Prototipi na češkem

Kako kaj naše sosedje OBB, DB, HŽ, MAV....
Uporabniški avatar
darko novák
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 122
Pridružen: 11.04.2007, 20:56
Kraj: češka

661

Odgovor Napisal/-a darko novák »

Hvala za 661 . Jaz sem bol strokovnjak prek motorje , in povem samo edino , da na svetu so bile za mene zanjimive samo nekaj motorjov , in to lokomtiva 661 in 664 , osbeno avto Porsche 911 biturbo, tovornjak s motorjem Detroit, na ladji Perkins.
Ja pa še kosilnica Bright Straton :lol:
Tisti prvi motorji če vzamem , to se že sliši po zvoki da to je nakaj posebnega , da to je koncert za ušesa, da vse dele motorja delajo kaj majo in vse igra skupaj točno igro na tisočino sekunde.
In za kaj tista kosilnica? :lol: ja- to pa mam na vrti že 10 let in vsako spomlad pridem na vrt napumpam malo benzina v karburator in štartam , in takoj odmah motor gre že deset let, nič nepopravljam, samo sem 1X zamenjal svečo in ulje zamenjavam, in koso brusim, nič drugega, Amerikanci ter Nemci znajo res delat motorje. Klobuk dol. :wink:
Mogoče bi me zanjimalo še spoznat Japonske motorje na lokomotivach.
LP darko - iz cz
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Res je, kot si napisal. Tudi Bright & Straton na vrtni kosilnici je zakon. Poznam primere, ki se vrtijo že skoraj 30 let, brez posebnega vzdrževanja. :D

Kenedi ima svojevrsten zveneč zvok. 664 ali Regani kot jim pravimo, so samo glasni. Pojejo pa nikakor ne, kot dizel-motor G-16 v Kenediju. Po nekih podatkih je ta motor bil razvit za ameriške podmornice. Uporabljal naj bi se za pogon električnega generatorja, torej za proizvodnjo elektrike v podmornici. Če je to 100% res, pa ne vem.

lp
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Uporabniški avatar
darko novák
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 122
Pridružen: 11.04.2007, 20:56
Kraj: češka

661

Odgovor Napisal/-a darko novák »

Vem da pri Kenedih imaš res , to je bil razvoj za podmornice , ter el.agregati in za to so bile zelo kvalitetne in zdržljive.

:lol: LP
LP darko - iz cz
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Darko, ali lahko zastavim eno malce osebno vprašanje? [-o<

Kako to, da tako izvrstno obvladaš slovenščino. Bolje, kot pa polovica forumašev - domorodcev. :lol:

Vsekakor moje čestitke. =D>
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Uporabniški avatar
darko novák
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 122
Pridružen: 11.04.2007, 20:56
Kraj: češka

ja slovenščina

Odgovor Napisal/-a darko novák »

:lol: Dolfe si :lol: mislim da si strojevodja ker jih poznam dost in ni nob eden nikdar nije pokvaril nič veselega.

Drugače , rojen sem bog ve , mama je iz Župelevca blizu Dobovi, in če pridem na češko rečejo mi jugo je prišel , če pridem v Slovenijo rečejo a Darko čeh prišel , kaj sem pol? Jaz rečem da sem slovenski špecialec na češkem :lol: :lol: še boš videl koliko pregleda mam :lol:
In za radi tega da smo bili na Sotli , mogu i da nešto pričam na hrvatskom jeziku. Jedino što mi neide na hrvatskom su ove , Brzoglas i Zračna luka , to nemogu.
Enkrat sem prišel iz Beograda na postajo v Dobovo , in če si nekaj tednov na morju in se ti jeziki malo pomotajo , in sem prašal šefa postaje , Molim ali ? on mene gleda in pove , Darko !! Proooosam? in takoj sem vedel da sem že v Soveniji :lol: :lol: TA šef postaje me spoznal ker on je igral v glasbi pri stricu v Kapelah klarinet.
Drugače mam tudi dost spoznatih na železnici v Sloveniji in na češkem.
To je kaj se tiče da nekaj Slovensko spoznam.
Še nekaj mam za pogledat , tale link je za ruski portal o železnici in majo tam forumi in galerije in tudi dobra videa za downland poglej preber
je tam velik sergejov in še bilo kakšnih in si lahko potegneš na svoj PC video in spustiš da vidiš kaj se dogaja na ruskih železnicah.
http://trainsim.ru/index.php?action=dow ... e=1&page=1

LP
LP darko - iz cz
Uporabniški avatar
Regan 664
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3625
Pridružen: 24.01.2006, 16:23

Odgovor Napisal/-a Regan 664 »

Hvala Darko za te izčrpne podatke o ruskih mašinah. :D
Uporabniški avatar
Griffith
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1140
Pridružen: 03.04.2007, 14:42
Kraj: Škofja Loka
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Griffith »

Ampak to je pa noro. Ena lokomotiva vleče toliko kot pri nas štiri.
Odgovori