N zbirka

Najnovejše v svetu železniških maket.
Odgovori
poznidan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 466
Pridružen: 05.08.2008, 12:43
Kraj: Maribor

Re: N zbirka

Odgovor Napisal/-a poznidan »

Glede na to, da bo Wreelmt vagone delal Kiskun, me zanima če si že gledal kaj bi vzel za osnovo za aluminijaste vagone SŽ?
Če si našel kaj primernega prosim napiši proizvajalca in artikel.
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: N zbirka

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Kakšni pa so to "aluminijasti vagoni SŽ"? Misliš one pobarvane srebrno-modro-rdeče? To so sicer klasični Goša Y vagoni (z izjemo ene par), ki so lahko pobarvani tudi belo-zeleno-modro. Teh vagonov pa kakor vem pa razen v merilu H0 ni.
Goran
poznidan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 466
Pridružen: 05.08.2008, 12:43
Kraj: Maribor

Re: N zbirka

Odgovor Napisal/-a poznidan »

Gorchi napisal/-a:Kakšni pa so to "aluminijasti vagoni SŽ"? Misliš one pobarvane srebrno-modro-rdeče? To so sicer klasični Goša Y vagoni (z izjemo ene par), ki so lahko pobarvani tudi belo-zeleno-modro. Teh vagonov pa kakor vem pa razen v merilu H0 ni.
Ker je sam avtor teme zapisal aluminijasti vagoni, sem to povzel, vsi pa vemo, katere vagone sva mislila. Gre za UIC-Y vagone Al, Abl in Bl pobarvane srebrno ali alu barve z modro in rdečo črto, ker je tudi Tomos govoril o tej barvni shemi. Serijsko jih nihče ne dela v N. Iščem pa najboljši model za predelavo .
Za UIC-X, Blm in ABlm ( tudi "aulminijasti") pa sem na forumu objavil, da za osnovo obstajajo Arnoldovi vagoni.
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: N zbirka

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Tukaj je resnično manjši problemček. Naši Gošini UIC-Y vagoni so narejeni sicer po specifikaciji UIC Y ampak da bi bili kakšni resnično podobni našim v tujini pa ne vem. Gošina podvozja so v originalu bodisi Wegmann bodisi MD 522, kar je zgoraj pa...

UIC-X vagoni so pa še večja štala :) V osnovi so to poljski vagoni, narejeni specifično za Jugoslavijo. Nekaj so jih naredili v PaFaWagu, veliko v Goši in do leta 1991 (ali pa še kako kasneje) so bili nekako nespremenjeni. Naše vagone so potem predelali in jim spremenili čelo ter vstopna vrata, če je še kakšen vagon imel Görlitz podvotja so jih zamenjali za Goša (Wegmanne) in nastali so sedanji srebrno-modro-rdeči vagoni. Glede na obseg modifikacij se sprašujem kaj je sploh lahko še podobno tem vagonom. Bi me pa vseeno zanimalo katere Arnoldove vagone imaš v mislih ;)

P.S: Težko verjamem da je na teh vagonih karkoli aluminijastega razen okvirov oken. Vse ostalo je klasičen železov pleh pobarvan v sivo-srebrno barvo in z ostalimi črtami po nekih internih specifikacijah barve.
Goran
poznidan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 466
Pridružen: 05.08.2008, 12:43
Kraj: Maribor

Re: N zbirka

Odgovor Napisal/-a poznidan »

http://www.kiskunmodell.hu/main_de_k_rakt.html

Tele sme mislil, ki jih prodaja Kiskun. Glede pleha sem mislil samo barvo ne materiala in ti rade volje verjamem.
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: N zbirka

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Tile Kiskunovi modeli pa niso niti podobni Goša X vagonom... Drugače pa sem te vagone srečal v Bosni, tako na odpadu kot v vožnji. Uporablja pa jih ŽRS.
Goran
Odgovori