Piko vs. Roco

Najnovejše v svetu železniških maket.
Odgovori
Brižitka 363
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2161
Pridružen: 17.08.2006, 9:57
Kraj: Brežice

Piko vs. Roco

Odgovor Napisal/-a Brižitka 363 »

Pozdravljeni.
Na hrvaškem forumu sem bral, da so Rocovi izdelki kvalitetnejši od Pikovih, zato je Roco tudi dražji. Kaj mislite o tem?
kit

Odgovor Napisal/-a kit »

Takšne trditve so bolj splošne in za lase privlečene. Vsak svojo mavho hval, pa čeprev je strgana, kar pomen, da bo vsak ljubitelj hvalil svoje modele, pa čeprav so slabši kot jih ima njegov kolega. \:D/ \:D/ \:D/
Vsak proizvajalc ima modele nižjega in višjega cenovnega razreda. To se prav, da so kvalitetni in manj kvalitetni modeli. zato ni pošteno tudi do samega sebe, da med sabo primerjamo modele iz različnih cenovnih rangov. Cena se pa oblikuje po zahtevnosti izdelave modela in zanimanja zanj, ter količino (velikost serije).
Če primerjamo Piko lokomotivo iz hoby programa za ceno 50€ in Roco lokomotivo za 150€ bo sigurno kvalitetnejša slednja, saj je tudi bolj verodostojno izdelana. Ko se spustimo v debato katera lokomotiva ali vagon je boljši, moramo vedeti koliko kateri model stane (priporočena cena proizvajalca).
Iz lastnih izkušenj lahko napišem, da Piko hoby lokomotive niso bog-ve kaj. na daleč še nekaj izgleda, ko se pa spustiš v podrobnosti si pa razočaran. To vedo tudi nekateri člani tega foruma, ko so menjali spenjače na Helgah. Totalna bruka #-o #-o #-o
Kdor pa obišče kakšen bolšji sejem v tujini, naprimer v Nemčiji pa lahko nabavi zelo kvalitetne modele za majhen denar, tako, da imaš pri nakupu ene same lokomotive v razliki plačano vožnjo.
:wink: :wink: :wink:
Brižitka 363
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2161
Pridružen: 17.08.2006, 9:57
Kraj: Brežice

Odgovor Napisal/-a Brižitka 363 »

Kako je s spenjačami pri Helgah? Se lahko nanjo priključijo vagoni z evropskimi priključki, ali pa je potrebno spenjačo zamenjat?
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3868
Pridružen: 25.05.2006, 23:52
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

@ Kit, v kolikor bi bral kakšno nemško recenzijo Pikotove in Rocotove Helge ne bi verjetno napisal to kar si v zgornjem postu. Ko so primerjali ta dva izdelka, so se strinjali, da je Piko naredil zelo velik korak naprej v kvaliteti.

Res je, da so si privoščili napol plastične pantografe,ter isto širino in obliko palet, kar si po mojem mneju ne bi smeli. Bolje bi bilo, da bi bili pantografi avtentični pa čeprav bi lokomotiva zaradi tega stala kakšen € več. No tudi pri položaju brisalcev so malce mem usekali. Za tako majhen denar dobiti tak izdelek, katerega lahko tudi digitalno upravljaš pa ni mačji kašel.

Mene osebno zelo moti, glede na to da imam Marklin, razlika v ceni Rocotove Helge med AC in DC varianto. To je pa že višek. Navajen sem sicer, da je vedno AC varianta malce dražja pri proizvajalcih kateri proizvajajo oba sistema napajanja.

Zavedati se moramo tudi to, da je v tem hobyju zelo velika kriza, predvsem finančna. Proizvajalci se trudijo ponuditi čim več in s tem posledično tudi večajo ceno. Kupna moč pa stagnira. Mislim, da je 300 oz 500 € kar velik izdatek za nakup ene od vrhunsko izdelanih lokomotiv. Pa da me ne bi kdo napak razumel, za to ceno dobiš res "top" model, samo vprašati se moramo koliko takšnih izdatkov prenese žep ljubitelja malih železnic in to ne samo v Sloveniji temveč tudi v Evropi.

@ Brižitka 363, na Piko Helgo lahko normalno priključiš vse vagone. Nekateri pač imajo krajše spenjače in ti so imeli nekaj problemov pri odstranitvi daljših spenjač in namestitvi krajših. Potem pa je zaokrožilo navodilo po netu o tem kako se naredi in ni bilo nobenih problemov.
Tine
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 13:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Tine Jarm napisal/-a:@ Brižitka 363, na Piko Helgo lahko normalno priključiš vse vagone. Nekateri pač imajo krajše spenjače in ti so imeli nekaj problemov pri odstranitvi daljših spenjač in namestitvi krajših. Potem pa je zaokrožilo navodilo po netu o tem kako se naredi in ni bilo nobenih problemov.
Tine, imaš kak link? Nedavno tega sem kupil Pikovo Helgo (4 sistemsko) pa mi deluje čist lepo, ni bilo večjih problemov vozit ne Lima, Roco ali Fleischmannove vagone. Je pa res, da imam klasično spenjačo, ki je priložena lokomotivi. Problem je bil edino v toliko, da je višina spenjače malenkost nižja kot pri onih vagonih, kar pa v praksi tudi ni nek hud problem.
kit

Odgovor Napisal/-a kit »

Tine Jarm napisal/-a:@ Kit, v kolikor bi bral kakšno nemško recenzijo Pikotove in Rocotove Helge ne bi verjetno napisal to kar si v zgornjem postu. Ko so primerjali ta dva izdelka, so se strinjali, da je Piko naredil zelo velik korak naprej v kvaliteti.
Skoraj je ujel zajca, pa mu je še ušel :wink:
Tine vem, da je v zadnjem času Piko nekoliko popravil hoby modele, vendar je s tem tudi dvignil nekoliko cene modelom. Za primer naj povem, da si lahko pred dvema letoma v Nemčiji v Conrad-u kupil Taurusa za 29€, sedaj isti model stane skoraj 57€ http://www1.conrad.de/scripts/wgate/zco ... avi=oben_1
Med DC in AC verzijo je pa razlike za približno 23€.
Poleg graje, ki si jo napisal o modelu, ki ga imaš v lasti si pozabil omenit izolatorje na strehi, ki so predimenzionirani za razliko od Roco modela. Je pač Piko cenejši od Roco-ta
Kot sem napisal: "Iz lastnih izkušenj lahko napišem" sem se oziral na sebe in moje osebno mišlenje in izkušnje o Piku. Moj sorodnik ima Piko Helgo ÖBB, ki jo je kupil pred dvema letoma v Nemčiji v Conradu za 29€ in mu na radiju polmera 360mm med vožnjo cuka in se sliši, kot bi zobniki ob nekaj drgnili.
Lahko se pa marsikdo odloči tudi za Trix ali Märklin hoby modele, ki so izdelani zelo kvalitetno z serijsko vgrajenimi digitalnimi dekoderji za digitalno vodenje, cene se pa giblejo od 80 - 100€, odvisno od zahtevnosti modela. Modele lahko vodiš analogno, ali digitalno z funkcijo prižiganja luči. Prednost teh modelov od Pikovih je pa tudi v tem, da so ohišja iz kovine in so veliko bolj verodostojni. zZa tiste, ki gledajo na ceno pa lahko na bolšjakih v Nemčiji kupiš omenjene modele za ceno 40 - 50€.
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 18:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

kit ...samo v ilustracijo .... pred uvedbo eura v Avstriji so bili Rocovi potniški vagoni po 40 - 50 DEM, po uvedbi pa 40 - 50 EUR .....
kit

Odgovor Napisal/-a kit »

milchy ...samo v ilustracijo .... na bolšjaku v Nemčiji se ti lahko pripeti, da boš kupil novo Märklin ali Trix lokomotivo ceneje kot potniški vagon od istega proizvajalca. Več ti bom pa lahko napisal naslednji teden, ko se vrnem iz enega od bolšjakov v tujini.
Je pa to živa resnica, da sedaj moraš odšteti toliko EUR kot si včasih odštel DEM.
jaka.bc
Kurjač
Kurjač
Prispevkov: 46
Pridružen: 20.07.2023, 9:35

Re: Piko vs. Roco

Odgovor Napisal/-a jaka.bc »

Pozdravljeni,
sem mladi ljubitelj modelne železnice in načrtujem nakup H0 OBB Vectron-a.
Ker imam le 15 let mi cena igra veliko vlogo. Do sedaj sem kupoval lokomotive iz piko hobby linije. Zanima me ali naj kupim vectrona iz piko expert linije oz. od roco-ta za katerega bi zapravil cca. 250e ali pa naj počakam z nakupom še kakšno leto, da vidim če se bo kje pojavil ceneje oziroma pri pikotu v hobby liniji.
Hvala in lp.
Tisti, ki pravijo, da je nemogoče, naj se umaknejo tistim, ki delajo, kar je nemogoče.
Uporabniški avatar
maxima
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 643
Pridružen: 25.01.2015, 14:55
Kraj: Obalno-kraška
Kontakt:

Re: Piko vs. Roco

Odgovor Napisal/-a maxima »

Če želiš kvaliteten in realističen model, izberi LS Models.
kvak
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 386
Pridružen: 18.07.2009, 17:34

Re: Piko vs. Roco

Odgovor Napisal/-a kvak »

pred nakupom je treba vedeti kaj pričakuješ..jaz ne gledam ravno v detajle, nekateri so pa s tem "obsedeni"...jih moti že da dihtnga na oknu ni ok....je pa potem največji hec da jim po maketi vozijo lokomotive s spuščenimi odjemniki...tam pa jih perfekcionizem hitro mine :)
jaka.bc
Kurjač
Kurjač
Prispevkov: 46
Pridružen: 20.07.2023, 9:35

Re: Piko vs. Roco

Odgovor Napisal/-a jaka.bc »

Z vectronom se bom odločil malo počakati, saj se počasi začenja novo šolsko leto in druge obveznosti.
Tisti, ki pravijo, da je nemogoče, naj se umaknejo tistim, ki delajo, kar je nemogoče.
038
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 873
Pridružen: 10.03.2009, 20:49

Re: Piko vs. Roco

Odgovor Napisal/-a 038 »

Kakor je napisal @kvak, če si omejen z financami se prvo vprasaj pri sebi zakaj kupuješ. Za v vitrino kjer se nabira prah, ali za to da boš vozil in vzel v "roke".
Kupi kar ti veli srce, ker ko te dobi kaka "punca" v roke, bo vse drugače.😉
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4119
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: Piko vs. Roco

Odgovor Napisal/-a mkx »

038 napisal/-a: 25.08.2023, 17:40 Kupi kar ti veli srce, ker ko te dobi kaka "punca" v roke, bo vse drugače.😉

... je napisal star cinik z izkušnjami. :lol:
LP, Metod
jaka.bc
Kurjač
Kurjač
Prispevkov: 46
Pridružen: 20.07.2023, 9:35

Re: Piko vs. Roco

Odgovor Napisal/-a jaka.bc »

mkx napisal/-a: 25.08.2023, 18:42
038 napisal/-a: 25.08.2023, 17:40 Kupi kar ti veli srce, ker ko te dobi kaka "punca" v roke, bo vse drugače.😉

... je napisal star cinik z izkušnjami. :lol:
Verjamem :D
Tisti, ki pravijo, da je nemogoče, naj se umaknejo tistim, ki delajo, kar je nemogoče.
Odgovori