Roco SŽ 541-001 Alpska konvencija

Najnovejše v svetu železniških maket.
Odgovori
kit

Re: Roco SŽ 541-001 Alpska konvencija

Odgovor Napisal/-a kit »

kasti napisal/-a:Lahko kdo reče da sem zloben ampak opazil sem, da je model komplet prebarvan modro, pri pravi pa se vidi pri vdolbinah za kljuke pri vratih in na strehi, da je lokomotiva tapicirana in se vidi njena originalna barva rdeča. Škoda truda okrog poslikave, ko pozabijo na te detajle. Saj ob tej tehnologiji bi lahko pobarvali 100% enako kot original ali pač ne.lp
kasti
Tale slika pa kaže mal drugač, ali se pa motim :-k
Sicer pa tudi Micro fali (naprimer pri SŽ03 kovice pri dimniku), Pa je vse tiho. Ja je drag model, se bodo drugi smejal, je treba bit tiho. Tko malce za razmislek.
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: Roco SŽ 541-001 Alpska konvencija

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Kasti, tisto rdečino so pustili Tebi, da jo pobarvaš :D Je druga napaka mnogo bolj problematična kot pa tiste "luknje v nalepkah" pri vijakih na strehi. Kit je lepo nalimal sliko v sosednji temi.

Mimogrede, na uho mi je prišlo, da je še nekaj drugih konstrukcijskih detajlov, ki razlikujejo model od prave lokomotive. Menda gre za elektriko na strehi in peskanje. Zdej pa odkrivajte razlike sami ;)

Osebno mislim, da teh napak le ni toliko, da lokomotiva ne bi bila vredna nakupa.
Goran
Uporabniški avatar
bart
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1289
Pridružen: 07.03.2007, 19:50

Re: Roco SŽ 541-001 Alpska konvencija

Odgovor Napisal/-a bart »

Meni se že to, da so luči pustili rdeče, zdi v redu.

Ko so jo napovedal sem bil prepričan, da bo ozadje modro.

Jernej
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Re: Roco SŽ 541-001 Alpska konvencija

Odgovor Napisal/-a milchy »

Gorchi napisal/-a:Kasti, tisto rdečino so pustili Tebi, da jo pobarvaš :D Je druga napaka mnogo bolj problematična kot pa tiste "luknje v nalepkah" pri vijakih na strehi. Kit je lepo nalimal sliko v sosednji temi.

Mimogrede, na uho mi je prišlo, da je še nekaj drugih konstrukcijskih detajlov, ki razlikujejo model od prave lokomotive. Menda gre za elektriko na strehi in peskanje. Zdej pa odkrivajte razlike sami ;)

Osebno mislim, da teh napak le ni toliko, da lokomotiva ne bi bila vredna nakupa.
peskovnikov je na modelu itak preveč, ker so za osnovo vzeli OBB 1216, je pa tako kot v resnici - avstrijska lokomotiva ima 4 peskovnike, naša pa samo 2 (pa saj veste, da more za SŽ - prej ša za JŽ , itak biti nekaj posebej po naročilu narejeno, da je malo drugače kot je osnovni model)
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Re: Roco SŽ 541-001 Alpska konvencija

Odgovor Napisal/-a milchy »

Slika

Slika

Slika

Slika

pa je kljub vsemu lep model ;)
artbau
Pom. strojevodje
Pom. strojevodje
Prispevkov: 52
Pridružen: 28.01.2009, 16:15
Kraj: Grajska vas
Kontakt:

Re: Roco SŽ 541-001 Alpska konvencija

Odgovor Napisal/-a artbau »

Vidim, da že pridno dobivate svoje modele Alpske konvencije.
Kje ste jih pa naročili, če ni skrivnost?
Jaz sem svoj izvod naročil in plačal že 14.01.2010 pri Modellbahndiskont, pa še nisem nič dobil, razen kupa dodatnih ponudb po mailu.
Že vnaprej hvala za odgovor.
Peter
leteči vlak
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2574
Pridružen: 04.03.2009, 10:20
Kraj: Grosuplje

Re: Roco SŽ 541-001 Alpska konvencija

Odgovor Napisal/-a leteči vlak »

Ponujajo jo tudi v spletni prodajalni trgovine MoKo - Peter - Pan
Aljaž
Uporabniški avatar
bart
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1289
Pridružen: 07.03.2007, 19:50

Re: Roco SŽ 541-001 Alpska konvencija

Odgovor Napisal/-a bart »

artbau

Pglej ZS

Bart

P.S. Jaz svojo že imam! :wink:
vlakoljubec

Re: Roco SŽ 541-001 Alpska konvencija

Odgovor Napisal/-a vlakoljubec »

artbau napisal/-a:Vidim, da že pridno dobivate svoje modele Alpske konvencije.
Kje ste jih pa naročili, če ni skrivnost?
Jaz sem svoj izvod naročil in plačal že 14.01.2010 pri Modellbahndiskont, pa še nisem nič dobil, razen kupa dodatnih ponudb po mailu.
Že vnaprej hvala za odgovor.
Peter
Upam, da si že prejel svoj model Alpske konvencije in da si zadovoljen z njim, saj tudi jaz lahko rečem, da je model enkraten. V mojega sem tudi že vgradil ESU LokPilota.
Jaz sem naročil svoj model takoj po novem letu (7.1.2010). Modeli so pa prispeli v prvem tednu junija. Vse to po že ustaljeni, preverjeni in zanesljivi poti.
Zagotovo je pa najbolj zaneslivo naročat pri takšnih Händlerjih, ki ti poleg samih modelov dobavijo tudi rezervne dele za modele. Gledam iz tega vidika, če se Händler potrudi, da ti zrihta rezervni del recimo za 0,50€, ti bo zagotovo zrihtal tudi model za 100€ ali več.
Nekateri Händlerji pa gledajo prodajo modelov bolj kosovno, pri takšnih je pa dobava vprašljiva, če se zgodi, da so jih naročili manj, kot je bilo kasneje zanj zanimanja, ali pa da razgrabijo modele pred pošiljanjem, si ne bodo delali stroškov s pošiljanjem v tujino (baje je ravno pri Modellbahndiskont brez stroškov pošiljanja) in raje vrnejo denar ali pa ponudijo nek drug model. To je zgolj moje razmišlanje na podlagi že nekaterih podobnih pripetljajev.
Model Alpska konvencija je pa še toliko bolj delikaten, ker gre za eno serijo (pridobiti so si morali dovoljenje oglaševalca za izdelavo modela) števila modelov izdelanih na podlagi prednaročil.
Če se motim, naj me kdo argumentirano demantira.

Lp Lovro
artbau
Pom. strojevodje
Pom. strojevodje
Prispevkov: 52
Pridružen: 28.01.2009, 16:15
Kraj: Grajska vas
Kontakt:

Re: Roco SŽ 541-001 Alpska konvencija

Odgovor Napisal/-a artbau »

Ravnal sem po @bart-ovih navodilih in poslal vprašanje o dostavi ponudniku (Modellbahndiskont). Odgovoril mi je samo, da je z mojim sporočilom obvestil oddelek za pošiljanje. To je bilo že v četrtek 17.06.2010 in je bilo vse, kar sem izvedel. Ti si torej vplačal samo teden dni pred mano, pa so te upoštevali. Kdo pa je bil tvoj distributer (Haendler) če ni skrivnost? Pri prvi dostavi modela SŽ 541-008 sem pošiljko prejel cca 10 dni po vplačilu, zdaj pa me Modellbahndiskont očitno ignorira, kot je bilo že nekdaj v zgodovini s slovenci (Windischi). Počakam še par dni, potem pa bom verjetno zahteval vrnitev denarja in model poizkal pri zanesljivejšem ponudniku.
Hvala za odgovor.
Peter
vlakoljubec

Re: Roco SŽ 541-001 Alpska konvencija

Odgovor Napisal/-a vlakoljubec »

artbau, žal nisi edini, ki čaka že plačan model. Ti pa želim, da kmalu postaneš lastnik modela Alpska konvencija. Povprašaj člana SandiP, če je še prost model. Sem pa slišal, da trgovci katerim so modeli Alpska konvencija pošli, ne zagotavlajo več dobav na novo naročenih modelov.
Kako sem jaz naročil in prejel model ti sporočim na ZS, ker ni zaželjeno delat reklame.

Naj bo pa v poduk in vednost, da ni vse lepo, kar je poceni (brez poštnine), pa brez zamere.

Lp Lovro
038
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 873
Pridružen: 10.03.2009, 20:49

Re: Roco SŽ 541-001 Alpska konvencija

Odgovor Napisal/-a 038 »

Samo v informacijo, 541-001 imajo na zalogi pri K&K in Conradu v Grazu, prav tako še tudi model Adrije
dunhill
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 475
Pridružen: 27.03.2008, 12:30

Re: Roco SŽ 541-001 Alpska konvencija

Odgovor Napisal/-a dunhill »

Kar se tiče Modellbahndiskonta: Imajo dovolj ugodne cene, da se pri njih splača kupiti modele, saj jih veliko (in ne samo SŽ 541-001) pošljejo po EU brezplačno, kar ni zanemarljiv strošek (nekateri zaračunajo tudi do 30 EUR poštnine!). Do sedaj so bili zelo korektni, vsaj kar je v zvezi z mojimi naročili in model, ki je prišel poškodovan, so mi na njihove stroške zamenjali, tako da o kakšni diskriminaciji, ker smo Slovenci, kot omenja Artbau, ne morem govoriti.

Zato me čudi, da imajo nekateri probleme pri nabavah in ravno ta forum je namenjen, da si izmenjujemo slabe, pa tudi dobre informacije.

Moj nakup "Alpske konvenkcije" modela pri njih pa je potekal takole: Najprej oddano moje naročilo, potem je po mailu prispela njihova potrditev naročila in status aktivnega naročil, ko so pa modele dobili, so me pozvali k plačilu in po plačilu je bila dostava v treh dneh. Torej brez problemov in modela (kupil sem dva) sta že pri meni doma kar nekaj časa.

Ker sem pač abrahamovska generacija, je pa res, da bolj kot elektronskim medijem zaupam svojim občutkom "v živo" in najraje kupim model, ki ga pred nakupom tudi držim v rokah. Glede na trende pa bo takih nakupov, žal, vedno manj....
Uporabniški avatar
_Borsig_
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3102
Pridružen: 08.01.2009, 15:42
Kraj: Pragersko

Re: Roco SŽ 541-001 Alpska konvencija

Odgovor Napisal/-a _Borsig_ »

dunhill napisal/-a:...Kar se tiče Modellbahndiskonta: Imajo dovolj ugodne cene, da se pri njih splača kupiti modele, saj jih veliko (in ne samo SŽ 541-001)pošljejo po EU brezplačno ...
Načeloma se ne izpostavljam pri "cenovnih" debatah, ampak: a so res toliko cenejši od MOKO-ta !?! :?:

Se zavedam, da bom moral na tem mestu požret kritiko, ampak imam samo pozitivne izkušnje, kar se tiče naročil pri @Branko-tu!!!

Lokalni dobavitelj, v primeru reklamacije osebno dostopen, korekten, strokovno podkovan, - ne vem, kaj lahko kupec še zahteva :!:

Se pa strinjam - če pa je velika razlika v ceni, pa se seveda splača poskusiti v tujini!

P.S. Obvestilo, da je naročena "Alpska" prispela, sem dobil isti dan, ko se je na tem forumu pojavilo obvestilo, da jo Roco izdobavlja, prevzel pa sem jo osebno ob prvi priložnosti! Seveda sem si jo pred nakupom lahko še ogledal! Kaj hoče kupec več :?:
LP _Borsig_

Pa fajn se še mejte!
mmatja
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1613
Pridružen: 16.05.2009, 19:41
Kraj: Lendava

Re: Roco SŽ 541-001 Alpska konvencija

Odgovor Napisal/-a mmatja »

_Borsig_ napisal/-a:
dunhill napisal/-a:...Kar se tiče Modellbahndiskonta: Imajo dovolj ugodne cene, da se pri njih splača kupiti modele, saj jih veliko (in ne samo SŽ 541-001)pošljejo po EU brezplačno ...
Načeloma se ne izpostavljam pri "cenovnih" debatah, ampak: a so res toliko cenejši od MOKO-ta !?! :?:
Borsig =D> =D> =D>. In še potrditev tega, kar si napisal... Pa primerjajte razliko :D : http://www.modellbahndiskont.com/produc ... aurus.html in http://www.peter-pan.si/product_info.ph ... cts_id=415
L.P.
Odgovori