Spisek želja SŽ lokomotiv

Najnovejše v svetu železniških maket.

Katero vrsto SŽ modela lokomotive bi si želeli imeti v svoji zbirki?

- parno lokomotivo
24
31%
- diesel lokomotivo
25
32%
- elektro lokomotivo
28
36%
 
Skupaj glasov: 77
Uporabniški avatar
_Borsig_
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3102
Pridružen: 08.01.2009, 15:42
Kraj: Pragersko

Re: Spisek želja SŽ lokomotiv

Odgovor Napisal/-a _Borsig_ »

kasti napisal/-a:...Soforumovci glede 06 pa tole: To je lokomotiva izključno namenjena Jugi kot reparacija in je vozila samo pri nas...
... Po mojem mnenju bi bila 06 za izdelovalca strel v prazno, mogoče je en tak projekt že narejen. Trg in količina to danes velja...
Se javno opravičujem, ker očitno nisem pravilno prebral naslova, v katerem NAJ BI pisalo:
"...spisek želja TRGU ZANIMIVIH SŽ lokomotiv..."

Pol pa napiši, katere odgovore naj napišemo, da ne bo ponovno prišlo do nesporazumov!!!

Zgodovinska dejstva JŽ serij 05, 06 in 30 so nam znana in ravno zaradi teh specifik oz. predelav nemških BR serij 01, 03, itd. bi te lokomotive bile zanimive kot model.
Prav tako pa bi obnovljena revizija naše 06-018 (po mojem mnenju) pripeljala marsikaterega oboževalca pare v Slovenijo.

Skoraj povsod, kjer se v tujini (Nemčija, Avstrija, ...) pojavim in se predstavim kot "ljubitelj pare iz Slovenije" se takoj začne tema okoli naše 06 v Augsburgu!

Ob tej priložnosti pa še enkrat čestitka @Gorchi-ju za njegovo "06", katere kvalitetna izdelava in detalji so nedoseglivi za serijske proizvajalce!!!
LP _Borsig_

Pa fajn se še mejte!
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3868
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Re: Spisek želja SŽ lokomotiv

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

Zelo blizu izdelave je bila 25-ka (seveda v naših barvah in oblikah). Izdelane so bile mislim da tri različice od napovedanih petih, žal je naša varianta doživela neizdelavo, saj je podjetje prevzel nov lastnik.

Morda bi bilo dobro malce podrezati pri ROCO-tu, saj orodje že imajo. Da bi šla prodaja naše 25-ke še bolje v promet, pa nebi bilo napak razmisliti tudi o izdelavi lokomotive brez pogona. Kot taka bi bila seveda cenejša, s tem pa zanimiva za prenekaterega potnika na muzejskem vlaku. Mislim da je tu ena izmed tržnih niš. Vprašali se boste, kje bi jo lahko potniki muzejskega vlaka kupili. To vsaj po moje ni tako hud problem. V sklopu muzejskega vlaka bi bilo potrebno narediti manjšo trgovinico oz. kaj podobnega, kjer bi bilo na voljo še kaj drugega. Velikokrat me tujci sprašujejo kje sem kupil majico, na kateri je 25-026. To majico se da dobiti v muzeju, ravno tako knjige, razglednice ..., zakaj česa podobnega nebi ponudili tudi na muzejskem vlaku.

Madona sem pa šel off topic. Dejstvo je, da je najlažje uresničljiva ob že izdelanem orodju (verjetno bi bile potrebne male predelave za prilagoditev naši 25-ki) ravno omenjena serija. Odziv trga bi bil zagotovo pozitiven, saj tudi cena njenih sester ni bila tako astronomska (če se ne motim, jo je bilo mogoče dobiti za 160 €)
Tine
kasti
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 345
Pridružen: 01.12.2008, 0:28

Re: Spisek želja SŽ lokomotiv

Odgovor Napisal/-a kasti »

Borsig, če bi bolje prebral bi mogoče razumel bistvo napisanega. Če jo kdo naredi super ampak izdelava ne deluje po željah nas v Ex Ju zdaj Sloveniji. Goranu hvala za listo da se jo lotil. Moje razmišljanje na osnovi spremljanja trga in izdelanih lokomotiv pa je, avstrijski tipi so kar se trga tiče bolj zanimnivi od madžarskih. Večji trg.
Kar pa se avstrijskih tiče 18 24 in 25 pa 106 že narejene kot KMB. Vse te bo slej koprej izdelal Roco. DT1 je že naredil. Ohišje od kmb celo paše na podvozje ki pa je v celoti spremenjeno in dodelano. In ko sem se zabaval s podatki kje in kdaj je katera vozila sem prišel do zaključka: kkstb 80 naša 28 je vozila:
v Avstrogrski kasneje pa Avstrija, Nemčija, Italija, Poljska, Češkoslovaška, Francija,Madžarska, Romunija seveda Juga, Grčija celo v Perziji so jih kupili 10. Torej seštejte prebivalce teh držav, da dobite potencialni trg. Edina ki ji parira je 62, ki so jo naredili Američani in je bila v Evropo prinešena ob invaziji. Zaradi napisanega vem da 06 nima šans ker trga ni. So ljubitelji ki jo poznajo ampak tak potencial niso. Upam, da sem argumentiral, da ne bo zavajanja oz občutka kaj naj kdo napiše.
Če kdo pozna še katero lokomotivo, ki je vozila v več sedanjih državah kot sta 28 in 62 pa na dan z njimi. Pa še to prave JŽ tako ali tako ne bo, ker po vojni so si pomagali z vsem kar jim je prišlo pod roke samo, da so usposobili tisto kar je vozilo. Sicer sem pa en tistih ki ne iščem dlake v jajcu kar se detajlov tiče.
Pa lep pozdrav in brez skrbi napišite želje. Jaz nimam nič proti nobeni sam da bo.
Edini komentar na Moped. Saj to bo narejeno tko da si zaželite kaj drugega.
Pa odsedaj s celim imenom, saj ni kaj skrivat
Igor Kastelic
Izidor

Re: Spisek želja SŽ lokomotiv

Odgovor Napisal/-a Izidor »

Pobudnik te teme je spet zadel žebljico na glavico =D> =D> .
Nekaj idej je fantastično odličnih in upam, da padejo na plodna tla in obrodijo obilen sad, beri modele v naslednji letih. [-o< :wink:
lp
Izidor
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: Spisek želja SŽ lokomotiv

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Kasti, daj poglej, kje je vozila tudi 25-ka. Če se ne motim po sedanji (severovzhodni) Italiji, Sloveniji in Hrvaški, Avstriji, Čeeški in Slovaški ter Poljski. Vsekakor je zanimiv model tudi ta ;)

Kar se pa orodij tiče, katera so odkupili od KMB. Moje osebno mnenje je, da je KMB sicer delal za tiste čase prav lepe lokomotive, Südbahn 629 je še vedno ena izmed njihovih boljših vendar pa če bi katerokoli od teh hoteli sedaj prodajati po ceni 200+ EUR, bodo po vsej verjetnosti morali narediti na novo, z več detajli. Sicer ne vem, kako uspeva nekaterim (LS Models, ACME, RailTop in še nekateri), da izdajajo neverjetno detajlirane vagone po relativno spodobnih cenah, ampak Roo, četudi je stara znamka, je malenkost zaspal, tako kot še nekateri drugi. Mičkeno bi morali izpopolniti ta KMB orodja, da bi nastajali produkti v rangu 200 EUR.

Naj mi ne zamerijo ampak trg se je razvadil detajlov :)
Goran
Uporabniški avatar
totimato
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 615
Pridružen: 02.01.2009, 11:00
Kraj: Zg. Polskava

Re: Spisek želja SŽ lokomotiv

Odgovor Napisal/-a totimato »

Španka bi bila luštna.
Trg bi bil enak kot pri Đuri.

:wink:
Počasi. Sem na delu in ne na begu. Moj hobi, moja pravila.
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Re: Spisek želja SŽ lokomotiv

Odgovor Napisal/-a milchy »

totimato napisal/-a:Španka bi bila luštna.
Trg bi bil enak kot pri Đuri.

:wink:
a pa veš, da bi nekateri našli 1001 razliko med tistimi, ki še vozijo v Sloveniji in tistimi, ki vozijo v Vojvodini ali Črni gori :P
Uporabniški avatar
totimato
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 615
Pridružen: 02.01.2009, 11:00
Kraj: Zg. Polskava

Re: Spisek želja SŽ lokomotiv

Odgovor Napisal/-a totimato »

milchy napisal/-a:
a pa veš, da bi nekateri našli 1001 razliko med tistimi, ki še vozijo v Sloveniji in tistimi, ki vozijo v Vojvodini ali Črni gori :P
a veš , da večina tistih, ki bi našli 1001 razliko, bi kupilo na skrivaj dva primerka, če bosta označena drugače? :P


p.s. jaz nisem eden tistih, ki bi iskali malenkostne napake na modelu, pa sem vseeno kupil dve Đuri. :D
Počasi. Sem na delu in ne na begu. Moj hobi, moja pravila.
kasti
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 345
Pridružen: 01.12.2008, 0:28

Re: Spisek želja SŽ lokomotiv

Odgovor Napisal/-a kasti »

Goran, na hitro ampak zagotovo 25 ni vozila pod Francoskimi znaki in Grškimi.Sicer je bila izdelana zelo pozno (1917) in naj bi dana v promet po koncu vojne 1918 torej razpadu monarhije vozila pa je še s kkStb znaki. Sicer pa po moje velja za 25 isto kot za moped. Bo narejena pri Rocu sam počakat bo treba. Kok pa ne vem.
Pa še en razlog za 28 sem pozabil navesti. Je naslednica kkstb 180 naše JDŽ135. To pa je bila prva uporabna 5 osna lokomotiva na svetu/ z togim fremom/. Po izgledu dokaj podobna 80. Tako nekako kot 24 in kasneje 25 /naše oznake/. Tako bi izdelovalec uporabil isti spodnji del: kolesa, drogovje. Tenderji so pa sploh majka pri avstrijskih modelih. 76 pa 156 model lahko obesiš za skoraj vse /izjema kkstb210,310 pa še kakšna je/ tudi za kkstb100 (šestosna predhodnica Wurtt. serije K naše 34 oz.147/obe sta furali po Bohinjki. Torej je zaključek ta: Avstrijske parne so ene redkih, ki so še neizdelane/razen KMB-ovih/ in bi bile tudi tržno zanimnive tudi po količinski plati.

Vendar priznam, da po spremljanju izdelave modelov tudi teorija velikega trega pade v vodo ko pogledam, da je Roco izdelal Tauchenbrille-ja in najavlja Bardotko.
Kje majo tu trg ne vem. Ob tem da se Tauchenbrille pojavlja v škatlah od ROCO,Rivarossi in Electrotren. Torej en model prodajajo 3 ponudniki. Po moje so /sebe ne štejem mednje/ kupci zelo out, ali pa so stroški izdelave lokomotiv veliko manjši kakor bi nekateri radi predstavili saj v nasprotnem takih stvari ne bi počeli ker bi ne bilo ekonomske računice.
Igor Kastelic
Uporabniški avatar
marklinfan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 571
Pridružen: 01.08.2006, 19:47
Kraj: Stari grad Celje
Kontakt:

Re: Spisek želja SŽ lokomotiv

Odgovor Napisal/-a marklinfan »

Jaz sem dobil novo Adria Transport od märklina pa sem zelo zadovoljen :D
[url=http://myrencontres.com]site de flirt internet[/url]
poznidan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 466
Pridružen: 05.08.2008, 12:43
Kraj: Maribor

Re: Spisek želja SŽ lokomotiv

Odgovor Napisal/-a poznidan »

Katerikoli od zelenih dizlov bi razveselil večino modelarjev.
Meh je tudi kandidat, ki bi marsikoga razveselil, podvozja pa imata narejena Roco in Maerklin.
Pa še nismo nič rekli o dizelmotornikih, ki bi se jih Bemo ali Fleischmann verjetno najlažje lotila, pa Lima bi lahko naredila SŽ Pendolina.....
Marsikaj bi bilo lepo.
Uporabniški avatar
Urban
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 171
Pridružen: 28.01.2006, 8:46
Kraj: Trebnje

Re: Spisek želja SŽ lokomotiv

Odgovor Napisal/-a Urban »

Brez zamere, ampak pri parnih lokomotivah je bila pozabljena težko tovorna, JŽ 36.

Glede na ostale prebrane želje o lokomotivah kot so 03 in 06 bi bila ta relativno enostavna za izdelavo saj jo kot serijo BR 58 že proizvajajo. Obstajala je tudi varinata ÖBB 658, ki jo je izdeloval Roco. Je pa res, da je ta lokomotiva vozila samo na območju Slovenije po 2. svetovni vojni in posledično tako ne bi toliko zanimala modelarjev na območju ex SFRJ.

Bi pa seveda zelo lepo bilo na naše makete postaviti modele lokomotiv serije 03, 06, 25, 29 in 30.

Mogoče pa nekoč te iluzije postanejo resničnost.

Vse kar moraš storiti je, da verjameš!


LP
kit

Re: Spisek želja SŽ lokomotiv

Odgovor Napisal/-a kit »

Gorchi napisal/-a:....JŽ 33 (okej, razen v JŽ označbah že obstaja, ta bi lahko bila prva v JŽ iz tega seznama)....
To drži kot pribito.
Me pa nekaj zanima!
Recimo 3.2.2008 je na vožnji parna lokomotiva nemške serije 52 (SŽ 33-037), ali bi morala nositi oznako kot JŽ serija 33 ali kot SŽ serija 33
Po moji oceni bi morala biti kot SŽ, saj je vozna in je 3.2.2008 imela obratovalno dovoljenje.
Kot argument moji zadnji trditvi pa še posnetek milchya

Povezava na video

leteči vlak
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2575
Pridružen: 04.03.2009, 10:20
Kraj: Grosuplje

Re: Spisek želja SŽ lokomotiv

Odgovor Napisal/-a leteči vlak »

Lokomotiva 33-037 ima SŽ oznake...

Slika
Aljaž
kit

Re: Spisek želja SŽ lokomotiv

Odgovor Napisal/-a kit »

leteči vlak napisal/-a:Lokomotiva 33-037 ima SŽ oznake...
http://www.shrani.si/f/1S/QF/20Ch9dq1/img8959.jpg
To sem vedel, ampak vseeno hvala za trden argument.
Torej vse parne lokomotive, ki so bile po letu 1992 vozne in so imele obratovalno dovoljenje, so kot SŽ...
Torej imamo lahko tudi željo po SŽ parnih modelih :wink:
Odgovori