Bi kupili JŽ djuro - MOKO model SŽ 642

Najnovejše v svetu železniških maket.
Odgovori

Bi kupili JŽ djuro v Piko hobi varianti?

Da, vsekakor!
46
51%
Da, za primerno nizko ceno (ne več kot 70 EUR)
28
31%
Ne, hobi modeli so premalo detajlirani
6
7%
Ne, ker je JŽ model
10
11%
 
Skupaj glasov: 90
kit

Re: Bi kupili JŽ djuro - MOKO model SŽ 642

Odgovor Napisal/-a kit »

MoKo model 643 v modelleisenbahner in miba

Dejstvo je, da so eksotični modeli dizel električne lokomotive ĐĐ 643 pod blagovno znamko MoKo, (do pred kratkega v svetu še popolna neznanka) opazili tudi drugod po svetu, še zlasti v nemško govorečem svetu, kjer je kot za tuji model dosegel presenetljivo visoke ocene in se enakovredno uvršča med že uveljavljena imena.
Tukaj gre predvsem pohvala pobudniku in investitorju MoKo, da se je spustil v projekt »đurica«, znal upoštevati in prisluhniti zahtevam v sodobnem železniškem modelarstvu, ter konstruktorju za odlično opravljeno delo.
Model odlikuje kovinska platforma, kovinski dodatki na ohišju, petpolni motor z vztrajnikom, kardanski in zobniški prenosi (uporaba materialov proti obrabi) na vse kovinske kolesne sklope, torni obroči, kinematika po NEM, nosilec po NEM in kavelj po NEM, prostor za saund dekoder in osempolni vmesnik po NEM, projektiran prostor za zvočnik in exkluzivno samo za MoKo originalni zvok prave ĐĐ 643 lokomotive. Zaradi nizkega težišča in pravilnega (vzdolžni in prečni nagibi) vpetja podstavnih vozičkov ima model odlične vozne lastnosti. Čeprav je model predviden samo za DC sistem ima na pokrovu podstavnega vozička predviden prostor za drsnik. Tako model odgovarja sodobnim smernicam železniškega modelarstva.
Model MoKo đura ima tudi levji delež pri sedajšnji invaziji SŽ in Ex-YU modelov. Morda se marsikdo ne bo strinjal z mojo izjavo, vendar je dejstvo, da so nekateri že uveljavljeni ponudniki modelov prišli do spoznanja, da lahko tudi posameznik v današnjem času z dobro logistiko, ponudi dober model pod svojo blagovno znamko. Posledično se z pojavom novih blagovnih znamk, manjšajo kosi pogače že uveljavljenim blagovnim znamkam.

Kakšne posege glede popedenanja modela bo kdo opravljal na svojem modelu je čisto legitimna odločitev vsakega posameznika, oziroma lastnika. Recimo, če gledam sebe sem na svojih treh modelih opravil predelavo na AC sistem, kar je posledično pripeljalo do predelav modelov v večjem številu, kot je bilo sprva predvideno. Je pa več AC modelov odpeljalo čez mejo, kot pa ostalo doma.

mmatja, ker znaš svoje delo lepo dokumentirat, bi bilo lepo, da bi za vse tiste, ki želijo spedenat đurico malce slikovno dokumentiral zamenjavo za mashimo…. :wink: :mrgreen:
mmatja
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1613
Pridružen: 16.05.2009, 19:41
Kraj: Lendava

Re: Bi kupili JŽ djuro - MOKO model SŽ 642

Odgovor Napisal/-a mmatja »

kit napisal/-a: ...mmatja, ker znaš svoje delo lepo dokumentirat, bi bilo lepo, da bi za vse tiste, ki želijo spedenat đurico malce slikovno dokumentiral zamenjavo za mashimo…. :wink: :mrgreen:
Kit, oz. bova rekla raje kar Igor,
Najprej bi rad pojasnil nekaj stvari ne samo tebi, ampak tudi vsem ostalim, ki bi jih karkoli zanimalo glede predelav ali dodelav modelov in slikovne dokumentacije o tem. Jaz osebno, o tovrstnem delu nimam pojma in blage veze kako se to dela. Za tovrstna dela je "zadolžen" Sini. Kako uspešen je pri svojem delu, bodo verjetno potrdili mnogi, ki so člani tega foruma in tudi aktivno sodelujejo na njem. Čeprav je tudi on registriran na tem forumu in dokaj na tekočem z dogajanji, pa iz samo njemu znanih razlogov noče sodelovati z svojimi prispevki, kar pa je če se mene vpraša, velika škoda saj bi se marsikdo lahko kaj naučil. Toda takšna je pač njegova odločitev in pri tem sem jaz brez moči. Mogoče pa se enkrat le premisli...Zaenkrat se raje drži bolj "u pozadini"....
Mene bolj zanima izdelovanje kvalitetne makete, da bo takšna kot se spodobi. To vrstno delo pa kot si verjetno opazil, redno dokumentiram in po potrebi odgovarjam na vprašanja in včasih dam tudi kakšen koristen nasvet. V tem sem jaz bolj "doma"...
L.P.
Mišo
kit

Re: Bi kupili JŽ djuro - MOKO model SŽ 642

Odgovor Napisal/-a kit »

mmatja napisal/-a:
Gorchi napisal/-a:...Kar se mene tiče je vgrajeni model bučen če nič drugega, Mashima je bistveno manj...
Točno! Preverjeno! Pa tudi že odpravljeno z zamenjavo za Mashimo... :wink: :mrgreen:
mmatja napisal/-a:... Jaz osebno, o tovrstnem delu nimam pojma in blage veze kako se to dela. Za tovrstna dela je "zadolžen" Sini.
Ja zakaj pa tega takoj ne poveš :?:

Ampak, bi bilo vseeno lepo, da bi za vse tiste, ki želijo spedenat đurico slikovno vidijo zamenjavo za mashimo….


P.S.: ... po kostanj v žerjavico ....
mmatja
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1613
Pridružen: 16.05.2009, 19:41
Kraj: Lendava

Re: Bi kupili JŽ djuro - MOKO model SŽ 642

Odgovor Napisal/-a mmatja »

kit napisal/-a:Ja zakaj pa tega takoj ne poveš :?:
:m1 :oops: :oops: Vprašal pa tudi nisi... :roll: :mrgreen:
Ampak, bi bilo vseeno lepo, da bi za vse tiste, ki želijo spedenat đurico slikovno vidijo zamenjavo za mashimo….
To pa se moram strinjati s tabo. Če se ne motim ima dokumentirano :kufe2 Če pa mi bo dovolil objaviti, je pa vprašanje :hmm

P.S.: ... po kostanj v žerjavico ....
[-X [-X prevroča.... :mrgreen:
kasti
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 345
Pridružen: 01.12.2008, 0:28

Re: Bi kupili JŽ djuro - MOKO model SŽ 642

Odgovor Napisal/-a kasti »

Zdaj mi pa naj kdo razloži kako je mogoče Đuro na eni strani tako hvalit, kazat teste/bolj opis kot test/ na drugi strani pa menjat motor. Res nisem takoimenovan modelar sem pa ljubitelj malih železnic 43 let pa še nisem zamenjal nobenega motorja pri katerikoli lokomotivi, ki je v mojih rokah zaradi glasnosti pa sem slišal že marsikaj. Pa še to v tem obdobju sem bil AC jevec 10 let in če že kje bi zamenjal motor pri Marklinu v DC modelih pa res ne.In kje piše, da je moderni trend modelne železnice, da se pravi modeli razvijajo v DC in AC sistemu.V vsakem primeru gresta oba sistema v negativni smeri. Bilance firm je zelo lahko prirediti se vidi iz slovenske prakse zato jim ni verjeti./seveda odvisno od posameznikov kaj verjamejo/ Tale Yu stampedo se bo kmalu polegel saj menda ne bomo rekli, da se bo kar vse pokupilo. Res prej skoraj 20 let ničesar sedaj pa je jurja ojrov premalo za vse. Brez škodoželjnosti in nevoščljivosti, ki je tako opevana in pripisovana vsakemu, ki ima drugačno mnenje omenjam tole: če bi se bolje organizirali in vsi skupaj ne bili egoisti bi imeli lahko v obdobju 3-4 let tole kar imamo sedaj v 1 letu. In pokupilo se bi veliko več kot se bo. Ko marsikdo ne kupi in BAAT-ov (škoda tako zasnovanega projekta, ki bi bil lahko zelo uspešen ob bolj premišljeneni izvedbi le tega /tudi časovno/), Mimar, Goša brzcov pa Đuric, tovornih ne omenjam in seveda Mopeda če bo letos. Tako je pač, če vsak svoje skriva in vse ven pride hkrati. Menda ni treba biti hudo pameten, da razumeš rezultat tega. Če pa so proizvajalci vseeno zadovoljni potem pa razvoj le ni tako drag, če se pokrije s količino, ki je prodana.
Se vidimo na sejmu.
lp
kasti
mmatja
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1613
Pridružen: 16.05.2009, 19:41
Kraj: Lendava

Re: Bi kupili JŽ djuro - MOKO model SŽ 642

Odgovor Napisal/-a mmatja »

kasti napisal/-a:...Zdaj mi pa naj kdo razloži kako je mogoče Đuro na eni strani tako hvalit, kazat teste/bolj opis kot test/ na drugi strani pa menjat motor...
Se vidimo na sejmu.
lp
kasti
Igor,
Jaz ti tokrat ne bi želel razlagati, zakaj nekateri to počnejo/mo. Tudi glede testov, ki jih omenjaš ne bi tokrat želel razpravljati. Toda, če bi imel priložnost videti in predvsem slišati obe različici modela, bi verjetno nekoliko drugače razmišljal. Definitivno je razlika in pika. Sicer pa za to ceno, ki jo plačaš za Đurico, enostavno NE MOREŠ! pričakovati izdelka v rangu Brawe, Mikrometakita ali drugih ekstra maloserijskih proizvajalcev modelov. Da ne bo nesporazuma. Đurica JE VREDNA! svojega denarja. Da pa nekateri niso/mo z vsem popolnoma zadovoljni in želijo/mo model še izboljšati, pa upam da tudi razumeš. Ima pa med drugim Đurica še kar nekaj stvari, ki bi se jih dalo z skoraj nič dodatnega finančnega vložka že pri samem razvoju modela in vgrajenimi deli precej izboljšati. Kot ena od najbolj motečih stvari, ki jo opazim iz mojega laičnega stališča so luči, predvsem zadnje, ki so resnici na ljubo zgolj za reklamo in jih še v popolni temi komaj opaziš. Tudi kinematika ni ravno blesteča, pa še kaj bi se našlo. Je pa res, da je detajliranost modela na kar zavidljivi ravni. Če imaš modele na polici in jih samo občasno postaviš na tračnice in zapelješ nekaj metrov, z njimi ponavadi ni nobenih problemov in zadovoljujejo lastnika. Čisto drugače pa se celotna zadeva pokaže pri modelih, in to ne samo Đurice o kateri je tukaj govora, temveč tudi pri ostalih proizvajalcih modelov, če jih redno voziš predvsem na nekoliko večjih maketah. Tam se potem pokaže "iz kakšnega testa" je posamezni model. Posledica rednega "obratovanja" je potem tudi nujno potrebno redno servisiranje in vzdrževanje. Tu pa potem pride do izraza premišljena konstrukcijska izvedba, ki bi pri Đurici roko na srce, brez dodatnih večjih stroškov lahko bila boljša. Da bi potem nekateri zadostili svojim potrebam in željam, se potem odločijo/mo za dodatne izboljšave.
Omenil si tudi, da še nisi pri nobenem modelu zamenjal motorja. Glede na modele ki si jih imel in ki jih verjetno misliš imeti pa niti ni presnetljivo, saj tega ne potrebujejo...
L.P.
kit

Re: Bi kupili JŽ djuro - MOKO model SŽ 642

Odgovor Napisal/-a kit »

mmatja, nekaj stavkov v tvojem pisanjuza mene, pa še za koga ni na mestu.
mmatja napisal/-a:.... Kot ena od najbolj motečih stvari, ki jo opazim iz mojega laičnega stališča so luči, predvsem zadnje, ki so resnici na ljubo zgolj za reklamo in jih še v popolni temi komaj opaziš. Tudi kinematika ni ravno blesteča, pa še kaj bi se našlo. Je pa res, da je detajliranost modela na kar zavidljivi ravni. ....

Omenjaš luči! V tej temi sem že pred več kot enim letom omenjal luči na đuri. Žal resnici na ljubo, res komaj opaziš zadnje rdeče luči pri počasni vožnji, če nimaš vgrajenega dekoderja, če je pa model digitaliziran se pa kar dobro opazijo pri dnevni svetlobi, tako smatram tvoje pisanje za zavajanje. Se čudim, da nisi napisal da so za 0,1mm prevelike, so 1,2mm, morale bi pa biti 1,1mm.
Ravno tako bi lahko rekel da zavajaš, ko trdiš, da kinematika ni blesteča. Kinematika je v normah NEM 352 na kateri je namontiran nosilec spenjače v normah NEM 362 v katerega paše spenjača ali kavelj v normah NEM 360. Lahko pa v nosilec namontiraš kurzkuplo, samo potem ti pa priporočam, da voziš na radijih od R2 navzgor.
Upam, da v kratkem pride tudi nosilec spenjače v normah NEM 362, kateri bo omogočal vožnje z uporabo kurzkuple na R1. Toda o tem kasneje, ko bom imel kaj več časa, da dam slike gor.
Vedi pa da je model, ki so ga imeli v rokah osebe v modelleisenbahner in miba ki se vsakodnevno srečujejo z modeli to kar tebe moti njih ni motilo, pač pa so zapisali samo "malo glasen.
Je pa resnica tudi ta, da se digitaliziran model drugače oglaša od analognega.
Uporabniški avatar
AnejTS
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1141
Pridružen: 25.10.2005, 18:46
Kraj: Ptuj

Re: Bi kupili JŽ djuro - MOKO model SŽ 642

Odgovor Napisal/-a AnejTS »

ma glede rdečih luči tudi jaz rečem da se jih slabo vidi pri dnevni svetlobi! če dobro pogledaš jih vidiš, drugače pa so
premajhne da bi jih videl, s tem nočem povedati da niso vredu!

mmatja ni nikjer omenjal kakih NEM standardov, napisal je sam da kinematika ni nekaj blesteča. Mojo videnje pri kinematiki
je da pri rinjenju vagonov kinematika "skoči malo vun" in se pri vleki spet popravi nazaj noter, če neverjameš ti lahko poslikam.
Zaradi tega sem imel težave da so se mi vagoni odklapljali ampak sem težavo rešil z samimi kuplami.

Ampak model je super, sploh glede voznih lastosni je proti večjim firmam odličen in ga nemorem druga kot hvaliti!
LP Anej
kit

Re: Bi kupili JŽ djuro - MOKO model SŽ 642

Odgovor Napisal/-a kit »

AnejTS napisal/-a:... mmatja ni nikjer omenjal kakih NEM standardov, napisal je sam da kinematika ni nekaj blesteča. Mojo videnje pri kinematiki
je da pri rinjenju vagonov kinematika "skoči malo vun" in se pri vleki spet popravi nazaj noter, če neverjameš ti lahko poslikam.
Zaradi tega sem imel težave da so se mi vagoni odklapljali ampak sem težavo rešil z samimi kuplami.

Ampak model je super, sploh glede voznih lastosni je proti večjim firmam odličen in ga nemorem druga kot hvaliti!
Seveda ni nikjer omenjal NEM standarde, zato sem jih pa jaz :mrgreen:
kot vidim, pa moram nekaj obrazložiti. Kinematika, nosilec spenjače in spenjača so trije različni pojmi ali standardi. AnejTS, pri tebi ni bila problem kinematika, ampak spenjača ali kavelj, ki pa vemo, da ga kot osnovno spenjačo dobiš pri večini modelov. Čisto druga pesem je kurzkupla, od katerih je edino Märklinova kompatibilna s spenjačo NEM 360.
Za porivanje in vleko, ali enostavno rečeno za ranžiranje priporočam vgradnjo Roco telex spenjače, katera vgrajena na đuri dopušča brez dotikanja odbojnikov vožnje na R1, pa še odklapljaš in priklapljaš lahko vagone po mili volji. Edino kar je malce neugodno za to spenjačo je plug, tako, da so za to spenjačo primerna modela đure SŽ 642-199 in SŽ 642-187.



P.S.: Kolikor časa ne bo slikovno podkrepljena zamenjava za mashimo ostajam pri stališču, da so to samo govorice. Če pa obstaja model z mashimo ter brez dekoderja, je pa 33.bolšjak presenečenj idealen trenutek za fotofiniš.
jule
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 132
Pridružen: 15.01.2007, 16:48
Kraj: Velenje

Re: Bi kupili JŽ djuro - MOKO model SŽ 642

Odgovor Napisal/-a jule »

Mene pa zanima, kdaj bo Džura v N. Ali moram to vprašanje zastaviti Janiju?
Jule
Uporabniški avatar
totimato
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 615
Pridružen: 02.01.2009, 11:00
Kraj: Zg. Polskava

Re: Bi kupili JŽ djuro - MOKO model SŽ 642

Odgovor Napisal/-a totimato »

jule napisal/-a:Mene pa zanima, kdaj bo Džura v N. Ali moram to vprašanje zastaviti Janiju?
Jule
"Đura" v N je že bila. Res, da ni imela slovenskih ali Yu oznak, je pa bila zelena. Izdeloval jo je Roco:
http://collections.delcampe.net/page/it ... age,E.html

Pa še v rdeči barvi in ravno zadnjo havbo:
http://cgi.ebay.de/Diesellok-Roco-Werks ... 0626245059


Lep pozdrav!
Počasi. Sem na delu in ne na begu. Moj hobi, moja pravila.
kit

Re: Bi kupili JŽ djuro - MOKO model SŽ 642

Odgovor Napisal/-a kit »

V Italijanski reviji TUTTO TRENO je povzetek iz sejma igrač "Nuremberg 2011". Na strani 58 ter pod zaporedno številko slike 102 se nahaja MoKo đurica =D> =D>
Moko
Un marchio nuovo per una produzione riservata (per ora) al mercato Sloveno.
Per iniziare Moko ha preso in considerazione la Diesel elettrica di ispirazione francese JŽ 642, declinata in piu versioni (immatricolate SŽ). Finitura molto buona, telaio metallico, doppia trasmissione e corrimano riportati.


Še en dokaz več, da so MoKo đurico zapazili zunaj naših meja in pa velik argument, da zmerom bolj đurice odhajajo v tujino. Na bolšjaku v muzeju se je govorilo, da nekatere vozijo celo na Japonskem :shock:
Izidor

Re: Bi kupili JŽ djuro - MOKO model SŽ 642

Odgovor Napisal/-a Izidor »

Lepo, da se domači modeli pojavljajo tudi v tujejezičnem časopisju in revijah. =D> =D>

Več bo tega, večja je možnost za nove in nove modele. [-o< [-o<

Me pa čudi, zakaj se ne ažurirajo domače spletne strani. :^o

O JŽ verziji ne duha ne sluha na :
http://www.moko.si/posebnaponudba.html

Pa tudi spletna trgovina, že nekaj časa ni v funkciji delovanja :
http://www.peter-pan.si/

Branko, v čem je problem?

Lep pozdrav,

Izidor
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: Bi kupili JŽ djuro - MOKO model SŽ 642

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Tema počiščena, smeti odnesene na smetišče.
Goran
kvak
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 386
Pridružen: 18.07.2009, 16:34

Re: Bi kupili JŽ djuro - MOKO model SŽ 642

Odgovor Napisal/-a kvak »

pozdravljeni,

Zanima me, če djura 643 vozi brez težav na enosmerni tok 12V ki ga dovaja mehanov adapter.

lp
Odgovori