokomotiva na izmenični tok dobi samo digitalna, ki je malce dražja, še bolj pa to, da med polno digitalno AC in DC sploh ni več razlike.
Slika
kit

Odgovor Napisal/-a kit »

Griffith, kar se tiče cen DC, DC digital+sound, AC digital in AC digital+sound si lahko kaj hitro izračunaš, saj gre za ESU dekoderje, ki so v vseh digital+sound modelih enaki, neglede na to ali je DC ali AC. V tekstu ti vse piše:
http://www.modellbahnshop-lippe.com/pro ... odukt.html
http://www.modellbahn-fokus.de/product/ ... index.html
Griffith kar se pa tiče cen med modeli Piko in Märklin pa tvoja ocena ni objektivna in je zavajajoča. Ali kupuješ samo Piko hobi modele, ker so razumljivo cenejši kot Märklinovi modeli iz višjega cenovnega razreda. Primerjaj modele med sabo v istem cenovnem razredu, saj ima Märklin-Trix tudi hobby modele. Se sprašujem, če si nasedu trgovcema Moko in Mladi tehnik, ki ponujata cenejše Piko hobby modele. Vedeti je pa potrebno, da včasih tudi cena ne laže!!

Konec koncev je pa vse odvisno tudi od tega koliko je kdo pripravljen odšteti za model in kakšen model želi imeti, ali pa če nekdo kupuje vse povprek, samo da je poceni, v kar pa močno dvomim.
Uporabniški avatar
AnejTS
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1141
Pridružen: 25.10.2005, 18:46
Kraj: Ptuj

Odgovor Napisal/-a AnejTS »

ja čist prav si povedal kit. Saj ima piko tud prestižne modele ki pa so tud dragi, če pa pogledaš pa ima vsaka firma hoby lokomotive in prestižne lokomotive (skoraj vsaka firma)
LP Anej
Uporabniški avatar
AnejTS
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1141
Pridružen: 25.10.2005, 18:46
Kraj: Ptuj

Odgovor Napisal/-a AnejTS »

Evo na Ebayu se stvarca že prodaja
tukaj pa link

A mogoče kdo ve če pride tud AC verzija, še bolj bi bil vesel če bi jo delal marklin :D?
LP Anej
Uporabniški avatar
Griffith
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1140
Pridružen: 03.04.2007, 14:42
Kraj: Škofja Loka
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Griffith »

A tko je to. Ne saj niti slučajno, da bi moja ocena bila objektivna. So samo moji subjektivni občutki, ki sem jih dobil med brskanjem po netu. Trenutno še ne kopujem ničesar. Kupoval bom, ko bom točno vedel kako in kaj. :)
Slika
Uporabniški avatar
AnejTS
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1141
Pridružen: 25.10.2005, 18:46
Kraj: Ptuj

Odgovor Napisal/-a AnejTS »

Podrobneje poslikana lokomotiva je pa tule
Spodaj pritisnite na Volgende, da boste šli na drugo stran.
LP Anej
vlakoljubec

Odgovor Napisal/-a vlakoljubec »

AnejTS ma je dobro spedenan model =D> .
U Lj. sem že velikokrat videl ÖBB 1216 v rdeči barvi, takšno, kot jo tudi dela Roco za 159€, ma sem si reku ta model si bom kupil.
Žal ga zaenkrat ni možno kupiti v Slo. si ga bom pa ob priliki šel nabavit v tujino. Dobro bi bilo, če bi Branko iz Moko povedal če jih bo kaj dobil, saj je pred dvema letoma na bolšjaku na Brodu dejal, da je zastopnik za Roco :?: :?:
Ko ga kupim, sporočim.
Odgovori