ACME set dveh vagonov SŽ UIC Z1 št.55048

Najnovejše v svetu železniških maket.
mmatja
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1613
Pridružen: 16.05.2009, 19:41
Kraj: Lendava

Re: Modelne novosti 2010

Odgovor Napisal/-a mmatja »

Gorchi napisal/-a:...dajte no malce počakat, morebiti pa še pridejo kakšne barvne variante, posamezni vagoni itd...
:mrgreen:
wiggum
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 127
Pridružen: 08.06.2010, 14:10

Re: ACME set dveh vagonov SŽ UIC Z1 št.55048

Odgovor Napisal/-a wiggum »

Na kojim kompozicijama su vozlili/voze ti vagoni? WR je vozil na emoni, a za AB znam da vozi nekad 310/311 i 414/415. Ima još negde?
vlakoljubec

Re: ACME set dveh vagonov SŽ UIC Z1 št.55048

Odgovor Napisal/-a vlakoljubec »

Gorchi napisal/-a:
kit napisal/-a:Za akcijo se pa raje obrni na Gorchija :wink:
Kaj pa imam jaz zdaj pri tem? A je to reakcija na pač nekaj slišanih informacij pred Nürnbergom 2010?
Ma kaj nisi imel nič prstov zraven pri vagonih in mopedu :?:

Gorchi napisal/-a:In če že sprašujete po cenah v EUR, zakaj brskate po trgovinah v ZDA, v Švici? Saj obstajajo tudi trgovci po EU; Memoba ima sicer že od Nurnberga take cene, mogoče pa bo vseeno v redu za začetek?
Nedvomno je še zmerom bolj ugoden MoKo, kot pa servirani trgovec

Gorchi napisal/-a:... kje piše, da se pri A.C.M.E. ne bodo odločili še za kakšno barvno varianto? Konec koncev najprej bomo prišli Slovenci na svoj račun s tem SŽ setom, nato vsi ljubitelji JŽ s setom JŽ... Naslednja barvna shema bi lahko bila stara HŽ shema, nova HŽ shema, nova SŽ shema....
Ma kaj je to že del poslovnih skrivnosti :?: :) :)
Naj spomnim, s poslovnimi skrivnostmi je začel tukaj g. Izidor Gruden 8) 8) 8)


Lp
Lovro
Uporabniški avatar
danijellikar
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 109
Pridružen: 28.09.2005, 10:38
Kraj: Hrvatska

Re: ACME set dveh vagonov SŽ UIC Z1 št.55048

Odgovor Napisal/-a danijellikar »

Eeeeeee, moji kolege modelari i kolekcionari...ne valja vam kako ste krenuli s prepucavanjem.
Jednom sam već ovdje negdje to napisao...zakaj se prepucavate? Pa za boga miloga, dobivate odlične modele, serijski proizvedene u uglednoj modelarskoj firmi, ej, halo! Mi to možemo samo priželjkivati i čekati, i čekati, i čekati......
Kaj je sad važno kolki postotak firma radi kod sebe, koliko u Kini, ko je u izradi od vas sudjelovao manje a tko više, kakve su to sad bedastoće, momci.
Kak bi rekel Gorchi, kupite modele i pokažite da nisu pogriješili kada su odabrali SŽ za izradu modela. Imate Wreelmt viška? Na e-bay s njim i naći će se kupac. Problem riješen. I tako nekoliko puta ako je potrebno.

Uživajte u onome što imate (za koji tjedan), a ne budalite s djetinjastim prepucavanjem!
Pozdrav
Danijel
Uporabniški avatar
igor72
Mojster
Mojster
Prispevkov: 4636
Pridružen: 28.09.2005, 17:07
Kraj: Primorje

Re: ACME set dveh vagonov SŽ UIC Z1 št.55048

Odgovor Napisal/-a igor72 »

danijellikar napisal/-a:Eeeeeee, moji kolege modelari i kolekcionari...ne valja vam kako ste krenuli s prepucavanjem.
Bravo Danijel =D>

...tipični predstavniki dežele pod Alpami... :?
LEP DAN
Igor
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: ACME set dveh vagonov SŽ UIC Z1 št.55048

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Vlakoljubec, kit in ostali,
saj pravzaprav ni pomembno, kdo ima za novosti kakšne prste zraven in kaj počenja, v takem vzdušju, kjer se najdeta en ali dva zdraharja, ki ne delata nič dobrega temveč poskušata minirati vse skupaj. In zavoljo tega, namesto da bi se te osebe lahko obrnile na javnost kot se recimo g. Markež pri izdelavi svojih modelov, se pač ne bo vedelo, kaj se dogaja, kaj se pripravlja in se bodo informacije iskale pri preverjenih kanalih s strahom v srcu, da ne bo prišlo do takih izpadov kot se je zgodilo tukaj. Pač usta tistih, ki pri teh zadevah kaj počnejo bodo ostala zaprta, če raje uživate v zdrahah namesto da bi uživali in se veselili novosti. In verjemite mi, da tisti, ki imajo prste zraven počnejo to zaradi užitka in v zadovoljstvo sebe in vseh, ne pa zaradi denarja ali kakšnega drugega osebnega profita. Čas je, da se zamislite, škodo pa ste že naredili. Konec debate.
Goran
Uporabniški avatar
totimato
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 615
Pridružen: 02.01.2009, 11:00
Kraj: Zg. Polskava

Re: ACME set dveh vagonov SŽ UIC Z1 št.55048

Odgovor Napisal/-a totimato »

danijellikar napisal/-a:Eeeeeee, moji kolege modelari i kolekcionari...ne valja vam kako ste krenuli s prepucavanjem.
Jednom sam već ovdje negdje to napisao...zakaj se prepucavate?

=D>
Počasi. Sem na delu in ne na begu. Moj hobi, moja pravila.
Uporabniški avatar
izzy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 86
Pridružen: 19.02.2008, 17:59
Kraj: Domžale

Re: ACME set dveh vagonov SŽ UIC Z1 št.55048

Odgovor Napisal/-a izzy »

Vi se kar kregajte, js mam že naročene :)
Boljše je zaradi Parkinsona polovico pira politi, kot pa ga zaradi Alzheimerja pozabiti spiti.
Izidor

Re: ACME set dveh vagonov SŽ UIC Z1 št.55048

Odgovor Napisal/-a Izidor »

izzy napisal/-a:Vi se kar kregajte.... :)
Debata za obče vedenje o modelih je zelo dobrodošla :pc1 :kufe2 :

http://www.drehscheibe-foren.de/foren/r ... 10,4953101

http://www.bahnforum.info/smf/index.php ... 115390.342

http://forum.malezeljeznice.net/viewtop ... =18&t=1565

Več veš o njih, lažje se je potem odločiti za nakup modelov. :old :wink: =D> =D>

Lp
Izidor
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Re: ACME set dveh vagonov SŽ UIC Z1 št.55048

Odgovor Napisal/-a milchy »

igor72 napisal/-a:
danijellikar napisal/-a:Eeeeeee, moji kolege modelari i kolekcionari...ne valja vam kako ste krenuli s prepucavanjem.
Bravo Danijel =D>

...tipični predstavniki dežele pod Alpami... :?
bolj prav bi napisal, dežele južno od Alp :P

ja pa še to bi dodal .... upam, da je barva na sliki napačna, ker takih vagonov ni videt pri nas ....
Nejac
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1283
Pridružen: 29.03.2009, 17:46

Re: ACME set dveh vagonov SŽ UIC Z1 št.55048

Odgovor Napisal/-a Nejac »

milchy napisal/-a:ja pa še to bi dodal .... upam, da je barva na sliki napačna, ker takih vagonov ni videt pri nas ....
a ni AB vagon na vlaku 210/211 Sava?
wiggum
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 127
Pridružen: 08.06.2010, 14:10

Re: ACME set dveh vagonov SŽ UIC Z1 št.55048

Odgovor Napisal/-a wiggum »

Nejac napisal/-a:
milchy napisal/-a:ja pa še to bi dodal .... upam, da je barva na sliki napačna, ker takih vagonov ni videt pri nas ....
a ni AB vagon na vlaku 210/211 Sava?
Skoro svakodnevno vozi na jednom od vlakova: 210/211, 310/311 i 414/415!

Još su 2 komada u tom bojanju: 2 i 4!

Tak da su ti vagoni i više nego aktualni! Ali bil bi totalan promašaj da se radi broj vagona koji više nije u tom bojanju (staro) već je dobil novo bojanje.
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: ACME set dveh vagonov SŽ UIC Z1 št.55048

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

milchy napisal/-a:ja pa še to bi dodal .... upam, da je barva na sliki napačna, ker takih vagonov ni videt pri nas ....
Kaj točno Te moti?
Goran
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Re: ACME set dveh vagonov SŽ UIC Z1 št.55048

Odgovor Napisal/-a milchy »

če primerjaš pas barve ob oknih na sliki z Railfaneurope

Slika

in tvojo sliko s prve strani

Slika

tu očitno ne gre za enaki barvi - to me moti .....
wiggum
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 127
Pridružen: 08.06.2010, 14:10

Re: ACME set dveh vagonov SŽ UIC Z1 št.55048

Odgovor Napisal/-a wiggum »

milchy napisal/-a: tu očitno ne gre za enaki barvi - to me moti .....
Ciljaš na to da su stakla tamnija na 1:1 nego na modelu 1:87?

To je istina iz ovog kuta gledanja, ali gledajući okomito na vagon možda razlika i nije tolka! Stakla na modelu jesu malo zatamnjena, to se vidi. Isto tako se ne može uspoređivati odsjaji stakla i plastike.

Iskreno rečeno, ako su sjedala dobro napravljena, onda ne vidim smisao potpunog zatamnjivanja "stakla" (korištenja tamnije plastike) tak da se ne vidi unutrašnjost. Pa unutra nema putnika kojima bi sunce smetalo. Znam da to nije onda točno kak bi trebalo biti, ali zato velim, to nije nikakva mana vagona jer stakla na 1:87 modelu jesu malo zatamnjena (govorim čisto iz toga kolko vidim na službenoj slici) i bolje da se vidi malo unutrašnjost nego da je sve crno na staklima.

Po meni je bitnije pitanje broja vagona koje bude/je odabrano.
Odgovori