Šolska maketa na Aljaževi

Najnovejše v svetu železniških maket.
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Branko napisal/-a: Pri izdelavi te makete pa je bil zraven tudi Ravbar Branko-strojevodja (sin je sedaj večkrat prisoten na forumu s fotopisi).

Branko

Ata Brane je tudi naš član. Treba ga bo malo pocukati, da nam še sam kaj pove o tej maketi. Slika
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
miloš
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 388
Pridružen: 26.11.2008, 10:12

Odgovor Napisal/-a miloš »

Tine
Ko sem prvič stopil v ta prostor,je bil tak kot sedaj.Na sredi je že stala sestavljena miza za novo maketo.
Verjetno je bil tirni material uničen pri podiranju,če so se te stvari včasih lepile na podlago.Z Urošem sva vse tire na novi privijačila z maerklinovimi vijaki(mučno delo).
V smeteh sem našel v kepo stisnjeno kar nekaj zgornjega voda,katerega sem vzel domov,ločil nosilne stebre in za silo poravnal.Stebri so bili verjetno star maerklin.Vse skupaj sem dal na enem od bolšjakov na mizo z napisom Vzemi če rabiš-in je šlo.

Miloš
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3866
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

Miloš, nikar me ne razumi napak. Po vsej verjetnosti je takrat padla odločitev, da starega analoga ne potrebujejo več in se je pač prešlo na digital.

Pri vijačenju K tirov pa je čudežno pomagalo vrtalka, pomožnosti baterijska in sveder 1 mm, Marklinovi vijaki za pritrditev tirov so namreč 1,4 mm.
Tine
Odgovori