Bi kupili JŽ djuro - MOKO model SŽ 642

Najnovejše v svetu železniških maket.
Odgovori

Bi kupili JŽ djuro v Piko hobi varianti?

Da, vsekakor!
46
51%
Da, za primerno nizko ceno (ne več kot 70 EUR)
28
31%
Ne, hobi modeli so premalo detajlirani
6
7%
Ne, ker je JŽ model
10
11%
 
Skupaj glasov: 90
dunhill
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 475
Pridružen: 27.03.2008, 12:30

Bi kupili JŽ djuro - MOKO model SŽ 642

Odgovor Napisal/-a dunhill »

Zanima me, koliko je sploh interesentov za kakšno JŽ lokomotivo v hobi, torej manj detajlirano lokomotivo, vendar za sprejemljivo ceno. Sam bi zagotovo nabavil vsaj 2 kom.

Prosim za odgovore in mnenja!
Uporabniški avatar
SandiP
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1572
Pridružen: 11.11.2007, 9:39
Kraj: Ljubljana Moste
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a SandiP »

Dodaj še opciji "Da, vendar s SŽ oznakami" in "Da, tudi če ni hobby!.

:berr
dunhill
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 475
Pridružen: 27.03.2008, 12:30

Odgovor Napisal/-a dunhill »

SŽ oznake nisem vključil zgolj z namenom, da bi bil model bolj zanimiv tudi za Ex YU republike. Skoraj prepričan sem, da bi k rezultatom moje ankete lahko prišteli vsaj 100 do 200 kom, ki bi jih pokupili v tem delu. Morda tudi zato, ker je kupna moč manjša in bi bili za njih (seveda tudi za nas) modeli v hobi varianti cenovno bolj sprejemljivi in s tem tudi tržno zanimivejši.
Uporabniški avatar
andersley
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 993
Pridružen: 05.03.2008, 19:44
Kraj: Ptuj, Slovenia
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a andersley »

Definitely yes! Probably two pieces.
Uporabniški avatar
Anzee
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 808
Pridružen: 08.04.2008, 12:55

Odgovor Napisal/-a Anzee »

Jaz bi jo kupil in predelal v SZ...
Uporabniški avatar
SandiP
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1572
Pridružen: 11.11.2007, 9:39
Kraj: Ljubljana Moste
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a SandiP »

Za tak denar bi kupil tri ali celo štiri!

:berr
sebastiant
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 946
Pridružen: 24.03.2008, 17:12
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a sebastiant »

Ali je samo toliko modelarjev na forumu?
Če je to število kupcev :( .......................
Sebastian
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

pa še od teh bi jih mogoče polovica kupila model lokomotive ......
Branko
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 397
Pridružen: 11.10.2005, 21:17
Kraj: Vir
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Branko »

Cena Piko Hobi diesel lokomotive BB 663695 SNCF bo okrog 83 EUR.
Cena SŽ lokomotive za 50 ali 100 kosov je približno enaka za kos (83 EUR + ??? EUR).
Cena za 1.000 kosov in več bi bila cca 45% nižja, za 10.000kosov in več pa cca 65 %nižja.
Torej odločitev je :cry:

P.s. ??? trimestna številka v EUR-ih
Uporabniški avatar
bart
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1289
Pridružen: 07.03.2007, 19:50

Odgovor Napisal/-a bart »

Vrjemite mi, da ko bi jo videl, bi se hitro našla sredstva zanjo.

Podobno je bilo z SŽ541, ko sem videl prve slike modela, sem jo poiskal, naročil in ujel prvo pošiljko.

Cena? Kaj pa vem. Za gorenjca je vsaka previsoka!? :oops: :lol:

Jernej :wink:

P.S. "Bomo videli!" Je optimistično rekel slepec.
dunhill
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 475
Pridružen: 27.03.2008, 12:30

Odgovor Napisal/-a dunhill »

Odkrito priznam, da sem z odzivom na anketo razočaran. Pri 530 ogledov je bilo samo 31 tistih, ki so se odločili, da v anketi sodelujejo. Mogoče del odgovornosti nosim tudi sam, ker anketna vprašanja niso bila ustrezno postavljena, pa se nekateri niso našli in zaradi tega niso hoteli sodelovat, a podatek, da se več kot 94% ni udeležilo glasovanja, da misliti. Na forumu, ki naj bi bil namenjen tistim modelarjem, ki imamo radi predvsem miniaturne železnice, je to katastrofalen rezultat. Vsi jokamo, kako malo je slovenskih modelov in modelov iz bivše juge, da pa bi vsaj odkljukali anketno možnost, jim je pa že pretežko. Tega res ne razumem.

Vsekakor pa sedaj popolnoma razumem tiste, ki se ukvarjajo z marketingom, proizvodnjo in prodajo modelov. Če ena neobvezujoča anketa doživi takšen neuspeh, kako bi si nekdo upal naročiti recimo 200 ali 300 kom, če pa ne bi bil prepričan, da bi jih prodal 30? Hvalabogu, da je uspela prodaja SŽ 541 in je bila svojevrsten hit, saj je bila zelo hitro razprodana. In znova vse čestitke tistim, ki so sodelovali pri realizaciji tega projekta.

Hobi Piko varianta JŽ ali SŽ pa po mojem ostaja zgolj moja pobožna želja. In vsi tisti, ki se ankete niste udeležili verjamem, da vas kaj veliko ne moti, da po naših maketah vozijo zgolj OBB, DB, SBB, SNCF ali ameriške družbe, SŽ ali pa JŽ pa so zgolj eksotični primerki.

In še za konec - moderatorji zelo hitro obesijo nos, če "leti" kakšna čez ta forum. Ni bilo mišljeno nikoli, da je forum slabo zastavljen, očitki letijo le na (ne)sodelujoče na tem forumu, ki potem povzročajo tudi negativne odzive.
Uporabniški avatar
danijellikar
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 109
Pridružen: 28.09.2005, 10:38
Kraj: Hrvatska

Odgovor Napisal/-a danijellikar »

Svakako bi je kupio. Čak sam razmišljal kupit model takav kakav već bude i preraditi ga i prebojati...
Pozdrav
Danijel
Uporabniški avatar
SandiP
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1572
Pridružen: 11.11.2007, 9:39
Kraj: Ljubljana Moste
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a SandiP »

Nazadnje se bo našel nekdo, ki bo izdelal odlitek, ga primerno prebarval,
polepil z nalepkami ter se velikodušno ponudil, da naredi nekaj odlitkov več
za morebitne zainteresirane. Tedaj se bodo zbudili vsi tisti "nezainteresirani",
nanj navalili s plazom naročil in ko se bo stvar začela odvijati v pravo smer,
mu bodo ubili voljo z kritikami ter brušenjem jezikov.
Klasika...
Pa kljub temu upajmo na najbolje. Doživeli smo odlitke Meha, Mopeda,
Brižitke in Kenedija, ni vrag, da ne bi še Đure.

Le pogum!

:berr
grega
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1618
Pridružen: 12.09.2006, 17:29
Kraj: Štajerska
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a grega »

dunhill napisal/-a:Odkrito priznam, da sem z odzivom na anketo razočaran. Pri 530 ogledov je bilo samo 31 tistih, ki so se odločili, da v anketi sodelujejo. Mogoče del odgovornosti nosim tudi sam, ker anketna vprašanja niso bila ustrezno postavljena, pa se nekateri niso našli in zaradi tega niso hoteli sodelovat, a podatek, da se več kot 94% ni udeležilo glasovanja, da misliti. Na forumu, ki naj bi bil namenjen tistim modelarjem, ki imamo radi predvsem miniaturne železnice, je to katastrofalen rezultat. Vsi jokamo, kako malo je slovenskih modelov in modelov iz bivše juge, da pa bi vsaj odkljukali anketno možnost, jim je pa že pretežko. Tega res ne razumem.

Moreš vedeti, da se vseh 530 ljudi, ki si je ogledalo prispevek ne ukvarja z modelarstvom, zato bi moral dati en odgovor primiren za nas in takoj bi imel večje število sodelujočih v anketi.
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

grega napisal/-a:
dunhill napisal/-a:Odkrito priznam, da sem z odzivom na anketo razočaran. Pri 530 ogledov je bilo samo 31 tistih, ki so se odločili, da v anketi sodelujejo. Mogoče del odgovornosti nosim tudi sam, ker anketna vprašanja niso bila ustrezno postavljena, pa se nekateri niso našli in zaradi tega niso hoteli sodelovat, a podatek, da se več kot 94% ni udeležilo glasovanja, da misliti. Na forumu, ki naj bi bil namenjen tistim modelarjem, ki imamo radi predvsem miniaturne železnice, je to katastrofalen rezultat. Vsi jokamo, kako malo je slovenskih modelov in modelov iz bivše juge, da pa bi vsaj odkljukali anketno možnost, jim je pa že pretežko. Tega res ne razumem.

Moreš vedeti, da se vseh 530 ljudi, ki si je ogledalo prispevek ne ukvarja z modelarstvom, zato bi moral dati en odgovor primiren za nas in takoj bi imel večje število sodelujočih v anketi.
pa še to je treba vedet, da je bilo vsaj polovica, če ne več ogledov zunanjih (neregistriranih, ki ne morejo glasovat) tako, da tak rezultat ni nič čuden - to je odraz stanja v železniškem modelarstvu pri nas ......
Odgovori