ES64-F4 hobbytrain

Najnovejše v svetu železniških maket.
Odgovori
tomos
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 245
Pridružen: 24.08.2010, 18:08

ES64-F4 hobbytrain

Odgovor Napisal/-a tomos »

Eno vprašanje če ima kdo ES64-F4 of Hobbytraina: pantografi so plastični ali kovinski?

Pa če koga zanima:
ko sem brskal po internetu za ES64-F4 v N merilu sem prišel do nekaj kr dobrih ponudb. Meni je najbolj zanimiva H2909 v Bosphorus barvi za ceno 117eur, pol ima tudi H2906 za 95eur ter ostale barve variante (med 95eur in 117eur - eno imam namen vzet za SŽ ohišje gor dat). Poštnine je 9.50eur za SLO, če ima kdo opcijo v Nemčiji prevzet pa je brezplačna :D. Prodajalc ponuja tudi možnost kakega procenta popusta če se jih bo več naročilo.

Hobbytrain asortiment
http://www.modellbahnshop-lippe.com/gat ... liste.html
kopiranje/shranjevanje/linkanje slik s foto albuma ni dovoljeno
kit

Re: ES64-F4 hobbytrain

Odgovor Napisal/-a kit »

ÖBB 1216 ES64-U4 of Hobbytrain ima pantografe filigransko kovinske, palete so dveh dimenzij. So pa tudi vodniki na strehi kovinski.
tomos
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 245
Pridružen: 24.08.2010, 18:08

Re: ES64-F4 hobbytrain

Odgovor Napisal/-a tomos »

kit napisal/-a:ÖBB 1216 ES64-U4 of Hobbytrain ima pantografe filigransko kovinske, palete so dveh dimenzij. So pa tudi vodniki na strehi kovinski.
hobbytrain
ES64-U2 (1116) ima plastične
ES64-F4 (BR189) ima plastične
ES64-U4 (1216) ima TUDI plastične - kot pri vseh treh je pantograf je na vrhu kovinski ter spodaj plastičen in z tem neprimeren za vožnjo na elektrifikaciji (ES64F4 še tok bolj ker so štancani drsniki in imajo robove ki se zatikajo)

Me boli glava glede da bo treba na bosphorus ES64F4 + dispolok SŽ ES64F4 menjat pantografe z kakovostnimi od sommerfeldta (8x pantografov = 4 pari = >70eur #-o )
kopiranje/shranjevanje/linkanje slik s foto albuma ni dovoljeno
kit

Re: ES64-F4 hobbytrain

Odgovor Napisal/-a kit »

tomos napisal/-a:.... ES64-U4 (1216) ima TUDI plastične ....
Očitno nabavljaš tam, kjer je ceneje :mrgreen:
ES64-U4 (ÖBB-1216) ima načeloma kovinske pantografe. Če boš pa kupoval na eBay.it ali Conrad, se ti bo pa kaj rado pripetilo, da boš dobil tiste taplastične :mrgreen:
Preverjeno, izvedel na Spielwarenmesse :mrgreen:

tomos napisal/-a:.... kot pri vseh treh je pantograf je na vrhu kovinski ter spodaj plastičen in z tem neprimeren za vožnjo na elektrifikaciji (ES64F4 še tok bolj ker so štancani drsniki in imajo robove ki se zatikajo)....
Kolega ima od hobbytraina ES64-U4 (ÖBB-1216) nabavljen v D, pa na zgornji vod od Viessmanna čisto OK funkcionira :mrgreen:
kit

Re: ES64-F4 hobbytrain

Odgovor Napisal/-a kit »

No pripenjam še sliko (izrez) iz Spielwarenmesse :mrgreen:
Slika



Vsi Taurusi iz Conrada imajo bolj visoke pantografe, kot na pripeti sliki, posledica - plastika :mrgreen:

Aja, da dopolnim. Za letos so pri Fleischmannu napovedal paleto taurusov prve in druge generacije v N. Čisto nov pa bo Taurus tretje generacije (ES64U4) v barvah ÖBB, DB-AG, nekaj privat družb in PKP. Za SŽ je pa odvisno od lobiranja.
kit

Re: ES64-F4 hobbytrain

Odgovor Napisal/-a kit »

Še slika od handmuster modela v N ES64U4 pri Fleischmanu.
Kvaliteta slik je slabša, ker je izrez :mrgreen:
Slika
poznidan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 466
Pridružen: 05.08.2008, 12:43
Kraj: Maribor

Re: ES64-F4 hobbytrain

Odgovor Napisal/-a poznidan »

Na svojih Taurusih v N imam različne pantografe-Hobbytrainove, Viessmann-naročeni preko Conrada in Minitrixove, pa bi rekel, da so Viessmanovi in Minitrixovi nekje enako dobri.
tomos
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 245
Pridružen: 24.08.2010, 18:08

Re: ES64-F4 hobbytrain

Odgovor Napisal/-a tomos »

kit napisal/-a:No pripenjam še sliko (izrez) iz Spielwarenmesse :mrgreen:
Slika
Vsi Taurusi iz Conrada imajo bolj visoke pantografe, kot na pripeti sliki, posledica - plastika :mrgreen:
poglej boljše sliko ki si jo sam dal. Pantograf ni v celoti iz kovine!!! Le drsnik in srebna roka so kovinski, spodnji del je plastičen. kako naj pol z kovinskega dela do vijaka (se ga vidi na sliki) pride štrom?! Pa tudi znotraj ni odvzema z vezja! In starejše verzije pantografov so bile višje ker je bil pantograf različen (ampak še vedno plastičen) + so prve verzije imele še izolator (cca 1.5mm) med podnožjem pantografa in ohišjem (pa tudi kovinsko žico z izolatorji, ko je zdej plastična in debeli izolatorji #-o )

Še eno sliko od 1216
Slika
spet plastičen. in isti tip je na novih ES64F4 - in vem da je novi tip ker ima noter že NEM stecker za dekoder in novo verzijo ohišja in lučovodov ter pantografov (ima drsnik stopnico #-o - vidno iz slike)

Obe moji ES64F4 sem kupil z trgovine novi(!) z računom in kot hobbytrain izdelek. za ES64U2 imam eno stara verzija Conrad ter še dve Hobbytrain. In pri vseh je plastičen pantograf!

glede Fleischmanna - zgleda lep, me zanima če bo res prišel v SŽ barvi in za koliko eur. Sicer Živo že imam sam če primerjava z tovarniškim izdelkom v prid tovarniškim bi razmišljal za nakup še ene če bo cena spremenljiva (kar pri Fleischmannu v zadnjih letih ne morem rečt). Še kr fanj zgleda grajica na kabini (se bo naročilo samo ograjice in se jih dodalo na hobbytrain karoserijo :mrgreen: )
kopiranje/shranjevanje/linkanje slik s foto albuma ni dovoljeno
Odgovori