Mehano HO modeli

Najnovejše v svetu železniških maket.
train_fan
Poznavalec
Poznavalec
Prispevkov: 15
Pridružen: 18.07.2006, 10:52

Odgovor Napisal/-a train_fan »

Dal bi elektricne kretnice...BTW, kako se pa te krmilijo, mislim, preko cesa, a je zraven dodatno stikalo, ali kako...Drugace pa, kar se napajalnikov tice ni problema, je en sorodnik elektricar pa bi brez problema naredil primeren napajalnik, ker ce bi imel tirnice povezane, jih ne mores izolirat med sabo...
kit

Odgovor Napisal/-a kit »

train_fan napisal/-a:Dal bi elektricne kretnice...BTW, kako se pa te krmilijo, mislim, preko cesa, a je zraven dodatno stikalo, ali kako...Drugace pa, kar se napajalnikov tice ni problema, je en sorodnik elektricar pa bi brez problema naredil primeren napajalnik, ker ce bi imel tirnice povezane, jih ne mores izolirat med sabo...
Vidim, da si popolni začetnik v tem hobiju, zato ti priporočam, da se držiš za začetek osnovnih garnitur , ki ti jih ponuja Mehano. Ko boš osvojil osnove pa pojdi in nabavi še kakšno el. kretnico in adapter z regulatorjem. :wink:
Bolje, da začneš postopno, kot pa vse naenkrat :wink:, pa še tvojega sorodnika ne bo bolela glava od tvojih idej :wink:
train_fan
Poznavalec
Poznavalec
Prispevkov: 15
Pridružen: 18.07.2006, 10:52

Odgovor Napisal/-a train_fan »

Ha, ha, ta je pa dobra... :D Nisem popolni zacetnik, prej sem bil bolj osredotocen na vozila, predvsem tovorna, zdaj bi pa to razsiril se na vlake. No, pa kar se regulatorjev tice, 1 regulator BREZ problema poganja 2 garnituri NAENKRAT, preverjeno ! Brez izgube... El. kretnic se pa res nisem imel priloznost videt, ker znanec ima X tirnico, se pravi ima osmico. Moj sorodnik je pa finomehanik elektricar in je to macji kaselj zanj....
train_fan
Poznavalec
Poznavalec
Prispevkov: 15
Pridružen: 18.07.2006, 10:52

Odgovor Napisal/-a train_fan »

A si ti DOBRO prebral, kaj sem pisal ?? :? :shock: :shock: Nisi, ne, zato NE GOVORI neumnosti in se ne delaj pametnega, ce mislis, da imas par maket doma!! Kaj je pa narobe z naslovom teme?? Mogoce kaksna crka,a?? In zdaj s tem pokazem, da sem zacetnik, ne s takimi bedarijami!! Zato pa so forumi, da se nekaj vprasa, pa to se NE pomeni, da o tem nic ne ves. In nikjer ne pise, da bo namesto mene kdo zacel z zeleznicami, ampak pravim, da imam s tem vse urejeno, kar se elektronike tice... Preberi se enkrat, pa zdaj DOBRO !!
train_fan
Poznavalec
Poznavalec
Prispevkov: 15
Pridružen: 18.07.2006, 10:52

Odgovor Napisal/-a train_fan »

Sicer se pa z takšnimi bedaki ne mislim več kontaktirat
Mojster_strojevodja, tole vzamem kot osebno zalitev in predlagam ustrezen ukrep za uporabnika, ki je PRVI zacel z zaljivkami...
Kit, tebi pa predlagam, da gres na forum mobisux, kjer se zbirajo taksni, kot ti.... Aja, pa za pisanje na forumih NI potrebno uporabljat sumnikov, ce se ne ves!
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

@kit - a ni brezveze pisat ?
BREMZA

Odgovor Napisal/-a BREMZA »

train_fan je napisal:
A si ti DOBRO prebral, kaj sem pisal ?? Nisi, ne, zato NE GOVORI neumnosti in se ne delaj pametnega, ce mislis, da imas par maket doma!! Kaj je pa narobe z naslovom teme?? Mogoce kaksna crka,a?? In zdaj s tem pokazem, da sem zacetnik, ne s takimi bedarijami!! Zato pa so forumi, da se nekaj vprasa, pa to se NE pomeni, da o tem nic ne ves. In nikjer ne pise, da bo namesto mene kdo zacel z zeleznicami, ampak pravim, da imam s tem vse urejeno, kar se elektronike tice... Preberi se enkrat, pa zdaj DOBRO !!
Vse tole tvoje pisanje je mimo teme in nasploh imam občutek da vse na tem forumu rahlo provociraš. Boljše da se malo ohladiš, pa če uporabljaš šumnike ali pač ne. Slovenščina jih pač ima in tekst nekako lepše zgleda in še bere se lažje.
train_fan
Poznavalec
Poznavalec
Prispevkov: 15
Pridružen: 18.07.2006, 10:52

Odgovor Napisal/-a train_fan »

Vse tole tvoje pisanje je mimo teme in nasploh imam občutek da vse na tem forumu rahlo provociraš. Boljše da se malo ohladiš, pa če uporabljaš šumnike ali pač ne. Slovenščina jih pač ima in tekst nekako lepše zgleda in še bere se lažje.
Ti si tudi preberi CEL topic, ne samo del, ki bo tebi ugajal!! Registriram se na forum, vprasam nekaj, kar me zanima, in potem mi en tezi o sumnikih in nevem kaj se, kar sploh nima veze z naslovom teme...Pa btw, obstajajo tudi ang. tipkovnice, tako da... :roll: Bral sem neke stare teme, kjer ste se tudi lotili nekoga, ki je nekaj spraseval ! Zakaj ze ?? Zato pa so forumi, da se kaj vprasa in deli svoje mnenje in se DRZI naslova teme, ne pa da se zacne zmerjanje in zaljenje clanov foruma...
Uporabniški avatar
Mojster_Strojevodja
Direktor
Direktor
Prispevkov: 1960
Pridružen: 09.08.2005, 19:43
Kraj: Bled
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Mojster_Strojevodja »

Ljudje božji, kaj res ne znate normalno komunicirat. :? :? :?

Sicer najraje bi temo celo pobrisal in ne samo zaklenil, samo potem bodo kakšne obtožbe o cenzuri priletele, tko da temo samo očiščujem najbolj sočnih delov in zaklepam.

Če pa mislita, da je potrbno kakšno objavo še posebaj odstraniti mi pa sporočita, kajti kot sem zapazil ZS znata uporabljati.

:!: :!: :!: :!: :!:
Če ne gre uporabi večje kladivo.
"Half the job is in the discovery; the other half is having the courage to present the findings."
"Everyone is a genius at least once a year. The real geniuses simply have their bright ideas closer together."
Zaklenjeno