"Krilato kolo" Maribor

Najnovejše v svetu železniških maket.
Odgovori
sole63
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 30
Pridružen: 05.05.2010, 11:03

"Krilato kolo" Maribor

Odgovor Napisal/-a sole63 »

Pozdrav vsem .
Za zacetek bih obvestil vse zainteresirane da smo po letu in pol uspeli v Mariboru , na Studencah , dokoncno postaviti prvi ( glavni ) krog tirne sirine 5" in 7 "1/4 v dolzini 320 m . Dela sicer potekajo se ta in mogoce naslednji teden na dilataciji proge , drugace pa bo proga popolno vozna na dan otvoritve sezone 02.05.2015. Vsi katere zanima da bi pogledali posnetke izgradnje proge ter prve probne voznje naprosam naj obiscejo naso spletno stran http://www.krilatokolo.com" onclick="window.open(this.href);return false; . Najvec zaradi tega ker mi je prevec komplicirano prebacivanje slik na forum ( zmanjsanje , postavitev na neko od stran itn... ).
V vsakem primeru vsi so dobrodosli , upamo samo da nas bo vreme posluzilo . Ce pa bi negdo imel se kaksna vprasanja naj se obrne na gospoda Janka Mikulica ( telefonska je na spletni strani ) .
Do naslednjic, lep pozdrav
Sole
Uporabniški avatar
Planet 1830
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 972
Pridružen: 08.10.2007, 21:25

Re: "Krilato kolo" Maribor

Odgovor Napisal/-a Planet 1830 »

Najprej moje čestitke za opravljeno delo! =D>

Če se ne motim, so/bodo v Sloveniji tri proge z vpletenim tirom tirne širine 5 in 7 1/4 cole: v Mariboru na Studencih, v Ljubljani v Železniškem muzeju in na Raki (pri Krškem). Več kot jih bo, več bo zanimivih dogodkov, veselja in zadovoljstva. Želim vam veliko uspeha pri gradnji in obratovanju proge.

Še spominska slika: Mb. Studenci, 27. april 2012
Slika
miloš
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 388
Pridružen: 26.11.2008, 10:12

Re: "Krilato kolo" Maribor

Odgovor Napisal/-a miloš »

Ali je/bo za 2.maj vgrajena kaka kretnica in kolikšen je Rmin?Čestitke in hvala za odgovor.
LP Miloš
sole63
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 30
Pridružen: 05.05.2010, 11:03

Re: "Krilato kolo" Maribor

Odgovor Napisal/-a sole63 »

Pozdravljen Milos , zal za 2. maj ne bo nobene kretnice . Finansijski in casovno nam se ni izislo kljub nasim zeljam . Naredili smo nacrte , pripravo za sestavo smo zaceli ampak smo zadali sebi zadatek da je proga prioriteta ( mislim prvi krog ) vse ostalo pozneje . Plani so veliki ( lahko se vidi pod oddelkom INFO na nasi spletni strani ) ampak glede da nas ni veliko, tistih kateri delamo, je cas izdelave prercej dolg . Ampak da ne izgleda da se pritozujem , pomembno je da se zdaj lahko vozimo in vsi skupaj uzivamo !
L.P.
Sole
sole63
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 30
Pridružen: 05.05.2010, 11:03

Re: "Krilato kolo" Maribor

Odgovor Napisal/-a sole63 »

Ah da , pozabil sem povedati , Rmin je 9,5 m ( precnik celega kroga je 19m ) tako da mislim da bojo lahko vsi tipi lokomotiv izvezli ovinek brez tezav .
L.P.
Sole
sole63
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 30
Pridružen: 05.05.2010, 11:03

Re: "Krilato kolo" Maribor

Odgovor Napisal/-a sole63 »

Pozdravljeni vsi ljubitelji zeleznic , velikih in majhnih .
V soboto 02.05.2015 smo imeli prvo" pravo" voznjo v nasem parku . Zvanicna otvoritev je bila uspesna . Zbralo se je okrog 70 oseb , otrokov , starsih ter prijateljev . Posnetki bojo v prihodnih par dni objavljeni na nasi spletni strani . Zahvaljujemo se vsem tistim kateri so nas prisli podrzat ter proslaviti otvoritev prvega kroga z nami . Glede voznji vsa obvestila so na voljo na http://www.krilatokolo.com" onclick="window.open(this.href);return false; .
Dobro dosli !
Lep pozdrav
Sole
Uporabniški avatar
željko halambek
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 413
Pridružen: 26.06.2006, 18:16
Kraj: BREŽICE

Re: "Krilato kolo" Maribor

Odgovor Napisal/-a željko halambek »

miloš
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 388
Pridružen: 26.11.2008, 10:12

Re: "Krilato kolo" Maribor

Odgovor Napisal/-a miloš »

V soboto,31.8 sem obiskal vrtno železnico v Mariboru (Krilato kolo).To je bilo najavljeno kot začetek sezone,trajalo je od 10h do 13h-uradni del.Vreme je bilo lepo,lokomotiva je bila pod paro,obiskovalcev bolj malo,pa sem ostal do 18h ure.Popoldan se je pridružilo še nekaj znancev članov z družinami,zagorel je roštilj in čas je hitro minil ob klepetu in polni mizi.Drugače je pa železnica na lepem kraju znotraj železniških delavnic,malo odmaknjena od ceste in dokaj dolga.Zanimivo je,da so vsi tiri položeni na betonirano gredo in privijačeni na vsakih nekaj metrov.Zamerim le,da se pri nekaterih ovinkih niso bolj potrudili.Izgleda tako,kot da so krivili progo po betonski osnovi in ne obratno.Kakorkoli,vozil sem brez težav celi dan.V sklopu proge je postaja s tremi tiri plus štuc,s tem,da je prvi tir podaljšan v kurilnico.Ta ima prenosnico,štiri lope-vsaka ima po 4 tire,predvidena je še obračalnica.Na prvem ovinku iz postaje je tudi štuc predviden za nakladalno rampo.Ideje za naprej so še (še en krog znotraj obstoječega),bo pa verjetno to še malo odmaknjeno časovno,saj so za delo na železnici v bistvu le trije zagnanci.Ko dobim še kaj slik,jih bo Gorči prilepil gor,jaz sem sicer nekaj poizkušal z mobijem,pa ni uporabno.Aja,malo jih je zaustavila tudi kraja dveh lokomotiv,ampak so vseeno naredili še enega luštnega Jembaha,ki brez težav pelje zicvagen z osmimi malčki.
LP Miloš
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: "Krilato kolo" Maribor

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Še slike, katere je Miloš omenjal:
Slika

Slika

Slika
Goran
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: "Krilato kolo" Maribor

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Slika

Slika

Slika
Goran
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: "Krilato kolo" Maribor

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Slika

Slika

Slika
Goran
Uporabniški avatar
željko halambek
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 413
Pridružen: 26.06.2006, 18:16
Kraj: BREŽICE

Re: "Krilato kolo" Maribor

Odgovor Napisal/-a željko halambek »

miloš
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 388
Pridružen: 26.11.2008, 10:12

Re: "Krilato kolo" Maribor

Odgovor Napisal/-a miloš »

O, noviteta,pravi nadhod.
LP Miloš
Odgovori