ACME Goša Y vagoni

Najnovejše v svetu železniških maket.
wiggum
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 127
Pridružen: 08.06.2010, 14:10

Re: ACME Goša Y vagoni

Odgovor Napisal/-a wiggum »

kit napisal/-a:Tukaj sem zasledil, da še zmerom lahko kupite JŽ potniška vagona tip Y, epoha IV: art. 52820 in art. 52800 v merilu HO (1:87), proizvajalca ACME.
Po moji oceni, ker je cena za posamezni Y vagon 52€ jih kaj dosti ne more več biti na lagerju.
Je pa na isti strani obvestilo, da je Set vagonov SŽ Mimara, potniški vagon1/2 R in vagon restavracija proizvajalca ACME art. 55048 razprodan!
Kdor si je nabavil omenjen set, ga ima ...., ponatisov ne bo..... :mrgreen:
wiggum, 01.02.2011. napisal/-a:ABl i Bl rasprodani u Njemačkoj!
http://www.drehscheibe-online.de/
Streckenlaeufer, 30.01.11. napisal/-a:ACME UIC Y der JZ (mB) sind wohl .... schon ausverkauft.

Jedenfalls gelingt es mir nicht, einen Anbieter zu finden, der sie aktuell am Lager hat.

Schade.
Do jučer su bili i na http://www.reisezugwagen.eu, ali nema ih ni tam više! Prodali su ih za 6 dana (s tim da je u to uračunata i nedjelja!)
Po natpisu se da zaključiti da se bude išla raditi nova serija isto ko i kod SŽ seta!
JŽ ABl: in kürze wieder lieferbar
JŽ Bl: in kürze wieder lieferbar
SŽ set AB/WR: zur Zeit nicht lieferbar (verstellung Ende Januar)

U najmanju ruku nevjerojatno! Mislim da je ACME uspjel i da niti sami nisu bili svjesni potrebe za tim modelima, a i samim time njihovim uspjehom na tržištu! Možda se time ohrabre za još koje modele. :naklon: :clap:
http://www.malezeljeznice.net/_forum/vi ... 156#p25156

Natpisi su još uvijek isti, pa je za vjerovati da i dalje stoji pretpostavka da se planira reizdanje modela.
IBANEZ15
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 349
Pridružen: 12.11.2007, 13:01
Kraj: Zabukovica

Re: ACME Goša Y vagoni

Odgovor Napisal/-a IBANEZ15 »

kit napisal/-a:Tukaj sem zasledil, da še zmerom lahko kupite JŽ potniška vagona tip Y, epoha IV: art. 52820 in art. 52800 v merilu HO (1:87), proizvajalca ACME.
Po moji oceni, ker je cena za posamezni Y vagon 52€ jih kaj dosti ne more več biti na lagerju.
Je pa na isti strani obvestilo, da je Set vagonov SŽ Mimara, potniški vagon1/2 R in vagon restavracija proizvajalca ACME art. 55048 razprodan!
Kdor si je nabavil omenjen set, ga ima ...., ponatisov ne bo..... :mrgreen:
Tu je še en set Mimare...pa še kakšen se bo našel... :mrgreen: Kit ne strašit ljudi.... :D
http://www.vlaki.info/forum/viewtopic.php?f=7&t=6452
LP
ZLATKO
kit

Re: ACME Goša Y vagoni

Odgovor Napisal/-a kit »

wiggum, A.C.M.E. bo zagotovo še izdeloval "Y" vagone, vendar pa bo v 100% druga numeracija. Prvi takšen primer sta zagotovo dva set-a Jugoslavija Expres s po tremi vagoni v setu. En set naj bi kmalu prispel iz MG. Kar se pa tiče velikosti serije pa ne bo kaj več kot set-ov SŽ Mimare.
Razlaga naj bi pa bila v ceni, za en vagon se že najdejo ojri, cena set-a je pa za marsikoga že lep del plače.... :mrgreen:


IBANEZ15 napisal/-a:...Kit ne strašit ljudi.... :D
Saj jih ne :mrgreen: toda treba bo stopiti na realna tla in se zavedat, da vroče žemlice hitro pogredo :mrgreen: če pa kdo prodaja pod ceno pa .... sočustvujem s prodajalcem ker bodo špekulanti služili na račun človeka v stiski. Svet je krut...... :(
Uporabniški avatar
totimato
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 615
Pridružen: 02.01.2009, 11:00
Kraj: Zg. Polskava

Re: ACME Goša Y vagoni

Odgovor Napisal/-a totimato »

Zdravo!

Kakšo osvetlitev so imeli ti vagoni?
Neonsko ali klasične žarnice?

Hvala za informacije in lep dan še naprej!
Počasi. Sem na delu in ne na begu. Moj hobi, moja pravila.
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: ACME Goša Y vagoni

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Neonke, posebej na hodniku in v vsakem kupeju posebej. In ti vagoni so še vedno v rabi, četudi so prvega predstavili pred približno 50 leti.
Goran
Uporabniški avatar
totimato
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 615
Pridružen: 02.01.2009, 11:00
Kraj: Zg. Polskava

Re: ACME Goša Y vagoni

Odgovor Napisal/-a totimato »

Gorchi napisal/-a:Neonke, posebej na hodniku in v vsakem kupeju posebej. In ti vagoni so še vedno v rabi, četudi so prvega predstavili pred približno 50 leti.
Hvala Gorchi. Vem, da so še vedno v uporabi, malo sem se nespretno izrazil - mislil sem na obdobje, ko so imeli oznako "JŽ". Ravno zaradi starosti, sem mislil, da bi bilo možno, da je neonska razsvetljava bila kasneje dodana.
:)

Lep dan še naprej!
Počasi. Sem na delu in ne na begu. Moj hobi, moja pravila.
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: ACME Goša Y vagoni

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Kar jaz pomnim je bila vedno neonska, moji spomini segajo pa v pozna 70-ta..
Vendar ja, morebiti prva serija, ki je bila predstavljena na Beograjskem sejmu 1960 (ali 1961), še ni imela neonk. Tega se ne spomnim, sem pa premlad :)
Kakorkoli že, revizija teh zelenih vagonov je tako pozna, da so 100% imeli neonke.
Goran
Nejac
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1283
Pridružen: 29.03.2009, 17:46

Re: ACME Goša Y vagoni

Odgovor Napisal/-a Nejac »

V MoKotu sprejemajo prednaročila za:

SŽ vagon 1/2R, Tip Y, Epoha V v merilu H0 (1:87) proizvajalca ACME art. 52801 in
SŽ vagon 2R, Tip Y, Epoha V v merilu H0 (1:87) proizvajalca ACME art. 52821.

Me pa zanima, če mogoče kdo ve, ali misli ACME dejansko izdelati še 2 modela, kot je to nakazano v katalogu.
Se pravi art. 52802 in art. 52824
Slika
mmatja
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1613
Pridružen: 16.05.2009, 19:41
Kraj: Lendava

Re: ACME Goša Y vagoni

Odgovor Napisal/-a mmatja »

Nejac napisal/-a:Me pa zanima, če mogoče kdo ve, ali misli ACME dejansko izdelati še 2 modela, kot je to nakazano v katalogu.
Se pravi art. 52802 in art. 52824
Slika
Se že zbirajo prednaročila tudi za ta dva... \:D/
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Re: ACME Goša Y vagoni

Odgovor Napisal/-a milchy »

iz MOKO sporočajo:

"Spoštovani ljubitelj modelne železnice!

Sporočamo Vam, da sprejemamo prednaročila za ACME vagona in sicer
SŽ vagon 1/2R z oddelkom za kolesa, Tip Y, Epoha V v merilu HO (1:87) art. 52802 in
SŽ vagon 2R, druga št. vagona, Tip Y, Epoha V v merilu HO (1:87) art. 52824.

Cena posameznega vagona v prednaročilu do 5. septembra je 46,90 EUR.

Količina vagonov je omejena. "
Odgovori