Mehano HO modeli

Najnovejše v svetu železniških maket.
train_fan
Poznavalec
Poznavalec
Prispevkov: 15
Pridružen: 18.07.2006, 10:52

Mehano HO modeli

Odgovor Napisal/-a train_fan »

Malo sem pregledoval spletne trgovine, kjer imajo v ponudbi vlake omenjene serije in me zanima, kaj se bolj splaca kupit, posamicno ali v kompletu? Trenutno mi je vsec tale model http://www.mimovrste.com/katalog/produc ... 1390125021
, sem pa na uradni strani MECHANO gledal tudi posamicne modele, kjer pa ni cen.... :?
vlakoljub
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 83
Pridružen: 12.02.2006, 23:28
Kraj: Brežice

Odgovor Napisal/-a vlakoljub »

1. Podjetje se ne imenuje MECHANO, ampak MEHANO.
2. So očitne razlike v cenah med garniturami in posameznimi komponentami vlakov. Tako je npr. cena lokomotive GM EMD SD40 (slika http://www.mehano.si/?PID=5&CID=36&ID=144) od 10.000 do 12.000 SIT, odvisno od tega, kje kupuješ, jaz sem zanjo v Mladem tehniku v LJ odštel 10.900 SIT, cena garniture z enako lokomotivo (slika http://www.mehano.si/?PID=5&CID=38 , tretji vlak) okoli 8.000 SIT. Prodajalka v trgovini Mehano v Izoli mi je pojasnila, da so cene različne zaradi tega, ker naj bi tiste lokomotive, ki so posamič, bile kvalitetnejše in bolj natančno izdelane.
train_fan
Poznavalec
Poznavalec
Prispevkov: 15
Pridružen: 18.07.2006, 10:52

Odgovor Napisal/-a train_fan »

Gredo pa vsi ti modeli skupaj? Recimo, ce kupim artikel iz mojega linka, kasneje se pa samo vagon zerjav, ga lahko priklenem zraven ?
vlakoljub
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 83
Pridružen: 12.02.2006, 23:28
Kraj: Brežice

Odgovor Napisal/-a vlakoljub »

Seveda grejo skupaj. Paziti moraš le, da nabaviš vagone z ustreznimi priključki, komponente za evropski trg, kajti Mehano izdeluje tudi za ameriški trg, in ti imajo drugačne priključke. Priključki se dajo tudi zamenjat, ampak je dovolj dela tudi s tem...
train_fan
Poznavalec
Poznavalec
Prispevkov: 15
Pridružen: 18.07.2006, 10:52

Odgovor Napisal/-a train_fan »

To me je najbolj skrbelo, kako je s prikljucki :?
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

train_fan : najbolje da se odločiš, ali boš kupoval evropske ali ameriške modele, ker je to potrebno predvsem zaradi velikosti modelov in seveda 'kupl', s katerimi so opremljeni modeli. Prav tako eni in drugi ne gredo skup v vlak, ker so različno veliki, pa tudi v naravi se nikjer ne kombinirajo ameriški in evropski vagoni v en vlak.

lp M.
train_fan
Poznavalec
Poznavalec
Prispevkov: 15
Pridružen: 18.07.2006, 10:52

Odgovor Napisal/-a train_fan »

A niso vecinoma vsi modeli v 1:87 merilu? Recimo, trenutno mi je padlo v oci tole

Slika

Kasneje bi pa to nadgradil s tem
Slika
ker bi naredil tako, da se en vlak pelje, naredi en krog in ko bi prisel do neke tocke (krizisce), bi se ustavil in drugi nadaljeval krog, pac nekaj v tem smislu, da je zadeva bolj zanimiva. A je na skatli oziroma na embalazi kaksna oznaka, za kak trg je bila zadeva izdelana? Sem bolj pristas teh starejsih vlakov iz western filmov....
kit

Odgovor Napisal/-a kit »

train_fan Mehano izdeluje modele železnic v merilu 1:87 (H0) in 1:160 (N). Slednjih je manj.
Za začetnike so za gotovo najbolj primerne garniture, ker za malo denarja dobiš veliko. Za zahtevne hobyste pa serija Prestge, kjer so modeli izdelani bolj do potankosti kot v začetnih garniturah.
Na Tinetovi strani http://www.miniaturna-zeleznica.com/Mehano/Mehano.htm je objavljeno, da bo v soboto 21. oktobra ob 10. uri predstavitev modelov železnic Mehano. Upajmo, da bo kaj videti.
Kaj več o tej prireditvi bo pa gotovo znal povedati Milchy saj letos modulna maketa Jesenice praznuje 10. leto obstoja.
train_fan
Poznavalec
Poznavalec
Prispevkov: 15
Pridružen: 18.07.2006, 10:52

Odgovor Napisal/-a train_fan »

Ja, seveda, bolj se gre za garniture, da se lahko potem postavi in uredi okolje kot je treba in da pac zgleda zanimivo...Kaj mi bo vlak, ki ga lahko samo gledam... :roll:
kit

Odgovor Napisal/-a kit »

train_fan napisal/-a:Ja, seveda, bolj se gre za garniture, da se lahko potem postavi in uredi okolje kot je treba in da pac zgleda zanimivo...Kaj mi bo vlak, ki ga lahko samo gledam... :roll:
To je pa gotovo, da si moraš najpreje postaviti tire, da imaš potem kje furat vlake. Ko boš imel lepo urejeno maketo, si boš pa, verjemi, želel imeti tudi lep vozni park.
Pri Mehanu imaš pri ameriškem programu železnic na voljo več železničkih družb. Priporočam ti, da se za nadalje odločiš samo za eno ali dve, eventuelno za tri.
train_fan
Poznavalec
Poznavalec
Prispevkov: 15
Pridružen: 18.07.2006, 10:52

Odgovor Napisal/-a train_fan »

Ko sem gledal na njihovi uradni strani te artikle, nisem nikjer zasledil, kaj je ameriski trg in kaj nas... :?
kit

Odgovor Napisal/-a kit »

train_fan napisal/-a:Ko sem gledal na njihovi uradni strani te artikle, nisem nikjer zasledil, kaj je ameriski trg in kaj nas... :?
ameriski trg :shock: bolje preber :wink:

Ameriški program modelov železnic so modeli, ki ponazarjajo ameriške lokomotive in vagone :wink:
Evropski program modelov železnic so modeli, ki ponazarjajo evropske lokomotive in vagone :wink:
Na linku, ki sem ga podal je tudi katalog v PDF in si ga oglej, če ga še nisi :wink:
vlakoljub
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 83
Pridružen: 12.02.2006, 23:28
Kraj: Brežice

Odgovor Napisal/-a vlakoljub »

Če te bo mikalo, pa lahko kroga povežeš z kretnicami. Mislim, da jih moraš nabavit posebej.
Uporabniški avatar
igor72
Mojster
Mojster
Prispevkov: 4637
Pridružen: 28.09.2005, 17:07
Kraj: Primorje

Odgovor Napisal/-a igor72 »

vlakoljub napisal/-a:Če te bo mikalo, pa lahko kroga povežeš z kretnicami. Mislim, da jih moraš nabavit posebej.
Koliko tirnic lahko daš skupaj, da bo še delovalo s tem navadnim napajalnikom?
LEP DAN
Igor
kit

Odgovor Napisal/-a kit »

igorl72 napisal/-a:Koliko tirnic lahko daš skupaj, da bo še delovalo s tem navadnim napajalnikom?
Za vsako lokomotivo naj bi bil namenjen po en napajalnik. Tako, da bo potrebno določene odseke tirov med sabo izolirati če je v uporabi več lokomotiv.
Priporočljivo je, da na enem tirnem odseku vozimo z enim napajalnikom eno lokomotivo. Dolžina odseka naj bo skupno nekje do 10 metrov, če je zaključen krog.
Nikoli pa ne povezuj med sabo napajalnikov - regulatorjev hitrosti, ker s tem večaš voltažo. To je istosmerni ali Gleichstrom sistem.
Zaklenjeno