Vozni park modelov vozil SŽ

Najnovejše v svetu železniških maket.
Odgovori
kit

Vozni park modelov vozil SŽ

Odgovor Napisal/-a kit »

No pa začnimo z novo temo o modelih SŽ vozil.
Da se malo pobaham, moj prvi SŽ model je bil že davnega leta, ali iz prejšnega tisočletja Roco Hbis-z
Slika

Nadaljeval sem z nabavo potniškega vagona Roco Beelmt
Slika

Nadaljevanje sledi.....
Uporabniški avatar
AnejTS
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1141
Pridružen: 25.10.2005, 18:46
Kraj: Ptuj

Re: Vozni park modelov vozil SŽ

Odgovor Napisal/-a AnejTS »

kit napisal/-a:No pa začnimo z novo temo o modelih SŽ vozil.
Da se malo pobaham, moj prvi SŽ model je bil že davnega leta, ali iz prejšnega tisočletja Roco Hbis-z
Slika
kit a poleg tega hbis-a si dobil SŽ al JŽ oznako, katero si mogel prilepiti na vagon, ker jaz imam JŽ pa nevem kako to?
LP Anej
IBANEZ15
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 349
Pridružen: 12.11.2007, 13:01
Kraj: Zabukovica

Odgovor Napisal/-a IBANEZ15 »

Hvala bogu [-o< , da še kdo slika svoj vozni park in kaj objavi. Kit prosim nadaljuj. =D>
LP
ZLATKO
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Re: Vozni park modelov vozil SŽ

Odgovor Napisal/-a milchy »

AnejTS napisal/-a:
kit napisal/-a:No pa začnimo z novo temo o modelih SŽ vozil.
Da se malo pobaham, moj prvi SŽ model je bil že davnega leta, ali iz prejšnega tisočletja Roco Hbis-z
kit a poleg tega hbis-a si dobil SŽ al JŽ oznako, katero si mogel prilepiti na vagon, ker jaz imam JŽ pa nevem kako to?
anej vsi vagoni prve serije so dobili ploščico z oznako 79 JŽ, potem pa si lahko pisal v Roco, ali pa jo je predstavnik oz prodajalec, ki ti je vagon prodal in si dobil novo z ozanko 79 SŽ (vsaj tam kjer sem jaz kupil vagon je bilo tako - Kretschmann v Beljaku)
Uporabniški avatar
AnejTS
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1141
Pridružen: 25.10.2005, 18:46
Kraj: Ptuj

Re: Vozni park modelov vozil SŽ

Odgovor Napisal/-a AnejTS »

milchy napisal/-a:
AnejTS napisal/-a:
kit napisal/-a:No pa začnimo z novo temo o modelih SŽ vozil.
Da se malo pobaham, moj prvi SŽ model je bil že davnega leta, ali iz prejšnega tisočletja Roco Hbis-z
kit a poleg tega hbis-a si dobil SŽ al JŽ oznako, katero si mogel prilepiti na vagon, ker jaz imam JŽ pa nevem kako to?
anej vsi vagoni prve serije so dobili ploščico z oznako 79 JŽ, potem pa si lahko pisal v Roco, ali pa jo je predstavnik oz prodajalec, ki ti je vagon prodal in si dobil novo z ozanko 79 SŽ (vsaj tam kjer sem jaz kupil vagon je bilo tako - Kretschmann v Beljaku)
Najlepša hvala za odgovor Milan
LP Anej
kit

Odgovor Napisal/-a kit »

AnejTS pri modelu vagona Roco Hbis-z sem dobil priložena oba napisa JŽ in SŽ, vendar sem se odločil za SŽ
Slika

No sedaj bom pa iz prejšnega tisočletja preskočil v sedanjost in bom pokazov zadnjo pridobitev mojega voznega parka SŽ 541
Slika

se nadaljuje......
kit

Odgovor Napisal/-a kit »

Bom danes še malce nadaljeval.
Po slovenskih tirih vozijo tudi ÖBB 1216 in sicer jih upravljajo kar slovenski strojevodije. Zato sem se odločil za nakup modela ÖBB 1216, ki mislim, da tudi nekako sovpada v SŽ
Slika

Nekako me pa moti to, da v Sloveniji ni zsatopnika za Roco Modelleisenbahn GmbH ravno v trenutkih, ko je luč sveta ugledal prvi težkopričakovani serijski model SŽ541 in malce pred tem tudi ÖBB 1216.
Tako se moramo znajti vsak po svoje.

Se nadaljuje......
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

IBANEZ15 napisal/-a:Hvala bogu [-o< , da še kdo slika svoj vozni park in kaj objavi. Kit prosim nadaljuj. =D>
Tudi jaz bi z veseljem kaj slik objavil samo nimam primernega ozadja :cry:
kit napisal/-a:Nekako me pa moti to, da v Sloveniji ni zsatopnika za Roco Modelleisenbahn GmbH ravno v trenutkih, ko je luč sveta ugledal prvi težkopričakovani serijski model SŽ541 in malce pred tem tudi ÖBB 1216.
Tako se moramo znajti vsak po svoje.
Sem skočil na http://www.roco.cc pogledat pa res ni MoKo vmes. Zelo zanimivo, saj če me spomin ne vara, je do nedavnega še bil...
Goran
sebastiant
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 946
Pridružen: 24.03.2008, 17:12
Kraj: Ljubljana

Roco zastopnik

Odgovor Napisal/-a sebastiant »

Pred leti je bila zastopnica Roca Primotehna iz Maribora.
Žalostno, a nikomur ne uspe ostati zastopnik!
Verjetno so problem cene in zaradi tega naše nekupovanje. :D
Sebastian
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

Gorchi napisal/-a:
IBANEZ15 napisal/-a:Hvala bogu [-o< , da še kdo slika svoj vozni park in kaj objavi. Kit prosim nadaljuj. =D>
Tudi jaz bi z veseljem kaj slik objavil samo nimam primernega ozadja :cry:
.
kakšno ozadje pa rabiš ? Sebastiant tud nima prav posebnega ozadja, pa so njegove slike super ;)
vlakoljubec

Odgovor Napisal/-a vlakoljubec »

Tudi moja zadnja pridobitev je kot kit-ova model SŽ541. Zanjo sem odštel 178€ dostavljeno v roke. bila je tudi iz tega paketa
Tin€ napisal/-a:
milchy napisal/-a:.. dočaka .....

danes je 008 že peljala prvi vlak na Jesenicah ....
Izvira pa iz tega paketa prispelih lokomotiv
Slika
Kolega mi je pa dejal, da jo je naročil preko spleta in je zanjo plačal 160,20€ zraven je pa še prištel 9€ za poštnino, 13€ za zavarovanje pošilke (bolj zaščiten paket + zavarovanje pred poškodbam) in 2,54€ za stroške nakazila denarja v tujino kar mu je pobrala banka. Nazadnje ga je model SŽ541 stal skupaj reci in piši 184,74€.

Lp
Lovro
dunhill
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 475
Pridružen: 27.03.2008, 12:30

Odgovor Napisal/-a dunhill »

V Gradcu so jih imeli po 163,00 EUR, vendar jim je zaloga hitro pošla, naročeno pa že imajo drugo.

Ali je mogoče že kdo naročal kaj od Kleinbahna iz Dunaja. Sam sem naročil preko njihove spletne strani, pa ni nobenega odziva?
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

milchy napisal/-a:kakšno ozadje pa rabiš ? Sebastiant tud nima prav posebnega ozadja, pa so njegove slike super ;)
Kit ima še bolj revno ozadje ;) Ne, dejansko ne bi slikal vagone in lokomotive pred belim zidom in po možnosti na vinaz ploščicah. Pri Tebi je ozadje veliko bolj zanimivo. Če bi imel pa kaj takega, kot uporablja Borut Puklavec za svoje (in Bartolove) izdelke, ali Tvojo maketo, bi bilo pa fenomenalno. Ko bom malce na čistem s časom, si bom verjetno omislil neko dioramo - hand made seveda!
Goran
Uporabniški avatar
Thommo
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 94
Pridružen: 10.10.2008, 9:13
Kraj: Rijeka, HR

Odgovor Napisal/-a Thommo »

Dio moje kolekcije je i ovaj SŽ Habbillns od Roca. Jako lijep model!

Slika
Slika
Slika
Društvo prijatelja željeznice "Štacion", Rijeka
www.stacion.hr
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

Gorchi napisal/-a:
milchy napisal/-a:kakšno ozadje pa rabiš ? Sebastiant tud nima prav posebnega ozadja, pa so njegove slike super ;)
Kit ima še bolj revno ozadje ;) Ne, dejansko ne bi slikal vagone in lokomotive pred belim zidom in po možnosti na vinaz ploščicah. Pri Tebi je ozadje veliko bolj zanimivo. Če bi imel pa kaj takega, kot uporablja Borut Puklavec za svoje (in Bartolove) izdelke, ali Tvojo maketo, bi bilo pa fenomenalno. Ko bom malce na čistem s časom, si bom verjetno omislil neko dioramo - hand made seveda!
če ti pa ni predaleč (kot je mogoče komu) se pa lahko pripelješ na Jesenice, poslikaš ....... in daš za pir ;)
Odgovori