Debata za Märkliniste

Najnovejše v svetu železniških maket.
Uporabniški avatar
AnejTS
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1141
Pridružen: 25.10.2005, 18:46
Kraj: Ptuj

Re: Debata za Märkliniste

Odgovor Napisal/-a AnejTS »

Evo nekaj slik od TGV-ja za nasljednjo leto
http://www.marklin.nl/nieuws/tres-grande-vitesse/
in tudi steklenega vlaka
http://www.marklin.nl/nieuws/glazen-trein/
LP Anej
kit

Re: Debata za Märkliniste

Odgovor Napisal/-a kit »

Na Nemških in Avstrijskih forumih se je precej razvnela debate glede Märklinovega modela. Tuji hobisti so odkrivali kljub temu, da je model vrhunsko izdelan in da ima odlične vozne lastnosti, kar nekaj spodrslajev na modelu.
Prvi je nedvomno zvok, ki ga je Märklin tako zaščitil (MFX), da se ne da naložiti drugačnega zvoka, ampak lahko samo nastaviš funkcije na vrednosti, ki ti odgovarjajo. Se pravi, da če hočeš drugačen (pravi) zvok je potrebno zamenjati celoten dekoder (130€) #-o #-o
Ja Tin€ so ga pri Märklinu z zvokom mal pihnil :evil: ESU jim je pač naredu, kar so jim naročil :wink:
Pa še nekaj; Kitajčki pri tem modelu naj nebi imeli pri zvoku nič prstov vmes. Lok pa je bil sestavljen v Göppingenu :wink:

Naslednji je merilo, ki za nekaj procentiv striže pri dolžinah in razdaljah #-o
Kar pa pri Märklinu argumentirajo: "Zaradi gospodarskih razlogov, model ni bil izvedljiv in je bilo treba vnesti v model boljše kompromisne odločitve.
Nekako razumem Märklin, da je trenutno finančno oslabljen, vendar mislim, da tudi v težkih gospodarskih časih morajo biti izdelki še vedno brezhibni.

Zadnja največja polemika je pa bila v zvezi TO. je pa tako, da Märklinov model ÖBB 1216 238-6 nekako odgovarja originalu TO so svetlejše sivi in tudi vsi štirje imajo isto širino palet :shock:

Obratovanje lokomotiv ÖBB 1216
1216.0 za Avstrijo, Nemčijo, Italijo in Slovenijo
1216.1 za Avstrijo, Nemčijo in Slovenijo
1216.2 za Avstrijo, Nemčijo, Češko in Slovaško (zaradi vzhodnih standardov ne potrebuje ožjih palet)
Lokomotiva 1216.238 obratuje v območju Dunaja, tako za potniške, kot tudi za tovorne vlake.
Giblje se na relacijah na primer iz Dunaja v Brno, Wiener Neustadt, Břeclav in Prago.
kit

Re: Debata za Märkliniste

Odgovor Napisal/-a kit »

Zadnja novica; Märklin se je odločil za izdelavo garniture TGV POS zato, ker vozi po Franciji, Nemčiji, Holandiji, Belgiji....., skratka po zahodni Evropi (na vseh štirih sistemih). Glede ekonomske računice je pa za Märklin to dovolj ker ima na tako velikemu terenu dovolj svojih kupcev (Märklinistov). Pač nekateri kupijo model samo, če bo na njemu pisalo Märklin in tega se v Märklinu tudi zavedajo.
vlakoljubec

Re: Debata za Märkliniste

Odgovor Napisal/-a vlakoljubec »

kit napisal/-a:Zadnja največja polemika je pa bila v zvezi TO. je pa tako, da Märklinov model ÖBB 1216 238-6 nekako odgovarja originalu TO so svetlejše sivi in tudi vsi štirje imajo isto širino palet....
Tudi PKP Taurusi3 če dobro pogledate imajo isto širino palet na vseh štirih TO.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=LcGdD8px ... re=related[/youtube]
kit

Re: Debata za Märkliniste

Odgovor Napisal/-a kit »

Pravkar sem dobil novico od kolega iz Nemčije, ki mi sporoča, da bodo pri Märklinu: stekleni vlak, Insider model parne lokomotive, in komplet TGV POS dobavljivi v 3. četriletju 2010. Novost je pa tudi start set v katerem bo najnovejša digitalna centrala CENTRAL STATION 2, ki bo poleg marklinovih dekoderjev podpirala NMRA DCC in seletrix formate.
Nekaj filmčkov o centrali central station 2 pa:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=c4mV-Xqk ... re=related[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=hHBbbdZR ... re=related[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=FWy_pG78 ... re=related[/youtube]
Uporabniški avatar
totimato
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 615
Pridružen: 02.01.2009, 11:00
Kraj: Zg. Polskava

Re: Debata za Märkliniste

Odgovor Napisal/-a totimato »

Lepo izgleda, se pa čudim, da se tako dolgo nalaga - celo minuto!
(moj računalnik se manj...)

Lep dan!
Počasi. Sem na delu in ne na begu. Moj hobi, moja pravila.
kit

Re: Debata za Märkliniste

Odgovor Napisal/-a kit »

Letošnji sejem igrač v Nürenbergu je za nami. Od Märklin (Trix) novosti si pa lahko ogledate tudi že video =D>

Prvi del:

Povezava na video

Drugi del:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=bhiWd5gonEg&NR=1[/youtube]

Pa veliko užitkov :wink:
kit

Re: Debata za Märkliniste

Odgovor Napisal/-a kit »

Odslej lahko člani Märklin Insider-Club-a (Trix Profi-Club in LGB-Club) poleg dosedajšnje literature o novostih, na spletu spremljamo MÄRKLIN TV. Vsake 14 dni bo nova oddaja o aktualnih dogodkih, proizvodnji modelov in ljudi, ki ustvarjajo Märklin. Prva oddaja je namenjena novostim 2010 na Nürenberškem sejmu.
Žal pa je stran dostopna izključno samo za člane omenjenih klubov, dostop je pa možen na podlagi klubske številke in gesla.
Uporabniški avatar
marklinfan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 571
Pridružen: 01.08.2006, 19:47
Kraj: Stari grad Celje
Kontakt:

Re: Debata za Märkliniste

Odgovor Napisal/-a marklinfan »

Ni nič novega, mogoče pa kdo ne ve!?
Na märklin-ovi spletni strani imajo tudi Online-Shop, kjer se brezplačno prijavite in lahko kupujete vse kar ima märklin, Trix, LGB na prodaj in vam pošljejo na dom. Poštnina v Slovenijo znaša 19,95€ teža mislim da lahko presega 10kg.
Pa vesel nakup :D
[url=http://myrencontres.com]site de flirt internet[/url]
Uporabniški avatar
_Borsig_
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3102
Pridružen: 08.01.2009, 15:42
Kraj: Pragersko

Göppingen, 7.2.2010

Odgovor Napisal/-a _Borsig_ »

marklinfan napisal/-a:...Ni nič novega, mogoče pa kdo ne ve!?...
No ja, novica je ker sveža! Moj mail z novico je prispel: sre 17.2.2010 2:54 :D


Imajo pa v "Märklin Erlebniswelt" v Göppingenu naprodaj še eno črno lepotico!
Krepko presega 10 kg, tako da bo poštnina nekaj več kot 19,95 €:

Gre za G 8.1 oz. DB 55

širina koloteka 127 mm oz. 5"
izdelana v razmerju 1:11
dolžina 2.078 mm
širina 311 mm
teža lokomotive 120 kg
teža tenderja 50 kg
čas izdelave 3 leta
izdelal Carlo Buschle, Stuttgart Hoffeld


In še slikce te lepotice:

Pozirala iz ene strani
Slika

Nastavila še drugo stran
Slika

Tender
Slika

Tehnična risba po kateri je bila izdelana:
Slika

Snegulčica v stekleni škatli
Slika
čaka da jo osvobodi princ s 17.500,00€!

Tehnični podatki in cena:
Slika

Sem jo že mislil vzet s sabo, pa sem imel prtlažnik avtomobila že poln!
(A ja, pa v denarnici je manjkalo tistih 17.500,00€) :mrgreen:
LP _Borsig_

Pa fajn se še mejte!
kit

Re: Debata za Märkliniste

Odgovor Napisal/-a kit »

_Borsig_ napisal/-a:Snegulčica v stekleni škatli čaka da jo osvobodi princ s 17.500,00€!
No ja, če gledamo Märklinov platinast krokodil v H0, ki je stal takratnih 64.000,-DEM, je ta cena kar nekak sprejemliva :mrgreen:
miloš
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 388
Pridružen: 26.11.2008, 10:12

Re: Debata za Märkliniste

Odgovor Napisal/-a miloš »

Ta tip lokomotive (BR 55,JŽ 23*) izdeluje Zimmerman iz Oeringena,eden prvih izdelovalcev vrtnih železnic v Nemčiji,zato je cena še kar sprejemljiva (ne za nas seveda).Lahko jo kupiš tudi v kitu.Običajno jih kupci nato doma doterajo v željeni izgled.
LP Miloš
dunhill
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 475
Pridružen: 27.03.2008, 12:30

Re: Debata za Märkliniste

Odgovor Napisal/-a dunhill »

kit napisal/-a:
_Borsig_ napisal/-a:Snegulčica v stekleni škatli čaka da jo osvobodi princ s 17.500,00€!
No ja, če gledamo Märklinov platinast krokodil v H0, ki je stal takratnih 64.000,-DEM, je ta cena kar nekak sprejemliva :mrgreen:
Ah cena res ni takšen problem, bolj je nerodno, kaj reče žene, ko to stvar postaviš v dnevno sobo.... :mrgreen:
kit

Re: Debata za Märkliniste

Odgovor Napisal/-a kit »

Predstavitev Märklin Insider modela parne lokomotive BR 03.10 v merilu 1:87 v CAD si lahko ogledate na tej strani.
ebi2
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 130
Pridružen: 17.03.2009, 10:38
Kraj: Ljubljana

Re: Debata za Märkliniste

Odgovor Napisal/-a ebi2 »

Gorchi napisal/-a:Gospodje (in gospe, če je kakšna tukaj) modelarji, zbiralci... Nekaj me zanima okoli teh Märklin modelov oz. modelov s tretjim vodnikom in izmeničnim tokom. Marsikatera firma izdeluje modele tudi za Märklin sistem, ne pa vse. Verjetno se Vam je že zgodilo, da je model obstajal samo za DC, ne pa za AC. Kaj naredite v tem primeru? Če ga kupite, kako ga predelate? Kaj morate pri tem narediti?
Zdravo!
Sicer sem član foruma že nekaj časa, vendar se še nisem oglašal.
Pred 10. leti sem predelal Kleinbahnovo OBB93 (naša 53) na marklinov sistem. Vgradil sem dekoder, največji problem pa je predstavljal drsnik. Del podvozja je bilo potrebno zbrusiti zlasti pri koncih drsnika. Prav tako je bilo potrebno izolirat drsnik od podvozja in še posebno konce drsnika, ki so pri prehodu čez kretnice povzočali kratki stik. Konce drsnika sem izoliral kar s koščkom selotejpa, saj se je poznala vsaka desetinka mm. Model je uspešno vozil precej let, dokler se ni med zobnike navil košček vlakna od grmovja (woodlan fiber) in mi je pregorel dekoder. Lokomotiva je seveda zaštekala v tunelu in ravno takrat me ni bilo zraven. Model je viden na mojem homepage-u (modeltrain page - moja maketa - galerija 2 in 3). Dekoder je bil Lenz-ov. Za ta dekoder sem se pa odločil zaradi velikosti, ker noben drug ni pasal v lokomotivo. Vgradil sem ga bočno na notranjo steno strojevodske hišice. Ker je stal "v zraku" sem - pol napajanja naredil fiksen in s trdo žico povezal dekoder z ohišjem lokomotive.
Odgovori