Serija JŽ 341

Kako kaj naše sosedje OBB, DB, HŽ, MAV....
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Pohorc, tej edini lokomotivi je sledila kasacija v 80-tih, vsaj po prebranem na hrvaškem forumu. Ena sama lokomotiva in je na voljo le še na nekaj fotografijah in spominih. Žalostno. :roll:
IC-Pohorje503

Odgovor Napisal/-a IC-Pohorje503 »

Gorchi napisal/-a:Pohorc, tej edini lokomotivi je sledila kasacija v 80-tih, vsaj po prebranem na hrvaškem forumu. Ena sama lokomotiva in je na voljo le še na nekaj fotografijah in spominih. Žalostno. :roll:
aha, škoda :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

kam za 341-001 v rijeku?!
thomcro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 610
Pridružen: 20.08.2006, 0:14
Kraj: Rijeka, Hrvatska

Odgovor Napisal/-a thomcro »

Biti će virtualna! Našao sam vrlo sličnu za Trainz i sad radim na repaintu. Zato su mi i potrebni podaci o boji ali već sam dobio konkretne podatke kako je izgledala. Biti će i slika za koji dan.
Pozdrav iz Rijeke
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Bravo Tomo, nadam se, da uspiješ. Ali na nijednom forumu gdje si se raspitivao po barvnoj fotki nisam vidjeo ni jedne barvne. Jesi barem koju dobio?
thomcro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 610
Pridružen: 20.08.2006, 0:14
Kraj: Rijeka, Hrvatska

Odgovor Napisal/-a thomcro »

Gorchi napisal/-a:Bravo Tomo, nadam se, da uspiješ. Ali na nijednom forumu gdje si se raspitivao po barvnoj fotki nisam vidjeo ni jedne barvne. Jesi barem koju dobio?
Jesam, dobio sam preko nekoliko na www.railfan-belgrade.org . Naći ćeš ih pod "History" pod "Serija JŽ 341" . Evo i slike kako to čudo izgleda. Mala napomena: boja nije konačna. Još ispipavam gdje idu boje.

Slika

Ali otprilike to će biti to. Otprilike! Mislim na razmještaj ne na nijanse boje.
Pozdrav iz Rijeke
Uporabniški avatar
jure80
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1120
Pridružen: 08.06.2006, 20:59
Kraj: Ljubljana - Žalec

Odgovor Napisal/-a jure80 »

Dobro si to skonstruiral! Bravo 8)
LP
Izidor
Nejc

Odgovor Napisal/-a Nejc »

jure80 napisal/-a:Dobro si to skonstruiral! Bravo 8)
To ni skonstruirano!! [-X Marveč repaint, ali po domače prebarvano!
Uporabniški avatar
bart
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1289
Pridružen: 07.03.2007, 19:50

Odgovor Napisal/-a bart »

Prebarvano že prebarvano, ampak je prej iskal [-( podatke, potem še nekej časa preživel za :kufe2 računalnikom.
Thomcro carsko.

Bart 8)
thomcro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 610
Pridružen: 20.08.2006, 0:14
Kraj: Rijeka, Hrvatska

Odgovor Napisal/-a thomcro »

I još preživljava. Nisam ni blizu kraju, tek sam ju načeo. Da bi dobio barem približno, trebati će najmanje 10 dana.
Pozdrav iz Rijeke
IC-Pohorje503

Odgovor Napisal/-a IC-Pohorje503 »

341 je enako kot SNCF B7001 ali B 9001! :)

lp
Nejc

Odgovor Napisal/-a Nejc »

kolega @bubaiva363 je pripopal nekaj slik v galerijo, thomcro, tako da če rabiš...
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4762
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

Vprašanje glede 341 serije

V knjigi V. Švajgerja ("Vlčna sredsta..??") se nahaja slika 4 osne električne lokomotive, vizuelno zelo podobna onim starim 361, katera stoji pred CD. Mislim celo, da je na sliki imela oznako serije 341, vendar mi trenutno knjiga ni dosegljiva. Lokomotive v živo nisem nikoli videl. Ali kdo ve, ali so sploh vozile pri nas. V isti knjigi se nahaja tudi slika nekega prastarega elektro motornika italjanske izdelave. Serije ne vem, sem se pa enkrat z njim, mislim da v začetku 60 let peljal nekje med Postojno in Logatcem.

Ali ima kdo kaj več informacij o the dve raritetah.

LP

Ljubitelj
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

o tem je bilo tu že kar precej tipk pritisnjenih , samo po starih postih je treba malo pogledat, pa se vse najde ....
... in potem se svizec zavije v folijo in si misli, da je čokolada .....
thomcro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 610
Pridružen: 20.08.2006, 0:14
Kraj: Rijeka, Hrvatska

Odgovor Napisal/-a thomcro »

Nejc napisal/-a:kolega @bubaiva363 je pripopal nekaj slik v galerijo, thomcro, tako da če rabiš...
Hvala za info, ali ja sam te slike prije nabavio na www.railfan-belgrade.org . Inače lokomotiva je u fazi finiširanja a to je i najteži dio posla. Tek sad treba vremena i strpljenja. Neće biti sigurno ovaj tjedan gotova. Staviti ću sutra nešto slika tek toliko da "pasete" oči. :lol: :lol: :lol:
Pozdrav iz Rijeke
Odgovori