Gorička železnica - Prosečka vas

Najnovejše v svetu železniških maket.
Odgovori
Branko
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 397
Pridružen: 11.10.2005, 22:17
Kraj: Vir
Kontakt:

Re: Gorička železnica - Prosečka vas

Odgovor Napisal/-a Branko »

Jurij =D> =D> =D>
mjhuligan
Pom. strojevodje
Pom. strojevodje
Prispevkov: 69
Pridružen: 08.12.2012, 11:31

Re: Gorička železnica - Prosečka vas

Odgovor Napisal/-a mjhuligan »

Zdravo!
Malo bom podprl in obrazložil Sebastianovo mnenje o vagonu. Vagon sam po sebi niti ni nevaren, predvsem so nevarni odseki proge po kateri vozi. Tam kjer je proga dvignjena lahko pride iz takšnih ali drugačnih razlogov do iztirjenja, tal ni da bi lahko stopil iz vagona in preprečil prevračanje in v tem primeru lahko samo upaš in si želiš, da bo vagon prej na tleh kot ti. Še bolj pa je to nevarno za tistega , ki se vozi s hrbtom v smeri vožnje. Vagon v tem primer s svojimi 50-70kg po moji oceni ne bo lomil samo kosti.
Vsekakor podpiram gradnjo vrtnih železnic samo naj bodo varne, kajti vsaka najmanjša nezgoda bo vrgla slabo luč na vse.
LP Marko
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 13:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: Gorička železnica - Prosečka vas

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Vagon sam po sebi ni nevaren... ne vem, meni je ona mizica sama po sebi nevarna, saj blokira gibanje potnika v primeru trka, prevrnitve... Morda so moji strahovi neupravičeni ampak vseeno, mene skrbi ona mizica.
Goran
sebastiant
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 946
Pridružen: 24.03.2008, 17:12
Kraj: Ljubljana

Re: Gorička železnica - Prosečka vas

Odgovor Napisal/-a sebastiant »

jurij napisal/-a:............ pri tem pa nihče ne zganja panike če kak otrok z stola pade, ali pa če komu kaka kost poči.
.........Sam sem pri svojih adrenalinskih športih imel več kot 40 prelomov kosti, pa sem klub temu pri 55 letih bolj fit, kot večina današnje mladine.
Zanimivo razmišljanje o varnosti na vaši železnici.
Branko napisal/-a:Jurij =D> =D> =D>
Upam, da g.Branko ni zaploskal zlomljenim kostem.

Želim vam vse dobro v vašem projektu, a vseeno malo pomislite pri nekaterih stvareh, ne bi rad, da se tudi tu ponovi kakšna "balonarska zgodba".
Pa lepo se imejte! :-#
Sebastian
jurij
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 589
Pridružen: 20.11.2011, 23:13
Kraj: Prosečka vas Mačkovci

Re: Gorička železnica - Prosečka vas

Odgovor Napisal/-a jurij »

sebastiant napisal/-a:
jurij napisal/-a:............ pri tem pa nihče ne zganja panike če kak otrok z stola pade, ali pa če komu kaka kost poči.
.........Sam sem pri svojih adrenalinskih športih imel več kot 40 prelomov kosti, pa sem klub temu pri 55 letih bolj fit, kot večina današnje mladine.
Zanimivo razmišljanje o varnosti na vaši železnici.
Zgoraj navedene stavke nisem napisal na osnovi mojega razmišljanja o varnosti na moji železnici, ampak na osnovi mojih življenskih izkušenj, in pa na osnovi spontanega ter preprostega načina življenja ljudi v našem okolju, tako da moje navedbe nimajo nič skupnega z mojim razmišljanjem o varnosti.

Res pa je da so se vse aktivnosti v času Počitnic na progi dogajale pod posebnimi pogoji in sicer samo v krogu najožjih prijateljev, pri tem pa sem osebno poskrbel za maksimalno varnost vseh, čeprav se tega na priloženih slikah ne vidi.

Drugače pa je proga še v gradnji in ima številne varnostne pomanjkljivosti, zaradi tega bo na progi celo zimo potekal samo redni vsakodnevni tovorni promet, in pa občasno tudi ostali izredni tovorni promet, oziroma tovorni transport izrednih dimenzij, za ves celoten ostali javni potniški promet pa je proga do konca gradnje popolnoma zaprta.

Sprva je bila otvoritev za potniški promet predvidena že to jesen, vendar pa se zaradi številnih objektivnih razlogov časovno ne izide, zato je otvoritev proge preložena do naslednje pomladi, ko bo končana celotna gradnja proge z vso pripadajočo varnostno infrastruktura z vsemi signali in opozorilnimi znaki, ter z vsemi navadnimi in avtomatskimi kretnicami, križišči tirov, zavarovanih prehodov čez progo, in pa z vsemi ostalimi varnostnimi sistemi in napravami, vklučno z primerno varnostno ograjo, katera je na viaduktu brezpogojno nujno potrebna.

Tako spoštovani Sebastian, zadnja dva odstavka v tem prispevku pa sem napisal na osnovi mojega razmišljanja o varnosti na moji železniški progi, pri tem pa upam da ste z navedenimi dejstvi zadovoljni, za vsa dodatna pojasnila pa stojim vsem z veseljem na razpolago, pa še lep pozdrav in prijeten vikend vam želim.
jurij
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 589
Pridružen: 20.11.2011, 23:13
Kraj: Prosečka vas Mačkovci

Re: Gorička železnica - Prosečka vas

Odgovor Napisal/-a jurij »

Tako pa izgleda Nalaganje in Transport tovora izredne širine.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
jurij
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 589
Pridružen: 20.11.2011, 23:13
Kraj: Prosečka vas Mačkovci

Re: Gorička železnica - Prosečka vas

Odgovor Napisal/-a jurij »

Začela se je gradnja prve kretnice.

Slika

Slika
jurij
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 589
Pridružen: 20.11.2011, 23:13
Kraj: Prosečka vas Mačkovci

Re: Gorička železnica - Prosečka vas

Odgovor Napisal/-a jurij »

Slika

Slika

Slika

Slika
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 13:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: Gorička železnica - Prosečka vas

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Tole pa zgleda nekam trdo, brez fleksibilnih delov. To še pride ali deluje na kak čuden način? Kako to, da si I profil položil in ga nimaš pokonci?
Goran
jurij
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 589
Pridružen: 20.11.2011, 23:13
Kraj: Prosečka vas Mačkovci

Re: Gorička železnica - Prosečka vas

Odgovor Napisal/-a jurij »

Gorchi napisal/-a:Tole pa zgleda nekam trdo, brez fleksibilnih delov. To še pride ali deluje na kak čuden način? Kako to, da si I profil položil in ga nimaš pokonci?
Kretnice bodo delovale vsekakor malo nenavadno, saj sem jih zasnoval po moji lastni inovativni ideji, tako se bodo vagoni in vlaki prestavljali na željeni tir samodejno in sicer brez kakršnega koli ročnega ali avtomatičnega obračanja. :idea:

I profili pa so v celotnem ravninskem delu proge in pa tudi v območju kretnic preprosto položeni leže, ker notranja dimenzija profila v ležečem položaju ustreza tirni širini 127 mm. :oops:

Slika
jurij
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 589
Pridružen: 20.11.2011, 23:13
Kraj: Prosečka vas Mačkovci

Re: Gorička železnica - Prosečka vas

Odgovor Napisal/-a jurij »

Prvi dve kretnici sta končani, tukaj pridejo še štiri kretnice in eno križišče tirov.

Slika

Slika
Uporabniški avatar
željko halambek
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 413
Pridružen: 26.06.2006, 19:16
Kraj: BREŽICE

Re: Gorička železnica - Prosečka vas

Odgovor Napisal/-a željko halambek »

Interesantna konstrukcija - nekaj takšnega še nisem videl. Čestitam!
jurij
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 589
Pridružen: 20.11.2011, 23:13
Kraj: Prosečka vas Mačkovci

Re: Gorička železnica - Prosečka vas

Odgovor Napisal/-a jurij »

Srce dveh Kretnic.

Slika

Slika
jurij
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 589
Pridružen: 20.11.2011, 23:13
Kraj: Prosečka vas Mačkovci

Re: Gorička železnica - Prosečka vas

Odgovor Napisal/-a jurij »

željko halambek napisal/-a:Interesantna konstrukcija - nekaj takšnega še nisem videl. Čestitam!
Res je Željko, na progi bo kar nekaj konstukcijskih posebnosti, katere sem zasnoval na osnovi mojih številnih inovativnih idej.

Posebnost so tudi samodejne kretnice, tako se bodo vagoni in vlaki sami razvrščali na željene tire, brez kakršnega koli obračanja kretnic.

Delovanje samodejnih kretnic pa si lahko ogledate na tem video posnetku, :train2 tukaj: https://youtu.be/IMjHJsnH2yQ
miloš
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 388
Pridružen: 26.11.2008, 10:12

Re: Gorička železnica - Prosečka vas

Odgovor Napisal/-a miloš »

Jurij,daj pokaži še ostrice,pri mojih letih mi namreč ni nič več jasno,kako delujejo.
LP Miloš
Odgovori