Splošna debata o sejmih (modelnih železnic)

Najnovejše v svetu železniških maket.
kit

Splošna debata o sejmih (modelnih železnic)

Odgovor Napisal/-a kit »

Gorchi napisal/-a:Včasih je druženje skoraj bolj pomembno kot modeli sami ;)
Se popolnoma strinjam.
svet v malem organizira v Postojni to soboto piknik. Prijetno druženje, kdor želi lahko pride.
Lepo vabljeni
vlakoljubec

Re: Jesenski sejem modelnih železnic na Brodu

Odgovor Napisal/-a vlakoljubec »

Druženje je tanartaboljš, tudi jaz sem ta vikend združil prijetno s koristnim.

Z avtodomom nas je nekaj kolegov odšlo konec tedna v München na oktoberfest. Lahko si mislite nekateri, kako smo se imeli fino. Edino ko sem se fiksiral na "vlak smrti" mi je bilo žal. Majhen nasvet, če med vožnjo fejst tuliš, počasi tisti žal zbledi. Skratka bilo je fino, še posebaj smo se imeli dobro v šotorih, ko je bilo vzdušje na višku.

Pa preidimo k stvari za kar se oglašam:
Spotoma sem v soboto dopoldan obiskal enega od bolšjakov na obrobju Münchna (zanj mi je povedal žlahtnik).
Predno sem prispel tja sem bil skeptik o ponudbi, pa sem bil kar malce presenečen (pozitivno). Čeprav ni bil med večjimi, kolikor mi je bilo rečeno, je bila ponudba več kot zadovoljiva (količinsko in cenovno), lahko bi si upal trditi, da je bilo ponudbe več kot na Celovškem bolšjaku, da ne omenjam ponudbe na Brodu. Pa s tem ne mislim nikogar zaničevat, je pač tako.......

Pa še ena moja pridobitev, ki sem jo na omenjenem bolšjaku zamenjal za 170€ :wink:

Čisto nov šinobus ÖBB - Trix 22799 z zvokom.
Slika

Slika

Slika

Slika

Zaključil bi pa z mislijo:
Komur se kolca po bolšjakih naj obišče katerega v tujini, ne bo mu žal :wink:
Uporabniški avatar
totimato
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 615
Pridružen: 02.01.2009, 11:00
Kraj: Zg. Polskava

Re: Jesenski sejem modelnih železnic na Brodu

Odgovor Napisal/-a totimato »

vlakoljubec napisal/-a: Zaključil bi pa z mislijo:
Komur se kolca po bolšjakih naj obišče katerega v tujini, ne bo mu žal :wink:
Pozdravljeni!

Ali obstaja kje kakšen seznam bolšjakov v Avstriji?
(s termini, seveda)

Hvala in lep večer še naprej!
Počasi. Sem na delu in ne na begu. Moj hobi, moja pravila.
kit

Re: Jesenski sejem modelnih železnic na Brodu

Odgovor Napisal/-a kit »

totimato napisal/-a:Ali obstaja kje kakšen seznam bolšjakov v Avstriji?
(s termini, seveda)
Enega izmed bolšjakov, ki je dokaj blizu najdeš tukaj, marca naslednje leto pa tukaj. Za Zagreb pa več izveš tukaj.
Za Nemčijo jih imaš pa nekaj tukaj. Za oktober jih boš pa našel tudi nekaj tukaj, v levem okenčku börsentermine

Mislim, da sem jih natrosil kar nekaj, samo je pa en majhen problem, koliko od vas, ki to prebira bo obiskalo vsaj kakšen bolšjak v tujini :?:
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Re: Jesenski sejem modelnih železnic na Brodu

Odgovor Napisal/-a milchy »

že nekaj let se podatke o bolšjakih v naši bližini najde tudi tukajle



čeprav se mi zdi, da smo malo zgrešili naslov .......... in še vedno ne vemo, ali bolšjak (pri nas) jeseni bo ali ne ...
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: Splošna debata o sejmih (modelnih železnic)

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Se strinjam z Milchyem, da smo zašli iz teme o jesenskem (piše se leto 2009) bolšjaku na Brodu, zato sem temo razdelil.
Goran
kit

Re: Splošna debata o sejmih ~ bolšjakih (modelnih železnic)

Odgovor Napisal/-a kit »

Za koliko smo zašli iz teme o jesenskem bolšjaku na Brodu je odvisno kako si to vsak posameznik sam razlaga.
Moje videnje je takšno, da sem podal internetne strani kot alternativo tistim, ki bi lahko morebitni izpadli jesenski bolšjak na Brodu nadomestili s katerim drugim bolšjakom v tujini (v Slo jih ni).

Zgolj v razmislek:
Če je posredi kakšna špekulacija o jesenskem bolšjaku na Brodu pa mislim, da nikomur ne koristi.
sebastiant
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 946
Pridružen: 24.03.2008, 17:12
Kraj: Ljubljana

Re: Jesenski sejem modelnih železnic na Brodu

Odgovor Napisal/-a sebastiant »

milchy napisal/-a:................ in še vedno ne vemo, ali bolšjak (pri nas) jeseni bo ali ne ...
kit napisal/-a:Zgolj v razmislek:
Če je posredi kakšna špekulacija o jesenskem bolšjaku na Brodu pa mislim, da nikomur ne koristi.
Bolšjaka jeseni na Brodu ne bo!
Sebastian
kit

Re: Jesenski sejem modelnih železnic na Brodu

Odgovor Napisal/-a kit »

milchy napisal/-a: .......... in še vedno ne vemo, ali bolšjak (pri nas) jeseni bo ali ne ...
......ne vemo ali je krop, ali voda.... :?: :?:
Še ena internetna stran, kjer so termini po datumih, pa si jih oglejte. Vse se giblje dokaj blizu, tko, da ne jamrat je dosti terminov za druženje :wink: :wink:
Kupuje in prodaja pa tko vsak po svoje.......
vlakoljubec

Re: Jesenski sejem modelnih železnic na Brodu

Odgovor Napisal/-a vlakoljubec »

kit napisal/-a:
milchy napisal/-a: .......... in še vedno ne vemo, ali bolšjak (pri nas) jeseni bo ali ne ...
......ne vemo ali je krop, ali voda.... :?: :?:
101 signal napisal/-a:....V šoli se prenavljajo določeni prostori in ker terminsko ni določeno koliko časa naj bi vse skupaj trajalo....
Ali se šole ne prenavlajo ned počitnicami, takrat, ko ni otrok v šoli?
....nekaj močno smrdi....
sebastiant
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 946
Pridružen: 24.03.2008, 17:12
Kraj: Ljubljana

Re: Jesenski sejem modelnih železnic na Brodu

Odgovor Napisal/-a sebastiant »

vlakoljubec napisal/-a:....nekaj močno smrdi....
Mogoče bodo pa zato prenavljali.......... 8)
Sebastian
Uporabniški avatar
totimato
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 615
Pridružen: 02.01.2009, 11:00
Kraj: Zg. Polskava

Re: Jesenski sejem modelnih železnic na Brodu

Odgovor Napisal/-a totimato »

vlakoljubec napisal/-a:
Ali se šole ne prenavlajo ned počitnicami, takrat, ko ni otrok v šoli?
....nekaj močno smrdi....
"Ali se šole prenavljajo" je potrebno zamenjati s "Prenavljanje je planirano" da dobimo resnično situacijo

Na marsikateri šoli in vrtcu se kljub želji razpisi včasih zavlečejo, včasih so izvajalci neresni in zamujajo ali jih ni, včasih izvajalci zaserjejo in je potrebno popravljati...

Meni se situacija na Brodu (žal) ne zdi nič posebnega :(
Počasi. Sem na delu in ne na begu. Moj hobi, moja pravila.
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: Splošna debata o sejmih (modelnih železnic)

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Problem prenove OŠ je ta, da izvajalci malce zamujajo saj menjajo kritino iz salonita. In ker med šolskim letom tega ne smejo delati vsak dan temveč le čez vikend... ;)
Goran
kit

Re: Splošna debata o sejmih (modelnih železnic)

Odgovor Napisal/-a kit »

Brezvezna debata o Brodu, je polno alternativnih rešitev, si bomo pač rihtali po svoje kot bomo vedeli in znali, ...če bo pa še kaj "užitnega" na talarju prinešenega pa toliko bolje... Nč' novga na senčni strani Alp, bo treba spet na ono stran........ je več izbire in prenove prej porihtajo.

Letos bo prvič od 5. do 8. novembra v Münchnu potekala razstava DIE MODELL BAHN. Omenjena razstava naj bi zamenjala sejem IMA, ki je potekal vsako drugo leto v Münchnu in Kölnu.
Po moji oceni bo omenjena razstava vredna ogleda, saj so priprave že v polnem zamahu. Je pa to tudi idealna priložnost za družinski obisk razstave, ker bo tudi obsežen spremlevalni program.
Izidor

Re: Splošna debata o sejmih (modelnih železnic)

Odgovor Napisal/-a Izidor »

Od 23-26.10.2009 pa vabi že tradicionalni sejem na Dunaju.
Več pa na :
http://www.modell-bau.at/

Lp
Izidor
Odgovori