Firma MEHANO!

Najnovejše v svetu železniških maket.
Odgovori
IC-Pohorje503

Firma MEHANO!

Odgovor Napisal/-a IC-Pohorje503 »

nekaj sem mnogo vedlo o podjetje Mehano d.o.o.

Mehano je preveč drago in ni nikoli ugodno tudi ni lep vlak , da veliko preveč drago ,da bolj poceni ceno za PIKO da malo ogrinal.
tudi MEHANO od delavec je hudo ubogi revež in brez izplačal po skoraj že tri mesecu ,tudi prepovedano za --> WC,MALO POGOVORI ODMOR PO 5 MIN, Kako Čudno. Sindikat Mehano je baraba in slabo!

seveda veliko ljudje je ni kupil za igra maket vlak je preveč visoki drago in ni nikoli ugodno....
E-lok FRET je primer cena je 55€ bo dobor PROMET PRODAJO, pa zdej ceno je 102€ je zelo preveč drago ceno, kot boljši PIKO "TAURUS 1116" je bolj poceni ceno !
Firma Piko je zelo pameni da dobro ugodno ceno poceni ceno potem zelo dobro promeet prodajo MODEL VLAK!

Mehano je še naprej vedno predrago in slabo promet,potem bo STEČAJ MEHANO 100%!!!!
:cry: :cry: :evil: :evil:

LP[/b]
Uporabniški avatar
Santa Fe
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 33
Pridružen: 29.10.2006, 11:08

Odgovor Napisal/-a Santa Fe »

Zadnjič spremenil Santa Fe, dne 22.11.2006, 23:33, skupaj popravljeno 1 krat.
IC-Pohorje503

Odgovor Napisal/-a IC-Pohorje503 »

Santa Fe napisal/-a:Se strinjam s teboj! 8)
Mehano ima zelo visoke cene glede na to kako kvaliteto ponuja. Najbolj me je razočaralo ko sem kupil 2x lokomotivi od mehana hobi varijante.
Ampak pred nakupom sem pričakoval vsaj malo kvalitete glede na to da sem odštel za dve dizelke 16.000 sit. Torej ena 8.000 sit.
In sta takšen klump, da nista za nikamor razen za pod posteljo, sorodna podjetja za 8k prodajajo dosti bolj detajlirane modele vlakov. Naprimer GP-35 od Atlasa (ameriška firma modelnih železnic) stane okrog 9.000 sit. in je dosti bolj kvalitetna za podoben denar. Pa še isto je hobi program.

Mehano se more zresnit, če pogledate njihovi startseti so vsi pomešani z različnimi vagoni in logotipi, ko bi vsaj dali skupaj več istih vagonov z istim logotom. To so takšne malenkosti, ki bi se dale porihtati.

To je moje mnenje! In ne sedaj pluvati po meni ko sem izrazil svoje mišljenje.

Hvala.
:?
Mehano je vedno projekt maket vlak o AMERIKA je ne zanimiva, da rad samo EVROPI VLAKI je bolj zanimivi in lepši tudi naš SŽ, pa E-LOK je preveč drago in tip staro bivši od LIMA v Italiji je enako. pa Lima je bolj pamnj ceno .
drugače pa ROKO je zelo dobro in najboljši tudi PIKO.
Poceni ceno od PIKO tudi nekaj ROKO, PA mehano je popust-nikoli in ostali še vedno predrago!

LP :>
kit

Odgovor Napisal/-a kit »

Zakwa pa ne kupujete dražje modele \:D/ od Trix-a, Fleischmann-a ali pa Mikro :lol: :lol: .
Ko boš plačov 1000€ za model boš pa čisto tiho če bo imel model kako napako :lol: :lol:
Če si pa ne moreš privoščiti takšnih modelov se bo pa treba zadovoljit z cenejšimi #-o
Piko hoby modeli so pa tud en klump, vem iz lastnih izkušenj :twisted: :twisted:
Zapomnit se je treba, da za mal dnarja dobiš mal muske pa naj si bo Mehano hoby ali Piko hoby \:D/ \:D/ \:D/
Uporabniški avatar
AnejTS
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1141
Pridružen: 25.10.2005, 18:46
Kraj: Ptuj

Odgovor Napisal/-a AnejTS »

kit napisal/-a:Zakwa pa ne kupujete dražje modele \:D/ od Trix-a, Fleischmann-a ali pa Mikro :lol: :lol: .
Ko boš plačov 1000€ za model boš pa čisto tiho če bo imel model kako napako :lol: :lol:
Če si pa ne moreš privoščiti takšnih modelov se bo pa treba zadovoljit z cenejšimi #-o
Piko hoby modeli so pa tud en klump, vem iz lastnih izkušenj :twisted: :twisted:
Zapomnit se je treba, da za mal dnarja dobiš mal muske pa naj si bo Mehano hoby ali Piko hoby \:D/ \:D/ \:D/
Res da so dražji modeli lepši in bolj detajlirani kot cenejši.Sam cenejši modeli lahko tud niso klump vsaj če z njimi ravnaš tako kot je treba(npr:od trix-a modeli za 109EU so celi iz kovine pa še digitalni sistem imajo,Kar je že kr dobro za model z tako nizko ceno).Res pa je da je za malo dnara malo muzike.
LP Anej
IC-Pohorje503

Odgovor Napisal/-a IC-Pohorje503 »

kit napisal/-a:Zakwa pa ne kupujete dražje modele \:D/ od Trix-a, Fleischmann-a ali pa Mikro :lol: :lol: .
Ko boš plačov 1000€ za model boš pa čisto tiho če bo imel model kako napako :lol: :lol:
Če si pa ne moreš privoščiti takšnih modelov se bo pa treba zadovoljit z cenejšimi #-o
Piko hoby modeli so pa tud en klump, vem iz lastnih izkušenj :twisted: :twisted:
Zapomnit se je treba, da za mal dnarja dobiš mal muske pa naj si bo Mehano hoby ali Piko hoby \:D/ \:D/ \:D/
:lol: :lol: NAJBOLJŠI ZA PIKO IN ROKO! :lol: 8)
IC-Pohorje503

Odgovor Napisal/-a IC-Pohorje503 »

AnejTS napisal/-a:
kit napisal/-a:Zakwa pa ne kupujete dražje modele \:D/ od Trix-a, Fleischmann-a ali pa Mikro :lol: :lol: .
Ko boš plačov 1000€ za model boš pa čisto tiho če bo imel model kako napako :lol: :lol:
Če si pa ne moreš privoščiti takšnih modelov se bo pa treba zadovoljit z cenejšimi #-o
Piko hoby modeli so pa tud en klump, vem iz lastnih izkušenj :twisted: :twisted:
Zapomnit se je treba, da za mal dnarja dobiš mal muske pa naj si bo Mehano hoby ali Piko hoby \:D/ \:D/ \:D/
Res da so dražji modeli lepši in bolj detajlirani kot cenejši.Sam cenejši modeli lahko tud niso klump vsaj če z njimi ravnaš tako kot je treba(npr:od trix-a modeli za 109EU so celi iz kovine pa še digitalni sistem imajo,Kar je že kr dobro za model z tako nizko ceno).Res pa je da je za malo dnara malo muzike.
muzike JE NE RABIM ker sem čisto gluhi,hehe :>

LP
Uporabniški avatar
Santa Fe
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 33
Pridružen: 29.10.2006, 11:08

Odgovor Napisal/-a Santa Fe »

<UMIKAM SE IZ FORUMA>
Zadnjič spremenil Santa Fe, dne 22.11.2006, 23:33, skupaj popravljeno 1 krat.
IC-Pohorje503

Odgovor Napisal/-a IC-Pohorje503 »

Santa Fe napisal/-a:Samo ne vem od kdaj je ta hobi malih železnic gratal tako dobra marža za prodajanje tako dragih modelčkov. Meni osebno se zdi grozno veliko dati 300€ za eno lokomotivo , do neke "normalne" cene bi se še spustil.
Vsekakor ni več tako kot je bilo včasih pri tem hobiju ni več poanta o vožnji vlakcev (no sej je) ampak vse ostale malenkost so pa že preveč. No kakor za katerega, mene je že moja maketa stala več kot 30.000 sit.To ni nič ker sem sam svoj mojster in vse izdelam sam z lok žagco in malce električnega znanja in se da vse lepo zrihtati. Nekateri pač kupujejo hiške in semaforje in trošijo ogromne denarje. Zelo smešno en semafor stane okrog 5-6.000 sit, pa kaj so znoreli jaz ga sestavim za manj kot 500 sit vso elektroniko se da kupit povsod še raje pa v conradu.
ima v gradcu v avstrijo za to je elektroniko conradu da ima mnogo vrste makete vlake, jaz včasih grem tudi malo kupim,da malo poceni ceno ima nekaj ugodno popust za ROKO,PIKO! tudi ima mehano ampak nisem kupim da drago je!

MEGASTORE Graz / Euroshopping CONRAD!
Kärntner Straße 228
8053 Graz

LP
Uporabniški avatar
AnejTS
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1141
Pridružen: 25.10.2005, 18:46
Kraj: Ptuj

Odgovor Napisal/-a AnejTS »

Santa Fe napisal/-a:Samo ne vem od kdaj je ta hobi malih železnic gratal tako dobra marža za prodajanje tako dragih modelčkov. Meni osebno se zdi grozno veliko dati 300€ za eno lokomotivo , do neke "normalne" cene bi se še spustil.
Vsekakor ni več tako kot je bilo včasih pri tem hobiju ni več poanta o vožnji vlakcev (no sej je) ampak vse ostale malenkost so pa že preveč. No kakor za katerega, mene je že moja maketa stala več kot 30.000 sit.To ni nič ker sem sam svoj mojster in vse izdelam sam z lok žagco in malce električnega znanja in se da vse lepo zrihtati. Nekateri pač kupujejo hiške in semaforje in trošijo ogromne denarje. Zelo smešno en semafor stane okrog 5-6.000 sit, pa kaj so znoreli jaz ga sestavim za manj kot 500 sit vso elektroniko se da kupit povsod še raje pa v conradu.
Tudi signali niso tako dragi kot si jih ti omenil(nekateri-nekateri so bolj :D ),
Glede cene makete pa je tudi odvisno od kje vzemeš tire in podobne stvari.Če bi ti EL. kretnico kupil od mehanota pa od marklina bi bila že zelo velika razlika v ceni in seveda kakovosti(tako daš za el. kretnico pri mehanu 2 tisoč pri marklinu pa daš 7 pa nekaj,podobno je pri ROCO-tu).
Tako da je maketa odvisna ne samo od tega če si kaj sam delaš(seveda tudi to nekaj pripomore) ampak katero firmo si izbereš.Tako da je cena odvisna od zelo drugih stvari tudi!
LP Anej
kit

Odgovor Napisal/-a kit »

Santa Fe napisal/-a:Samo ne vem od kdaj je ta hobi malih železnic gratal tako dobra marža za prodajanje tako dragih modelčkov. Meni osebno se zdi grozno veliko dati 300€ za eno lokomotivo , do neke "normalne" cene bi se še spustil.
Vsekakor ni več tako kot je bilo včasih pri tem hobiju ni več poanta o vožnji vlakcev (no sej je) ampak vse ostale malenkost so pa že preveč. No kakor za katerega, mene je že moja maketa stala več kot 30.000 sit.To ni nič ker sem sam svoj mojster in vse izdelam sam z lok žagco in malce električnega znanja in se da vse lepo zrihtati. Nekateri pač kupujejo hiške in semaforje in trošijo ogromne denarje. Zelo smešno en semafor stane okrog 5-6.000 sit, pa kaj so znoreli jaz ga sestavim za manj kot 500 sit vso elektroniko se da kupit povsod še raje pa v conradu.
Kolko časa ko praviš včasih se pa že ukvarjaš s tem hobijem, ne vem ali ti pogled seže samo do Mehano in Piko, pa še mal Roco modelov, pol se ti pa obzorje poznavanja modelov konča. :lol: :lol: :lol:
Naj ti za primerjavo omenim, da sem leta 1972 kupil v Nemčiji začetni Märklin paket, zanj sem pa odštel 112,- DM. Za isto vrednost si pa lahko takrat dobil radio stolp z gramofonom in dvema kasetofonoma.
Še mal primerjav:
To kar ti pišeš je isto kot nekdo, ki izdela avto, pol se pa hvali, da ga je sam naredu prav pocen, istočasno se pa pritožuje zakaj so nekateri avti tako dragi, da si jih ne more kupiti. \:D/ \:D/ \:D/ čez en tedn se mu pa lastno stvarjenje vkup usede :lol: :lol:
No kaj je razlika med avti Ferarri, BMW, VW, Opel….? :shock: :shock:
Po tvojmu razmišlan nobene, ker majo vsi štir kolesa in z vsem se da pelet. To drži, ampak je razlika v kvaliteti vožnje in dnarju (cenovni razred), kolk si prpravlen odštet, pa zato ni treba pluvat po ostalm, če si ne morš kupt, upam da me zastopš :wink: :wink:

IC-Pohorje503 napisal/-a:muzike JE NE RABIM ker sem čisto gluhi,hehe
Ne vem, a se sebi smejiš.
Škoda, ker si prikrajšan ampak če ne veš ti bom napisov, da imajo prestižni modeli iz Mehana vgrajen tudi LokSound dekoderje z zvočniki.
Zadnji model Blue Tiger 2 ima 14 različnih funkcij zvoka. :shock: :shock:


No navsezadnje je tud vredu kar je v samogradnji ročno izdelan, če je lepo narejen. če je pa vse skup em zmazk ke ni nobeni reči podobno je pa ves trud zaman, saj je samo blamaža "modelarja" ko misl kako je pocen naredu :lol: :lol: :lol: .
IC-Pohorje503

Odgovor Napisal/-a IC-Pohorje503 »

IC-Pohorje503 napisal/-a:muzike JE NE RABIM ker sem čisto gluhi,hehe
Ne vem, a se sebi smejiš.
Škoda, ker si prikrajšan ampak če ne veš ti bom napisov, da imajo prestižni modeli iz Mehana vgrajen tudi LokSound dekoderje z zvočniki.
Zadnji model Blue Tiger 2 ima 14 različnih funkcij zvoka. :shock: :shock:


Mehano Blue Tiger je drago ceno, primer ceno je od 8.000 do 10.000 sit da bom kupim ,to je popust ceno. pa drago ne kupim in ne hvala, boljši PIKO za SIEMENS ER20-001 Dispolok al OBB 2016 oba cena je 55€ ,ni drago da popust in lepo D-LOK! :>

lp
Uporabniški avatar
marinc
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 115
Pridružen: 25.05.2006, 17:31
Kraj: Slap ob Idrijci

Odgovor Napisal/-a marinc »

Mimogrede, Blue Tiger stane okrog 50.000 sit in je prav kvalitetno narejen.
Od pikota in od marklina lokomotive stanejo tudi po več denarja.
Pa še to pravi ljubitelj se ne ozira na ceno, ampak kupi ker mu je všeč.
Brižitka 363
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2161
Pridružen: 17.08.2006, 8:57
Kraj: Brežice

Odgovor Napisal/-a Brižitka 363 »

Ravno v današnjem TV dnevniku je bi prispevek iz Mehana, kako so 50 delavcev poslali na dopust. Eden od delavcev je povedal, da se jim Mehano na ta način maščuje.

Sem pa nekje zasledil, da dajejo v trgovini v Mehanu v času praznikov 50% popust na artikle, in da je trgovina odprta vse delovne dni v decembru. Ve kdo kaj več o tem?
IC-Pohorje503

Odgovor Napisal/-a IC-Pohorje503 »

Brižitka 363 napisal/-a:Ravno v današnjem TV dnevniku je bi prispevek iz Mehana, kako so 50 delavcev poslali na dopust. Eden od delavcev je povedal, da se jim Mehano na ta način maščuje.

Sem pa nekje zasledil, da dajejo v trgovini v Mehanu v času praznikov 50% popust na artikle, in da je trgovina odprta vse delovne dni v decembru. Ve kdo kaj več o tem?
ja ja, tudi sem vidim na tv za Mehano , Mehano je bo stečaj in KONEC!
Odgovori