Dogodki v svetu modelne železnice(sejmi, razstave, druženja)

Najnovejše v svetu železniških maket.
Odgovori
Nejac
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1283
Pridružen: 29.03.2009, 17:46

Re: Dogodki v svetu modelne železnice(sejmi, razstave, druže

Odgovor Napisal/-a Nejac »

Brižitka 363 napisal/-a:
V katerem merilu je maketa?
Branko napisal/-a: Ogledali si boste lahko modulno maketo v merilu HO (1:87) v objektu B 1. nadstropje ,
Branko
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 397
Pridružen: 11.10.2005, 21:17
Kraj: Vir
Kontakt:

Re: Dogodki v svetu modelne železnice(sejmi, razstave, druže

Odgovor Napisal/-a Branko »

Brižitka 363 napisal/-a:
V katerem merilu je maketa?
Modulna maketa je v merilu HO (1:87).
Uporabniški avatar
541-110
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1093
Pridružen: 11.06.2006, 9:25
Kraj: LJUBLJANA

Re: Dogodki v svetu modelne železnice(sejmi, razstave, druže

Odgovor Napisal/-a 541-110 »

Ne vem, a očitno nekateri sedite na ušesih (pardon, na očeh).
Ali ni dovolj jasno napisano v vabilu? Se opravičujem, če sem koga nehote "užalil", vendar mi ni jasno, kako lahko sprašujete v katerem merilu je maketa. Piše vse čisto enostavno, samo prebrati je potrebno malo bolj natančno. [-o< [-o< [-o<
dunhill
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 475
Pridružen: 27.03.2008, 12:30

Re: Dogodki v svetu modelne železnice(sejmi, razstave, druže

Odgovor Napisal/-a dunhill »

541-110 napisal/-a:Ne vem, a očitno nekateri sedite na ušesih (pardon, na očeh).
Ali ni dovolj jasno napisano v vabilu? Se opravičujem, če sem koga nehote "užalil", vendar mi ni jasno, kako lahko sprašujete v katerem merilu je maketa. Piše vse čisto enostavno, samo prebrati je potrebno malo bolj natančno. [-o< [-o< [-o<
Je res tako hudo, če nekdo nekaj spregleda, pa čeprav je jasno napisano? Včasih se pač zgodi, kar se nekomu zdi nemogoče, zato odveč žolčen odziv...
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Re: Dogodki v svetu modelne železnice(sejmi, razstave, druže

Odgovor Napisal/-a milchy »

tle ni nobenega zlivanja žolča, tisti, ki je vprašal točno ve, v katerem merilu je maketa, kot to vedo ali veste tudi ostali - v Sloveniji imamo modulne makete samo v merilu 1:87 - H0

pa lp
Uporabniški avatar
541-110
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1093
Pridružen: 11.06.2006, 9:25
Kraj: LJUBLJANA

Re: Dogodki v svetu modelne železnice(sejmi, razstave, druže

Odgovor Napisal/-a 541-110 »

Pozdravljeni!
Naše Društvo je že nič koliko-krat jasno napisalo, kaj si lahko ogledate na določenem kraju. Kakšen žolč bi pa raje izpustil, kot pa ga.....
Milan ima prav. Modulna maketa je samo v 1:87, oziroma za poznavalce v merilu H0. Vse ostale makete, so izključno "hobby" varianta.
In prosim, preden boste še enkrat vprašali, v kakšnem merilu je maketa, dajte še enkrat prebrati v celoti.
Vsakič, ko postavimo vabilo na forum, ponovimo celoten tekst, ki je bil objavljen že v prejšnjem mesecu, oz. ob dogodku.
Z predhodnim postom pa nisem želel "kritizirati" vse povprek. Kar pa nekateri jemljete kot proti-napad.
V naše društvo sprejmemo vsakogar.
Kot sem že v prejšnjem postu napisal:
Se opravičujem, če sem koga nehote "užalil"
In za svojimi besedami jasno stojim.
Bi pa v prihodnje resnično prosil vse, da še enkrat preberete tekst v celoti, potem pa vprašajte.
Saj bo šlo, kaj ne?


Zdaj pa zares, prenehajmo z debato, kdo je kaj.....
pridite v soboto na Parmovo 35, in bomo kakšno tam spregovorili o tej situaciji.

Sem pa ravnokar pregledal celotno "štorijo" in slikovni material na forumu.
Brižitka 363, moram se ti opravičiti, ker je pač avtor nekako "pozabil" dopisati kaj je na sliki, čeprav je iz vseh enakih vabil vsakič razvidno, da imamo v B objektu modulno maketo.
Brižitka 363
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2161
Pridružen: 17.08.2006, 8:57
Kraj: Brežice

Re: Dogodki v svetu modelne železnice(sejmi, razstave, druže

Odgovor Napisal/-a Brižitka 363 »

Sem upal da se to ne bo zgodilo ter da bom po mirni poti dobil odgovor na vprašanje
dunhill napisal/-a:
541-110 napisal/-a:Ne vem, a očitno nekateri sedite na ušesih (pardon, na očeh).
Ali ni dovolj jasno napisano v vabilu? Se opravičujem, če sem koga nehote "užalil", vendar mi ni jasno, kako lahko sprašujete v katerem merilu je maketa. Piše vse čisto enostavno, samo prebrati je potrebno malo bolj natančno. [-o< [-o< [-o<
Je res tako hudo, če nekdo nekaj spregleda, pa čeprav je jasno napisano? Včasih se pač zgodi, kar se nekomu zdi nemogoče, zato odveč žolčen odziv...
Točno tako, sem pač spregledal. Pa kaj zato, svet se bo še naprej vrtel.
milchy napisal/-a:tisti, ki je vprašal točno ve, v katerem merilu je maketa, kot to vedo ali veste tudi ostali - v Sloveniji imamo modulne makete samo v merilu 1:87 - H0
541-110 napisal/-a:Milan ima prav. Modulna maketa je samo v 1:87, oziroma za poznavalce v merilu H0. Vse ostale makete, so izključno "hobby" varianta.
Tega nisem vedel. Sedaj sem izvedel nekaj novega. :wink: OT vprašanje: lahko potem sploh govorimo o modulnih maketah v merilu N in ostalih merilih?
541-110 napisal/-a:Brižitka 363, moram se ti opravičiti, ker je pač avtor nekako "pozabil" dopisati kaj je na sliki, čeprav je iz vseh enakih vabil vsakič razvidno, da imamo v B objektu modulno maketo.
Brez zamere :wink:
Uporabniški avatar
541-110
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1093
Pridružen: 11.06.2006, 9:25
Kraj: LJUBLJANA

Re: Dogodki v svetu modelne železnice(sejmi, razstave, druže

Odgovor Napisal/-a 541-110 »

Načeloma je pri nas (slovenska dežela) modulna maketa samo v H0.
V kolikor pa poznaš koga, ki ima doma modulno (poudarek na modulna) maketo v drugih merilih, recimo N.....pa ga le spravi sem na forum in naj predstavi svojo.
Prepričan sem, da imamo na forumu kar nekaj ljudi, ki bi si zelo radi ogledali še kakšno drugo merilo.

Modulna maketa pomeni: Maketa je sestavljena iz dveh ali več modulov, ki so narejeni po FREMO standardu. Kar seveda pripelje do tega, da lahko te module med seboj povežemo kot celoto.

In še odgovor predhodniku:
Seveda lahko govorimo tudi o ostalih modulnih maketah (drugih velikostih).

LP
Uporabniški avatar
totimato
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 615
Pridružen: 02.01.2009, 11:00
Kraj: Zg. Polskava

Re: Dogodki v svetu modelne železnice(sejmi, razstave, druže

Odgovor Napisal/-a totimato »

541-110 napisal/-a: Modulna maketa pomeni: Maketa je sestavljena iz dveh ali več modulov, ki so narejeni po FREMO standardu. Kar seveda pripelje do tega, da lahko te module med seboj povežemo kot celoto.

LP
V duhu, da se kostruktivno pogovarjamo in ne kregamo, bi pristavil sledeče: z zgoraj napisanim se ne strinjam.

Moduli so lahko narejeni po FRANCI standardu, pa bo še vedno veljala za modulno maketo. Če si prej omenjneni možakar izdela tri ali več modulov in jih sestavlja zdaj po enem in zdaj po drugem vrstnem redu, bi bilo zadoščeno minimumu. Nato se lahko navduši še njegov prijatelj Jakob, ki si prav tako izdela po FRANCI standardu dva modula. Ko ga naslednjič obišče sosed Slavc, ga premikanje in zlaganje Francijevih in Jakobovih modulov tako navduši, da še sam izdela najprej enega, čez čas pa še dva modula. Ker ima ta sveta troika sedaj osem modulov, so zavzeli Slavcovo garažo, kjer so moduli zloženi v modulno maketo, po kateri vozijo svoje vlake v TT merilu.

;)

Lep dan še naprej!
Mato
Počasi. Sem na delu in ne na begu. Moj hobi, moja pravila.
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: Dogodki v svetu modelne železnice(sejmi, razstave, druže

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Ostanimo raje pri tem, da v Sloveniji zaenkrat ni poznana nobena modulna maketa kot samo te, ki so v H0 in po Fremo standardu (ne vem če so lih vse - kaj je z "Američani"?).
Kadarkoli pa grem ven, npr. Italijo, tam so pa moduli tudi v N, tudi TT, zadnje cajte se celo märklinisti zbirajo skup. Tako da variant je dejansko več, kaj je pa (pri nas) zastopano je pa nekaj drugega.
Goran
Uporabniški avatar
541-110
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1093
Pridružen: 11.06.2006, 9:25
Kraj: LJUBLJANA

Re: Dogodki v svetu modelne železnice(sejmi, razstave, druže

Odgovor Napisal/-a 541-110 »

FRANCI ali FREMO, saj je vseeno. Bistvo vsega je, da se je iz konteksta prebralo, kaj pomeni modulna maketa.
In, ja. Če poznate koga, ki ima doma modulno maketo v drugih merilih....vas naprošam, da mu omenite ta forum. Naj vsi vidijo, kaj vse se še lahko naredi.


Je pa res, da je v Sloveniji najbolj zastopana H0 varianta.
101 signal
Pom. strojevodje
Pom. strojevodje
Prispevkov: 54
Pridružen: 28.09.2005, 12:35

Re: Dogodki v svetu modelne železnice(sejmi, razstave, druže

Odgovor Napisal/-a 101 signal »

Samo eno vprašanje za 541-110. Koliko modulov, kot poznavalec te tematike si uspel naredil do sedaj in so v sklopu modulne makete DLŽ. Poudarek na FREMO modulu in ne Franclnu!
Bilo bi dobro, da si tisti, ki predava, kaj in kakšni so moduli tudi nekaj od tega ve, prebere in tudi naredi modul. Lepo bi bilo, da se po vseh teh letih le naredi kakšen nov modul. Verjemi, bilo bi veliko bolj zanimivo tudi za obiskovalce. To je tudi bistvo modulne makete in modularjev mar ne. Vse skupaj pa je hobby, tako za poznavalce kot nepoznavalce!!
LP

Matjaž
Branko
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 397
Pridružen: 11.10.2005, 21:17
Kraj: Vir
Kontakt:

Re: Dogodki v svetu modelne železnice(sejmi, razstave, druže

Odgovor Napisal/-a Branko »

Dogajanja v muzeju lahko spremljate tudi na

http://www.slo-zeleznice.si/sl/podjetje ... ovice/1221
Uporabniški avatar
541-110
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1093
Pridružen: 11.06.2006, 9:25
Kraj: LJUBLJANA

Re: Dogodki v svetu modelne železnice(sejmi, razstave, druže

Odgovor Napisal/-a 541-110 »

Matjaž, lepo je, da si se le oglasil. Sem te že pogrešal tukaj.

Moduli so v izgradnji. Vse je pa odvisno od prostega časa in pa trenutno najbolj pogrešljivega finančnega stanja posameznika.

Sicer pa si tudi ti dobrodošel, da nas obiščeš to soboto. Se že veselim ponovnega snidenja s tabo. :)

Sam pa sem se vrgel trenutno h največjemu izzivu - prenova zadnjega dela moje postaje. #-o #-o
101 signal
Pom. strojevodje
Pom. strojevodje
Prispevkov: 54
Pridružen: 28.09.2005, 12:35

Re: Dogodki v svetu modelne železnice(sejmi, razstave, druže

Odgovor Napisal/-a 101 signal »

Lepo, da ti je dolgčas po mojih oglašanjih, ki so sicer redka pa vendar.
Že, že finančno stanje posameznika, ampak saj ne kupuješ novega avtomobila, sploh pa ne vsak mesec. Cena materiala za kompletni modul ne verjamem, da je večja od 50 -7o €, je pa odvisno kaj predstavlja modul in kaj postaviš na njega. Modul se lahko gradi nekaj mesecev. Tako ni potrebno vlagati velike denarce naenkrat. Tudi ni nobene potrebe, da bi gradil nekaj modulov hkrati, če ti zmankuje denarcev že za enega. Kot privrženemu Hobbystu, pardon poznavalcu modulno železniške tematike, sploh ne bi smel omenjati pomanjkanja časa saj je to edino kar vsak pravi hobbyst vedno najde!! Glede na to, kako se nabavljajo lokomotive, ki so cenovno precej dražje, vsaj po debati sodeč, verjamem da ostane nekaj drobiža za en dober modul. Vsi izgovori so pač izgovori. Mislim, da si eden redkih , če že ne edini član modulne sekcije v DLŽ, ki nima svojega modula, si pa vedno prilepljen na module. O nasvetih o gradnji in ostalem raje ne bi! Je postaja, ki jo prenavljaš tvoja, avtorska modulna izvedba ali prenavljaš že narejeno modulno postajo, katere avtor je nekdo drug, ali prenavljaš doma stoječo maketo?
Pa veliko lepih, tvojih, avtorskih modulov naredi čim prej, da bom videl, česa novega se lahko naučim od mojstra. Morda bo to tvoj naslednji iziv. Upam!

M.
Odgovori