Moped SŽ 342 (A.C.M.E.)

Najnovejše v svetu železniških maket.
Odgovori
Uporabniški avatar
bubaiva363
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 272
Pridružen: 01.11.2005, 5:58
Kraj: pored pruge...

Re: Moped SŽ 342 (A.C.M.E.)

Odgovor Napisal/-a bubaiva363 »

Slika
Slika
Zadnjič spremenil bubaiva363, dne 24.12.2012, 0:59, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
bubaiva363
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 272
Pridružen: 01.11.2005, 5:58
Kraj: pored pruge...

Re: Moped SŽ 342 (A.C.M.E.)

Odgovor Napisal/-a bubaiva363 »

Sve serije E645 su imale postolja 2850mm osim podserije 100 koja je imala postolja 3100mm,od njih je kasnije prepravljeno postolje za serije 342 i 362 koje je 3200mm.
038
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 873
Pridružen: 10.03.2009, 20:49

Re: Adria Transport

Odgovor Napisal/-a 038 »

Ja, so ga kiksnili, sicer pa bo to njih največ stalo, jaz ga bom kupil takšnega kot je, kdor pa hoče popolnega pa naj ga predela, je več kot primeren zato. Sicer pa to ni edini model z napakami. Kdor pa misli da pride ceneje skoz pri kakšni drugi alternativi naj se je kar posluži. Vsaki pes ki laja, ne grize.
Uporabniški avatar
bubaiva363
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 272
Pridružen: 01.11.2005, 5:58
Kraj: pored pruge...

Re: Moped SŽ 342 (A.C.M.E.)

Odgovor Napisal/-a bubaiva363 »

kupovina nije problem,mozda kasnije,kakvih je sve bilo gresaka na modelima...nego je glupo napraviti čitav posao,mislim na ACME,kalupi prevashodno,pre toga crtanje,u danasnjoj eri kompjutera i lasera....malo je bezveze......po meni treba da lici na moped sto vise,a ne da se zazmuri na jedno oko kad ga vidis!
Ima tu raznoraznih stvari,jedno je sigurno,da modeli iz Kine imaju jeftina i kratkotrajna resenja i da im je los odnos cena/kvalitet!
Branko
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 397
Pridružen: 11.10.2005, 21:17
Kraj: Vir
Kontakt:

Re: Moped SŽ 342 (A.C.M.E.)

Odgovor Napisal/-a Branko »

:santa2
je pripeljal Mopede in jih že lahko dobite.
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3868
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Re: Moped SŽ 342 (A.C.M.E.)

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

Počakajmo da bo model v "rokah" ne pa le na fotografijah, potem pa delajte recenzije.

Tudi pri A.C.M.E. SŽ potniških vagonih je bil v začetku cel hudič, po prodaji sodeč pa so jih kupci "sprejeli". Močno upam, da bo tako tudi pri Mopedu.
Tine
mmatja
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1613
Pridružen: 16.05.2009, 19:41
Kraj: Lendava

Re: Moped SŽ 342 (A.C.M.E.)

Odgovor Napisal/-a mmatja »

:-k :hmm Se mi zdi, da je bil tukaj en moj post:
mmatja napisal/-a: Zanimivo branje...http://forum.malezeljeznice.net/viewtop ... &start=100
Pa je kar nenadoma izginil... :roll: Čudno... :-k :hmm
Uporabniški avatar
bubaiva363
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 272
Pridružen: 01.11.2005, 5:58
Kraj: pored pruge...

Re: Moped SŽ 342 (A.C.M.E.)

Odgovor Napisal/-a bubaiva363 »

Hteo bi da dodam jos jednu stvar,tice se modela nove produkcije,VITrains i ACME.Na servis su mi dosle el. lok sa slomljenim pantografom,nove dispo lok serije.Ti pantografi su strašno loše napravljeni,nisu kvalitetni i najbolje ih je ne dizati,materijal je krt i slab i brzo dodje do loma.
ACME pored izgleda ima i problem sa kvalitetom plastike,recimo ručke na Goša vagonu,ili ranije kočne papuče na JŽ vagonima 30000 FS.
Plastika bi trebala biti mekanija,sa vise gume u njoj,verovatno problem u tehnologiji smese za odlivke.
Uporabniški avatar
H0 amater
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 306
Pridružen: 09.03.2007, 21:29

Re: Moped SŽ 342 (A.C.M.E.)

Odgovor Napisal/-a H0 amater »

mmatja napisal/-a::-k :hmm Se mi zdi, da je bil tukaj en moj post:
mmatja napisal/-a: Zanimivo branje...http://forum.malezeljeznice.net/viewtop ... &start=100
Pa je kar nenadoma izginil... :roll: Čudno... :-k :hmm
zgleda, da je bil :rudolf
H0 amater

---------------------------------------------------------------------------
http://www.youtube.com/user/H0amater
sigr
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 116
Pridružen: 06.10.2010, 14:42

Re: Moped SŽ 342 (A.C.M.E.)

Odgovor Napisal/-a sigr »

038
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 873
Pridružen: 10.03.2009, 20:49

Re: Moped SŽ 342 (A.C.M.E.)

Odgovor Napisal/-a 038 »

Meni se nezdi tako grozno napačen, v resnici zgleda mnogo lepše kot na slikah in ker ga običajno gledam od zgoraj navzdol ni tako opazna prevelika višina pri podstavnih vozičkih. Bom navdušen če bo še kdaj v kakšni drugi barvi.
038
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 873
Pridružen: 10.03.2009, 20:49

Re: Moped SŽ 342 (A.C.M.E.)

Odgovor Napisal/-a 038 »

bubaiva363 napisal/-a:proverio bi razmak izmedju osovina u postolju,treba da bude 3200mm u stvarnosti,znači 36,78mm u HO,a ne manje jer je Ansaldo imao ta postolja na 645 seriji ali su 3100mm dužine,a ACME ju je pravio....
Izmeril sem osni razmik in žal ustreza 36,7mm
Kar se pa tiče klime na strehi in vertikalnih črt na os kolesne dvojice pa je tako da tudi v resnici ni tako hudo kot na prikazani sliki, žal koti pod katerimi so slike nastajale niso enaki zato tudi primerjava ni najbol zanesliva. Torej če bomo hoteli res zaneslivo primerjavo bodo potrebnie original mere.
artbau
Pom. strojevodje
Pom. strojevodje
Prispevkov: 52
Pridružen: 28.01.2009, 16:15
Kraj: Grajska vas
Kontakt:

Re: Moped SŽ 342 (A.C.M.E.)

Odgovor Napisal/-a artbau »

Mene pa zanima, kam se namestijo daljši dodatki, ki so v priloženi rolici?
Primerjalne slike o proporcih @bubariva363 pa bi ocenil po Prešernovo:"Le čevlje sodi naj kopitar."
Leva in desna stranica sta različni in je primerjava brezpredmetna.
Lep pozdrav.
Peter
038
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 873
Pridružen: 10.03.2009, 20:49

Re: Moped SŽ 342 (A.C.M.E.)

Odgovor Napisal/-a 038 »

artbau napisal/-a:Mene pa zanima, kam se namestijo daljši dodatki, ki so v priloženi rolici?
Ne razumem, priložena so samo 4 ogledala, dvojne stopnice za vstop v kabino katere pritrdiš na podstavni voziček, povsod so pripravljene luknice, ter kuple in plug da si sestaviš varianto ki ti ustreza, ter dva gumijasta obročka za na kolesa za boljše vlečne karakteristike.
artbau
Pom. strojevodje
Pom. strojevodje
Prispevkov: 52
Pridružen: 28.01.2009, 16:15
Kraj: Grajska vas
Kontakt:

Re: Moped SŽ 342 (A.C.M.E.)

Odgovor Napisal/-a artbau »

V mojem paketu, ki mi ga je predstavila gospa v trgovini Moko, sta bili priloženi dve 13 cm dolgi napeljavi, ki izgledata kot kabli za električni tok ali cevi za hidravliko. Moje poznavanje strojništva in elektrotehnike (sem radioamater) je zgolj laično, saj sem po poklicu gradbenik.
Verjetno so pri A.C.M.E. nekaj dodatno narobe zapakirali, ker v navodilih nikjer ni označeno, kam se to namesti.
Bo pač romalo v arhiv za dodatek pri izdelavi kakšnga modela.
Če pa pri Moko kaj pogrešajo, naj me obvestijo in jim rade volje vrnem.
Lep pozdrav.
Peter
Odgovori