N zbirka

Najnovejše v svetu železniških maket.
Odgovori
tomos
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 245
Pridružen: 24.08.2010, 18:08

Re: N zbirka

Odgovor Napisal/-a tomos »

Težave garaže sem rešil - izdelek po meri. Anglež mi bo po meri izdelal 2x garaži: 7 mestno za Minitrix premikalnico z malo višjo stranico tako da se bo lahko noter naredilo imitacijo dvigala (in po možnosti motoriziralo :D ). Na eni strani vrata, ravna streha, na sredini del strehe nagnjen z okni. Za brawa pa sem izbral L garažo. Leva stran bo daljša in višja (del delavnice, 2 vrsti), desna stran pa pred garažo nekaj mest za parkirat, znotraj pa še 2x mesti po 4 vrste (primerno za 2x Brižiti ali podobno). Ta daljši 2 vrsti del bo čisto ravna streha, 4 vrst pa krajši z nagnjeno streho - tako bodo vsi 3 deli (7 vrst za Minitrix in brawa z L obliko v 2+4 vrst) imeli različno streho.

Če je pa kdo da rabi kake rez.dele ali popravila bom nekaj orodja imel sabo na Bolšjaku. Za kake bolj specifične stvari bi bilo dobro da vprašate v naprej - sabo bom imel le: rez.žarnice, orodje za spucat mehanske dele in nekaj malega vijakov in ostalih delov

Imel bom tudi nekaj predstavitev:
- zvok parne lokomotive za analog ali digital in lastna izvedba v SMD (v SMD bo le za videt ker čakam še zadnje elemente za vezje)
- kamera v vagonih (2x N vagona, 1x ÖBB 2016 N lokomotiva)
- dim (BR52, BR92...)
- razsvetljava (v vagonih, v TM2 Arnold)
- nekaj modelov SŽ in FS ročne izdelave (bom še videl kaj bom pripravil da bo vozilo in da bo v končni obliki

p.s. Tisti ki je dve leti nazaj kupil rdečo BR212 od Arnolda in sem mu kasneje porihtal nekaj z zobniki, sumim da vozi z eno osjo brez motorizacije, ker je med sestavljanjem zobnik ven padel in sem komaj kasneje opazil ko sem videl zobnik na miti - ne spomnem kdo je bil, ampak lahko prinese model na bolšjak in mu jo porihtam do konca kakor je bilo zmenjeno
kopiranje/shranjevanje/linkanje slik s foto albuma ni dovoljeno
tomos
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 245
Pridružen: 24.08.2010, 18:08

Re: N zbirka

Odgovor Napisal/-a tomos »

Nekaj novitet - prišli so Kiskun modeli :lol: . Tako da imam SŽ 4delni potniški vlak v 6ep. ter v 5ep. Pa še točno prav so prišli ker jih po novem ni možno več naročat (niso več v aktualnem katalogu Kiskun). Slike še sledijo - nekaj bom tud uredil da bo imel v vlaku prtljažni vagon

Sem pa med brskanjem zasledil eno zalogo N stvari ki se prodaja. Če koga zanima lahko zrihtam Herkulesa v izvedbi 726004 in 726005 za 80€ (novo škatla). To je še vedno dosti pod povp.ceno 100+poštnina. Sam bom vzel nekaj stvari in so dokaj ugodne cene na določene stvari.
Zadnjič spremenil tomos, dne 04.06.2012, 15:30, skupaj popravljeno 1 krat.
kopiranje/shranjevanje/linkanje slik s foto albuma ni dovoljeno
tomos
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 245
Pridružen: 24.08.2010, 18:08

Re: N zbirka

Odgovor Napisal/-a tomos »

7260 in 726005 rezervirane. Herkules ostane še v barvi 726004 = 80€.
Slika


Ima pa tudi dokaj ugodno:
- Fleischmann 739404 = 120€
- Minitrix vagone ta velke 18 osne za cement = 50€/kos
kopiranje/shranjevanje/linkanje slik s foto albuma ni dovoljeno
tomos
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 245
Pridružen: 24.08.2010, 18:08

Re: N zbirka

Odgovor Napisal/-a tomos »

Spet nekaj stvari če se hoče kdo pridružit nakupom. zanimivega in poceni
- almamodel fs ale840 150€ (slike v temi "malo za hobby" uporabnika FS)
- dvonadstropnik potniški fleischmann 3 delni rdeč DB, končni vagon s kabino 70€
- Arnold VT08 3delni rdeč #2955 85€ (nov)
kopiranje/shranjevanje/linkanje slik s foto albuma ni dovoljeno
sebastiant
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 946
Pridružen: 24.03.2008, 17:12
Kraj: Ljubljana

Re: N zbirka

Odgovor Napisal/-a sebastiant »

Zadnji posti so bolj trgovina, pa brez zamere.
Sebastian
tomos
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 245
Pridružen: 24.08.2010, 18:08

Re: N zbirka

Odgovor Napisal/-a tomos »

sebastiant napisal/-a:Zadnji posti so bolj trgovina, pa brez zamere.
Ne jemljem nobenih provizij, ne prodajam jaz. Ko imam opcijo kaj dobit ceneje in je vsega več kot sam zmorem zakaj tud ostalim nebi povedal??
- Za kiskun se je forumaš pridružil in prišparal 23e na 2 vagona (na popustu za količino in nato še 1/2 poštnine, plus smo lahko izbirali cifre tiska),
- za G2000 Mehano nas je bilo 4 v nakupu za 7 kosov in prišparali ogromno,
- BT2 Mehano se nas je nabralo spet 4 in smo bili pod ceno najcenejših na spletu,
- za Herkules bo kolega tud izkoristil in dobil kr pod ceno,
- ebay uporabnik Playscout ki ima ogromno Minitrix delov in modelov z manjšimi napakami smo skupaj trije nabavli že tok stvari po 1/2 rednih cen ker pol tud trgovci dost spustijo cene če so večje količine in uspeš tudi dobit bolj detaljne informacije na dejansko stanje

lahko se zmrduješ, ostalim ki so se mi do zdej pridružili pa se jim rit smeje. razen tega da sam plačam manjšo poštnino ker se deli (zneski v rangu ~5€) in na koncu lahko zatežim za večji popust na celoto tukaj ne profitiram nič.
kopiranje/shranjevanje/linkanje slik s foto albuma ni dovoljeno
tomos
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 245
Pridružen: 24.08.2010, 18:08

Re: N zbirka

Odgovor Napisal/-a tomos »

pa še slike malo za predstavo da se lahko dobi tud SŽ vlak v končni izvedbi odkar je prišla prva SŽ gotova lokomotiva v N in vagoni od Kiskun

Slika

Slika

Slika
kopiranje/shranjevanje/linkanje slik s foto albuma ni dovoljeno
IBANEZ 15
Poznavalec
Poznavalec
Prispevkov: 15
Pridružen: 13.03.2011, 10:53

Re: N zbirka

Odgovor Napisal/-a IBANEZ 15 »

tomos napisal/-a:
sebastiant napisal/-a:Zadnji posti so bolj trgovina, pa brez zamere.
Ne jemljem nobenih provizij, ne prodajam jaz. Ko imam opcijo kaj dobit ceneje in je vsega več kot sam zmorem zakaj tud ostalim nebi povedal??
- Za kiskun se je forumaš pridružil in prišparal 23e na 2 vagona (na popustu za količino in nato še 1/2 poštnine, plus smo lahko izbirali cifre tiska),
- za G2000 Mehano nas je bilo 4 v nakupu za 7 kosov in prišparali ogromno,
- BT2 Mehano se nas je nabralo spet 4 in smo bili pod ceno najcenejših na spletu,
- za Herkules bo kolega tud izkoristil in dobil kr pod ceno,
- ebay uporabnik Playscout ki ima ogromno Minitrix delov in modelov z manjšimi napakami smo skupaj trije nabavli že tok stvari po 1/2 rednih cen ker pol tud trgovci dost spustijo cene če so večje količine in uspeš tudi dobit bolj detaljne informacije na dejansko stanje

lahko se zmrduješ, ostalim ki so se mi do zdej pridružili pa se jim rit smeje. razen tega da sam plačam manjšo poštnino ker se deli (zneski v rangu ~5€) in na koncu lahko zatežim za večji popust na celoto tukaj ne profitiram nič.
Narobe si razumel @sebastianta...tvoji zadnji posti niso pasali v to temo N zbirka. Tudi jaz sem pogrešal v tej temi poste i slike, kot je tvoj zadnji. Drugače pa je zelo pohvalno, da si pomagate med sabo.
kasti
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 345
Pridružen: 01.12.2008, 0:28

Re: N zbirka

Odgovor Napisal/-a kasti »

Tomos, se pridružujem sebastijanu in ibanez je prav razložil. Tema je N zbirka ti pa kje si kaj kupil in kok je blo. Slike slike in slike.
Sicer je H0 ampak italijanska e428 mi je ful všeč tudi v N samo pogrešam 3 serijo z aerodinamično kabino. Videl sen nekje na netu pa ne najdem več a maš ti tako mogoče? Če da jo pofotkaj prosim
lp
kasti


slike slike in slike no comments please
tomos
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 245
Pridružen: 24.08.2010, 18:08

Re: N zbirka

Odgovor Napisal/-a tomos »

E428 v izvedbi s kvadratasto kabino in nižjim sprednjim delom je od Euromodel in čez 700€. Slik žal nimam ker mi je cenovno čisto izven dosega - čeprav lep model mi medeninasti izdelki ne predstavljajo tok razlike da bi upravičevalo ceno. Že npr.novi modeli z faulhaber motorji od Minitrix ali podobno mi ne upravičijo navite cene tudi rabljenih stvari.

E428 in E403B in D345 so bile priložnostni nakupi za mali drobiž - zdej iščem motorizacijo za njih. Imam že izbrano osnovo za D341 (Minitrix RAG dizelka), za E428 bom verjetno uporabil E16 ali podobno, za E403B pa tuhtam vzet "lineamodel" motorizacijo ki je pa žal kr zasoljena (75e) ali pa kako drugo osnovo sam ne najdem medosne razdalje primene (probal z BR120 in BR101 ampak ni prava mera)

Okol SŽ voznega parka pa zdej iščem slike spalnikov, restavrantov in prtljažnikov SŽ da bi pol najdel osnovo od Roco ali podobno in izdevedel v SŽ barvi. Taki bi pol z 5 in 6 epoho potniško končal in probal le še ta aluminijaste 4ep izdelat

Se pa v SŽ smeri pomika da čakam Hobbytrainov polagalnik tirov in delovni vagon z malim dvigalom. Ostalo je bolj skompletiranje SBB potniške kompozicije 3-4ep (zeleni) in OBB 4-5ep (eurofima ali temno sivi/rdeči). V tovorni del bodo šli še 3x zeleni FS vagoni dvo osni tipa schiebewand kot se jih pogosti vidi v vpregi z našimi SŽ istega tipa. Lokalno v vozni park čakam Desiro dizel v DB rdeči barvi in v upanju da bo N-amater tud okol njega šel kaj predelavat da postane električni in razlike vrat. Okol BR52 se čaka da dobim manjkajoče motorje in skompletiram kar imam pripravljeno in nato še dim noter. Za FS vozni park pa dokončanje podvozij za vlake grandconfort, cisalpino, eurostar, intercity, eurocity ter novi FS vagoni fleischmann v sivi barvi - za to verzijo še vedno iščem prtljažnik FS rivarossi s srebrnimi vrati ali pa rdeče/siva verzija

Za kar sem "ponujal" pa je v oglasih moteče, da ni možno ažurirat in dodat dodatne poste (prodano). Tko bi moral dat več oglasov posameznih in kršil pravilnik o max oglasih na teden ali pa imel en oglas z več stvarmi, ampak ko bi nekdo kaj rezerviral bi rabil editirat samo tisti del ne pa brisanje celote, oziroma popravki če je prodajalc kaj cene spustil niso možni. Glede da pri N dosti stvari gre hitro v razprodano ali so kratke akcije in vedno manj na izbiro, je iskanje "razprodaj" še tok bolj težko, takrat ko pridejo pa nimam čas čakam da mi moderator odobri oglas, ker medtem mi lahko poteče čas ko moram kupcu javit ali bom vzel (na tak način že zgubil zlate priložnosti).
kopiranje/shranjevanje/linkanje slik s foto albuma ni dovoljeno
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: N zbirka

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

tomos, za odobritev oglasov je res tako, da če pogledam večkrat dnevno, potem jih prej odobrim sicer pa resnično le enkrat. Obvestila po ZS so bistveno hitrejša.
Kar se spalnikov tiče - poglej ACME vagon SŽ, takšni so bili naši spalniki, bili so še podobni samo s 4 vrati (glej http://www.railfaneurope.net/pix/si/car/night/pix.html) in pa nekaj spalnikov nabavljenih pri CAF. Ti imajo na eni strani mala okna, na drugi večja. Na tej sliki je na levi, ta bolj zarjavel:
http://www.railfaneurope.net/pix/si/car ... -9_Mb2.jpg
Naj omenim, da so bili v sestavi ZŽTP Ljubljana/ŽG Ljubljana/SŽ tudi ležalniki (AC oz. BC), še par let nazaj je obstajal beli ležalnik kot Adria Kombi, originalno narejen na Madžarskem (GANZ).

Restavracije/bifeji so nekaj taboljšega, vse so bile Goša Y, morebiti kakšen GANZ kot je bil stari zeleni muzejski bife. Med drugim smo na forumu malezeljeznice ugotovili, da je GOŠA delala samo bife vagone, kateri so bili kasneje spremenjeni v restavracije. Beri tole temo: http://forum.malezeljeznice.net/viewtop ... =59&t=3321

Prtljažni vagoni so pa v bistvu taki kot sta preostala Dls vagona -006 in -007, edino kar sem opazil je to, da so imeli svojčas čelne luči samo na čelih tako kot ostali naši Goša vagoni. Tukaj sta sliki enega sedaj pokojnega:
http://rides.webshots.com/photo/2111012 ... 8948JzExCj
http://rides.webshots.com/photo/2047394 ... 8948TxIXDq
Goran
tomos
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 245
Pridružen: 24.08.2010, 18:08

Re: N zbirka

Odgovor Napisal/-a tomos »

aja - iščem od angleške A4 Minitrix (zelena mallard ali plava LNER) voziček pod kabino in eno ojnico. Če ima kdo kako po delih bi se priporočal
kopiranje/shranjevanje/linkanje slik s foto albuma ni dovoljeno
poznidan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 466
Pridružen: 05.08.2008, 12:43
Kraj: Maribor

Re: N zbirka

Odgovor Napisal/-a poznidan »

Tisti potniški vagoni SŽ v N so res dobri in ni mi žal, da sem se pridružil Tomosu v nakupu le teh. Sem dva že tudi sam pred tem kupil. Na žalost jih Kiskun več nima v redni ponudbi in jih bo težko dobiti.
Sem vedno za skupne nakupe če se kaj profitira in vsak dobi svoje.
tomos
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 245
Pridružen: 24.08.2010, 18:08

Re: N zbirka

Odgovor Napisal/-a tomos »

poznidan napisal/-a:Tisti potniški vagoni SŽ v N so res dobri in ni mi žal, da sem se pridružil Tomosu v nakupu le teh. Sem dva že tudi sam pred tem kupil. Na žalost jih Kiskun več nima v redni ponudbi in jih bo težko dobiti.
To sem se jaz bal in sam zato vzel kompletni vlak 4 delni. Pri takih stvareh se lahko hitro zafrkneš ko so stvari dokaj redke ali posebne serije in pol kasneje ne dobiš več - pol imet pa en kos ene firme in en druge pa ti ne štima višina strehe, barva strehe, otenki barv, višina podvozij... Tako sem imel opcijo vzet pilot vagon or Eurorail models v FS xmpr barvi, ampak z Roco xmpr vagoni nikakor ne gre skupaj. Ista težava je Rivarossi prtjažnik FS kateri je redek za dobit. z novimi serijami Arnold, Fleischmann ali Roco pa preveč izstopa.
kopiranje/shranjevanje/linkanje slik s foto albuma ni dovoljeno
tomos
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 245
Pridružen: 24.08.2010, 18:08

Re: N zbirka

Odgovor Napisal/-a tomos »

update

Ker me je dost matralo kako špila zvok na Minitrix RAm (izdelek 12440) ki je kak mesec nazaj prišel v zbirko (ko sem doma probaval prišel do ugotovitve da je ta nova verzija z zvokom :mrgreen: ). Ker je ponavadi dobro začet počasi in se prvo kaj naučit sem se odločil za lokmaus2: dostopne cene, možnost nadgradenj (vezava master/slave, povezava več enot skupaj za večjo moč) in poceni nakup (37€ za trafo+škatla+miška). Sicer se da krmilit samo 4 opcije zvoka od 10 (F1 do F4), ampak za štart bo dobro. Istočasno sem kolegu preizkusil challengerja in bigboya od atheran (v N) ki imajo tudi po 20 zvokov vsak. Ko še kaka pridobitev v digitalu in vozni park dovolj velik se bo začelo gledat za multimaus (verjetno PRO da je brezžični)

Poleg zbirka zrasla za:
- premikalnica Minitrix je dobila skoraj komplet vod za el.lokomotive. Manjkata stebra za na sami premikalnem tiru (narobe obrnjen U), ampak glede na poseben mehanizem vodov, ki pol gredo na vsak tir (ploščica ki se umakne ko se premikalnica premika) ter da je vse že samo po sebi redko - je bil nakup dober
- med slabimi opisi lecitacij opazil Ibertren BR92 z bavarskih barvah. Glede da potrebujem nekaj delov za ta tip in je bil motor delujoč sem stvar nabavil za ušivih 13€. riziko se je splačal, ker je bila na koncu kompletna in je že sestavljena in vozi (preveč škoda da gre v dele)
- istočasno je tud hobbytrain z BR110 obogatel zbirko. Plava verzija 3 in 4ep bo vozila plave in zelene potniške vagone pri medkrajevnih vlakih
- RAm od minitrix bo delal družbo Kato RAe (Gotthardo express), čeprav digitalni žal s SX2 dekoderji in se ga je predelalo na analog + dodatna LED osvetlitev
- Arnold je kr dobro naredil set Enzian. Sicer je imel večjo prednost v DRG viola/krem barvi, ampak so cene preveč v višavah in sem rajši vzel plavega ki je vozil rheingold
- "Hecht" vagoni Roco so dobili družbo še 2x ter bili predelani na KKK priklop
- "eilzug" tipu potniških od Rocota se je pridružil kompozicijam 3ep.DB, 4ep.DB in 4ep.OBB še 2ep.DRG. Ker je vezija obstajala samo do nekje 1987 je bilo treba KKK priklope dodat (še v delu). Pozna se da so prva verzija Roco ker še nimajo harmonik med vagoni kot vsi ostali od Rocota
- s ÖBB1044 Roco se bo vozil ÖBB eurofima oranžni vlak
- poleg je bila dobra možnost da za neprodano lecitacijo probam se zmenit direkt in prišparam provizijo. Malo je bilo rizično ker so bili opisi skopi in modelih z nekaj napakami, ampak je skupna cena bila še vedno več kot ugodna in da so modeli bili vsi opremljeni z digital v DCC. Tako da je pridobitev:
Ce6/8 Minitrix v verziji brez vrat na kabini (zapeljen magnet za reed kontakte, ampak s tem poškodovana stopnička - do dobre mere sanirano da ni opazno),
E03 Arnold že v novi verziji (ohišje poškodovano, že imam poceni menjavo),
Re4/4 Arnold serija 2 v SOB (za porihtat dva puferja) in
Fleischmann BR151 zelena (manjkajočo 3 pufferji ter detalj streha)

Poleg teh 4 digitalnih je v digitalnem voznem parku še
3x köf minitrix BR323, BR93 arnold, Kittelvagen arnold, BR98.3 zuckersusi minitrix, BR41 Arnold in RAm minitrix

Zaradi delanje placa pa bo verjetno na razpolago kaka BR74, BR75 in BR78 - vse Arnold v škatlah. Če je kak interesent me dobi na PS - cene bodo normalne

Slike pa kak video vzoka v N sledijo toliko da popusti ta vročina :cry:
kopiranje/shranjevanje/linkanje slik s foto albuma ni dovoljeno
Odgovori