SZ vagoni

Najnovejše v svetu železniških maket.
Odgovori
Uporabniški avatar
AnejTS
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1141
Pridružen: 25.10.2005, 19:46
Kraj: Ptuj

SZ vagoni

Odgovor Napisal/-a AnejTS »

Kateri vagoni vse obstajajo od SŽ-ja za H0?
tukaj jih je nekaj
http://www.vlaki.com/models/9000SZinH0/index.html

Sam čuden jaz sem na ebayu še najšel takega pa me zanima če takšen vagon sploh obstaja(gori piše slovenska pošta)?

Slika
LP Anej
IC-Pohorje503

Re: SZ vagoni

Odgovor Napisal/-a IC-Pohorje503 »

AnejTS napisal/-a:Kateri vagoni vse obstajajo od SŽ-ja za H0?
tukaj jih je nekaj
http://www.vlaki.com/models/9000SZinH0/index.html

Sam čuden jaz sem na ebayu še najšel takega pa me zanima če takšen vagon sploh obstaja(gori piše slovenska pošta)?

Slika
mogoče HŽ, SŽ je ni barvo modro za POŠTA. tudi še ni barve modre da samo vse enako rjavo barvo! kdaj bo lepši barvi??!

LP :>
Uporabniški avatar
AnejTS
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1141
Pridružen: 25.10.2005, 19:46
Kraj: Ptuj

Odgovor Napisal/-a AnejTS »

na njemu piše slovenska pošta in je vagon od roco-ta pod kataloško številko 48042.Sam tudi jaz nisem nikjer še videl modrega poštnega vagona.Zato se mi mal čuden zdi.Videl pa sem čist enak vagon (H0), sam da je namesto slovenska pošta pisalo češkoslovenska pošta.
LP Anej
Uporabniški avatar
AnejTS
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1141
Pridružen: 25.10.2005, 19:46
Kraj: Ptuj

Odgovor Napisal/-a AnejTS »

Aja pa še nekaj vagon od miamare je v merilu 1:100, pa me zanima kako da lahko vozi po tirih H0?
LP Anej
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 18:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

Anej - skoraj vsi vagoni ki jih imaš od Märklina so tudi v merilu 1:100, pa vozijo, ker se merilo nanaša na dolžino vagona ( če je vagon v merilu 1:87, potem je pri 26 metrskem vagonu v merilu njegova dolžina 303 mm, kar pa na nekaterih maketah predstavlja že pravi problem, kako to zvoziti brez zatikanja na ovinkih, v tunelih ali mostovih. Pa tudi manj vagonov gre v vlek, če so v merilu 1:87, razen če imaš po 8 metrov doleg postajne tire ......

M.

poštni vagoni (včasih so vozili iz Ljubljane do Münchna) so bili štiriosni , sivi z modro in rumeno črto in napisom Pošta Slovenije), tak model je izdelal Sachsen Modell, je pa popolnoma enak, kot so bili modeli DR poštnih vagonov, ki smo jih pred leti prebarvali sami ...... (sliko pa imaš ma linku, ki si ga nevedel -vlaki.com)
butl

Re: SZ vagoni

Odgovor Napisal/-a butl »

ejga Anej,
poglej dobr sliko, k si jo prpopu na ta link, gor piše ŽSR /slovaške železnce / ne pa SŽ :wink: :wink: :wink: ](*,) ](*,)
Odgovori