Modeli iz medenine

Najnovejše v svetu železniških maket.
Odgovori
parna
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 484
Pridružen: 17.03.2008, 20:01

Modeli iz medenine

Odgovor Napisal/-a parna »

Izločeno iz Model JŽ/SŽ 06-018 iz medenine - v sliki in besedi

Naj teče beseda o modelih iz medenine v samostojni temi.

Moderator Dolfe


======================================================



Čudovito.

Slika

Neko madžarsko podjetje,je izdelovalo lokomotive iz medenine ,naše lokomotive JŽ 32, JŽ 11 ,JŽ 17,njihove cene so bile:

MAV 601-JŽ 32-480 EUR
JŽ 11-360 EUR
JŽ 17-320 EUR

To podjetje se imenuje DEAKMODELLSPORT.,danes izdeluje zelo lepe dizel lokomotive,motornike,in električne lokomotive.
Zanimivost,izdeluje tudi naše dizellmotornike,ki so vozili po stari Jugoslaviji v 30.letih.

Lep pozdrav.

Slika

Tako izgledajo modeli.


Slika


Slika


Slika

Slika


Cena motornika je 245 EUR,prikolice pa 150 EUR.
parna
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 484
Pridružen: 17.03.2008, 20:01

Odgovor Napisal/-a parna »

Čakamo na slike JŽ 06-018.
Gorchi ,prosim za še več slik.

Lep pozdrav.
IBANEZ15
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 349
Pridružen: 12.11.2007, 13:01
Kraj: Zabukovica

Odgovor Napisal/-a IBANEZ15 »

@parna lepi motorniki. A so ti na sliki v tvoji zbirki?
LP
ZLATKO
parna
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 484
Pridružen: 17.03.2008, 20:01

Odgovor Napisal/-a parna »

Ne še,bodo pa.Zdaj se tako težko odločam glede TRIX-ovega Orient express-sa in temi motorniki.Zelo težka odločitev.

Lep pozdrav.
parna
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 484
Pridružen: 17.03.2008, 20:01

Odgovor Napisal/-a parna »

Za vse ljubitelje MAV 601-JŽ 32,ki jo je izdelala tovarna DEAKMODELLSPORT,je iz medenine,cena je 480 EUR,zgoraj imenovana tovarna je izdelala tudi JŽ 11in JŽ 17.Edina škoda je,da modelov ne izdelujejo več,kako neumen sem bil,da jih v začetku nisem takoj kupil,ampak sem čakal,najprej sem hotel kupiti vse tri,potem,pa sem šel v Italijo,in v Avstrijo,pa si kupil druge garniture,ko sem planiral,te lokomotive,pa so jih nehali izdelovati.Zdaj sem pa odločen,da bom kupil motornike.Kdor čaka,ga čas prehiti.

Slika

Lep pozdrav.
parna
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 484
Pridružen: 17.03.2008, 20:01

Odgovor Napisal/-a parna »

Zagnanost,te drago stane.

Lep pozdrav.
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

parna, sej lepo , da nam predstaviš te lepe (in drage) lokomotive, samo nisem čist ziher, če to paše v Gorčijevo temo o izdelavi 06, ki jo pelje že nekaj časa .....
mogoče bi to pasalo v novo rubriko ..... s primernim naslovom ....

(pa brez zamere)
parna
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 484
Pridružen: 17.03.2008, 20:01

Odgovor Napisal/-a parna »

Brez zamere Milchy,vem,da je serija 06 kraljica slovenskih prog,ampak moram predstaviti tudi podložnike,brez katerih tudi ne gre.
Tvoja stran vlaki.net,je zelo lepo urejena,veš kaj me zanima,kdaj bo srečanje teh medeninastih lokomotiv na MMJ.

Lep pozdrav.
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

je blo, je blo ..... Velimir je prinesu svoje, Gorči tud svojo lepotico .... kdaj bo pa naslednjič ..... samo ciganka ve .......
parna
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 484
Pridružen: 17.03.2008, 20:01

Odgovor Napisal/-a parna »

Koliko pa stane izdelava lokomotive 06 ?
Je cena primerljiva z medeninastimi izdelki tovarne DEAKMODELLSPORT z Budimpešte?

Lep pozdrav
parna
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 484
Pridružen: 17.03.2008, 20:01

Odgovor Napisal/-a parna »

Gorchi javi se,Velimir javi se...
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Za ceno svoje 06 sem že napisal - vse je odvisno od tega, koliko kompliciraš in kaj želiš od nje, samo za vitrino, samo grobi model ali pa bolj natančen model, ki lahko tudi pelje po maketi, mogoče celo digitalno in z zvokom. Jaz sem šel na praktično najdražjo varianto četudi prav veliko se ne bo vozila ker preprosto nimam makete. Tako je na uč materialna vrednost lokomotive okoli 700 EUR, cena dela pa ostaja neznanka.

G. Crha pa kolikor vem ima trenutno težave z netom, za 11-ko pa sva se pogovarjala, da ima denarne težave. Žal ta trenutek ne morem kaj več povedati.

Sicer pa izdelava medeninaste lokomotive niti ni tako težka kakor se zdi. Medenina je namreč ravno prav trda in tudi mehka za obdelavo, večji problem pa je jedkanje. Ampak tu nam na pomoč lahko pride firma Iskraemeco, konkretno njihov laboratorij, kjer se da za ne prehudo ceno zjedkati medenino od debeline 0,2mm pa tja nekako do 1 mm. Velikost pleha, ki ga zjedkajo je nekako 300x200 mm, upoštevati je treba 1 cm rob in pa okoli delov naj bi bila reža debeline 0,5mm pač zaradi ekonomičnosti jedkanja. Potem rabite le še kak modelirni program (Autocad) ali/in Corel Draw za izdelavo predloge, na podlagi katerega izdelajo 2 filma in zjedkajo. Skupaj z materialom naj bi prišla ena kopija v rangu 100-200 EUR, odvisno od velikost, debeline materiala in dodatnega dela na filmu. Z malo domišljije in veliko rpidnih rok se da tako narediti vse dizle plus še kako parno lokomotivo, recimo 03 (Süd 109), za katero najdete okviren načrt v Anno januar 1911...
Goran
Odgovori