Cene modelov malih železnic

Najnovejše v svetu železniških maket.
kit

Cene modelov malih železnic

Odgovor Napisal/-a kit »

:pc3
Prišlo je leto 2007 z njim pri nas tudi "€". So pa prišle tudi podražitve modelov malih železnic :shock:
Podražitve so nekje od 7% do 13% tako pri proizvajalcih kot tudi pri trgovcih gledano v sosednjih državah in v Evropi.
Marsikdo bo rekel: "prihajajo slabi časi za hoby modelnih železnic". :shock:
Uporabniški avatar
Benjamin
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 271
Pridružen: 03.09.2006, 15:12
Kraj: Maribor-Malečnik

Odgovor Napisal/-a Benjamin »

kit ko si napisal:

Marsikdo bo rekel: "prihajajo slabi časi za hoby modelnih železnic".

Mislim da so že bili bolj ali manj slabi časi... sedaj bodo še slabši :( :( :( :?
L.P.

Benjamin
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3866
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Re: Cene modelov malih železnic

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

kit napisal/-a::pc3
Prišlo je leto 2007 z njim pri nas tudi "€". So pa prišle tudi podražitve modelov malih železnic :shock:
Podražitve so nekje od 7% do 13% tako pri proizvajalcih kot tudi pri trgovcih gledano v sosednjih državah in v Evropi.
Marsikdo bo rekel: "prihajajo slabi časi za hoby modelnih železnic". :shock:
Proizvajalec je le eden (Mehano), trgovcev pa tudi ni veliko v Sloveniji, ki prodajajo to robo.

V kolikor je res to kar ti pišeš, naj se zavedajo, da obstaja tudi možnost naročila iz tujine.
Tine
kit

Odgovor Napisal/-a kit »

Z obema se popolnoma strinjam in hvala za dopolnilo.
Vendar so se žal tudi v tujini dvignile cene. Še največ v Nemčiji ravno zaradi bojazni uvedbe višjega DDV.
Sicer je pa navsezadnje ponudba in povpraševanje tisto kar kroji višino cene. V katerem cenovnem razredu so modeli je pa tko odvisn od kvalitete. :wink:
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3866
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

V Nemčiji je šel davek iz 16% na 19%. Da bi tujci za slovenski trg dvigovali cene je po mojem mnenju čista utopija, saj smo le premajhni za njih. To se vidi tudi po tem koliko modelov izdelajo za slovenski trg. Tu mislim predvsem na Marklin.

Roco pa je trenutno še Avstrijska firma, tako da tu ne more DDV vplivati na cene.

V kolikor pa želi Mehano dvigniti cene le za domači trg, naj to stori. Potem bo lahko delal še kakšno predstavitev več, pa mu po mojem mnenju zaradi tega prodaja ne bo nič narastla med domačimi ljubiteljemi modelov. Že sedaj ni kaj veliko modelov, kateri so povezani s SŽ-jem. To mu veliko ljudi tudi zameri. Vem, da ni iz ekonomskega stališča lahko plasirati na tako majhen trg nekega eksotičnega modela.

Vsekakor pa bo verjetno Branko lahko pojasnil ali bo uvedba Evra vplivala kaj na dvig cen, ter zakaj.
Tine
kit

Odgovor Napisal/-a kit »

Tine ne me napak razumet, Jaz sem posredoval dvig cen v tujini.
Kaj bo pa z dvigom cen pri nas bomo pa videli v prihodnje.
Bo pa za prihodnje gotovo ostalo med ugodnimi ponudniki: eBay in bolšji sejmi v tujini. :wink:
Uporabniški avatar
AnejTS
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1141
Pridružen: 25.10.2005, 18:46
Kraj: Ptuj

Odgovor Napisal/-a AnejTS »

Ebay je med ponudniki malo cenejši .samo kaj ko so pa modeli ki so znani enako dragi kot pa da kupiš novega.Npr:big boy je pri marklinu 800EU na ebayu pa ga dobiš za 750 EU ti tako nič ne pomaga saj še je potem poštnina.Za kakše modele ki pa niso znani tisi so pa res da cenejši!
LP Anej
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

Tine Jarm napisal/-a: V kolikor pa želi Mehano dvigniti cene le za domači trg, naj to stori. Potem bo lahko delal še kakšno predstavitev več, pa mu po mojem mnenju zaradi tega prodaja ne bo nič narastla med domačimi ljubiteljemi modelov. Že sedaj ni kaj veliko modelov, kateri so povezani s SŽ-jem. To mu veliko ljudi tudi zameri. Vem, da ni iz ekonomskega stališča lahko plasirati na tako majhen trg nekega eksotičnega modela.

.
Tine .... saj nihče ni bil prisiljen da si ogleda kakršnokoli predstavitev, .... pa še to..... ideja ni prišla iz Mehana .... oni so bili samo za to, da se to izvede .... (drugič se prej prepričaj v okoliščine pa potem piši ....)

pa mislim, da je bilo že večkrat napisano, da vsak kupuje tisto kar mu je všeč in kar si za svoj denar lahko privošči .... si pa že sam sebi odgovoril na vprašanje kako je s slovenskimi modeli, ki bi jih lahko delal Mehano in s tem sam sebe negiraš ....

M.
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3866
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

Milan z predstavitvijo pri tebi nisem mislil nič slabega. Ozadje organizacije predstavitve pri tebi zelo dobro poznam, zanjo sem vedel že veliko prej preden je prišla v javnost.

S to svojo kritiko glede zviševanja cen sem izrazil ogorčenje nad proizvajalci, saj sam dobro veš, da so prehod na Evro enkrat že izkoristili in to zelo nesramno, saj so cene iz Mark enostavno prenesli v Evro, številk pa niso spreminjali, pa čeprav bi se morale prepoloviti.
Tine
Uporabniški avatar
marklinfan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 571
Pridružen: 01.08.2006, 19:47
Kraj: Stari grad Celje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a marklinfan »

jaz osebno že 2 leti kupujem vse prek spleta natančneje prek ebay in moram reči da sam zbiram Märklin in kupim vse od 30-50% ceneje NOVO!!! rabljeno pa lahko še ceneje, tako da kjer so cene visoke je problem le pri trgovcih nažalost(čim večji zaslužek-moje mnenje).
Preje sem hodil po Nemčiji in Avstriji in je Avstrija bila nedvomno dražja od nas od Nemčije pa še bolj, sedaj pa tudi tam cene padajo zato ker enostavno ljudje si ne morejo več privooščiti modelov od 300€ naprej!
Mislm da tu ni bojazni za neko veliko podražitev :)
kit

Odgovor Napisal/-a kit »

O dvigu cen pri FLEISCHMANN-u so debatirali tudi že na sosednjem forumu, pa da se nebi ponavljal:
http://www.zeljeznice.net/forum/viewtopic.php?t=3346
Sicer je pa cena odvisna tudi od tega koliko so trgovci pripravljeni spustiti svoje marže.
:bicikl
Branko
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 397
Pridružen: 11.10.2005, 21:17
Kraj: Vir
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Branko »

Tine Jarm napisal/-a:V Nemčiji je šel davek iz 16% na 19%. Da bi tujci za slovenski trg dvigovali cene je po mojem mnenju čista utopija, saj smo le premajhni za njih. To se vidi tudi po tem koliko modelov izdelajo za slovenski trg. Tu mislim predvsem na Marklin.

Roco pa je trenutno še Avstrijska firma, tako da tu ne more DDV vplivati na cene.

V kolikor pa želi Mehano dvigniti cene le za domači trg, naj to stori. Potem bo lahko delal še kakšno predstavitev več, pa mu po mojem mnenju zaradi tega prodaja ne bo nič narastla med domačimi ljubiteljemi modelov. Že sedaj ni kaj veliko modelov, kateri so povezani s SŽ-jem. To mu veliko ljudi tudi zameri. Vem, da ni iz ekonomskega stališča lahko plasirati na tako majhen trg nekega eksotičnega modela.

Vsekakor pa bo verjetno Branko lahko pojasnil ali bo uvedba Evra vplivala kaj na dvig cen, ter zakaj.
Spoštovani ljubitelji!

Nekaj splošnih informacij za razumevanje vam lahko posredujem in sicer:
1. cene se bodo pri proizvajalcih dvignile iz več razlogov med katerimi so najpomebneši naraščanje cen materialov in energije.
2. stroški dela se prav tako povečujejo in selitev proizvodnje je samo kratkoročno gledano ugodna
3. Na cene proizvajalcev modelne železnice nimamo mi trgovci velikega vpliva lahko pa vplivamo na količino modelov in posredno s tem na ceno.
4. Klasične trgovine - cena artiklov je normalno višja, ker delujejo trgovine po drugačnem principu kot spletne trgovine s tem, da imajo tako ene kot druge dobre in slabe lastnosti in če jih seštejete so te še vedno v prid klasičnim trgovinam.
5 Na ceno artiklov v trgovinah poleg vseh zgoraj naštetih razlogov vpliva tudi mnogo prav tako pomembnih dejavnikov kot so tip trgovine, lokacija,
organiziranost....

S pozdravi in z željo, da bi uživali v svojem konjičku

Branko
kit

Odgovor Napisal/-a kit »

Branko v prvih dveh točkah se strinjam s tabo.
V tretji točki bi te dopolnil. Razlika med priporočeno ceno proizvajalca in ceno dobavljene količine trgovcu. Večjo količino naročiš - večji rabat dobiš.
V 4. točki si opisal videnje trgovca klasične trgovine (svoje videnje), vendar jaz kot kupec gledam stvari z drugega zornega kota, da dobim čim več za čim nižjo ceno. Spletna in klasična trgovina imata različne slabe in dobre lastnosti, vendar se jeziček na tehtnici zmerom bolj obrača v prid internetni prodaji, saj se statistično gledano zmerom več strank odloča zanjo. Edina ovira je komunikacija (jezik), kar pa mladih kupcev to ne ovira. Internetna prodaja je tudi veliko bolj prilagodljiva z cenami (ponudba – povpraševanje), ko vidiš, da je cena ugodna se odločiš za nakup, pa če je to recimo v nedeljo zvečer. Nenazadnje je pa ponudba artiklov in pregled cen praktično iz celega sveta. Pri klasični trgovini si pa vezan samo na ponudbo, ki je trenutno na polici.
Je pa še en konkurent klasični trgovini in to so bolšji sejmi v tujini (Avstrija, Nemčija), kjer lahko kupiš če imaš srečo, nov model vagona ali lokomotive za 1/3 priporočene cene proizvajalca.
V 5. točki si omenil tip trgovine, lokacijo in organiziranost. To vse sigurno vpliva na stroške poslovanja, posledično pa na maržo na artiklih. Tukaj se pa postavlja vprašanje kako visoko maržo prenesejo ti artikli.
Uporabniški avatar
N amater
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 409
Pridružen: 29.09.2006, 11:58
Kraj: Lj

Odgovor Napisal/-a N amater »

Zdravo vsem
V podobne debate se raje ne vkljucujem, ampak moram povedati nekaj besed:
Kdo je kriv, ce smo si izbrali "drago" zabavo? Lahko se se vedno odlocis, da bos zbiral kaj cenejsega, mogoce podstavke za kozarce?
Kdo je kriv, ce nimamo tovarne, ki bi delala izdelke, cenovno zanimive tudi za nas?
In kdo je kriv, ce smo vedno "nezadovoljni " zaradi cene ali kvalitete?

Jaz sem se pac odlocil, da poskusam SAM izdelati vse, kar vozi po slovenskih tirih! In to iz slovenskega materiala, kjer je pac mogoce. In ali je to poceni? Verjetno se vsi strinjate, da NI! Poleg razlicnega materiala in sestavnih delov, so tu se ure in ure dela in testiranj, pa ucenja in pogovarjanja in zdruzevanje vsega znanja, ki ga imas v nekaj, kar naj bi bila lokomotiva ali kaj drugega!

Cene? So relativne, saj lahko isti izdelek kupis, kakor je ze napisano, za 1/3 cene, ali pa tudi dobro "preplacas". Odlocitev, kaj in kako, je pa itak odvisna od odlocitve vsakega posameznika.
Vcasih se mi zdi skoda casa poslusat in brati take debate, saj se vedno je bilo tako, da placas toliko, kolikor je cena! Ce ne, pa izdelka ne bos imel! Se motim?

Lep pozdrav
Parfum in strup sta v majhnih steklenickah => N
kit

Odgovor Napisal/-a kit »

N amater izdelava modelov v N merilu za kar si se odločil je vredno vseh pohval, še posebej zato, ker si se odločil za domača železiška vozila. Tvoje delo je lahko za vzor marsikateremu modelarju, saj je v rezultatu dela vloženega mnogo truda, časa, znanja in nenazadnje tudi denarja. Jaz osebno sem se pa odločil, da zbiram serijsko izdelane modele železnic v merilu 1:87 epoha 5, pa še to izbrana vozila.
Vendar, da ne bomo zašli iz teme je je tukaj govora o serijsko izdelanih modelih.
N amater napisal/-a:...vedno je bilo tako, da placas toliko, kolikor je cena! Ce ne, pa izdelka ne bos imel!
To je bilo včasih, ko nisi imel druge izbire. Danes pa obstaja večja izbira in ponudba modelov in je odločitev enostavnejša.
Obstajajo modeli istih železniških vozil od različnih proizvalcev v različnih cenovnih razredih, odlocitv o nakupu pa je odvisna od vsakega posameznika.
Odgovori