POZOR: znanu prevaranti - izogibajte se jih!

Najnovejše v svetu železniških maket.
Odgovori
Uporabniški avatar
Anzee
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 808
Pridružen: 08.04.2008, 12:55

Re: POZOR: znanu prevaranti - izogibajte se jih!

Odgovor Napisal/-a Anzee »

mmatja napisal/-a:ker je že našel enega "pacijenta" in ga uspešno nat...nil, kar pa pri tako množično naivnih Slovencev, sploh ni ne vem kako velik problem.
Problem je ker v "nasi skupnosti" ljubiteljev modelnih zeleznic res ne pricakujes nateguna. Ni nas veliko, precej dosti se jih pozna med sabo, zato se hitro zaupa nekomu da je posten. Ocitno je tale majster nasel "trzno niso"..
fotografija | video produkcija | graficno oblikovanje | tisk na majice | http://www.psgt-productions.com :)
mmatja
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1613
Pridružen: 16.05.2009, 19:41
Kraj: Lendava

Re: POZOR: znanu prevaranti - izogibajte se jih!

Odgovor Napisal/-a mmatja »

Anzee napisal/-a:
mmatja napisal/-a:ker je že našel enega "pacijenta" in ga uspešno nat...nil, kar pa pri tako množično naivnih Slovencev, sploh ni ne vem kako velik problem.
...Ni nas veliko, precej dosti se jih pozna med sabo...
S to ugotovitvijo pa se ne morem strinjati! Pa še kako dosti je takšnih ljubiteljev...Samo da niso poznani, ker se ne oglašajo na tem in podobnih forumih...
Uporabniški avatar
Anzee
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 808
Pridružen: 08.04.2008, 12:55

Re: POZOR: znanu prevaranti - izogibajte se jih!

Odgovor Napisal/-a Anzee »

mmatja napisal/-a: Pa še kako dosti je takšnih ljubiteljev...Samo da niso poznani, ker se ne oglašajo na tem in podobnih forumih...
No, pomoje je v Sloveniji procentualno (kaj sele bruto) gledano manj ljubiteljev kot ne vem v Nemciji. Ampak to je pac moje mnenje. Tisti ki pa se ne oglasajo pa skoda, bi bilo se bolj pestro.
fotografija | video produkcija | graficno oblikovanje | tisk na majice | http://www.psgt-productions.com :)
duro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 418
Pridružen: 16.02.2009, 12:53
Kraj: Maribor

Re: POZOR: znanu prevaranti - izogibajte se jih!

Odgovor Napisal/-a duro »

Zdravo,

Peter Mlakar žal še vedno uspešno nateguje "neopečene" ljubitelje železnic. Človek je očitno bolan, prijatelj, ki žal ne bere tega foruma, se je dogovoril z njim, da dvigne Mopeda v SG, ko je bil tam, pa se Mlakar ni več oglašal na telefon...

Vsi, ki ga še ne poznate, prste vstran!!!

lp,matej
yyure
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 270
Pridružen: 07.03.2011, 8:22

Re: POZOR: znanu prevaranti - izogibajte se jih!

Odgovor Napisal/-a yyure »

Uporabniški avatar
541-110
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1093
Pridružen: 11.06.2006, 9:25
Kraj: LJUBLJANA

Re: POZOR: znanu prevaranti - izogibajte se jih!

Odgovor Napisal/-a 541-110 »

yyure napisal/-a:http://www.bolha.com/hobi-zbirateljstvo ... 1573320972

Previdnost ni nikoli odveč!
Novi oglas (sveže objavljen)
https://www.bolha.com/zeleznice-modelar ... as-2674714

sava821, Slovenj Gradec :^o :^o :^o
Uporabniški avatar
parni_vlak
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 338
Pridružen: 25.11.2020, 17:03
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: POZOR: znanu prevaranti - izogibajte se jih!

Odgovor Napisal/-a parni_vlak »

Spet aktiven, tokrat pa, kot kaže, res ima ta vagon. Verjetno ga je pridobil z "menjavo" H0 amaterjeve brižite #-o
https://www.bolha.com/zeleznice-modelar ... s-7956042
Prodaja "sava 821" :^o
bodite previdni!!
lp
Parne lokomotive so zakon! Oglejte si jih na mojem blogu:
https://parnelokomotive.blogspot.com
Lep dan še naprej, parni_vlak
Uporabniški avatar
s52r
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 149
Pridružen: 09.02.2006, 21:27
Kraj: Črnomelj
Kontakt:

Re: POZOR: znanu prevaranti - izogibajte se jih!

Odgovor Napisal/-a s52r »

mmatja napisal/-a: 18.12.2018, 8:57
Anzee napisal/-a:
mmatja napisal/-a:ker je že našel enega "pacijenta" in ga uspešno nat...nil, kar pa pri tako množično naivnih Slovencev, sploh ni ne vem kako velik problem.
...Ni nas veliko, precej dosti se jih pozna med sabo...
S to ugotovitvijo pa se ne morem strinjati! Pa še kako dosti je takšnih ljubiteljev...Samo da niso poznani, ker se ne oglašajo na tem in podobnih forumih...
Lep pozdrav vsem, ki berete ta moj prispevek...ocenil sem, da je ta tema še najbolj primerna za moj primer, v katerem sem izpadel kot popoln začetnik, da ne rečem še kaj več...Že nekaj časa se ukvarjam tudi z izdelavo male makete in neizmerno sem si želel na njej imeti lokomotivo, ki sem jo v službi strojevodje vozi 8 let...kontaktiral sem maketarja z vzodnega dela Slovenije...na tem forumu so bile napisane dobre ocene njegovega dela...ogledal sem si tudi nekaj njegovih predstavitev na *youtubu*...Takoj se mi je odzval na ZS in me razveselil z podatki...Lokomotivo lahko izdela v roku treh mesecev v DC ali DCC verziji, cena pa je bila takrat to je v septembru 2022 okoli 400€, izrazil pa hkrati tudi željo, da mu pošljem nekaj evrov v naprej, ker mora neke sestavne dele za lokomotivo še nabavit....izrazil je tudi željo, da mu pošljem denar priporočeno v oblazinjeni kuverti na njegov domači naslov, poslal sem mu 300€, 03.10.2022, da mu pokažem, da sem resen naročnik in pošten plačnik....moja velika napaka....moral bi poslati z poštno nakaznico, tako bi imel potrdilo o poslani vsoti...upam, da kdo ne misli, da sem mu posla samo malo čistega zraka iz Bele krajine...čez dva dni mi javi, da je denar dobil, našel v svoji delovni omari neke dele, ki jih bo lahko uporabil in da zelo dobro kaze za izdelavo...ko se je bližal čas obljubljene dobave, sem ga kontaktiral in mi je dejal, da ima njegov dobavitelj iz Madžarske neke težave in da se bo zato izdelava malo zavlekla...OK, sem nekako razumel....isti odgovor sem dobil tudi v januarju 2023, pa v februarju in marcu...v aprilu me je razveselil z novico, da je lokomotiva *skoraj* gotova, manjkajo samo še kot je rekel *galenderčki*, če jih ne bo dobil, jih bo sam naredil, kot jih je pri svoji lokomotivi in naj še malo počakam, da gre mimo mednarodna razstava v Zagrebu, pa sem nato moral čakati še na konec razstave v Radgoni in pri naslednjem konektu se mi je javil iz Rijeke, kjer je pomagal kolegu pri urejanju makete...poslal mi je sliko vlaka, ki uvaža na postajo Rijeka, zahvalil sem se mu za sliko in napisal, do bi bil bolj vesel če bi mi poslal sliko moje lokomotive, za katero sem mu omenjeni znesek že plačal.....kaže, da sem zahteval preveč....od takrat se mi več ne javlja na telefonske klice, ne na klice preko sistema *skyp ali messenger*, čeprav je prisoten....kličem ga vsako dnevno....že skoraj en mesec...
Jaz zaradi 300€ ne bom *bankrotiral* me pa zelo žalosti, ker sva oba registrirana na tem forumu, kjer naj bi si člani pomagali med seboj z nasveti ali idejami, kako se kakšni stvari streže...da ne bi ponavljali napak, ki so jih nekateri že dali *skozi*
Z vso odgovornostjo izjavljam, da je vse kar sem napisal res, ničesar si nisem izmislil, raje kaj izpustil, da ni članek predolg....
Napako, ki sem jo naredil bom prebolel....edina svetla točka pa mi je, da tisti, ki morda čita ta prispevek, ne bi ponovil moje napake, za katero je krivo tudi moje veselje do železnice, čeprav sem že kar nekaj let v *penziji* še vedno lahko rečem da *enkrat železniča, vedno zelezničar*
Za konec vas vse lepo pozdravljam, želim veliko veselja v tem našem čudovitem hobiju, pred vsem pa zdravja in dobrega počutja in res lep pozdrav iz Bele krajine !!!!
Tone - s52r
Strojevodja za vedno !!!!!
S52R - Tone
Odgovori