Novosti v 2014

Najnovejše v svetu železniških maket.
duro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 418
Pridružen: 16.02.2009, 12:53
Kraj: Maribor

Re: Novosti v 2014

Odgovor Napisal/-a duro »

Zdravo,
sem jo sicer takoj naročil, vendar hudo dvomim, da jo bomo videli...

V novem, katalogu za 2014, je ni več.
Odkrito, glede na zadnje razvijanje cen pri Rocu in v 2014 gre spet enako naprej, nisem niti pretirano razočaran. Kmalu ne bo več lokomotiv pod 200€, parnih pa sploh.

Se pa takoj priključim želji po kakem JŽ vagonu, vendar tudi tega ni napovedanega.
lp,matej
sebastiant
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 946
Pridružen: 24.03.2008, 17:12
Kraj: Ljubljana

Re: Novosti v 2014

Odgovor Napisal/-a sebastiant »

dunhill napisal/-a:V katalogu Roco novosti
Zanimiv katalog, samo ne vem ali bi naročil ta črno HUSO iz strani 140 ali blond DB 151 iz naslovne strani strani, digitalni priključek imata sigurno obe, da o zvoku ne govorimo. 8)
Sebastian
Uporabniški avatar
RitterVonGhega
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1429
Pridružen: 13.09.2012, 14:35
Kraj: Maribor
Kontakt:

Re: Novosti v 2014

Odgovor Napisal/-a RitterVonGhega »

Katalog 2014 za Mehano , RailAd itd... ;

http://www.lemkecollection.de/index.php ... lemke-news" onclick="window.open(this.href);return false;

tudi RailAd bo novo 541.001 , 1116.182 , 1116.251 (RJ), 1216.141 , poglej PDF :)

Slika


lp,miro
www.eurocitycard.blogspot.com novice in galerija..... :))
brzina11
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 122
Pridružen: 11.12.2010, 10:04

Re: Novosti v 2014

Odgovor Napisal/-a brzina11 »

Moja skromna želja za tole brižito je le, da ima črne črte (in ne rjave)...ker rjave izgledajo kričeče in dokaj nenavadno. Tudi sicer mislim, da je večina brižit bila barvanih s črno in ne z rjavo (tako kot zadnja 005)...zgolj moje skromno mnenje, najbrž nisem edini, ki tako misli. Glede barve pa naj me kdo popravi, če se motim :)
nik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 212
Pridružen: 15.04.2013, 22:50

Re: Novosti v 2014

Odgovor Napisal/-a nik »

brzina11 napisal/-a:Moja skromna želja za tole brižito je le, da ima črne črte (in ne rjave)...ker rjave izgledajo kričeče in dokaj nenavadno. Tudi sicer mislim, da je večina brižit bila barvanih s črno in ne z rjavo (tako kot zadnja 005)...zgolj moje skromno mnenje, najbrž nisem edini, ki tako misli. Glede barve pa naj me kdo popravi, če se motim :)
Crne crte Brižita nikada nije imala kao niti Moped ili Meh...

http://www.malezeljeznice.net/forum/ind ... 452/page-2" onclick="window.open(this.href);return false;
Meh 362
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 321
Pridružen: 22.02.2011, 18:08

Re: Novosti v 2014

Odgovor Napisal/-a Meh 362 »

nik napisal/-a:
brzina11 napisal/-a:Moja skromna želja za tole brižito je le, da ima črne črte (in ne rjave)...ker rjave izgledajo kričeče in dokaj nenavadno. Tudi sicer mislim, da je večina brižit bila barvanih s črno in ne z rjavo (tako kot zadnja 005)...zgolj moje skromno mnenje, najbrž nisem edini, ki tako misli. Glede barve pa naj me kdo popravi, če se motim :)
Crne crte Brižita nikada nije imala kao niti Moped ili Meh...

http://www.malezeljeznice.net/forum/ind ... 452/page-2" onclick="window.open(this.href);return false;
Si prepričan?
Slika

( Slika vzeta z Tinetove strani, avtor M. Gašperšič )
Lep pozdrav
brzina11
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 122
Pridružen: 11.12.2010, 10:04

Re: Novosti v 2014

Odgovor Napisal/-a brzina11 »

http://modelni.vlaki.com/Material/misc/ral.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
sem pregledal Tinetovo stran in vlaki.com in nisem našel niti ene z rjavimi črtami, seveda pod SŽ oznako in razen 005...
jž 363
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 221
Pridružen: 17.01.2014, 21:13

Re: Novosti v 2014

Odgovor Napisal/-a jž 363 »

Lep pozdrav vsem na forumu! Čeprav ga spremljam več let, se bom zdaj malce vključil, kajti upam da prihaja čas ko bomo dobili tudi model 363 (ki je vsaj zame posebna med vsem JŽ in ex JŽ lokomotivami).

Glede barv pa bi povedal nekaj; kot kaže, so v različnih obdobjih brižit(k)e imele različne odtenke črne barve, mogoče pa so v istem obdobje ene imele črno, drugo pa rjavo. V časih SŽ-ja lahko zasledimo 363 s črnim odtenkom, medtem ko slikovno gradivo iz obdobja JŽ kaže da je res šlo za kakšno bolj temno rjavo. Nazadnje je tudi SŽ 363-005 bila obarvana z rjavo (kot so včasih bile), ampak tudi meni se zdi da gre za zelo kričečo varijanto (kot navaja brzina11), saj dvomim da je taka bila po prihodu lokomotiv l. 1975.
V prid rjavem odtenku gre dejstvo da so tudi mopedi pa mehi imeli prav to rjavo barvo (in je nazadnje ACME moped obarvan z njo).

Kakorkoli že, upajmo da 363 sploh pride! :)
nik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 212
Pridružen: 15.04.2013, 22:50

Re: Novosti v 2014

Odgovor Napisal/-a nik »

Meh 362 napisal/-a:
nik napisal/-a:
brzina11 napisal/-a:Moja skromna želja za tole brižito je le, da ima črne črte (in ne rjave)...ker rjave izgledajo kričeče in dokaj nenavadno. Tudi sicer mislim, da je večina brižit bila barvanih s črno in ne z rjavo (tako kot zadnja 005)...zgolj moje skromno mnenje, najbrž nisem edini, ki tako misli. Glede barve pa naj me kdo popravi, če se motim :)
Crne crte Brižita nikada nije imala kao niti Moped ili Meh...

http://www.malezeljeznice.net/forum/ind ... 452/page-2" onclick="window.open(this.href);return false;
Si prepričan?
Slika

( Slika vzeta z Tinetove strani, avtor M. Gašperšič )
Da, na slici je tamnija nijansa smeđe boje.
brzina11
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 122
Pridružen: 11.12.2010, 10:04

Re: Novosti v 2014

Odgovor Napisal/-a brzina11 »

auuff, svašta onda #-o
Uporabniški avatar
Benjamin
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 271
Pridružen: 03.09.2006, 15:12
Kraj: Maribor-Malečnik

Re: Novosti v 2014

Odgovor Napisal/-a Benjamin »

Kot zgleda bo A.C.M.E. napravil še Mopede v aktualni rdeči barvi :applause

Slika
Fotografijo sem si sposodil na spletu..

Upam samo, da so tisti rdeči "N" kot novost :?: :twisted: :D
L.P.

Benjamin
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4113
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: Novosti v 2014

Odgovor Napisal/-a mkx »

Benjamin napisal/-a:Upam samo, da so tisti rdeči "N" kot novost :?: :twisted: :D
Ne, žal, tisti "N" ni kot novost .... ampak kot nuovita :mrgreen: V bistvu je logično, da bo vse skupaj HO ...

Če bi delali Mopeda v N, bi morali vse skupaj razviti na novo, tako pa gre za manjše predelave (drugo barvanje). Če bi, recimo, delali Mopeda iz epohe III/IV, bi morali narediti malo več sprememb (rezanje klime, drugačen OT, drugačne lučke) ... za tega, kljub narejeni osnovi (odlitki, podvozja, ...), kar rahlo dvomim da bo prišel. Je le malce preveč sprememb.
LP, Metod
Uporabniški avatar
Benjamin
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 271
Pridružen: 03.09.2006, 15:12
Kraj: Maribor-Malečnik

Re: Novosti v 2014

Odgovor Napisal/-a Benjamin »

Kaj naj rečem.. :thumbupr i like it :thumbupr :thumbupr :mrgreen:
L.P.

Benjamin
Uporabniški avatar
raziskovalec
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 345
Pridružen: 03.10.2012, 15:56
Kraj: včasih na dolejnski, včasih na kraški progi

Re: Novosti v 2014

Odgovor Napisal/-a raziskovalec »

Pravkar našel mopeda. Zanimivo, da bo imel Citypark reklamo.
Lep pozdrav, raziskovalec.
Luč na koncu tunela ni nujno rešitev, lahko je vlak
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: Novosti v 2014

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

3 objave pred tabo je slika z novostmi iz katalog. Popolnoma zadnja slika, številka 60242 pa en velik bel N v rdečem kvadratu ima...
Goran
Odgovori