ACME set dveh vagonov SŽ UIC Z1 št.55048

Najnovejše v svetu železniških maket.
kit

Re: ACME set dveh vagonov SŽ UIC Z1 št.55048

Odgovor Napisal/-a kit »

Dolfe napisal/-a:
kit napisal/-a: Da je set SŽ Mimar (upajmo tudi JŽ) ugledal luč sveta gre najprej pohvala ACME-ju, da se je odločil za izdelavo, saj je navsezadnje v tej igri denar. Naslednja pohvala pa gre kitajčkom, ki so orodja in modele vagonov izdelali, ki so v rangu priznanih izdelovalcev železniških miniatur. Tukaj bi pa omenil in pohvalil tudi MoKo, ki je modele naročil in jih nam najugodneje ponudil (moje razmišlanje).
.
Rekel bi, da gre prvenstveno zahvala nekaterim našim forumskim članom, ki so si zastavili projekt, ga temeljito pripravili in na "talarčku" ponudili A.C.M.E.- ju. In ne boš verjel, celo Dolfe je dodal drobtinico ali dve zraven.
Tvoji kitajčki pa nimajo nič s tem. Opravili so delo, katerega bi lahko opravil tudi kdo drug in zanj dobili plačilo. In če pri tem delu ne bi bili natančni, bi na koncu pač izviseli.
Dolfe, najprej ti moram čestitat za dve drobtinici, ki si jih dodal zraven, priznam, si me pozitivno presenetil. Pa če ni skrivnost, bi bilo lepo, da se ve kdo so ti forumski člani, jih bomo Slika Aja, a je tisti temeljito pripravljen in ponujen "talarček" A.C.M.E.- ju iz porcelana, eden se je namreč pred časom že razbil......

Kitajčki, ali malce bolj ožje ena od firm, ki izdeluje železniške miniature (je pa več firm, ki se med sabo razlikujejo po kvaliteti dela) so pa že morali dobro opraviti svoje delo, ker drugače jim g. A. nebi zaupal izdelavo modelov, ki nosijo ime A.C.M.E.
No ja pa tudi že sedaj lahko gredo pohvale g. A., da, ko jih bomo dobili bodo verodostojni JŽ modeli....., kaj več pa ob kaki drugi priložnosti.

Dolfe, tisto o kofetu pa še zmerom velja.
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Re: ACME set dveh vagonov SŽ UIC Z1 št.55048

Odgovor Napisal/-a milchy »

kit napisal/-a: Dolfe, tisto o kofetu pa še zmerom velja.
sam da nauš predolg čakou na kofe 8)
Izidor

Re: ACME set dveh vagonov SŽ UIC Z1 št.55048

Odgovor Napisal/-a Izidor »

http://www.bahnforum.info/smf/index.php?topic=68921.468

Ima tudi kod izmed slovenskih lastnikov omenjega seta težave s kolesi ali gre zgolj za osamljen primer?

Lp
Izidor
leteči vlak
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2574
Pridružen: 04.03.2009, 10:20
Kraj: Grosuplje

Re: ACME set dveh vagonov SŽ UIC Z1 št.55048

Odgovor Napisal/-a leteči vlak »

Jaz nimam nobenih težav. Na modelu nisem opazil nobenih nepravilnosti (poškodb..). Oba vagona mi lepo vozita po tirih. Tudi v precej majhnih radijih se obneseta brez problemov...
Aljaž
Izidor

Re: ACME set dveh vagonov SŽ UIC Z1 št.55048

Odgovor Napisal/-a Izidor »

leteči vlak napisal/-a:Jaz nimam nobenih težav. Na modelu nisem opazil nobenih nepravilnosti (poškodb..). Oba vagona mi lepo vozita po tirih. Tudi v precej majhnih radijih se obneseta brez problemov...
Aljaž, izgleda,da je res posamičen primer slabo sestavljenega vagona v igri. Kitajčkom se je očitno mudilo. :m1 :kij :jezn

Sem se pa danes prepričal pri kolegih v Zagrebu, da imajo omenjeni modeli odlične vozne lastnosti.

Tako, da še enkrat :
Bravo ACME =D> =D>

Lp
Izidor
kit

Re: ACME set dveh vagonov SŽ UIC Z1 št.55048

Odgovor Napisal/-a kit »

leteči vlak napisal/-a:Jaz nimam nobenih težav. Na modelu nisem opazil nobenih nepravilnosti (poškodb..). Oba vagona mi lepo vozita po tirih. Tudi v precej majhnih radijih se obneseta brez problemov...
S temi trditvami se pa nikakor ne morem strinjati [-X [-X
Kar se tiče nepravilnosti na SŽ setu so se že razpisali na sosednjem forumu v 18 nadaljevanjih, kjer bolj piše o nepravilnostih, kot pa pravilnostih kot za nameček pa še sprenevedanja.....
Med samo vožnjo se opaža, da kontakti za odvzem elektrike na osovinah rahlo zavirata, kar se lahko pri večjem številu vagonov pozna pri vleki. Po moji oceni je premočan pleh......
Kar se pa tiče voženj brez problemov preko precej majhnih radijev pa lahko mirno napišem, da je zavajanje......
Modeli so narejeni tudi v dolžino v merilu 1:87 in so dolgi preko odbojnikov 303 mm, vpetje podstavnih vozičkov pa je v razmaku 217 mm. Za te vagone so priporočeni najmanjši radiji polmera 500 mm. Vse kar je manjše (R1 in R2) pa lahko nastanejo problemi pri sekanju ovinka, ker sredina in vogali vagona na konceh preveč oddaljijo od sredinske osi tira.....

Je pa tudi pozitivna stran, da gredo modeli v MoKo kot vroče žemljice =D> =D>
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: ACME set dveh vagonov SŽ UIC Z1 št.55048

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

kit napisal/-a:
leteči vlak napisal/-a:Jaz nimam nobenih težav. Na modelu nisem opazil nobenih nepravilnosti (poškodb..). Oba vagona mi lepo vozita po tirih. Tudi v precej majhnih radijih se obneseta brez problemov...
S temi trditvami se pa nikakor ne morem strinjati [-X [-X
Kar se tiče nepravilnosti na SŽ setu so se že razpisali na sosednjem forumu v 18 nadaljevanjih, kjer bolj piše o nepravilnostih, kot pa pravilnostih kot za nameček pa še sprenevedanja.....
Ni tako hudo, le polovica teh strani je o napakah pri barvanju in oknih na restavracijskem vagonu. Pravzaprav je na koncu 8. strani Sky opazil to težavo. Sicer pa naj nekdo vzame mete v roke pa napiše širino zg. belega, modrega in sp. belega traku (merjeno pri sredini). Me zanima kolikšna je napaka.
kit napisal/-a:Med samo vožnjo se opaža, da kontakti za odvzem elektrike na osovinah rahlo zavirata, kar se lahko pri večjem številu vagonov pozna pri vleki. Po moji oceni je premočan pleh......
Na omenjenem forumu ni nihče o tem poročal se pa bojim, da se malce pozna. Se strinjam, da bi bilo bolje imeti lamele kot pa en širok pleh.
kit napisal/-a:Kar se pa tiče voženj brez problemov preko precej majhnih radijev pa lahko mirno napišem, da je zavajanje......
Modeli so narejeni tudi v dolžino v merilu 1:87 in so dolgi preko odbojnikov 303 mm, vpetje podstavnih vozičkov pa je v razmaku 217 mm. Za te vagone so priporočeni najmanjši radiji polmera 500 mm. Vse kar je manjše (R1 in R2) pa lahko nastanejo problemi pri sekanju ovinka, ker sredina in vogali vagona na konceh preveč oddaljijo od sredinske osi tira.....
Ehhh... to da vagon seka ovinek moramo vsi pričakovati in normalno je tako. Zato pa so imeli nekateri proizvajalci vagone v H0 merilu in skrajšano dolžino (1:87). Če gre pa lahko kaj narobe pa je stik med dvema vagonoma in to bi pa bilo zoprno na R2. Si mogoče to pogledal?
kit napisal/-a:Je pa tudi pozitivna stran, da gredo modeli v MoKo kot vroče žemljice =D> =D>
Me veseli in prav je tako.
Goran
leteči vlak
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2574
Pridružen: 04.03.2009, 10:20
Kraj: Grosuplje

Re: ACME set dveh vagonov SŽ UIC Z1 št.55048

Odgovor Napisal/-a leteči vlak »

Gorchi napisal/-a:
kit napisal/-a:Med samo vožnjo se opaža, da kontakti za odvzem elektrike na osovinah rahlo zavirata, kar se lahko pri večjem številu vagonov pozna pri vleki. Po moji oceni je premočan pleh......
Na omenjenem forumu ni nihče o tem poročal se pa bojim, da se malce pozna. Se strinjam, da bi bilo bolje imeti lamele kot pa en širok pleh.
"Pleh" na mimarinih vagonih ne zavira ravno veliko. Sam imam več vagonov, ki se velko bolj zavirajo, tako da sta SŽ Mimari pravi angelček proti njim....
kit napisal/-a:Kar se pa tiče voženj brez problemov preko precej majhnih radijev pa lahko mirno napišem, da je zavajanje......
Modeli so narejeni tudi v dolžino v merilu 1:87 in so dolgi preko odbojnikov 303 mm, vpetje podstavnih vozičkov pa je v razmaku 217 mm. Za te vagone so priporočeni najmanjši radiji polmera 500 mm. Vse kar je manjše (R1 in R2) pa lahko nastanejo problemi pri sekanju ovinka, ker sredina in vogali vagona na konceh preveč oddaljijo od sredinske osi tira.....
Kaj pa je drugega za pričakovati pri taki dolžini? Pri meni se veliko bolje obneseta Mimari, kot pa npr. Rocov SŽ Habbillns, ki je sicer krajši, vendar zaradi nižjega podvozja hitreje zadene ob kakšno talno oviro v zavoju.
Prej sem hotel povedati, da nisem imel nobenih težav z iztirjanjem teh vagonov v ostrih zavojih...
Aljaž
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3866
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Re: ACME set dveh vagonov SŽ UIC Z1 št.55048

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

Preveril sem vozne lasnosti mojih dveh vagonov, predvsem sem bil pozoren na Izidorjevo vprašanje. Ker vem, da sem ga na moji maketi malce pobiksal pri enem ovinku (napačna izgradnja, saj ovinek visi ven :m1 ) se pojavi tisto nezaželjeno drgnjenje koles in še to le pri radiju 360, medtem ko pri radiju 425 ni bilo teh težav. Testiral pa sem na Marklin K tirih, ob važnem podatku, da nisem še menjal DC kolesnih dvojic z AC, razmišljam ali bi jih sploh menjal, glede na to, da mi preko kretnic lavfata vagona zelo lepo z DC kolesnimi dvojicami.

Proizvajalec opozarja, da sta ta dva vagona namenjena za vožnjo po radiju 450 mm ali več. Kot sem že omenil sem vagona vozil tudi po Marklinovem radiju 360 mm in je zadeva lavfala brez problema, tudi kinematika je dobra na tem radiju, vse dokler se vlak ne začne spuščati. Tukaj še prekleto prav pride tisti pleh, v kolikor se vozi z polno hitrostjo, če pa se zavira je pa vse bolj na tesno, kar mi pa ni všeč. Ampak to je pač moja krivica (vsaj delno) saj vozim po radijih, katere proizvajalec odsvetuje, žal za to zvemo šele ko kupimo omenjena vagona, vsaj jaz tega nisem zasledil prej, v kolikor je bilo to opozorilo o minimalnem radiuju posredovano s strani proizvajalca že v prospektno/reklamnem materialu se opravičujem za moj lapsuz.

Hvala bogu, da imam možnost voziti tudi zgolj po radiju 425 ali več in tu ni problemov, tudi pri vožnji navzdol ob zaviranju, kljub temu da peljem navzdol v tistem nojem sfušanem (nepravilno zgrajenem) ovinku.

Omenjena vagona bosta seveda veselo vozila po moji maketi, pač z majceninimi omejitvami, če se bosta znašla na nepravem tiru (beri radiju) saj je nekaj podobnega tudi v realnem železniškem življenju, da so omejitve, včasih tudi zaradi radijev.

To so moja opažanja, glede voznih lasnosti. V kolikor me bo kdo dopolnil oz. negiral bo pač slika popolnejša.
Tine
Izidor

Re: ACME set dveh vagonov SŽ UIC Z1 št.55048

Odgovor Napisal/-a Izidor »

Hvala Aljažu in Tinetu za njuna opažanja pri vožnji vagonov.

Vroče žemljice pa bodo očitno kmalu pošle. :wink:
Tudi jaz se strinjam, da je prav tako. =D> =D>
Na zadovoljstvo vseh nas.

Lp
Izidor
Odgovori