Roco SŽ 541-001 Alpska konvencija

Najnovejše v svetu železniških maket.
Odgovori
Uporabniški avatar
AnejTS
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1141
Pridružen: 25.10.2005, 18:46
Kraj: Ptuj

Re: Modelne novosti 2010

Odgovor Napisal/-a AnejTS »

Tule se gre o modelnih novostih 2010 in ne od tem kdo je kolk dal za model,kaj ni blo vredu in podobno, če se bo tako tema nadaljevala bo kaj hitro puna in tudi zakjenjena se mi zdi :(.
tako da boljše da bi za to odprli novo temo o 541-001.
LP Anej
Izidor

Re: Modelne novosti 2010

Odgovor Napisal/-a Izidor »

AnejTS napisal/-a:Tule se gre o modelnih novostih 2010 in ne od tem kdo je kolk dal za model,kaj ni blo vredu in podobno, če se bo tako tema nadaljevala bo kaj hitro puna in tudi zakjenjena se mi zdi :(.
tako da boljše da bi za to odprli novo temo o 541-001.
Se popolnoma strinjam, da tema zahaja iz smeri in izgublja bistvo, za kar je bila odprta.

O tem kje in kdaj bo omenjeni model kdo kupil, pa bi bilo pametno modrovati preko ZS ali pa v kaki drugi temi.

Lp
Izidor
sebastiant
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 946
Pridružen: 24.03.2008, 17:12
Kraj: Ljubljana

Re: Modelne novosti 2010

Odgovor Napisal/-a sebastiant »

Poleg informacij o novostih so tudi cene in možnosti nakupa dobrodošle, mogoče v drugi temi, nikakor pa ne samo po ZS.
Sebastian
dunhill
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 475
Pridružen: 27.03.2008, 12:30

Re: Modelne novosti 2010

Odgovor Napisal/-a dunhill »

Tin€ napisal/-a:Zagotovo se bo dalo franco Ljubljana dobiti Alpsko veliko ceneje od 204€ za DC varianto :!:
Žal nisem najboljši poznavalec finančnih transakcij za modele, vendar se mi nekako zdi 204 EUR fco LJ za DC model sprejemljiva cena. Po mojem, se pri trgovcih gibljejo prodajne cene kakšnih 20 EUR manj, ki pa jih, če se pelješ v Avstrijo (saj v SLO navsezadnje ni pooblaščenega prodajalca za Roco ali pa mogoče spet bo?), mimogrede zapraviš za vinjeto, gorivo in še kakšno neumnost po vrhu. Če naročiš preko spletne trgovine ali ebaya, pa so tudi stroški tam nekje od 12 pa do 22 ali še več EUR (manj bolj izjema kot pravilo), tako da tistih nekaj EUR potem ne pomeni nič, saj je v primeru, ko se modeli naročajo po ustaljeni poti, dobava garantirana. Vsaj sam sem bil z dogovorjenim in dobavljenim vedno zadovoljen.
kasti
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 345
Pridružen: 01.12.2008, 0:28

Re: Modelne novosti 2010

Odgovor Napisal/-a kasti »

http://www.modellbahndiskont.com/index. ... _OeBB.html
Jo že oglašujejo ceneje. Če kdo ni neučakan naj počaka, kolikor vem so bile včasih 460 švicarske elektro serije z različnimi potiski pregrešno drage, pa jih sedaj poglejte za koliko se dobijo. Potrplenje je Božja mast ampak v modelni železnici revež dobi s potrplenjem ceneje.
Lp Kasti
dunhill
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 475
Pridružen: 27.03.2008, 12:30

Re: Modelne novosti 2010

Odgovor Napisal/-a dunhill »

kasti napisal/-a:http://www.modellbahndiskont.com/index. ... _OeBB.html
Jo že oglašujejo ceneje. Če kdo ni neučakan naj počaka, kolikor vem so bile včasih 460 švicarske elektro serije z različnimi potiski pregrešno drage, pa jih sedaj poglejte za koliko se dobijo. Potrplenje je Božja mast ampak v modelni železnici revež dobi s potrplenjem ceneje.
Lp Kasti
Cena je nekaj takšnega, kot sem napovedal. Res je stvar vsakega posameznika, kako se bo odločil in čigavo mnenje bo upošteval, vendar se mi zdi smiselno (to je moje osebno mnenje) , da se kupi (pa naj bo kakorkoli že) model lokomotive sedaj, ko je na voljo. Upam, da je primerna primerjava prvi model 541, ki je pošel sorazmeno hitro in se ga sedaj (če sploh) dobi zelo težko ali pa ga ponujajo po veliko višji ceni kot je bila takrat UVP. So že bili primeri tudi na naši Bolhi...

Da SŽ vagonov pri prodaji na ebayu sploh ne omenjam...
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Roco SŽ 541-001 Alpska konvencija

Odgovor Napisal/-a cokla »

Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Uporabniški avatar
AnejTS
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1141
Pridružen: 25.10.2005, 18:46
Kraj: Ptuj

Re: Roco SŽ 541-001 Alpska konvencija

Odgovor Napisal/-a AnejTS »

pa še pošiljanje je zastoj po evropi, kolk piše, tako da je cena 10% znižana +zastoj stroški pošiljanja.
LP Anej
Izidor

Re: Roco SŽ 541-001 Alpska konvencija

Odgovor Napisal/-a Izidor »

Sveža novica iz Roco-ta :
Lokomotiva bo prišla na tržišče v 20.tednu, t.j v drugi polovici meseca maja.
Do takrat pa pridno zbirajte cekinčke in polnite svoje prašičke. :pope :pamet :pamet

Lp
Izidor
vlakoljubec

Re: Roco SŽ 541-001 Alpska konvencija

Odgovor Napisal/-a vlakoljubec »

Bolj ko gledam, bolj se mi zdi, da ga pri modellbahndiskont.com vodijo kot ÖBB model za tistih par ojrov pa tudi ne bom propadu :lol: imam raje vrabca v rok, kot pa goloba na strehi :wink:

Še malo, da osvežim spomin
Za SŽ 541 je bilo takrat tudi rečeno, da bo nekje v 43 tednu, je pa sem jo dobil že 4.10.2008 (36 teden), ko jih ni bilo še nikjer :lol: naslednja pošiljka če se ne motim je bila pa nekaj časa negotova, vendar je prišla veliko kasneje.
Izidor

Re: Roco SŽ 541-001 Alpska konvencija

Odgovor Napisal/-a Izidor »

vlakoljubec napisal/-a:Še malo, da osvežim spomin
Za SŽ 541 je bilo takrat tudi rečeno, da bo nekje v 43 tednu, je pa sem jo dobil že 4.10.2008 (36 teden), ko jih ni bilo še nikjer :lol: naslednja pošiljka če se ne motim je bila pa nekaj časa negotova, vendar je prišla veliko kasneje.
Vlakoljubec,
to so uradni podatki od zelo zanesljivega vira v tovarni, ki ima pregled nad delovnim procesom in termini, kdaj bo šla kaka stvar v proizvodnjo. Lahko pa da pride do morebitnih sprememb, saj so takrat, ko je bila narejena prva serija 541-008 naredili še dve 1216 lokomotivi, med njimi tudi oranžno RTS in so stvari združili. Pač, racionalizacija postopkov in s tem pocenitev dela, samo tisk je bil drugačen, sklopi in sestavljanje pa enako.

Lahko pa da bo tudi sedaj prišlo do tega, saj imajo v programu še tri druge 1216 (LogServ, MGW, PKP). Zato pa sem napisal da zbirajte cekinčke in polnite svoje prašičke :wink:

Pojavlja se vprašanje ali bodo lokomotivo ponovno producirali v drugi nakladi, ker je dizajn zaščiten in je treba za vsak tisk vprašati lastnika le-tega in verjetno tudi nekaj pačati za uporabo v modelne namene.

Kje, kdaj in po kakšni ceni bo kdo kupil model, je pa odvisno od vsakega posameznika. Upam na čimveč slovenskih lastnikov tega modela.

Lp
Izidor
vlakoljubec

Re: Roco SŽ 541-001 Alpska konvencija

Odgovor Napisal/-a vlakoljubec »

Se mi je kar dozdevalo, da je bilo nekaj posredi, da so se napovedi in dobava križali.

Mi je pa Igor tudi omenil, da bo zagotovo model lokomotive Alpska konvencija kmalu v prodaji, saj je v novem katalogu slikan kot gotov model in ne kot prava lokomotiva, kar naj bi pomenilo, da so za tisk gotovo že pripravljene matrice, ostalo je pa tako že vse narejeno.

Sem pa vse bolj prepričan, da sem se prav odločil, ko sem model že naročil po ustaljeni poti in garantirani dobavi, pač bolje vrabec v roki, kot pa golob na strehi.

Lp
Lovro
TrainFan
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 28
Pridružen: 08.01.2008, 8:39
Kraj: Žabja Vas

Re: Roco SŽ 541-001 Alpska konvencija

Odgovor Napisal/-a TrainFan »

Tud jest mam že naročeno..po pravici povedano sm jo komej čakou...ta bo že 10-a v moji zbirki modelov 1216... :lol:
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: Roco SŽ 541-001 Alpska konvencija

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Ujduh, a boš imel vse Tauruse nekoč? :D Bomo držal pesti ;)
Goran
TrainFan
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 28
Pridružen: 08.01.2008, 8:39
Kraj: Žabja Vas

Re: Roco SŽ 541-001 Alpska konvencija

Odgovor Napisal/-a TrainFan »

Ja,nabavm seveda tisto mašino k mi je všeč ane,čeprov me doma ne podpirajo pr tem..zdnč k mi je poštar prnesu 1216-005 mi je tastara rekla nej se že neham igrat stem igračam pa nej si rajš motorko kupm(štilarco) haloo #-o #-o ..baba zmešana...
Odgovori