Vozni park modelov vozil SŽ

Najnovejše v svetu železniških maket.
Odgovori
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Milchy, mrbit, nkol se ne ve ;)
:berr
Goran
kit

Odgovor Napisal/-a kit »

Da nav pomote, nisem se mislil bahati z maketo, ampak z modeli :lol: :lol: :lol: :lol: zato sem tudi slikal na beli podlagi, ker so pa slike slabe sem se odloči, da se spravim nad maketo, ampak to na takšno mesto, da so glavni igralci modeli :lol: :lol: in ne pokrajina na maketi
Maketa bo pa morda nekoč nekje tudi gotovo v slikah, seveda če...... :wink:
pa ponovimo slike:
Slika
Slika
Slika
Slika

V moji zbirki je tudi Roco Habbillns model, ki ga je predstavil v sliki Thommo, govora o tem modelu je bilo tudi na: http://www.vlaki.info/forum/viewtopic.p ... c&start=30
Slika

Pred tem modelom je bil nabavljen tudi dvoosni model
Slika


nadaljevanje prihodnjič.....
dunhill
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 475
Pridružen: 27.03.2008, 12:30

Odgovor Napisal/-a dunhill »

Po mojem, je prva verzija slikanja modelov na "vinil" ploščicah za predstavitev modelov veliko boljša kot te zadnje z maketo v ozadju. Gre vendar za samo predstavitev modela in tukaj so mi najbolj všeč Sebastianove predstavitve, kjer doda še kakšno "malenkost" v obliki hiške in to je to.

Sama predstavitev je seveda stvar okusa tistega, ki predstavlja svoje modele. Res je, da imamo ponavadi največ za povedat prav tisti, ki se zaradi upravičenih ali neupravičenih razlogov slikanja svojih modelov ne lotimo. Zato ne glede, kakšno je ozadje in kvaliteta slik (vsi pač nismo mojstri fotografije z vrhunskimi fotoaparati in tema o kvaliteti bi po mojem mnenju sodila na drugi forum) sem vesel vsake predstavitve tako modelov kot tudi maket samih.

Zato vsa podpora vsem, ki predstavljate svoje modele!
kit

Odgovor Napisal/-a kit »

No vendar se je en skorajžu, pa napisu kokr misl.
dunhill napisal/-a:Res je, da imamo ponavadi največ za povedat prav tisti, ki se zaradi upravičenih ali neupravičenih razlogov slikanja svojih modelov ne lotimo.
bi te pa prosu, da še mal obrazložiš kaj je to "upravičenih ali neupravičenih razlogov" ... a se morbit bojite, da ni kaj pokazat :?: , ... a je mogoče poblem v slikanju, pol pa slike na forum popat :?: , al se pa kdo boji, da se bo prepoznal po ...... :?:

Aja Gorchi upam, da so za tebe sedaj bolj bogate slike :lol:
dunhill
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 475
Pridružen: 27.03.2008, 12:30

Odgovor Napisal/-a dunhill »

Pri meni je največji faktor pomanjkanje časa. Če samo pomislim, da je treba modele z vseh koncev skup zbobnat, nekako smiselno uredit, pa po novem še na ozadje treba pazit :twisted: , pa na profesionalnost fotografije, pa...

Mogoče bo kaj časa pozimi (sem v gradbeništvu) če bo huda zima...
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

kit napisal/-a:Aja Gorchi upam, da so za tebe sedaj bolj bogate slike :lol:

:hang
Za moj okus je sedaj slika veliko lepša in še vedno je v ospredju model. Vse ostalo pa sem zapisal... aha semkaj.
Konec debate o tem.

Dunhill, če si pa slučajno mene imel v mislih, da imam preveč za povedat, boš pa našel vsaj dva primerka iz mojega voznega parka na tem forumu. In da ne bo pomote, ker ste začeli tako lepo objavljati slike svojih modelov, imam namen tudi jaz. Nekaj jih že imam slikanih a s popolnoma drugačnimi nameni.
Goran
dunhill
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 475
Pridružen: 27.03.2008, 12:30

Odgovor Napisal/-a dunhill »

imamo - ni mišljeno Gorchi ampak je mišljena prva oseba množine (če se ne da razbrati, med navedeno prištevam tudi sebe)..

S svojim mnenjem sem hotel samo povedati, da s svojo kritiko (ja, včasih tudi upravičeno) odvrnemo manj spretne na nekem področju, ki je glede na predstavitev sekundarnega pomena, pa mogoče s tem odvrnemo nekoga, ki nam bi želel predstaviti prave bisere, ki jih ima doma na "lageru" ali v vitrini.

Vsekakor pa z veseljem pričakujem predstavitev zbirke!
Uporabniški avatar
U-37
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 24
Pridružen: 18.10.2008, 17:55
Kraj: Koper
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a U-37 »

dunhill napisal/-a:V Gradcu so jih imeli po 163,00 EUR, vendar jim je zaloga hitro pošla, naročeno pa že imajo drugo.

Ali je mogoče že kdo naročal kaj od Kleinbahna iz Dunaja. Sam sem naročil preko njihove spletne strani, pa ni nobenega odziva?
Jaz naročil SŽ541 preko spleta Modellbahndiskont, tudi Dunaj. Cena 160.20 + poštnina 12.80 + provizija banke za nakazilo 0.35 = 173.35.
Ker bili še prazniki vmes vse skupaj trajalo 10 dni.
kit

Odgovor Napisal/-a kit »

Pa da se vrnemo nazaj na temo bom pa danes gor pripopov dva vagona tipa "Es"
Prvi je od proizvajalca Roco:
Slika

Drugi je pa bil izdelan ekskluzivno za LMG. Proizvedel ga je KLEIN Modellbahn v nakladi 200 kom:
Slika

To je model muzejskega vagona
Slika

se nadaljuje.....
Uporabniški avatar
Thommo
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 94
Pridružen: 10.10.2008, 9:13
Kraj: Rijeka, HR

Odgovor Napisal/-a Thommo »

Stvarno lijepi modeli, kit. Iako SŽ modela nema puno, ipak ih je bilo dosta, prema našim HŽ... :(

Enivej, još jedan Roco SŽ je kod mene u prometu! :wink:

Slika
Društvo prijatelja željeznice "Štacion", Rijeka
www.stacion.hr
kit

Odgovor Napisal/-a kit »

Thommo lepo in pohvalno, da si se odločil pokazati svoje SŽ modele (vagone). Res je SŽ modelov več kot HŽ, vendar naj ti zaupam, da so v mojem voznem parku tudi HŽ vagoni zaradi bolj popolne zbirke, pa tudi videvamo jih pri nas na SŽ
Tudi v moji SŽ zbirki je omenjen Roco Gbs vagon
Slika

Na vagonu so vrata pomična
Slika

Naslednji vagon v mojem voznem parku je Herisov Gbs
Slika

...se nadaljuje....
kit

Odgovor Napisal/-a kit »

No pa še en Kleinmodellbahnov SŽ Habis, ki je bil ravno tako narejen v izredno majhni seriji


....se nadaljuje....
Zadnjič spremenil kit, dne 06.04.2009, 22:13, skupaj popravljeno 1 krat.
kit

Odgovor Napisal/-a kit »

Pa še malce ostanimo pri Kleinmodellbahnu
Prvi vagon Eas-z je bil izdelan že pred leti

Naslednji isti model Eas-z je bil izdelan s drigimi številkami

....se nadaljuje....
Zadnjič spremenil kit, dne 06.04.2009, 22:13, skupaj popravljeno 1 krat.
dunhill
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 475
Pridružen: 27.03.2008, 12:30

Odgovor Napisal/-a dunhill »

Za ta zadnji Kleinbahnov model - v Gradcu v trgovini ga nimajo več, niti hrvaškega (v njihovi trgovini sem bil pred približno mesecem - ponujala mi je češkega :? ) mogoče kdo ve, kje se da (ali še sploh) naročiti?

Sam sem ga naročil preko njihovega spletnega portala, poslal še mail, a je vse tiho... Želel sem tudi snežno frezo s tenderjem, pa nič od tega. Zdaj bo pa s snegom hudič...

Kakšne izkušnje imate s Kleinbahnom?
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Kleinbahn je propadel in pojedel ga je Roco oz. njihov nemški lastnik. Bojim se, da ne preostane drugega kot pa brkljanje po eBayu. :?
Goran
Odgovori