4-osni Transwagon

Najnovejše v svetu železniških maket.
kit

4-osni Transwagon

Odgovor Napisal/-a kit »

Zadnjič sem vidu ene 4-osne čist nove vagone z napisom Transwagon, ko so bili v vlakovni kompoziciji v Ljubljani.
A mogoče kdo ve, a kdo dela tak model v H0?
Izidor

Odgovor Napisal/-a Izidor »

Kit, pozdravljen,
a si morda imel v mislih tale vagon :idea: :idea: :uuuaavv
Slika
Sem ga ujel pred par dnevi. :lol::D

:pc1 :old Sicer pa so ti vagoni že nekaj časa ustaljena praksa na tirih SŽ-največkrat se videvajo na X. koridorju, pa tudi na kako stransko progo zaidejo.
Tale je prispel recimo iz Istre in je bil naložen s cementom za Nemčijo.

Lep pozdrav,
Izidor
kit

Odgovor Napisal/-a kit »

Izidor ja točno tega sem imel u mislih, a to kdo dela v H0, mislim s napisom Transwagon in da ima skup na eni strani 18 oken :?: :twisted:
LJ363
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1529
Pridružen: 30.07.2007, 17:27

Odgovor Napisal/-a LJ363 »

Pri Trix pridejo kmalu (št.art. 24420).
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

kit napisal/-a:Izidor ja točno tega sem imel u mislih, a to kdo dela v H0, mislim s napisom Transwagon in da ima skup na eni strani 18 oken :?: :twisted:
Electroten ga je imel v proizvodnji, mogoče kje dobiš še kakšnega
IBANEZ15
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 349
Pridružen: 12.11.2007, 13:01
Kraj: Zabukovica

Odgovor Napisal/-a IBANEZ15 »

Na hrvaškem forumu železnice.net se prodajata dva taka elecrotrenova vagona :lol:
LP
ZLATKO
kit

Odgovor Napisal/-a kit »

IBANEZ15 napisal/-a:Na hrvaškem forumu železnice.net se prodajata dva taka elecrotrenova vagona :lol:
A misliš te vagone? :shock: :shock: :shock:
Slika

Ti modeli niso isti, razlika je očitna Slika Slika vagon je imel samo dvojna vrata in ne treh
Izidor

Odgovor Napisal/-a Izidor »

Kit,
glede na to, da si videl vagon, ki sem ti ga ''pripopal'' zgoraj, bi se upal trdit da ga bo delal Trix.:?:
Nekaj podobnega pa pripravlja tudi Maerklin za letos.:-k
Malo si poglej njihovi spletni strani:
:m2 :science
http://www.trix.de/produkte/neuheiten_auswahl.php

http://www.maerklin.de/de/service/veroe ... eiten.html

Glej pod novosti 2008 in ju boš zagotovo našel. Potem pa ti ne preostane drugega kot, da si ga naročiš in kupiš.
:igraca :igraca
Pa obilo veselja ob novem modelu. :) :)

lep pozdrav,
Izidor
kit

Odgovor Napisal/-a kit »

Malo sem brskal po netu in našel pri Marklinu tole:
http://www.maerklin.de/de/service/suche ... suche.html

http://www.maerklin.de/de/service/suche ... suche.html


in pri Trixu tole :
http://www.trix.de/produkte/frontend/in ... hednumber=

http://www.trix.de/produkte/frontend/in ... hednumber=


Zdaj pa ne vem za katerega naj se odločim Slika

Izgleda, da bosta tako Marklin kot Trix delala identičen vagon, samo kataloški številki sta različni.
Izidor

Odgovor Napisal/-a Izidor »

Kit, da ti še malo pomagam pri lažjem nakup.
Tako Trix kot Marklin bosta delala identičen vagon-prototip je bil predstavljen na letošnjem sejmu V Nurnbergu-slike vagona pa so bile objavljene tudi v prispevku iz sejma v Novi progi oziroma Tim-u, če se ne motim. :roll: :wink:

Vagona bosta povsem identična, razlika je le v sistemu napajanja-oziroma kolesih. Zato ju tudi tržijo pod različnima kataloškima številkama.
Se pa ti vagoni razlikujejo malo med seboj-čelne stranice so različno pobarvane.:!: :idea:

Tako bo Maerklin delal tudi vagone z oznako SBB Cargo, ki jih tudi občasno videvamo pri nas.
Tudi tak vagon ne bi potemtakem smel manjkati v voznem parku.
:pamet

Vagon, ki sem ga slikal zgoraj pa je le ena od variant -Marklin ga bo verjetno izdeloval v prihodnjih letih-namesto klasičnega SBB znaka v polju za oznake in serijo vagona ima oznako TWA, spodaj pa državo kjer vozi CH-SBB.
Teh verzij vagonov pa bo še veliko, pač od naročil posameznih železnic in privatnih operaterjev.
Tako Trix ponuja vagon z oznako Sappi-ki se uporablja za prevoz kartona in papirnatih proizvodov.


Upam, da sem ti saj malo olajšal nakup.

Pa še majhen namig-če hočeš imeti vagone je najbolje, da jih naročiš že prej, ker je danes tendenca vseh proizvajalcev, da si ne delajo velikih zalog, ponatisi pa so že bolj redkost kot pravilo. :wink:
:kufe2 Malo pobrskaj po netu in primerjaj cene, potem pa se odloči za nakup.
Ponavadi so cene v prednaročilu malo nižje, ni pa nujno.:science

Če pa boš imel še kakšno vprašanje, pa le na plan.:hmm
Upam, da ti bom znal svetovati.
Lep pozdrav
Izidor :pomezik
kit

Odgovor Napisal/-a kit »

Izidor, najlepša hvala za izčrpen odgovor.
Ob tem se mi zastavlja še eno vprašanje. Slika Slika Če sta vagona z napisom Transwaggon identična katerega naj kupim? Slika

Hvala za odgovor.
Izidor

Odgovor Napisal/-a Izidor »

Kit, dobro vprašanje. :wink:

Odvisno kakšen sistem napajanja uporabljaš-če imaš enosmernega, potem kupi Trix-ovega, če pa imaš izmeničnega pa Maerklin-ovega. :idea:

Seveda lahko narediš tudi drugače. :old
Če v trgovini, kjer boš naročal zaželjenega modela pač nimajo na zalogi npr. Trix-ov vagon, lahko kupiš tudi Marklin-ovega in obratno, pri tem pa prodajalca poprosi, da ti na model namesti ustrezna kolesa z oziroma brez izolacije, odvisno pač od sistema napajana, ki ga uporabljaš.
Če pa si samo zbiralec modelov pa tega seveda ni potrebno.
Omenjeno potezo trgovci v tujini opravijo brezplačno-kako pa je z menjavo koles pri naših ponudnikih pa se pozanimaj. Praksa večine trgovin v tujini je, da to opravijo brez protiplačila, saj samo zamenjaš še neuporabljen material.

Pa veliko zabave ob novem modelu. :igraca :igraca :pomezik

Lep pozdrav,
Izidor
Izidor

Odgovor Napisal/-a Izidor »

Kit, pozabil sem dodati še linke nekaterih prodajalcev pri katerih lahko naročiš omenjene modele :
www.lokshop.de
www.modellbahnecke.de
www.modelleisenbahn.com
www.werst.de
www.puerner.de
www.memoba.at
........
izbira je res velika, omenil sem samo najbolj iskane trgovine na netu. Če ve kdo še za katero, pa na plano z njimi :pc3 :pc1

Ja, pa da ne pozabim na ''naši domači'': :m1
www.moko.si

Sedaj se pa odloči kje boš kupil vagone.

Lep pozdrav,
Izidor :wink:
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

@ kit - in kateri vagon si kupil ?
Brižitka 363
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2161
Pridružen: 17.08.2006, 8:57
Kraj: Brežice

Odgovor Napisal/-a Brižitka 363 »

Izidor napisal/-a:Vagona bosta povsem identična, razlika je le v sistemu napajanja-oziroma kolesih.
Ni to vseeno? Glede na to, da je vagon v igri...ali pač?
Odgovori