Bi kupili JŽ djuro - MOKO model SŽ 642

Najnovejše v svetu železniških maket.
Odgovori

Bi kupili JŽ djuro v Piko hobi varianti?

Da, vsekakor!
46
51%
Da, za primerno nizko ceno (ne več kot 70 EUR)
28
31%
Ne, hobi modeli so premalo detajlirani
6
7%
Ne, ker je JŽ model
10
11%
 
Skupaj glasov: 90
Nejac
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1283
Pridružen: 29.03.2009, 17:46

Re: Bi kupili JŽ djuro - MOKO model SŽ 642

Odgovor Napisal/-a Nejac »

vlakoljubec napisal/-a:V zadnji reviji TIM (maj 2010) so na treh straneh predstavljeni modeli Đurice SŽ 642-187, SŽ 642-199 in SŽ 643-026.
Iz prispevka in slik je razvidno, da je MoKo model konstrukcijsko sodobno zasnovan in zagotovo nima nobene konstrukcijske povezave z podobnimi Piko modeli.
Najmanj en model bo zagotovo tudi v moji zbirki =D> =D>

Lp
Lovro
tudi jaz sem danes to bral. dobra predstavitev. v zbirko imam 642-199 in bom mogoče kupil še 643-026 :D
Branko
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 397
Pridružen: 11.10.2005, 21:17
Kraj: Vir
Kontakt:

Re: Bi kupili JŽ djuro - MOKO model SŽ 642

Odgovor Napisal/-a Branko »

Vsem velika hvala za čestitke in pohvale, ponosnim lastnikom modelov SŽ642/643 pa želim čim več prevoženih kilometrov.

V naslednjih poletnih mesecih bomo izvedli nadgradnjo vseh treh modelov lokomotive serija 642/643 z zvokom prave lokomotive in delovanje modelov tudi za AC (izmenični tok).

Lep pozdrav
Branko
P.s. Konec meseca junija pričakujemo še zadnji del izdelanih modelov tako, da priporočam vsem, ki modela SŽ 642-199, 642-187 in 643-026 še nimate, da si jih čimpreje naročite ali rezervirate, ker je serija s tem že končana in ne bo več ponovitve.
Uporabniški avatar
totimato
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 615
Pridružen: 02.01.2009, 11:00
Kraj: Zg. Polskava

Re: Bi kupili JŽ djuro - MOKO model SŽ 642

Odgovor Napisal/-a totimato »

Branko napisal/-a:Vsem velika hvala za čestitke in pohvale, ponosnim lastnikom modelov SŽ642/643 pa želim čim več prevoženih kilometrov.
Še enkrat čestitke iz moje stani za dobro izpeljan projekt (evidenca mojih nakupov verjetno to potrjuje).

Kaj je naslednji korak? Španka za 179 € ?
:mrgreen:

Samo vprašujem (in namigujem), da začnem dajat denar na stran ;)


Lep dan še naprej!
Počasi. Sem na delu in ne na begu. Moj hobi, moja pravila.
dunhill
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 475
Pridružen: 27.03.2008, 12:30

Re: Bi kupili JŽ djuro - MOKO model SŽ 642

Odgovor Napisal/-a dunhill »

Branko napisal/-a:Konec meseca junija pričakujemo še zadnji del izdelanih modelov tako, da priporočam vsem, ki modela SŽ 642-199, 642-187 in 643-026 še nimate, da si jih čimpreje naročite ali rezervirate, ker je serija s tem že končana in ne bo več ponovitve.
Kot razumem, bodo do konca junija na voljo vsi modeli (tudi 643-026?)?

Kaj pa moped od ACME? Najbrž bo tudi na voljo pri MOKO, kot ostali njihovi modeli, zanimivi za naš trg. Ve mogoče kdo kaj več o tem?

In ne nazadnje, upam in želim, da je bil tudi uspeh 642-tke uspešen tudi po finančni plati. Le na ta način še lahko pričakujemo kakšen naš model.
=D> =D> =D> =D>
Uporabniški avatar
totimato
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 615
Pridružen: 02.01.2009, 11:00
Kraj: Zg. Polskava

Re: Bi kupili JŽ djuro - MOKO model SŽ 642

Odgovor Napisal/-a totimato »

dunhill napisal/-a: Kot razumem, bodo do konca junija na voljo vsi modeli (tudi 643-026?)?
dunhill, poglej slike na tem linku: http://www.vlaki.info/forum/viewtopic.php?f=35&t=5779 in videl boš, da so vse tri bile naprodaj že na bolšjaku.
:D

Pridružujem se tvojim željam po uspehu po finančni plati!

LP
Počasi. Sem na delu in ne na begu. Moj hobi, moja pravila.
parna
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 484
Pridružen: 17.03.2008, 20:01

Re: Bi kupili JŽ djuro - MOKO model SŽ 642

Odgovor Napisal/-a parna »

Bo MOKO ,kdaj v prihodnosti izdelal kako parno lokomotivo JŽ ,npr. JŽ 06, JŽ 03 ,JŽ 162 ?
Nejac
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1283
Pridružen: 29.03.2009, 17:46

Re: Bi kupili JŽ djuro - MOKO model SŽ 642

Odgovor Napisal/-a Nejac »

parna napisal/-a:Bo MOKO ,kdaj v prihodnosti izdelal kako parno lokomotivo JŽ ,npr. JŽ 06, JŽ 03 ,JŽ 162 ?
jaz osebno bi raje videl kakšnega Regana [-o< :mrgreen:
leteči vlak
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2575
Pridružen: 04.03.2009, 10:20
Kraj: Grosuplje

Re: Bi kupili JŽ djuro - MOKO model SŽ 642

Odgovor Napisal/-a leteči vlak »

Napisal bom svojo izkušnjo s Đurico 642 - 199.

Nekaj dni nazaj se mi je sredi popolnoma normalne vožnje kar naenkrat ustavila. Od takrat ni hotela več ne naprej, ne nazaj, le luči so ji popolnoma normalno svetile.
Danes sem se zapeljal do trgovine MoKo, kjer mi jo je g. Kovač takoj zamenjal z drugo - novo lokomotivo. Pokvarjen model bo šel na popravilo.

Ob tej priložnosti se lepo zahvaljujem g. Kovaču za takojšnjo menjavo lokomotive =D> =D> =D>
Aljaž
kit

Re: Bi kupili JŽ djuro - MOKO model SŽ 642

Odgovor Napisal/-a kit »

Za MoKo đuro lahko mirno napišemo, da se njena prepoznavnost širi daleč preko naših meja.
V Nemški reviji Modelleisenbahner je obelodanjen test modela SŽ 643-026. Kot za popolnoma neznano blagovno znamko MoKo je model dosegel oceno štiri od petih možnih točk, kar je za nenemško blagovno znamko presenetljivo veliko. Zanimivo je celo to, da je na koncu prispevka zapisan kontakt.
Kdor si pa želi ogledati prispevek testne vožnje modela SŽ 643-026 ki je objavljen v reviji Modelleisenbahner, si ga lahko skeniranega ogleda tukaj.
Izidor

Re: Bi kupili JŽ djuro - MOKO model SŽ 642

Odgovor Napisal/-a Izidor »

Pa še en podoben tekst iz junijske številke revije Miba :

http://www.miba.de/neuheit/11/06/moko1.htm

Bravo Moko&Co =D> =D>

Upajmo, da bo prihajajoča JŽ verzija omenjene lokomotive, ki naj bi bila bojda predstavljena na prihajajočem bolšjaku, požela tudi take ovacije pri ljubiteljih, kot so jo omenjeni modeli v SŽ imatrikulaciji. :wink:

Pustimo se presenetiti.

Lp

Izidor
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: Bi kupili JŽ djuro - MOKO model SŽ 642

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Ena novička. za vse, ki bi radi "spedenali" ta model. Zamenjava za vgrajeni motor je Mashima MH 1824, katerega pa naj bi proizvajalec pred nedavnim nehal proizvajati. Če ima kdo željo po menjavi motorja mu priporočam čimprejšnjo nabavo, preden bodo zaloge pošle.
Goran
Izidor

Re: Bi kupili JŽ djuro - MOKO model SŽ 642

Odgovor Napisal/-a Izidor »

Gorchi napisal/-a:Ena novička. za vse, ki bi radi "spedenali" ta model. Zamenjava za vgrajeni motor je Mashima MH 1824, katerega pa naj bi proizvajalec pred nedavnim nehal proizvajati. Če ima kdo željo po menjavi motorja mu priporočam čimprejšnjo nabavo, preden bodo zaloge pošle.
Zanimivo Goran,

Zakaj naj bi pa menjali obstoječi motor, kaj bi s tem dosegli?
Kaj obstoječi ni dovolj dober? :-k

In če MH 1824 ni več na zalogi, kateri ekvivalenten motor ustreza temu, ki je sedaj vgrajen v modelu?

Lp
Izidor
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: Bi kupili JŽ djuro - MOKO model SŽ 642

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Kar se mene tiče je vgrajeni model bučen, če nič drugega, Mashima je bistveno manj. No vedno obstajajo še druge variante, ne nujno poceni, samo ne me vprašat za točne oznake. V mislih imam Faulhaberja in Maxxona.
Goran
mmatja
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1613
Pridružen: 16.05.2009, 19:41
Kraj: Lendava

Re: Bi kupili JŽ djuro - MOKO model SŽ 642

Odgovor Napisal/-a mmatja »

Gorchi napisal/-a:...Kar se mene tiče je vgrajeni model bučen, če nič drugega, Mashima je bistveno manj...
Točno! Preverjeno! Pa tudi že odpravljeno z zamenjavo za Mashimo... :wink: :mrgreen:
Izidor

Re: Bi kupili JŽ djuro - MOKO model SŽ 642

Odgovor Napisal/-a Izidor »

Goran, Matjaž,
hvala obema za odgovor v zvezi z motorjem v đurah.

Se mi je zdelo, da bo nekaj takega.
Remotorizacija sledi. :twisted:
Tudi pri modelih moramo biti ''ekološko osveščeni'' :mrgreen:

Lp
Izidor
Odgovori