Moped SŽ 342 (A.C.M.E.)

Najnovejše v svetu železniških maket.
Odgovori
038
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 873
Pridružen: 10.03.2009, 20:49

Re: Moped SŽ 342 (A.C.M.E.)

Odgovor Napisal/-a 038 »

Ne to so pa cevi ki pridejo pritjene na spodnji rob (na koš) lokomotive, ki je zelene barve in gledajo proti tlom.
artbau
Pom. strojevodje
Pom. strojevodje
Prispevkov: 52
Pridružen: 28.01.2009, 16:15
Kraj: Grajska vas
Kontakt:

Re: Moped SŽ 342 (A.C.M.E.)

Odgovor Napisal/-a artbau »

Najlepša hvala za pojasnilo.
Novodila pri A.C.M.E. so čisto prava "italianska" in v tem primeru jih nemci krepko prekašajo, ampak s profesionalno pomočjo se reši vse.
Še enkrat iskrena hvala.
Peter
Uporabniški avatar
bubaiva363
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 272
Pridružen: 01.11.2005, 5:58
Kraj: pored pruge...

Re: Moped SŽ 342 (A.C.M.E.)

Odgovor Napisal/-a bubaiva363 »

možda sam ja ljubomoran,nisam slovenac pa mi se može pripisati svašta,takodje nisam pri novcu mada bi voleo da imam model,bez obzira na nedostatke i nisam naveo te greške kao zadovoljstvo nego kao žal jer je moglo bolje,ali ne znam zašto nije....toliko modela je napravljeno,sa raznoraznim rešenjima,pa je ovaj jednostavan tip lokomotive monolitnog sanduka ispao prilično komplikovan......po meni je to čist nemar proizvodjača,projektanta i cilj da se s malo truda zaradi ili već ne znam šta?
leteči vlak
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2575
Pridružen: 04.03.2009, 10:20
Kraj: Grosuplje

Re: Moped SŽ 342 (A.C.M.E.)

Odgovor Napisal/-a leteči vlak »

Še nekaj mojih slik Mopeda 004:

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Zaradi mene ga lahko 100 na uro kritizirate, ampak meni je izredno všeč :mrgreen:
Aljaž
Puhalnik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 119
Pridružen: 09.01.2010, 15:10
Kraj: Dobrepule

Re: Moped SŽ 342 (A.C.M.E.)

Odgovor Napisal/-a Puhalnik »

Dobro, izgled je izgled (ni napačen). Kakšen pa je splošni vtis, kako moped stoji na tirih in se vozi :?:
Uporabniški avatar
odbijac
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 366
Pridružen: 18.02.2011, 11:37
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Moped SŽ 342 (A.C.M.E.)

Odgovor Napisal/-a odbijac »

Puhalnik napisal/-a:Dobro, izgled je izgled (ni napačen). Kakšen pa je splošni vtis, kako moped stoji na tirih in se vozi :?:
Meni se zdi, da kar dobro, predvsem pa se na maketi z več decimetrov razdalje ne opazi majhnih razlik v medosni razdalji, glavna izpostavljena razlika v višini nad tirnico pa tudi ni moteča. Model je kar lepo izdelan in ga je bilo super videti pri vožnji z digitalnim brezžičnim nadzorom preko tabličnega računalnika. Ko bi imel še zvok!
LP, odbijac
Uporabniški avatar
raziskovalec
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 345
Pridružen: 03.10.2012, 15:56
Kraj: včasih na dolejnski, včasih na kraški progi

Re: Moped SŽ 342 (A.C.M.E.)

Odgovor Napisal/-a raziskovalec »

Danes sem ga kupil. Vozi zelo elegantno, lepo speljuje, luči svetijo pravilno, skratka krasen je
Lep pozdrav, raziskovalec.
Luč na koncu tunela ni nujno rešitev, lahko je vlak
Uporabniški avatar
SandiP
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1572
Pridružen: 11.11.2007, 9:39
Kraj: Ljubljana Moste
Kontakt:

Re: Moped SŽ 342 (A.C.M.E.)

Odgovor Napisal/-a SandiP »

Klinc je le to, da rabiš dekoder z 21 pinskim konektorjem...
Vsi dekoderji, ki jih imam imajo 8pinski konektor...
Uporabniški avatar
AnejTS
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1141
Pridružen: 25.10.2005, 18:46
Kraj: Ptuj

Re: Moped SŽ 342 (A.C.M.E.)

Odgovor Napisal/-a AnejTS »

SandiP napisal/-a:Klinc je le to, da rabiš dekoder z 21 pinskim konektorjem...
Vsi dekoderji, ki jih imam imajo 8pinski konektor...
lahko kupiš adapter na 8 pinski konektor ali pa nalotaš direkt žice gor.
LP Anej
Uporabniški avatar
totimato
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 615
Pridružen: 02.01.2009, 11:00
Kraj: Zg. Polskava

Re: Moped SŽ 342 (A.C.M.E.)

Odgovor Napisal/-a totimato »

Po eni uri igranja z mojo novo pridobitvijo, bom še jaz podal prve vtise o tem modelu.

Vse naštete vizualne pomankljivosti meni niso opazne ali pa so tako minorne, da se na maketi ne opazijo (oziroma jih jaz ne opazim, ne pozabimo, da gre tukaj za subjektivno oceno, kdo drug bo stvar videl drugače). O izgledu ne bom veliko, rečem lahko, da od vseh mopedov, ki sem jih videl najlepši in najbolj dodelan. Nasplošno je po mojih standardih očem zelo lep model. Verjento je faktor, da je model na maketi manjši kot na zaslonu in gibljiv.

Vozne lastnosti:
So zelo dobre, če jih primerjam z mojim zadnjim nakupom (Rocotova SŽ Živa), se mi zdi, da ta lokomotiva pelje lepše. Ne ena ne druga nista stale par eurov, je pa Moped cenejši od Žive in zato je užitek videti izdelek, ki je primerljiv ali pa celo malo boljši.
Pri lepem delovanju bi izpostavil dve stvari: pri dodajanju "plina" lokomotiva prične najprej brneti, nato pa počasi spelje. Zvok spominja na pravo električno lokomotivo. Končna hitrost lokomotive je precej nizka in tako imam občutek, da je maksimalna hitrost precej podobna maksimalni hitrosti prave lokomotive - upoštevajoč merilo (če ne ista).
Precejšnje pozitivno presenečenje je tudi osvetlitev, ki začne svetiti zelo hitro (ko lokomotiva še ne pelje) in na prvi pogled z maksimalno jakostjo (če smo pozorni, vidimo, da ob pospeševanju luči pričnejo svetiti malenkost bolj). Če ponovno primerjam z Rocotovo Živo, je tukaj ACME svetlobna leta pred Rocotom, saj je na Živi osvetlitev skorajda bedna: pri nizki hitrosti sveti švoh, pri maksimalni pa tako tako, da ne omenim, da ena stran sveti bolj kot druga. In če ponovno pogledam Mopeda, ki sveti močno preden spelje... :mrgreen:


Minusi:
Hja, zaenkrat ga še nimam tako dolgo, da bi lahko napisal kaj bolj pametnega kot pa to, da pantografiov ne gre enostavno dvigniti. Malo sem poskušal, se spomnil zapisov na forumu, da se enostavno zlomijo in raje odnehal. Ma naj bojo doli, čeprav je možno da lokomotiva odjema napajanje iz pantografa, bom že kasneje pogruntal.

21 pinski konektor za dekoder je v mojih očeh plus, saj predvidevam da bo zaradi dodatne funkcije lažje doseči, da se ne bi vklapljale rdeče luči.

Zame odličen nakup in ko bo JŽ varianta, bom kupil tudi tega, saj pričakujem da bo enake kvalitete, če ne boljše.
Priporočam.

Lep vikend!
Počasi. Sem na delu in ne na begu. Moj hobi, moja pravila.
038
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 873
Pridružen: 10.03.2009, 20:49

Re: Moped SŽ 342 (A.C.M.E.)

Odgovor Napisal/-a 038 »

Pantograf se dvigne zelo simpl, le pogruntat ga moraš, poglej tisto tanko srebrno- sivo žičko ki gre proti drsalki na sredini pantografa, ona pa je zataknjena, torej jo sprostiš tako da jo povlečeš(mislim da na levo) na stran. Nikakor pa ne naravnost navzgor.
Uporabniški avatar
AnejTS
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1141
Pridružen: 25.10.2005, 18:46
Kraj: Ptuj

Re: Moped SŽ 342 (A.C.M.E.)

Odgovor Napisal/-a AnejTS »

Danes smo mopede testirali tud v MB. Moram reči da je model narejen zelo vredu, sploh vozne lastnosti so odlične. Tistih nekaj napak, ki so jih nekateri opazili jih v resnici spregledaš, razen če res vržeš oko na model.

Slika
LP Anej
jule
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 132
Pridružen: 15.01.2007, 16:48
Kraj: Velenje

Re: Moped SŽ 342 (A.C.M.E.)

Odgovor Napisal/-a jule »

Fantje, zdaj ga pa že malo serjete. Hvalite model, ki so ga "strokovnjaki" tako popljuvali. A ste fovšni tistim, ki se na stvari tako dobro spoznajo, vam je pa vse všeč?
038
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 873
Pridružen: 10.03.2009, 20:49

Re: Moped SŽ 342 (A.C.M.E.)

Odgovor Napisal/-a 038 »

Kdo pa serje? Nekateri so samo prepričani da njihov drek ne smrdi! Nekateri modele vozijo, nekateri dajejo v vitrine, nekateri pa obdelujejo samo z besedami.
Uporabniški avatar
Anzee
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 812
Pridružen: 08.04.2008, 12:55

Re: Moped SŽ 342 (A.C.M.E.)

Odgovor Napisal/-a Anzee »

Men zgleda super. A v Moko jih imajo na zalogi? 21pin dekoder tudi? Al pa ce ima kdo rabljen dekoder?
fotografija | video produkcija | graficno oblikovanje | tisk na majice | http://www.psgt-productions.com :)
Odgovori