maketa na Aljaževi

Najnovejše v svetu železniških maket.
kurjač
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 456
Pridružen: 13.05.2006, 21:06
Kraj: kurilnica

Re: maketa na Aljaževi

Odgovor Napisal/-a kurjač »

Čemu pa služi danes ta maketa? Se na njej samo nabira prah ali je celo kdaj v pogonu, vsaj za "igračkanje", ker dvomim da bi se kdo usposabljal na njej.
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3868
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Re: maketa na Aljaževi

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

Dejan, motiš se. Ta maketa še vedno služi svojemu namenu, seveda le občasno.
Signal
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1826
Pridružen: 24.01.2008, 9:37
Kraj: Maribor - levi breg

Re: maketa na Aljaževi

Odgovor Napisal/-a Signal »

Izvedel sem, da je bila izdana zloženka z razporedom ogledov makete na Aljaževi.
Kje se lahko dobi to zloženko?

Prosim obveščene za več informacij.

Lp Signal
mmatja
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1613
Pridružen: 16.05.2009, 19:41
Kraj: Lendava

Re: maketa na Aljaževi

Odgovor Napisal/-a mmatja »

Srčno upam,da z tem mojim pisanjem,ki ga bom sedaj napisal,ne bom koga užalil in vzdignil preveč prahu.Napisal bom samo moje mnenje.Prvo,kar bi želel povdariti je to,da nisem ne železničar,ne prometnik oziroma nimam nobene prave zveze z pravo železnico.Škoda,da je tole prestavljeno v temo Maketarstvo.Bolj primerno bi bilo odpreti temo z drugim naslovom kot bi bil naprimer:Učne ure bodočih železničarjev,ali: Resnični promet na železnici v miniaturi za nostalgike ali kaj pdobnega.Tole z pravim maketarstvom in modelarstvom nima nobene zveze,čemur je namenjena tema,v kateri naj bi se modelarji in maketarji izmenjevali mnenja o izgradnjah maket.
Tole kar sem lahko videl na slikah za moje pojme,vsaj kolikor toliko niti probližno ni podobno pravi maketi.Da bi šel tole gledat?Hvala,grem rajši v kino,v katerem pa sem bil nazadnje že kar nekaj let nazaj.Upam da za tole,kar vi imenujete maketa ne zaračunavajo še vstopnine?Res,da je verjetno to namenjeno zgolj za učenje bodočih železničarjev,ampak malo bolje bi se pa lahko potrudili pri sami izdelavi makete.Tole kar sem videl na slikah ni ničemur podobno,že od same tirne grede in kretniških pogonov dalje.Maerklin gor,Maerklin dol.Če bi bilo tako kot ga dosti ljudi hvali(zanesljivost in kvaliteta),zakaj gre pa potem ta firma v stečaj?V končni fazi bi za samo učenje zadostovalo,da bi se položili samo tiri,kretnice in signali,ter vse ostalo kar sodi k temu in konec.Samo pokrajino,bi lahko enostavno lahko pozabili,kajti bolje nič,kot taka kot je.Malo dobre volje,nekaj finančnih sredstev,ki bi jih bilo potrebno vložiti,ter nekaj ljudi,ki bi to "doterali",pa bi se dalo celo zadevo spraviti na precej višji nivo.Oziroma drugače pvedano:zasnova je zanimiva,ampak nujno potrebuje res pravi izgled makete.Pri kroničnem pomanjkanju denarja pri samih železnicah,bi se z nekaj vloženega kapitala,ki bi bil potreben za dodelavo,sredstva začela hitro vračati in z pobiranjem vstopnine kmalu začele prinašati dobiček.Samo potem mora vse skupaj izgledati kot je treba in ne tako kot je zdaj.Samo poglejte Nemce.Iz vsake malo večje makete znajo narediti "biznis".Pa pustimo zdaj Miniatur Wunderland iz Hamburga,ki že mimogrede rečeno,že od zdavnaj samo še služi klub nekaj milijonov EUROV,ki sta jih brata vložila.Pa ne mislim s tem povedati,da tudi pri nas kaj takega potrebujemo.Z 10x nižjim zneskom bi bil
končni rezultat isti.Prej ali slej:DOBIČEK! in kakšen EUR,katerih v naši železnici kronično primanjkuje že od nekdaj.Ali pa tudi ne?...Toda to je pa že druga zgodba ali tema......
Toliko v razmislek vsem in brez zamere komurkoli.
Matjaž iz Lendave.
mafijc387
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 254
Pridružen: 21.02.2009, 23:21

Re: maketa na Aljaževi

Odgovor Napisal/-a mafijc387 »

mmatja napisal/-a:Srčno upam,da z tem mojim pisanjem,ki ga bom sedaj napisal,ne bom koga užalil in vzdignil preveč prahu.Napisal bom samo moje mnenje.Prvo,kar bi želel povdariti je to,da nisem ne železničar,ne prometnik oziroma nimam nobene prave zveze z pravo železnico.Škoda,da je tole prestavljeno v temo Maketarstvo.Bolj primerno bi bilo odpreti temo z drugim naslovom kot bi bil naprimer:Učne ure bodočih železničarjev,ali: Resnični promet na železnici v miniaturi za nostalgike ali kaj pdobnega.Tole z pravim maketarstvom in modelarstvom nima nobene zveze,čemur je namenjena tema,v kateri naj bi se modelarji in maketarji izmenjevali mnenja o izgradnjah maket.
Tole kar sem lahko videl na slikah za moje pojme,vsaj kolikor toliko niti probližno ni podobno pravi maketi.Da bi šel tole gledat?Hvala,grem rajši v kino,v katerem pa sem bil nazadnje že kar nekaj let nazaj.Upam da za tole,kar vi imenujete maketa ne zaračunavajo še vstopnine?Res,da je verjetno to namenjeno zgolj za učenje bodočih železničarjev,ampak malo bolje bi se pa lahko potrudili pri sami izdelavi makete.Tole kar sem videl na slikah ni ničemur podobno,že od same tirne grede in kretniških pogonov dalje.Maerklin gor,Maerklin dol.Če bi bilo tako kot ga dosti ljudi hvali(zanesljivost in kvaliteta),zakaj gre pa potem ta firma v stečaj?V končni fazi bi za samo učenje zadostovalo,da bi se položili samo tiri,kretnice in signali,ter vse ostalo kar sodi k temu in konec.Samo pokrajino,bi lahko enostavno lahko pozabili,kajti bolje nič,kot taka kot je.Malo dobre volje,nekaj finančnih sredstev,ki bi jih bilo potrebno vložiti,ter nekaj ljudi,ki bi to "doterali",pa bi se dalo celo zadevo spraviti na precej višji nivo.Oziroma drugače pvedano:zasnova je zanimiva,ampak nujno potrebuje res pravi izgled makete.Pri kroničnem pomanjkanju denarja pri samih železnicah,bi se z nekaj vloženega kapitala,ki bi bil potreben za dodelavo,sredstva začela hitro vračati in z pobiranjem vstopnine kmalu začele prinašati dobiček.Samo potem mora vse skupaj izgledati kot je treba in ne tako kot je zdaj.Samo poglejte Nemce.Iz vsake malo večje makete znajo narediti "biznis".Pa pustimo zdaj Miniatur Wunderland iz Hamburga,ki že mimogrede rečeno,že od zdavnaj samo še služi klub nekaj milijonov EUROV,ki sta jih brata vložila.Pa ne mislim s tem povedati,da tudi pri nas kaj takega potrebujemo.Z 10x nižjim zneskom bi bil
končni rezultat isti.Prej ali slej:DOBIČEK! in kakšen EUR,katerih v naši železnici kronično primanjkuje že od nekdaj.Ali pa tudi ne?...Toda to je pa že druga zgodba ali tema......
Toliko v razmislek vsem in brez zamere komurkoli.
Matjaž iz Lendave.
:rtfm :guns :banned2 jaz tudi NOČEM nikogar užaliti ampak z temle se ne strinjam [-X :m1 :kij
Zadnjič spremenil mafijc387, dne 17.07.2009, 8:28, skupaj popravljeno 1 krat.
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: maketa na Aljaževi

Odgovor Napisal/-a cokla »

mmatja napisal/-a: Tole kar sem lahko videl na slikah za moje pojme,vsaj kolikor toliko niti probližno ni podobno pravi maketi.Da bi šel tole gledat?Hvala,grem rajši v kino,v katerem pa sem bil nazadnje že kar nekaj let nazaj.
Tega te nihče ne sili. V vsakem momentu lahko isključiš povezavo in se ne vrneš več...in nihče ni užaljen. Vse skupaj je le tvoja izbira. Če pa imaš kaj boljšega za pokazat-izvoli.

MMG-tudi meni ne paše gledati vsega in takratz pogledam recimo kaj drugega. Kakšno fejst punco , recimo... Slika
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Uporabniški avatar
marklinfan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 571
Pridružen: 01.08.2006, 19:47
Kraj: Stari grad Celje
Kontakt:

Re: maketa na Aljaževi

Odgovor Napisal/-a marklinfan »

Nevem čej marklin glih za en dr..., glede na to da mam doma modele iz leta 35 pa prav lepo delujejo... seveda tako kot današnje. Pa tut v tujini stečaji ne potekajo tako kot pri nas :D ker če gre marklin po gobe gre še kr ene par firm zraven. Tu ni bojazni, da ga nebi gledal še nadaljnih 150 let :D
[url=http://myrencontres.com]site de flirt internet[/url]
Uporabniški avatar
_Borsig_
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3102
Pridružen: 08.01.2009, 15:42
Kraj: Pragersko

Re: maketa na Aljaževi

Odgovor Napisal/-a _Borsig_ »

cokla napisal/-a: MMG-tudi meni ne paše gledati vsega in takratz pogledam recimo kaj drugega. Kakšno fejst punco , recimo... Slika
Lahko tebi na mašini! Ti vsaj lahko katero ob progi pogledaš! Poskusi to v avtu!
:twisted:

Že imam letos primer pri svojem kolegu, ko je zvečer v mestu za minicami gledal!! #-o
Se že cel teden vozi z nadomestnim vozilom!
Še sreča da ni bil nihče poškodovan, pleh se pa da popravit!
LP _Borsig_

Pa fajn se še mejte!
mmatja
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1613
Pridružen: 16.05.2009, 19:41
Kraj: Lendava

Re: maketa na Aljaževi

Odgovor Napisal/-a mmatja »

marklinfan napisal/-a:Nevem čej marklin glih za en dr..., glede na to da mam doma modele iz leta 35 pa prav lepo delujejo... seveda tako kot današnje. Pa tut v tujini stečaji ne potekajo tako kot pri nas :D ker če gre marklin po gobe gre še kr ene par firm zraven. Tu ni bojazni, da ga nebi gledal še nadaljnih 150 let :D

Nikjer nisem zapisal da je Marklin za en dr...Samo tiri nimajo nobene zveze z realnostjo.Kar se njihovih modelov tiče so mogoče res kvalitetni,samo vprašanje je če to odtehta njihovo ceno,ki je kar zasoljena.Da ne govorim o razširjenosti AC ali DC sistema.
mmatja
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1613
Pridružen: 16.05.2009, 19:41
Kraj: Lendava

Re: maketa na Aljaževi

Odgovor Napisal/-a mmatja »

cokla napisal/-a:
mmatja napisal/-a: Tole kar sem lahko videl na slikah za moje pojme,vsaj kolikor toliko niti probližno ni podobno pravi maketi.Da bi šel tole gledat?Hvala,grem rajši v kino,v katerem pa sem bil nazadnje že kar nekaj let nazaj.
Tega te nihče ne sili. V vsakem momentu lahko isključiš povezavo in se ne vrneš več...in nihče ni užaljen. Vse skupaj je le tvoja izbira. Če pa imaš kaj boljšega za pokazat-izvoli.

MMG-tudi meni ne paše gledati vsega in takratz pogledam recimo kaj drugega. Kakšno fejst punco , recimo... Slika
Cokla,
Vidim ,da si eden od "tagalavnih"(kot je Gorči rekel "ta zelenih")Kot sem v mojem pisanju že na začetku napisal,je to moje osebno mnenje,in nisem hotel nikogar ne užaliti ne kakorkoli prizadeti.Če sem to nehote storil,se sedaj javno opravičujem Vsem za to.Ker pa si me izzval z tistim stavkom:
Če pa imaš kaj boljšega za pokazat-izvoli.O.K.Ni problema.Samo rabim malo časa da pogruntam kako se to naredi.Čim mi uspe,boš rezultate lahko videl in jih komentiral.
Matjaž
Uporabniški avatar
marklinfan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 571
Pridružen: 01.08.2006, 19:47
Kraj: Stari grad Celje
Kontakt:

Re: maketa na Aljaževi

Odgovor Napisal/-a marklinfan »

mmatja napisal/-a: Nikjer nisem zapisal da je Marklin za en dr...Samo tiri nimajo nobene zveze z realnostjo.Kar se njihovih modelov tiče so mogoče res kvalitetni,samo vprašanje je če to odtehta njihovo ceno,ki je kar zasoljena.Da ne govorim o razširjenosti AC ali DC sistema.
Ne vem zakaj se potem imenujejo modeli??? Zato ker so pomanjašani in realno izdelati tak model je nemogoče sploh da je funkcionalen, povej mi eno firmo, ki ima modele narejen tako, da imajo "zvezo z realnostjo"!
Glede cen pa moraš primerjati enak model razlilčnih firm, in kaj ta vse ponuja, vsebuje, iz česa je narejen, itd. Potem pa ti bo jasno zakaj take razlike v cenah.

Če želiš ugodno kupovati material za modelno železnico uporabi www.ebay.de boš prihranil marsikateri €
[url=http://myrencontres.com]site de flirt internet[/url]
dunhill
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 475
Pridružen: 27.03.2008, 12:30

Re: maketa na Aljaževi

Odgovor Napisal/-a dunhill »

cokla napisal/-a:
mmatja napisal/-a: Tole kar sem lahko videl na slikah za moje pojme,vsaj kolikor toliko niti probližno ni podobno pravi maketi.Da bi šel tole gledat?Hvala,grem rajši v kino,v katerem pa sem bil nazadnje že kar nekaj let nazaj.
Tega te nihče ne sili. V vsakem momentu lahko isključiš povezavo in se ne vrneš več...in nihče ni užaljen. Vse skupaj je le tvoja izbira. Če pa imaš kaj boljšega za pokazat-izvoli.

MMG-tudi meni ne paše gledati vsega in takratz pogledam recimo kaj drugega. Kakšno fejst punco , recimo... Slika
Če smo realni, imata prav, po svoje, oba, cokla in mmatja. Je bilo izrečenih kar nekaj kritičnih na račun makete, ampak zavedati se moramo, da je omenjena maketa služi povsem drugemu namenu kot razkazovanju mojstrovin in detajlov izvedbe pokrajine, tako da...

Kar je pa v zvezi s trženjem in obiskovanjem v primerjavi s tujino pa naj kar povejo lastniki jeseniške in makete na Kosezah, koliko imajo dobička, tako da je, vsaj pri nas, to zelo vprašljiv posel in, vsaj po mojem, daleč od zgodbe o uspehu...

Bistvo vsega je, da se naš hobi, čeprav je enak kot v tujini, velikokrat ne more primerjat z razvitostjo, kot je na primer v zahodnoevpropskih, pa tudi vzhodnih (madžarske, češke) državah. Najbrž sploh ni potrebno primerjati možnost izbiro modelov, saj je slovenskih, pa tudi JŽ dejansko samo za vzorec. Pri nas na splošno tudi ne zbiratelji velikokrat s posmehom gledajo na naš hobi in ga tretirajo popolnoma drugače, kot pa si zasluži. Zato bi v osnovi bilo potrebno vsaj malo spremeniti miselnost ljudi, to pa bi bilo mogoče samo z vzgojo mladine v osnovni šoli. Ampak to je povsem druga zgodba, ki z maketo na Aljaževi nima popolnoma nobene veze, ali pa mogoče vseeno....
mmatja
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1613
Pridružen: 16.05.2009, 19:41
Kraj: Lendava

Re: maketa na Aljaževi

Odgovor Napisal/-a mmatja »

Ker me je Cokla izzval z stavkom:Če pa imaš kaj boljšega za pokazat-izvoli.,sem nekaj slik prenesel na :
http://www.shrani.si/action.php?mapa=Ne ... action=url
Sedaj pa nevem kako naprej.Prosim za pomoč,ali nasvet kako to objaviti tukaj.
Uporabniški avatar
marklinfan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 571
Pridružen: 01.08.2006, 19:47
Kraj: Stari grad Celje
Kontakt:

Re: maketa na Aljaževi

Odgovor Napisal/-a marklinfan »

mislm da moraš dati 3 link ... s predogledom. Verjeno si na shrani.si prijavljen?
[url=http://myrencontres.com]site de flirt internet[/url]
mmatja
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1613
Pridružen: 16.05.2009, 19:41
Kraj: Lendava

Re: maketa na Aljaževi

Odgovor Napisal/-a mmatja »

marklinfan napisal/-a:mislm da moraš dati 3 link ... s predogledom. Verjeno si na shrani.si prijavljen?
Sem prijavljen.Imam stran odprto.In kaj sedaj?
Odgovori