JŽ25

Najnovejše v svetu železniških maket.
Odgovori
miloš
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 388
Pridružen: 26.11.2008, 10:12

JŽ25

Odgovor Napisal/-a miloš »

Zdravo,
Eden izmed maloserijskih izdelovalcev lokomotiv je pripravljen narediti na osnovi bivsega KleinModellbahna manjso serijo lokomotiv JZ 25. Model bi stal do 300 EUR. Zanima me, ali je kdo zainteresiran.
Prosim le resne kandidate,da se prijavijo na ZS.
LP Miloš
Peter 5
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 609
Pridružen: 20.01.2013, 13:40
Kraj: Maribor

Re: JŽ25

Odgovor Napisal/-a Peter 5 »

Zdravo!
Sicer sem se sam prijavil kot interesent že na Yahoo-jevi klepetalnici "Železnica". Oglašam se zato, ker sem za ta model pričakoval večji odziv . Očitno sem se motil! Kje ste , paroljubci?
Lep pozdrav - Peter

Oops - spregledal sem, da gre prijavljanje na ZS! Pardon! A vseeno lahko kaj spregovorimo tudi tukaj o lokomotivi in modelu.
P 5
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4117
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: JŽ25

Odgovor Napisal/-a mkx »

Mene pa zanimajo "električne" lastnosti modela: ali bo maketa, AC ali DC? Če bo DC, ali bo imel tudi DDC dekoder (in kakšne bodo s tem povezane lastnosti: zvok, dim, ...)? In kakšno stopnjevanje cene se pričakuje za različne opcije?
Ali bodo oznake JŽ ali pa morda tudi SŽ? Glede na to, da smo dobili SŽ 03-002, bi morda bila zanimiva tudi SŽ 25-026 ...
LP, Metod
kasti
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 345
Pridružen: 01.12.2008, 0:28

Re: JŽ25

Odgovor Napisal/-a kasti »

Peter 5 nič bat za paroljubce. Jaz sem naroču pred mesecem kar avstrijsko črno. Bolje vrabec v roki kot golob na strehi sem si rekel. Saj mogoče bo kaj ratal ampak kakor je projekt začet mi ne vliva upanja. Po mojem mnenju bi bilo treba osnovne lastnosti vedeti že takoj npr. barvna shema, označbe. Tako pa nihče ne ve kako naj bi izgledala lokomotiva. Je pa res, da ima vsak svoj okus. Moj osebno je JŽ ali pa original avstrijski. Sicer pa se ne boj frem pri 25 ni iz zamaca. Sicer pa g. Oskar alias MOBENZO obljublja boljšo izolacijo tenderja, večjo vlečno moč in tišji tek. Sicer pa vsa pohvala človeku pa naj ga imajo še za takega čudaka, da kljub vsemu ni odnehal in nadaljuje svoje delo. Model bo imel 8 polni dcc priključek, kar se parnege genaratorja tiče pa bo treba, če ga bo kdo želel v samogradnjo. Mimogrede ne vidim potrebe, da vse zgleda zavito v skrivnost. In še to. Mobenzo pripravlja tudi model 229 alias JŽ 116.
Lp
kasti
miloš
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 388
Pridružen: 26.11.2008, 10:12

Re: JŽ25

Odgovor Napisal/-a miloš »

Ne vem,kje vidiš zavito v skrivnost,saj smo takoj objavili na treh forumih,ko je bila novica zrela za objavo.
LP Miloš
sebastiant
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 946
Pridružen: 24.03.2008, 17:12
Kraj: Ljubljana

Re: JŽ25

Odgovor Napisal/-a sebastiant »

E-Mail: office@mobenzo.at
http://www.mobenzo.at/" onclick="window.open(this.href);return false;
Sebastian
kasti
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 345
Pridružen: 01.12.2008, 0:28

Re: JŽ25

Odgovor Napisal/-a kasti »

V štartu bi se lahko napisalo kdo je proizvajalec. In v nadeljevanju bi bilo treba napisati kakšna izvedba bo. Kot sem napisal barvna shema, oznake. V navadi je da so osnovni podatki znani vnaprej in človek ve kaj naroča. Zanima me namreč kako boste uskladili želje posameznikov /SŽ JŽ npr./ Samo to in nič drugega nisem mislil. In zaradi omenjenega sem že mesec pred objavo postov direktno naročil kar avstrijski model. Ziher je ziher.
In še naprej lep dan
kasti
Odgovori