Debata za Märkliniste

Najnovejše v svetu železniških maket.
541-101
Pom. strojevodje
Pom. strojevodje
Prispevkov: 65
Pridružen: 28.03.2007, 7:04

Re: Debata za Märkliniste

Odgovor Napisal/-a 541-101 »

a na Kitajsko vas bodo tudi peljali ?
kit

Re: Debata za Märkliniste

Odgovor Napisal/-a kit »

541-101 napisal/-a:a na Kitajsko vas bodo tudi peljali ?
Ne vem, to boš pa mogel povprašati v Märklinu, če jih bodo peljali na Kitajsko :lol: :lol:

Po moji oceni Märklin vabi na dan odprtih vrat ter voden ogled proizvodnje zato, da si bo povrnil zaupanje svojih privržencev. To naj bi bil nekako tudi dokaz, da je še zmerom proizvodnja modelov v Nemčiji, točneje v Göppingenu v matični tovarni na Stuttgarter Straße :wink: :wink:
Na nekem Nemškem forumu sem nekaj časa nazaj zasledil, da so se pogovarjali Märklinovi privrženci ravno o letošnjem Insider modelu (DB 39), ko so pisali, da je "made in Göppingen" :wink: :wink:
tey
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 35
Pridružen: 23.09.2009, 7:37

Re: Debata za Märkliniste

Odgovor Napisal/-a tey »

Pozdravljeni!

Kit in marklinfan, hvala za nasvete.

Sedaj pa imam se eno vprasanje.Ali ima kdo kaksne vredu nacrte (linke), za Marklin M-gleise recimo v velikosti 240X140 cm?

Lep pozdrav,Matej.
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3868
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Re: Debata za Märkliniste

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

Kar nekaj načrtov lahko najdeš na tej spletni strani.
Tine
kit

Re: Debata za Märkliniste

Odgovor Napisal/-a kit »

Iz Märklina je pred enim tednom pricurljala novica o Insider modelu (H0) za leto 2010 - parna lokomotiva DB 03,10
Več pa bo znanega v naslednjem tednu.
Predstavitev modela bo v soboto 5.12.2009 na dnevu odprtih vrat.
kit

Re: Debata za Märkliniste

Odgovor Napisal/-a kit »

Po informacijah, ki mi jih je poslal danes zjutraj kolega iz Nemčije je včeraj 4. decembra obiskalo Märklinov dan odprtih vrat okoli 3500 obiskovalcev, si pa na Märklinovi internetni strani lahko ogledate kratek 6,5.minutni video kako je bilo v Märklinovi krovni tovarni na Stuttgarter Straße 55-57 v Göppingenu.
Po kolegovih navedbah Märklin v Nemčiji kljub stečaju še vedno ostaja za favorita v tovrstni branži.
kit

Re: Debata za Märkliniste

Odgovor Napisal/-a kit »

Märklin Insider model 2009 - BR 39 si ga lahko ogledate na YouTube

Povezava na video

kit

Re: Debata za Märkliniste

Odgovor Napisal/-a kit »

Pravkar sem izvedel, da Märklin napoveduje za leto 2010 kot novost set štiridelni TGV POS (isti kot thalys v modro sivi barvi) priporočena cena je 469,95€ in trije seti po dva vmesna vagona (set = 139,95€)
Märklinova novost 2010 je tudi stekleni vlak BR 491 (299,95€)
Napovedani so tudi za 2010 start seti iz zamude (5X) cene pa bodo od 109,95 do 1849,95€.

Očitno Märklin računa na konec Mehana, ko je napovedal prihod garniture TGV POS :?:
Uporabniški avatar
AnejTS
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1141
Pridružen: 25.10.2005, 18:46
Kraj: Ptuj

Re: Debata za Märkliniste

Odgovor Napisal/-a AnejTS »

kit napisal/-a: Napovedani so tudi za 2010 start seti iz zamude (5X) cene pa bodo od 109,95 do 1849,95€.
potem takem pride tudi ven novi mobil station?
LP Anej
kit

Re: Debata za Märkliniste

Odgovor Napisal/-a kit »

AnejTS napisal/-a:potem takem pride tudi ven novi mobil station?
Da, samo pri prvem setu za 109,95€ ne, ker je hobby varianta.
Glede novih višjih priporočenih cen so se pa med nemškimi hobysti že začele polemike, na kar trgovci opozarjajo, da se pri nakupih ne bo občutilo (večji popusti za redne kupce).
Uporabniški avatar
AnejTS
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1141
Pridružen: 25.10.2005, 18:46
Kraj: Ptuj

Re: Debata za Märkliniste

Odgovor Napisal/-a AnejTS »

Zanima me, kak se vam vidi Marklin-ova OBB1216. Jo že mogoče kdo ima?
Jaz sem razmišljal o njej, ampak me je tale video prepričal, da je ne kupim in to iz
enega samega razloga, ker ima zvok od 1016.

Povezava na video

LP Anej
vlakoljubec

Re: Debata za Märkliniste

Odgovor Napisal/-a vlakoljubec »

AnejTS napisal/-a:....ker ima zvok od 1016.
Popolnoma isti zvok ima Mehanov Eurosprinter :lol: :lol:
Imajo pa Marklinisti v SLO zagotovo en velik gušt, kaj pa če bodo naredil še SŽ 541 :shock: podlaga je že narejena :wink:
kit

Re: Debata za Märkliniste

Odgovor Napisal/-a kit »

AnejTS napisal/-a:Zanima me, kak se vam vidi Marklin-ova OBB1216. Jo že mogoče kdo ima?...
AnejTS res je, da ima Märklinova Lok ÖBB 1216 zvok kot ÖBB 1016, ampak model je lepo narejen. Lahko bi rekli, da je skoraj v celoti iz kovine. Na strehi je 3/4 izolatorjev in vodnikov kovinskih, kovinski so tudi vsi ročaji. Obratovanje pa je skoraj neslišno (pri ugasnjenemu zvoku :lol: ) tudi o modelu bi lahko napisal, da je TAURUS (bik), saj ima že pri minimalni hitrosti moči za premik ogromne kompozicije vagonov.
Model ima 21 pinski MFX dekoder, tako, da ga lahko tudi zamenjaš, če imaš možnost pa naložiš tudi drugačen zvok, naprimer od SŽ 541 od SM, ker gre povsod za ESU dekoderje.

Slika

Slika

Slika
vlakoljubec napisal/-a:....podlaga je že narejena :wink:
.....in to dobra :wink:.....
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3868
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Re: Debata za Märkliniste

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

Kit, glede na to, da to ni hoby varianta se čudim Marklinu da so naredili tak spodrslaj z zvokom. Do sedaj so bili "špica" v izdelovanju modelov, potem pa naredijo to kar so. A so morda Kitajčki na ušesah sedel, ko jim je bilo povedano kaj gor dat.
Tine
Uporabniški avatar
AnejTS
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1141
Pridružen: 25.10.2005, 18:46
Kraj: Ptuj

Re: Debata za Märkliniste

Odgovor Napisal/-a AnejTS »

Model je lep, ampak se mi zdi da tud OT-ji fejst na belo vlečejo?

Glede zamenjave dekoderja, pa nebi niti razmišljal, saj je 300EU za model že dosti.
Kaj bi še bilo če bi šel dajat drugi dekoder noter :D

tole na slikah je tvoj model? Če je, je možno da posnameš kakšne video?
LP Anej
Odgovori