Firma MEHANO!

Najnovejše v svetu železniških maket.
Odgovori
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

če lahko ..... izmeri premer koles in poišči gumice pri katerem drugem proizvajalcu, saj po moje ni bistvo to, da so gumice ravno od tiste firme, ki je lokomotivo naredila.

lp M.
kit

Odgovor Napisal/-a kit »

Jule čudi me kar trdiš o Mehanu, saj imajo kar nekaj dobrih lokomotiv v svojem programu, vendar za tebe ni interesantno, ker praviš, da imaš N velikost. Mehano pa ima v večini H0 velikost.
Čudo me pa tudi to, da si bil pri obeh trgovcih (Mladi tehnik in Kovač) in da ti nista nič pomagala, saj imata tudi merilo N in da ti nista znala svetovati, da se lahko na kolesa nataknejo tudi katere druge gumice, samo pomeriti je treba kolesa.
:wink:
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Zgolj ideja. :idea:

Uporabi termične požirke za kable. So različnih premerov in ko odrežeš kolobarček ter ga namestiš na kolo, enostavno pogreješ z vžigalnikom, da se skrči.

Poskusiti ni greh. :wink:
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

ja pa še to .... Mehano bo kmalu predstavil nekaj novih lokomotiv v N in TT .... - na sejmu v Nürnbergu
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

Dolfe napisal/-a:Zgolj ideja. :idea:

Uporabi termične požirke za kable. So različnih premerov in ko odrežeš kolobarček ter ga namestiš na kolo, enostavno pogreješ z vžigalnikom, da se skrči.

Poskusiti ni greh. :wink:
Dolfe tvoja ideja je super, ker je ta plastika boljša kot gumica, ki s časom preperi in razpade, pa težko jo očistiš..... plastiko je lažje očistiti, ko se zasvinja .....
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Malce bolj previdno jo grejte.
Če jo preveč pogreješ postane trda.
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Uporabniški avatar
N amater
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 409
Pridružen: 29.09.2006, 11:58
Kraj: Lj

Gumice za N

Odgovor Napisal/-a N amater »

Zdravo
No, ce smo ze pri "gumicah" in pri pogonskih kolesih na lokomotivah N, ki imajo utor (kjer se pozirka pogrezne, oziroma je pretanka), poskusi dobiti gumijasto cev, katero so vcasih uporabljali v zdravstvu (pri jemanje krvi). Taksno gumijasto cevko so ti "zavezali" cez misico, ko so nasli "zilo", so jo pa popustili. Malo se potrudi, da jo lepo odrezes in super pase na N kolesa.

Slika

Verjetno pa tudi ni problem nabaviti gumijaste ali plasticne cevke razlicnih dimenzij v trgovinah, kjer prodajajo medicinski ali ostali sanitetni material.

Da ne bo pomote, to ni reklama za krvodajalsko akcijo, ceprav ne bi bilo nic narobe :-)

Kako se ze rece, "Ta simpl je ta naj ta buli".

Lep pozdrav
Parfum in strup sta v majhnih steklenickah => N
jule
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 132
Pridružen: 15.01.2007, 16:48
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a jule »

Super ideje, hvala vsem, ki ste odgovorili. Bom poskusil, pa ni hudič, da bo nekaj ratalo. Pri mnenju o ustrežljivosti pri firmi mehano pa vztrajam, čeprav dopuščam možnost, da sem imel smolo in da imate drugi boljše izkušnje.
Pa še nekaj: že dlje časa prebiram razne fore na tem forumu in me je bilo kar strah kaj napisat, ko sem videl, kako ste se včasih obdelovali. Vidim, da ste zelo v redu fantje in pripravljeni pomagat in svetovat.
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

..seveda smo se obdelovali ...... saj zato je forum ..... ko pa skup pridemo, pa ... palce v roke ..... pa aufbiks ..pa čreva na plot :) :) ;) :) ;) :) ;)
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

milchy napisal/-a:..seveda smo se obdelovali ...... saj zato je forum ..... ko pa skup pridemo, pa ... palce v roke ..... pa aufbiks ..pa čreva na plot :) :) ;) :) ;) :) ;)
Sej,...tista dva zoba sta bila pa itak za ven. Slika
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
kit

Odgovor Napisal/-a kit »

Dolfe napisal/-a:
milchy napisal/-a:..seveda smo se obdelovali ...... saj zato je forum ..... ko pa skup pridemo, pa ... palce v roke ..... pa aufbiks ..pa čreva na plot :) :) ;) :) ;) :) ;)
Sej,...tista dva zoba sta bila pa itak za ven. Slika
Neki je pa ostal še za naslednč :twisted:
grega
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1618
Pridružen: 12.09.2006, 17:29
Kraj: Štajerska
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a grega »

Poglejte kaj se je zgodilo Mehan-u.

Klikni me :twisted:
dunhill
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 475
Pridružen: 27.03.2008, 12:30

Odgovor Napisal/-a dunhill »

grega napisal/-a:Poglejte kaj se je zgodilo Mehan-u.

Klikni me :twisted:
Še ena žalostna zgodba našega kapitalizma. Za delavce še posebaj tragično, saj so kljub nizkim plačam vseeno nekako bili priskrbljeni. Žal je v današnjem času bolj pomembno zemljišče, ki si ga je (verjamem, saj ne bi bil izjema) na vprašljiv način in za majhen denar prilastil sedanji (ob)lastnik.

Čeprav Mehano nikdar ni imel posluha za domače modele, nas je imela večina, ki smo tam okoli 50, prve garniture prav iz Mehanotehnike, saj so bili drugi proizvajalci težje in tudi cenovno manj dostopni.

Kot znamka najbrž Mehano ne bo izginil, saj bodo proizvodnjo prestavili kam na vzhod - pa bodo kitajski otročki za dolar na dan črnčili....
363.007

Odgovor Napisal/-a 363.007 »

grega napisal/-a:Poglejte kaj se je zgodilo Mehan-u.

Klikni me :twisted:
zelo res žalosten, želim dobro firma mehano je naprej in dobro prodaj....
Brižitka 363
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2161
Pridružen: 17.08.2006, 8:57
Kraj: Brežice

Odgovor Napisal/-a Brižitka 363 »

A se je zato pojavilo toliko garnitur v prodaji? :hmm
363.007 napisal/-a:
grega napisal/-a:Poglejte kaj se je zgodilo Mehan-u.

Klikni me :twisted:
zelo res žalosten, želim dobro firma mehano je naprej in dobro prodaj....
Miro?
Odgovori