Klub ljubiteljev železnic Maribor

Najnovejše v svetu železniških maket.
Odgovori
sole63
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 30
Pridružen: 05.05.2010, 11:03

Re: Klub ljubiteljev železnic Maribor

Odgovor Napisal/-a sole63 »

Pozdrav vsem . Bravo Anej . Vsaka čast . Ogromno ste naredili od poletja ko je akcija začela . Žal od takrat ko sem pokrenil ovo temo nisem kaj dost bil na pomoč . Posebe ker sem od septenbra na terenu v Nemčiji , pri Kelnu . Upam da ko se bo teren končal definitivno pridem ter pogledam v živo vaše dosežke . Zelo mi je drago da so se najdle nove mlade snage za nadaljevanje kar lepega hobija . Jaz sem se trenutno malo okrenil k svoji 016 v 1:8 pa i tisto malo časa kaj imam na terenu porabim za risanje in izračune ter naročevanje posameznih delih katere se ne isplača sam izdelovati . Zraven pa še obvestilo da smo kot klub " Krilato kolo " tu čez progo na drugi strani kurilnice vzeli v najem en prostor kje bomo v tem letu postavili en krog šin 5" in 7 1/4" za začetek . Trenutno je v fazi čiščenja pa se ne vidi kaj dosti . No bo ko bo . Takrat pa se bomo družili v več različnih razmer !
Za zdaj toliko iz Nemčije
Šole
Uporabniški avatar
AnejTS
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1141
Pridružen: 25.10.2005, 18:46
Kraj: Ptuj

Re: Klub ljubiteljev železnic Maribor

Odgovor Napisal/-a AnejTS »

milchy napisal/-a:edino tole ....... da z brzovozno lokomotivo (DB 01) vozite tovorne vlake ....... [-X [-X [-X #-o
Ja veš kak je, če premajkuje lokomotiv. Čeprav zelo slabo vleče tovorne vlake tale.

Sole, dobro se mi zdi kje imate vi svojo zemljo v najem, pa nevem če je 50m od nas :D , tako da se bomo siguren
kaj družili.
LP Anej
poznidan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 466
Pridružen: 05.08.2008, 12:43
Kraj: Maribor

Re: Klub ljubiteljev železnic Maribor

Odgovor Napisal/-a poznidan »

Bravo ekipa, ste pa res pljunili v roke!
Enkrat sem bil na ogledu kak dva meseca nazaj.
Smo se trije že dogovarjali in druga dva sta že parkrat prišla malo gledat in vozit.
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: Klub ljubiteljev železnic Maribor

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

AnejTS napisal/-a:mmg.fajn bi blo da bi se tema premaknila v temo "Maketarstvo" in da bi spremenili naslov, saj smo po novem Društvo ljubiteljev železnic Maribor
mmg. sem premaknil na Tvojo (upravičeno) željo :)
Goran
sole63
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 30
Pridružen: 05.05.2010, 11:03

Re: Klub ljubiteljev železnic Maribor

Odgovor Napisal/-a sole63 »

Ovo za spremembo imena velja . Ne vem samo ali je to zdaj uradno ? Glede premikanja teme v oddelek "maketarstvo" zdaj ima smisla . Ko sem je jaz začel in tak nisem vedel ali bo sploh kakšen odziv . No pa je ... Lepo !
Anej ,točno tu nekoliko okrog 50 m , točno nasproti , tam ko je vse bilo zaraščeno .
Šole
sole63
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 30
Pridružen: 05.05.2010, 11:03

Re: Klub ljubiteljev železnic Maribor

Odgovor Napisal/-a sole63 »

Anej , glede spremembe imena teme , ni nobena težava . ( Itak smo naši !) . Edini problem je da ne vem kako se to dela . Naj neko napiše kako naj je preimenujem in -eto! Danes sem si vzel malo več časa naj ogledam kompletno celotno temo . Presenečen sem kaj ste vse naredili ! Vidim in da se Andrej potem tudi resno vključil . Žal sem jaz zelo hitro ( že naslednji teden ) kot smo se zadnjič videli moral oddit na teren kar 1000 km stran . Še vedno sem tu . Pa še kaj je bilo res hudo da sem do novega leta imel težave z internetom toliko da nikoli nisem hotel odpirati strani z slikama ker je trajalo do v večnost . Zdaj je to urejeno kaj se tudi vidi po mojem obisku foruma . Vidim da vozite tudi digitalno ! Vse bolj od boljšega . Bom pa pobrskal doma ali je še kaj zanimivega naj prinesem v društvo , oni vagoni pa lepo izgledajo in vidim vozijo . Za sobotne ure pa res čestitke . Mene , pa verjetno tudi vse ostale zaposlene , je res motilo da so uradne ure bile skoraj v času ko vsi delamo . Na ta način smo ga najbolj pogosto obiskali samo v mislih . Glede ostalih prostorov o katerim je bilo prej razgovora nič ne vem , pa mi rečite se to tudi da pogledati in kako izkoristiti v namene društva ? Ko končam ta teren , bom se malo oglasil . Res bi videl kako to zdaj izgleda v živo ! Bom pa pogledal na kakšen še način lahko pomagam . Največ mi čas nagaja . Tudi ove naše dejavnosti v " Krilatem kolu " bojo sigurno zanimive ljubiteljem železnice . Mislim da bo nam uspelo končno MB malo prebuditi iz mrtvih glede železniških dogajanj . Za enkrat pa res dost . Do naslednjič lep pozdrav vsem .
Šole
Uporabniški avatar
AnejTS
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1141
Pridružen: 25.10.2005, 18:46
Kraj: Ptuj

Re: Klub ljubiteljev železnic Maribor

Odgovor Napisal/-a AnejTS »

sole63 napisal/-a: Glede ostalih prostorov o katerim je bilo prej razgovora nič ne vem , pa mi rečite se to tudi da pogledati in kako izkoristiti v namene društva ?
Nevem točno na katere prostore to misliš, ampak upamo da bomo tudi porihtali tisti parni kotel ki je pri vhodu za obiskovalce.
Ampak prej je še dosti drugih stvari za urediti.
LP Anej
duro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 421
Pridružen: 16.02.2009, 12:53
Kraj: Maribor

Re: Klub ljubiteljev železnic Maribor

Odgovor Napisal/-a duro »

Dogajanje okoli makete ni zamrlo, imeli smo ogromno dela
izrezali smo luknjo za lažji dostop
Slika

menjali smo nekaj kretnic in jim vgradili nove pogone. Delujejo res fantastično, le malo glasni so.
Slika

položlo smo dobrih 6 metrov novih tirov
Slika

podaljšali smo tudi eno od postaj in dodali en tir
Slika

to soboto smo si zadali cilj, da bi po dolgem času spet vozili, seveda digitalno.
Uporabniški avatar
AnejTS
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1141
Pridružen: 25.10.2005, 18:46
Kraj: Ptuj

Re: Klub ljubiteljev železnic Maribor

Odgovor Napisal/-a AnejTS »

Danes se je ponovno vozilo.

Tovorni je čakal na izvoz
Slika

katerega je tudi dočakal, na spodnji postaji pa že čaka herkules zaradi...
Slika

...te mašine katera je čakala na uvoz.
Slika

ko je počasi peljala v odklon sem imel možnost pritisniti še eno od blizu ...
Slika

... in še njeno številko
Slika

z druge strani je takrat pripeljal tudi tandem đuric
Slika

čez čas pa je pripeljala tudi italjanarka
Slika

ki je uvažala na prvi tir prvi peron :D
Slika

no pa še ena skupinska.
Slika


Super je bilo, komaj čakam nasljednja srečanja.
LP Anej
Uporabniški avatar
AnejTS
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1141
Pridružen: 25.10.2005, 18:46
Kraj: Ptuj

Re: Klub ljubiteljev železnic Maribor

Odgovor Napisal/-a AnejTS »

da dodam še posnetke.

Povezava na video

LP Anej
N fan
Kurjač
Kurjač
Prispevkov: 46
Pridružen: 08.05.2009, 19:14

Re: Klub ljubiteljev železnic Maribor

Odgovor Napisal/-a N fan »

V tej temi se je govorilo, da bo 20.3.2011 dokumentarni film , katerega so snemali tudi v vašem klubu in posneli vašo maketo. Pregledal sem spored programov, vendar na ta datum ne najdem termina predvajanja dokumentarca. Ali mogoče kdo ve, kdaj bo na sporedu ?

lp

Robi
mmatja
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1613
Pridružen: 16.05.2009, 19:41
Kraj: Lendava

Re: Klub ljubiteljev železnic Maribor

Odgovor Napisal/-a mmatja »

Tono napisal/-a:Oddaja bo na sporedu 20.03.2010 po dnevniku.
Tono, ne vem od kod ti ta podatek? :roll: Širiš dezinformacije... :mrgreen: Jaz pa iz malo bolj zanesljivih virov vem, da pred Junijem ne bo nič... :wink:
L.P.
Branko
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 397
Pridružen: 11.10.2005, 21:17
Kraj: Vir
Kontakt:

Re: Klub ljubiteljev železnic Maribor

Odgovor Napisal/-a Branko »

mmatja napisal/-a:
Tono napisal/-a:Oddaja bo na sporedu 20.03.2010 po dnevniku.
Tono, ne vem od kod ti ta podatek? :roll: Širiš dezinformacije... :mrgreen: Jaz pa iz malo bolj zanesljivih virov vem, da pred Junijem ne bo nič... :wink:
L.P.
Malo potrpljenja.
Oddaja bo na sporedu še pred junijem.
Delovna verzija je že narejena, manjka še začetek in konec.
flying scotsman
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 255
Pridružen: 16.01.2009, 13:38
Kraj: Maribor

Re: Klub ljubiteljev železnic Maribor

Odgovor Napisal/-a flying scotsman »

To Soboto bomo spet vozili vlake od 15h - 17h :train2
:)
Uporabniški avatar
AnejTS
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1141
Pridružen: 25.10.2005, 18:46
Kraj: Ptuj

Re: Klub ljubiteljev železnic Maribor

Odgovor Napisal/-a AnejTS »

Včeraj se je spet dogajalo,

Regionalni si je že nabiral zamudo saj je moral čakati na tovornega,
Slika
.
kateri je imel prevoz
Slika

tudi luka koper je bila polna vagonov
Slika

nevem od kdaj se vozi tovorni vlak z 12 falsi na prvi tir prvi peron?
Slika

regionalec je ponovno imel veliko zamude
Slika

saj je čakal na izredni prevoz
Slika
LP Anej
Odgovori