Video zanimivosti

Najnovejše v svetu železniških maket.
kit

Video zanimivosti

Odgovor Napisal/-a kit »

Odpiram novo temo, ki naj bi bila povezana z ponudbo video posnetkov o malih železnicah (gradnji maket , vožnji modelov vlakov, zbirateljstvu.....). Zaželjeni so komentarji, vtisi in predlogi.
Za začetek podajam link:
http://www.bahntv-online.de/btvo/site/i ... ids=138929
Pa veliko užitkov ob gledanju.
kit

Odgovor Napisal/-a kit »

Očitno ni komentarju, zato bom podal link, da si malce ogledate kako izgleda vožnja po maketi iz perspektive voznika avta.
http://www.miniatur-wunderland.de/daten/video/auto1.wmv
http://www.miniatur-wunderland.de/daten/video/auto2.wmv
kit

Odgovor Napisal/-a kit »

http://www.mojvideo.com/video-maketa-ze ... 3f7a52ef50
da navte dol padl, kot na pravi zeleznici.......noro......
IC-Pohorje503

Odgovor Napisal/-a IC-Pohorje503 »

kit napisal/-a:http://www.mojvideo.com/video-maketa-ze ... 3f7a52ef50
da navte dol padl, kot na pravi zeleznici.......noro......
zelo lepo in super , res full!!! :) :)

Čestitamo !
IC-Pohorje503

Re: Video zanimivosti

Odgovor Napisal/-a IC-Pohorje503 »

kit napisal/-a:Odpiram novo temo, ki naj bi bila povezana z ponudbo video posnetkov o malih železnicah (gradnji maket , vožnji modelov vlakov, zbirateljstvu.....). Zaželjeni so komentarji, vtisi in predlogi.
Za začetek podajam link:
http://www.bahntv-online.de/btvo/site/i ... ids=138929
Pa veliko užitkov ob gledanju.
to je že gledam in da res zanimivo in lepo !!!

Lp :) :)
kit

Odgovor Napisal/-a kit »

Po dolgem času, še malo pa bo skorej dve leti, bom spet nekej prinesu na talerju. Zanimivi posnetki parnih lokomotiv, seveda v merilu 1:87:

Povezava na video

Pa velik užitkov ob gledanju, pa ne pozabit da se vse odvija na maketi in ne v naravi :lol: :lol:
kit

Re: Video zanimivosti

Odgovor Napisal/-a kit »

Pa, da nadaljujemo še malce video zanimivosti.
Märklin je pred kratkim poslal na trg električno lokomotivo DB E03, katere so zapeljale celo v SLO, vsaj jaz vem za eno :mrgreen: Da pa nebi izgubljal besed si pa oglejte kratek video.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=biWzJp5g ... ture=email[/youtube]
Uporabniški avatar
H0 amater
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 306
Pridružen: 09.03.2007, 21:29

Re: Video zanimivosti

Odgovor Napisal/-a H0 amater »

Kit,

brez zamere, ampak težko je kaj komentirati, ko imajo tri strani 404 Fehler: Seite nicht gefunden. Je pa res, da je na Youtube kar nekaj clipov, ki ti vzamejo sapo. Mene muci tale:

Povezava na video

H0 amater

---------------------------------------------------------------------------
http://www.youtube.com/user/H0amater
kit

Re: Video zanimivosti

Odgovor Napisal/-a kit »

Žal si zaradi tehničnih napak ni bilo možno ogledati videa na YueTube, ki sem ga pripel.
H0 amater, ti pa verjamem, zakaj te muči posnetek, ki si ga pripel. Video sem si ogledal in vse pohvale graditeljem, saj so se zelo potrudili pri scenah.
No pa še enkrat video, ki ga preje ni bilo možno videti:

Povezava na video


Sem pa pri brskanju našel tudi video o Märklinovem ekskluzivnem modelu dizel hidravlične lokomotive Krauss-Maffei ML 2200 C'C ":

Povezava na video

Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3866
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Re: Video zanimivosti

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

Ta teden sem obiskal dve maketi v Nemčiji, če koga zanika kaj sem ujel s kamero si lahko pogleda na naslednjih filmih

Loxx Berlin

Povezava na video

Povezava na video

MiWuLa Hamburg

Povezava na video

Povezava na video

Vsekakor je bolj všečna maketa v Berlinu, kot pa v Hamburgu. Slednja se je preveč skomercializirala in nekako ne "leži" vsaj meni ne. Pred šestimi leti mi je dajala popolnoma drugačen vtis. Je pa to seveda le moje mnenje.
Tine
mmatja
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1613
Pridružen: 16.05.2009, 19:41
Kraj: Lendava

Re: Video zanimivosti

Odgovor Napisal/-a mmatja »

Tin€ napisal/-a:Vsekakor je bolj všečna maketa v Berlinu, kot pa v Hamburgu. Slednja se je preveč skomercializirala in nekako ne "leži" ...
Se popolnoma strinjam z tem, čeprav je v živo še nisem videl. Do te "ugotovitve" pa sem prišel na podlagi razgovora z vsemi ki so jo videli v živo in takih poznam kar nekaj...Vsi pa imajo enako ali zelo podobno mnenje. Sicer pa čestitke za te video posnetke =D> =D>
Samo zanima pa me kako si se sploh lahko odločil kateri vlak boš snemal :mrgreen: glede na to koliko se jih naenkrat vozi... #-o Dvomim, če je tudi v resnici takšna "gužva" na tirih :hmm Res da je tam v Nemčiji promet na tirih verjetno precej gost, toda takole "na kupu" pa takšne gužve tudi tam prav gotovo ni [-X :lol:
L.P.
vlakoljubec

Re: Video zanimivosti

Odgovor Napisal/-a vlakoljubec »

Problem skomercializiranosti tako velikih maket je posledica preračunavanja med odhodki in prihodki ustvarjalcev maket. Saj so nenazadnje začeli, da bi nekaj zaslužili, mar ne...
Sem pa opazil, da imajo na obeh maketah E-lok med vožnjo pospravljene TO.

Lp
Lovro
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3866
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Re: Video zanimivosti

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

mmatja napisal/-a:
Samo zanima pa me kako si se sploh lahko odločil kateri vlak boš snemal :mrgreen: glede na to koliko se jih naenkrat vozi... #-o Dvomim, če je tudi v resnici takšna "gužva" na tirih :hmm Res da je tam v Nemčiji promet na tirih verjetno precej gost, toda takole "na kupu" pa takšne gužve tudi tam prav gotovo ni [-X :lol:
L.P.
V Berlinu je zelo gost promet DB vlakov, da S Bahn-a sploh ne omenjam. Vsekakor je tu na maketi malce pretiravanja, ne ni ga pa veliko v primerjavi z realnostjo.
Kako se odločiti kaj snemati :?: S časom dobiš občutek, da je boljše ujeti več v "gro" planu kot pa nekaj v "mikro" planu, pa še ko se odločiš za "gro" plan moraš imeti očesa usmerjena vsakega posebej (šele pogled na pivo je "stabiliziral" očesa).

Glede moje omembe o skomercializiranosti Hamburške makete. Do sedaj sem obiskal tri makete v Nemčiji.
V Hamburgu imajo vsaj po mojem mnenju vsaj toliko gasilskih vozil na maketi kot jih imajo v celotni Nemčiji, saj ti kar naprej zavijajo njihove sirene. Pri njih me seveda moti, to da bi radi ustregli večini obiskovalcev iz celega sveta. Verjamem da je to njihov poslovni interes. Zato so se namreč lotili izdelave posameznih tematskih segmentov po državah, kar jim je v veliki meri tudi zelo dobro uspelo. Med ostalimi so zelo perfektno rešili vožnjo ladji po maketi (živa voda). Ni kaj uspelo jim je. Tudi ekipa katera skrbi za to maketo je ogromna, od nekod pač morajo živeti, ampak vsekakor se človek ne more (vsaj jaz) zgubiti občutka, da na svetu niso le gore in mesta.

Berlinska maketa pa je pravo nasprotje Hamburške (kjer bi radi prikazali prav vse), saj prikazuje dogajanja v Berlinu (dokaj realno, vsaj po moji oceni). Nekaj umetnih kompromisov je seveda tudi tukaj, ampak ti so samoumevni, saj gre za maketo.

Maketa v Hausach-u pa je do sedaj naredila na mene najboljši vtis. Tu gre za dokaj podobno sceno kot se jo da videti tudi v Sloveniji. Žal sem kar dve leti pozabil na objavo video prispevka o tej maketi, tako da sedaj zadevo popravljam. Takoj ko bodo na Youtube vam posredujem povezavo.

Vsekakor je v Nemčiji še veliko maket katere so na voljo za ogled, verjetno v prihodnosti še katero obiščem in bo potem moje mnenje še bolj objektivno.

Nikakor pa ne morem mimo tega, da sta dve maketi v Sloveniji na voljo za ogled širši publiki dobesedno brezplačno. Vse pohvale tako Jeseniški kot tudi Ljubljanski ekipi =D> =D> =D>
Tine
vlakoljubec

Re: Video zanimivosti

Odgovor Napisal/-a vlakoljubec »

No, če bi pa bila vstopnina za ogled makete v Ljubljani in na Jesenicah pa....... da ne izgubljam besed. Pa dovolj o tem, da ne zaidemo.

Zanima me pa v kateri etaži se nahaja na novo nastajajoče letališče in koliko daleč je že zgrajeno?

Lp
Lovro
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3866
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Re: Video zanimivosti

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

Ker sem vam obljubil posnetke tudi iz makete v Hausach-u

Povezava na video

Povezava na video

Povezava na video

Tine
Odgovori