Zbiralci oz. ljubitelji marklina javite se :)

Najnovejše v svetu železniških maket.
Uporabniški avatar
marklinfan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 571
Pridružen: 01.08.2006, 19:47
Kraj: Stari grad Celje
Kontakt:

Zbiralci oz. ljubitelji marklina javite se :)

Odgovor Napisal/-a marklinfan »

Zdravo,
sem nov na tem forumu in vidim da imate zanimive razprave.....in veliko informacij....seveda nekatere točne druge ne......
me pa zanima koliko je ljubiteljev marklina v sloveniji.....naj se napisejo in povejo malo o sebi

Sam se ukvarjam z marklinom ze celo zivljenje, 20let saj sem pravzaprav zrasel ob njej..... in moj oce ze 45let... imava dve maketi eno narejeno(ki bo predelana v zimski cas (2,6x1,5m) in eno večjo (28,0x1,6m) v obliki crke C, ki je se v izdelavi letni čas .... no to je nakratko o meni

LP Martin :)
Zadnjič spremenil marklinfan, dne 09.07.2008, 22:04, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
marklinfan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 571
Pridružen: 01.08.2006, 19:47
Kraj: Stari grad Celje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a marklinfan »

se to.....ali ste tudi clani marklin insaider v sloveniji ali tujini?
kit

Odgovor Napisal/-a kit »

Nasplošno gledano hoby modelnih železnic v Sloveniji ni tako razširjen kot v tujini. Je pa prav gotovo kar nekaj tovrstnih hobystov, ki imajo železnice bolj za sebe in jih ne želijo pokazati širši javnosti.
Kar se pa tiče Märklina je pa v svetu zagotovo med vodilnimi proizvajalci modelnih železnic.
Pri nas so pa v večji meri lastniki Märklina starejši hobysti. V zadnjem času se pa zanj odločajo tudi mlajši hobysti ravno zaradi kvalitete, ki jo dosega Märklin.
Seveda pa jeziček na tehtnici za nakup železnic pogojuje tudi cena, saj si veliko ljudi niti v sanjah ne predstavlja zakaj modeli niso cenejši in koliko stane izdelava modelov. Cena pa tudi ne laže, saj za malo denarja ne dobimo veliko.
Zanimanje za tovrstni hoby upada zaradi računalništva, saj lahko danes mladina z Train Simulatorji fura vlake po tirih, pa še stane bolj malo, ker si lahko igre kopiraš in kreckaš.
Uporabniški avatar
AnejTS
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1141
Pridružen: 25.10.2005, 18:46
Kraj: Ptuj

Odgovor Napisal/-a AnejTS »

Jaz sem en ki ima marklinovo maketo .Glih ni kaj velika ker nimam toliko denarja (okrog 2,5mx1,7)tukaj nekaj slik:
http://users.volja.net/vaupotic55/

Mislim pa da sem med mlajšimi ki se ukvarjam z marklion začel sem pri 11 zdaj sem pa star 15 .Mogoče je kdo mlajši ampak jaz še nevem zato!
LP Anej
Uporabniški avatar
marklinfan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 571
Pridružen: 01.08.2006, 19:47
Kraj: Stari grad Celje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a marklinfan »

ja jaz priblizno kar dobro vem kaksna je situacija v modelnem svetu malih zeleznic pri nas tajko da....mene samo zanima me da ce so kaksni novi clani aktivni.....starejse zbiralce marklina poznam....tako da me zanima ali je kaksen nov....in kaj dela.....ter da ima moznost postati clan marklina. itd....pac ker nas je malo v sloveniji me zanimo kdo use to je....ce se seveda hoce razkriti :)
...ker kot jaz vem se nekateri nasi "starejsi" marklinisti nocejo razkriti, zakaj nevem??? jaz sem ponosen da imam moznost imeti to firmo doma in bi se rad spoznal tudi z drugimi zbiratelji....ce pa nimajo to doma kar govorijo, potem pa naj raje ne govorijo :wink: Seveda moje mnenje!
tako da se spoznam na izgradnjo maket in ker je v Sloveniji popularna modulna maketa....me zanima ali je se kdo poleg mene tudi pripravljen postaviti marklinovo?....... tako da bi imeli tudi eno na izmnicni tok:D

LP Martin
kit

Odgovor Napisal/-a kit »

marklinfan napisal/-a:ker je v Sloveniji popularna modulna maketa....me zanima ali je se kdo poleg mene tudi pripravljen postaviti marklinovo?....... tako da bi imeli tudi eno na izmnicni tok:D
Martin dober predlog. :wink:
Zanimivo bi pa bilo, če bi se postavila dvotirna z izmeničnim in istismernim sistemom. Takšni moduli bi pritegnili tako markliniste, kot tudi lastnike ostalih modelnih železnic. :wink:
Kolikor mi je poznano se pa članstvo v Märklin Insider klubu v teh letih odkar obstaja nekoliko povečalo. :wink:
Uporabniški avatar
marklinfan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 571
Pridružen: 01.08.2006, 19:47
Kraj: Stari grad Celje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a marklinfan »

ja seveda to bi uskladili med seboj(digiralo, analogni,C,M,K-tiri.....itd...no poznam dva s katerimi smo se pogovarjali o tem in sta bila za...vendar je use ostalo v oblakih....
....tako da se daj iscem koga ki bi bil pripravljen sodelovati.....in seveda vsak naredi nakaj modulov in se lahko potem to raztavlja :)
seveda so pa vabljeni tudi drugi, ki nimate marklin pa bi bili pripravljeni sodelovati pri skupni marklinovi maketi:)

LP Martin :wink:
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

kit napisal/-a:
marklinfan napisal/-a:ker je v Sloveniji popularna modulna maketa....me zanima ali je se kdo poleg mene tudi pripravljen postaviti marklinovo?....... tako da bi imeli tudi eno na izmnicni tok:D
Martin dober predlog. :wink:
Zanimivo bi pa bilo, če bi se postavila dvotirna z izmeničnim in istismernim sistemom. Takšni moduli bi pritegnili tako markliniste, kot tudi lastnike ostalih modelnih železnic. :wink:
Kolikor mi je poznano se pa članstvo v Märklin Insider klubu v teh letih odkar obstaja nekoliko povečalo. :wink:
Živjo :)

ne bi rad izpadel kritizerski, a take makete po katerih lahko po istem tiru vozita obe lokomotivi (AC in DC) - seveda ne hkrati, so imeli nekateri klubi ljubiteljev železnice v Avstriji že 10 in več let nazaj; uporabili so Märklin K- tire in s preklopom po isti progi vozili vlake.

M.
Uporabniški avatar
marklinfan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 571
Pridružen: 01.08.2006, 19:47
Kraj: Stari grad Celje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a marklinfan »

ja pac saj v nemciji jih imajo tudi, pa verjetno tudi se drugje po evropi!!!???? Jaz bi rad pa eno v Sloveniji :) tako de ce je kdo zainteresiran...pisite

...ker mislim da bi bilo zanimivo imeti tudi kaksno na izmenicni tok in da mogoce nastane tudi kaka marklinova lokomotiva v slovenskih barvah:wink:
ker tipov lokomotiv je kar dosti!!!

LP
kit

Odgovor Napisal/-a kit »

Sigurno je težko izvedljivo imeti oba sistema na enem tiru, vendar je možno. :wink:
Ampak sem imel v mislih vzporedno dvotirno progo z izmeničnim in istismernim sistemom, ki bi bila ločena vsak za sebe in bi lahko neodvisno drug od drugega istočasno delovala.
Takšnih modulnih maket je v tujini kar nekaj in gotovo bi bila takšna gradnja modulov v Sloveniji dobrodošla za tovrstni hoby.
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

.. graditi modulno naketo z dvotirno progo ni ravno enostavno .... se tudi postavlja vprašanje, kako je z uporabnostjo modulov, oz tu se gre ven iz koncepta modulne makete, ker , če ste pozabili je bistvo modulne makete, da lahko vsak modul uporabiš kjerkoli, ne samo v določenem zaporedju ....
če je tako, potem to ni več modulna maketa, ampak maketa sestavljena iz več delov ...

M.
Uporabniški avatar
marklinfan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 571
Pridružen: 01.08.2006, 19:47
Kraj: Stari grad Celje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a marklinfan »

...jah potem bi pa mi imeli maketo sestavljeno iz več delov :) če je v tem problem :) mislim da tu ni problem kaj in kaksna bo, seveda zanimivo bi bilo, da je na izmenicni in enosmerni tok(posebaj je verjetno bolje)....tu se gre ce je kdo pripravljen jo narediti in da je marklin..... TO JE BISTVO!!! Drugega mene ne zanima!
lahko da bo modulna lahko da ne....nima veze!!! Maketa bo! :wink:
Tako da bi jest se v tej smeri pogovarjal...ce lahko!

LP vsem :D
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3868
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

Martin mene že poznaš.

Vsekakor je zelo koristno biti član Marklin Insider kluba v Sloveniji, saj dobiš na tovarniško ceno v Nemčiji, še dodatnih 5% popusta, pa še robo dvigneš v Ljubljani.

Okoli modula pa le to. Glede na to da je Marklin imel v preteklosti kar tri različne tipe tirnic (M,K in C) sedaj le ((K in C), se je treba najprej dogovoriti v katerem sistemu sploh graditi maketo. Dejansko bi prišel najbolj v upoštev K sistem, saj je kompatibilen tudi z tirnicami enosmirnega napajanja. Tu so namreč tirnice med seboj izolirane. Je pa res da bi morda koga motil vizuelni izgled sredinskih kontaktov.

Tine
Uporabniški avatar
marklinfan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 571
Pridružen: 01.08.2006, 19:47
Kraj: Stari grad Celje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a marklinfan »

zdravo,
no jaz osebno mislim da bi se izdelala maketa od merklina-izmenični tok...glede tirov tudi mislim da nebi bilo problemov ker ima marklin vmesne tire, ki lahko povežejo med seboj M, C in K tire brez lotanaja!
tako da ce pa bi se zraven se izdelala proga za enosmerni tok...pa mislim da bi mogoce bilo bolje da bi bila posebaj. vendar zame naceloma tudi to nebi bilo v postev saj imam le marklin! To bi se morali dogovoriti...ce bi se zacela izgradnja makete...
....drugace pa mislim da bi to pomenilo tudi nek nov krog druzenja ljubiteljev zeleznic:), kjer pa bi bili vsi vabljeni da se prikljucijo

tako da bi prosil za tudi vase ideje....to je en moj predlog...glede na to da so nekateri ljubitelji nekaj casa nazaj pokazali zanimanje za izdelavo te makate.
Jaz sem resno zainteresiran in resnicno upam, da se tu kdo najde, ki bi tudi bil...npr kak tak ljubitelj, ki se nima makete....!!!
Drugace pa lahko se dobimo tudi jeseni na Bolsjem sejmu v Lj. seveda pa tudi preje....
no to je nekaj nakratko....
LP Martin
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

marklinfan napisal/-a:...jah potem bi pa mi imeli maketo sestavljeno iz več delov :) če je v tem problem :) mislim da tu ni problem kaj in kaksna bo, seveda zanimivo bi bilo, da je na izmenicni in enosmerni tok(posebaj je verjetno bolje)....tu se gre ce je kdo pripravljen jo narediti in da je marklin..... TO JE BISTVO!!! Drugega mene ne zanima!
lahko da bo modulna lahko da ne....nima veze!!! Maketa bo! :wink:
Tako da bi jest se v tej smeri pogovarjal...ce lahko!

LP vsem :D
..torej se pogovarjate o sestavljivi maketi, ne pa o modulni ......

velik sreče ......
Odgovori