Problemi s SJ Rc6 (roco)

Najnovejše v svetu železniških maket.
Odgovori
Uporabniški avatar
Urban
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 171
Pridružen: 28.01.2006, 8:46
Kraj: Trebnje

Problemi s SJ Rc6 (roco)

Odgovor Napisal/-a Urban »

Danes se mi je med vožnjo vlakov po maketi pojavil problem z lokomotivo SJ Rc6 proizvajalca Roco (leto nabave 2000).
Tek lokomotive je bil že dalj časa glasnejši od ostalih Rocovih lokomotiv, ki si jih lastim.
Problem, ki se je pojavil pri lokomotivi je precejšen padec hitrosti, glede na moč ki jo daje transformator.
V svoji zbirki lokomotiv imam tudi lokomotivo Roco NSB El 16 (leto nabave 1999), ki ima enako podvozje in motor kot Rc6, zato sem primerjal hitrosti in prišel do precej slabih ''rezultatov''.
Pri 50% moči transformatorja ima El 16 večjo hitrost kot Rc6 pri 100% moči transformatorja. Poleg tega pa se je povečala tudi glasnost obratovanja, tako da Rc 6 ropota že kot kaka starejša Mehano dizlovka.
Pred tem so bili zobniki v obeh podstavnih vozičkih Rc 6 namazani s silikonskim oljem (sprejem), ki naj ne bi bil agresiven na plastiko.
Sicer pa je že od začetka Rc 6 vozila malenkost počasneje kot El 16, lokomotivi pa imata prevoženega nekoliko isto.
Tak nadležen »hrup« pri obratovanju pa ima že od začetka Rocova parna lokomotiva DRB 17, ki ima motor v tenderju (leto nabave 2002).

Zanima me kje tiči probelm in če kdo ve, kako ga odpraviti. Za odgovore se najlepše zahvaljujem.

LP Urban
kit

Odgovor Napisal/-a kit »

Preveri kako je z krdanskimi prenosi. Na nekaterih modelih so bili problemi na plastičnem zglobu, kjer so ti zglobi pokali, ko so bili nabiti na osi.
Uporabniški avatar
Urban
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 171
Pridružen: 28.01.2006, 8:46
Kraj: Trebnje

Odgovor Napisal/-a Urban »

kit napisal/-a:Preveri kako je z krdanskimi prenosi. Na nekaterih modelih so bili problemi na plastičnem zglobu, kjer so ti zglobi pokali, ko so bili nabiti na osi.
Oba kardanska prenosa sem razdrl, ponovno sestavil ter namazal. Podmazal sem tudi polžasti prenos iz kardana na podstavni voziček.

Kljub temu ni nobenega napredka. Se komu svita kaj bi bilo lahko narobe?

LP Urban
Odgovori