Modelne novosti 2009

Najnovejše v svetu železniških maket.
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Hvala Izidor, zadeva deluje. Mogoče bi lahko odprli še temo o sejmih modelov? Verona je 7. in 8. marca recimo, sejem v Novegru nekje v jeseni, ponavadi septembra, potem je tu zagotovo še sejem na Dunaju, mogoče kak Berlin...?
Goran
Izidor

Odgovor Napisal/-a Izidor »

Gorchi napisal/-a:Hvala Izidor, zadeva deluje. Mogoče bi lahko odprli še temo o sejmih modelov? Verona je 7. in 8. marca recimo, sejem v Novegru nekje v jeseni, ponavadi septembra, potem je tu zagotovo še sejem na Dunaju, mogoče kak Berlin...?
Vsekakor Goran,
ideja sploh ni slaba.
Kar nekaj ljubiteljev se vsako leto odpravi na tovrstne prireditve in lepo bi bilo, da pokažejo novosti tudi ostalim, ki tja ne gredo.

Sicer pa mislim odpreti za naše novitete posebno temo......a o tem kasneje.
Lep pozdrav,
Izidor
Uporabniški avatar
AnejTS
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1141
Pridružen: 25.10.2005, 18:46
Kraj: Ptuj

Odgovor Napisal/-a AnejTS »

Tukaj je pa nov Mobil station- če greste naprej je tud opis.
LP Anej
Uporabniški avatar
SandiP
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1572
Pridružen: 11.11.2007, 9:39
Kraj: Ljubljana Moste
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a SandiP »

Jaz pa pravim, da ima Piko nekaj zanimivega za nas. Đuro naprimer, SNCF BB 63000 v start setu 57162 (1 kvartal 2009).
Slika

In kasneje v 4 kvartalu 2009 še ena podobna. Samo malo veliko številk se mi zdi v oznaki BB 663695. Mogoče so mislili BB 63695...
Slika
Bo tudi v AC izvedbi z dekoderjem.

Pa še katalog novosti v PDF obliki.

:berr
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

CenzlovPepe napisal/-a:
In kasneje v 4 kvartalu 2009 še ena podobna. Samo malo veliko številk se mi zdi v oznaki BB 663695. Mogoče so mislili BB 63695...

če je lokomotiva z oznakami FRET, potem ima številko 463981
http://www.railfaneurope.net/pix/fr/die ... t3.jpg.jpg

ali pa 163947
http://www.railfaneurope.net/pix/fr/die ... _1.jpg.jpg

ne vem zakaj tako, a na railfaneurope se najdejo te lokomotive z zelo raličnimi oznakami ...

važno da je podobna naši džurici .....

lp
dunhill
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 475
Pridružen: 27.03.2008, 12:30

Odgovor Napisal/-a dunhill »

Zanimivo bi bilo vedeti, v kolikih primerkih je dejansko bila izdelana SŽ 541, ki je seveda najbolj zanimiva za slovenski trg. Ima mogoče sploh ta podatek ali ga tovarna skrbno skriva, kar bi bilo za pričakovati? Kroži sicer nekaj podatkov, a ne vem, kateri je ok.

Mogoče, če ima kdo veze pri Piku, da lobira za JŽ djurico - po mojem interesantna ne samo za SLO, tudi za vse republike bivše YU... Ima mogoče kdo več podatkov, zakaj pri Piku niso zainteresirani vsaj za izdelavo kakšnega SŽ vagona?
Izidor

Odgovor Napisal/-a Izidor »

dunhill napisal/-a:Zanimivo bi bilo vedeti, v kolikih primerkih je dejansko bila izdelana SŽ 541, ki je seveda najbolj zanimiva za slovenski trg. Ima mogoče sploh ta podatek ali ga tovarna skrbno skriva, kar bi bilo za pričakovati? Kroži sicer nekaj podatkov, a ne vem, kateri je ok.


Mogoče, če ima kdo veze pri Piku, da lobira za JŽ djurico - po mojem interesantna ne samo za SLO, tudi za vse republike bivše YU... Ima mogoče kdo več podatkov, zakaj pri Piku niso zainteresirani vsaj za izdelavo kakšnega SŽ vagona?
Odgovor na to vprašanje verjetno najdeš pri :

http://www.piko.de/produkt_db/check.php ... =5&land=SL

Sicer pa te modele že nekaj časa producirajo kot Hobby model za francoski trg in njihovega distributerja.


Glede 541 pa tudi jaz ne vem cifre, pa bi jo prav rad izvedel, saj je bila baje pravi prodajni hit.
Lahko zgolj špekuliramo in ugibamo, a pravo številko vedo le v tovarni in ostaja njihova skrivnost, tudi zaradi konkurence. Vprašanje koliko je bilo povpraševanja s strani kupcev v drugi nakladi, saj so jih naredili le toliko, kolikor je bilo naročil.

Lep pozdrav,
Izidor
dunhill
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 475
Pridružen: 27.03.2008, 12:30

Odgovor Napisal/-a dunhill »

Izidor napisal/-a: Odgovor na to vprašanje verjetno najdeš pri :

http://www.piko.de/produkt_db/check.php ... =5&land=SL

Sicer pa te modele že nekaj časa producirajo kot Hobby model za francoski trg in njihovega distributerja.

Z ozirom na debato bi pričakoval, da se oglasi kdo od MOKO in nam pojasni, kakšne pogoje postavljajo v Piko, da se lotijo izdelave neke serije. Menim, da to ni kakšna velika poslovna tajna! Prepričan sem, da bi tudi djura v hobi varianti (ali pa mogoče še bolj zaradi - nižje cene) upravičila pričakovanja.

Verjamem, da je Izidor veliko bolj seznanjen s številom izdelanih 541, zato sam zgolj ugibam, da je bilo izdelano med 200 in 300 komadi. V Gradcu pri Kuku sem komaj prišel do svojega primerka, saj so prvo serijo dobesedno razgrabili, kasneje so še naročili dvojno in kolikor vem, jih tudi nimajo več na zalogi.
kit

Odgovor Napisal/-a kit »

dunhill napisal/-a:V Gradcu pri Kuku sem komaj prišel do svojega primerka, saj so prvo serijo dobesedno razgrabili, kasneje so še naročili dvojno in kolikor vem, jih tudi nimajo več na zalogi.
...in jih tudi ne bodo več imeli. Kdor si je nabavil SŽ541 pravočasno jo ima, zato naj bo to šola v bodoče pri kakem naslednjem SŽ modelu.
Uporabniški avatar
SandiP
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1572
Pridružen: 11.11.2007, 9:39
Kraj: Ljubljana Moste
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a SandiP »

kit napisal/-a:
dunhill napisal/-a:V Gradcu pri Kuku sem komaj prišel do svojega primerka, saj so prvo serijo dobesedno razgrabili, kasneje so še naročili dvojno in kolikor vem, jih tudi nimajo več na zalogi.
...in jih tudi ne bodo več imeli. Kdor si je nabavil SŽ541 pravočasno jo ima, zato naj bo to šola v bodoče pri kakem naslednjem SŽ modelu.
Torej kupiti vsaj 5 primerkov, pa čeprav za kasnejšo prodajo po višji ceni...

Banke bi morale uvesti še Kredit za nakup modelne železnice!

:berr
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Roco 541-008 je bila nedolgo nazaj (pred prazniki) videna v Italiji, v Ferrari (žal ne vem naslova trgovine) za cca 180 EUR.
Sicer pa kredit dajejo že kar prodajalci, tudi Roco ;)
Goran
Uporabniški avatar
SandiP
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1572
Pridružen: 11.11.2007, 9:39
Kraj: Ljubljana Moste
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a SandiP »

Za vse, ki besno iščete katalog Roco novosti 2009, naj vam povem,
da ga ima kot 12 slikic objavljenega Lokshop!
Te slikice sem spupaj spravil v PDF dokument,
ki ga lahko najdete na moji strani.

:berr

Na Lokshop.de ga kar naenkrat ne najdem več...
Morda sem ga nešel nekje drugje...
Važno, da sem uspel slikice v PDF spravit...

:berr
Izidor

Electrotren novosti 2009

Odgovor Napisal/-a Izidor »

Nekaj novosti španskega proizvajalca najdete na naslednjem linku :


http://www.electrotren.es/n2009/novedades_2009.htm

Lep pozdrav,
Izidor
Izidor

Heris novosti 2009

Odgovor Napisal/-a Izidor »

Novosti firme Heris si lahko ogledate na njihovi spletni strani.

Povezava :

http://www.heris-modelleisenbahn.de/sites/faq.htm

Lep pozdrav,
Izidor
Izidor

Brawa novosti 2009

Odgovor Napisal/-a Izidor »

Novosti firme Brawa so že znane- a žal zaenkrat brez slik in cen :cry:

Najdete jih na spodnji povezavi :

http://www.modellbahnen-licht.de/SyEngi ... brik/34000

Lep pozdrav,
Izidor
Odgovori