Za sladokusce, ruska VL22

Kako kaj naše sosedje OBB, DB, HŽ, MAV....
Uporabniški avatar
Dirigent
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 976
Pridružen: 21.09.2005, 21:21

Grdavša na kub

Odgovor Napisal/-a Dirigent »

Grdavša je prava miss v primerjavi s tole rusko grdobo. Posebno grd je Lenin nad pruko.....
Uporabniški avatar
OrientExpress
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 453
Pridružen: 03.06.2006, 12:46

Re: Grdavša na kub

Odgovor Napisal/-a OrientExpress »

Dirigent napisal/-a:Grdavša je prava miss v primerjavi s tole rusko grdobo.

:D :D
sem ravno to hotel reč, pa si me prehitel :wink:
Po nji peljal te ženico
bom na Dunaj, v Gradec, v Trst ... in v Carigrad:)
Eurocity
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 28
Pridružen: 31.12.2006, 8:46
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Eurocity »

No no fantje...

Ne tako udrihat po ubogi ruski lokomotivi [-X . Meni je kar všeč, če se postavim v 30. leta prejšnjega stoletja. Sicer pa električne lokomotive v evropi in ameriki niso izgledale takrat kaj dosti drugače. Prepričan sem, da je spodobno opravljala svoje delo, ne glede na to, kam je kaj ali koga transportirala.
Tudi naši jugooblikovalci niso naredili kakih elektro lepotic v letih po 2 vojni :wink: .
Pa Čehi tudi niste blesteli v dizajnu elektrolokomotiv, v mislih imam serijo 230/240 :wink: .
Sem pa prepričan da so dobri stroji, mnogi še vedno služijo :D.


Lp, Marko
Uporabniški avatar
TERMINATOR
Mojster
Mojster
Prispevkov: 621
Pridružen: 11.02.2007, 11:45

Odgovor Napisal/-a TERMINATOR »

:D Eurocity, malo si me prehitel. S tem kažejo, da nimajo pojma o takratni tehniki električnih lokomotiv. Ta je bila za tiste razmere tehnični biser(torzijski amortizer, tri osni vrtljivi podstavni vozički z vsemi gnanimi osmi,tranvajsko obešanje vl.motorjev, ojačitve kabine za preprečitev narivanja, tega švabi še danes niso sposobni dojeti in izredna moč za tiste čase). 8) Podobna je bila tudi VL19
samo ta ni bila čisto Ruska(Ameriška električna oprema).
Samo še Francozi so imeli nekaj podobnega, švabi pa Američani so bili pa še na tehniki fiksnih vozičkov. :lol:

OrientExpress napisal/-a: Lahko pa kdo poskuša ugotoviti, katere lokomotive so vozile v smrt vrnjene slovenske domobrance, ustaše in četnike ... seriji 06 in 33?
](*,) Pa ja ne bomo sedaj v politiki? Čeprav bi bilo dobro videti kako fotko :-k
Uporabniški avatar
OrientExpress
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 453
Pridružen: 03.06.2006, 12:46

Odgovor Napisal/-a OrientExpress »

TERMINATOR napisal/-a:
](*,) Pa ja ne bomo sedaj v politiki? Čeprav bi bilo dobro videti kako fotko :-k
No, to žal ni politika, ampak boleča, nerazčiščena slovenska preteklost.

Kar se pa strojništva tiče, pa res nimam pojma - ti verjamem, da je (bila) lokomotiva tehnični biser - ampak o njeni lepoti smo prej razpravljali zgolj z vizualne plati, tehnično estetiko pa prepuščam vam, ki se na to spoznate :wink:

MMG: kaj je s to prepričitvijo narivanja? Kaj to pomeni? Je to problem pri mehih, pri katerih se kabina že pri trkih z nizko hitrostjo utegne odtrgat (če sem prav razumel debato o tem v neki drugi temi)?
Po nji peljal te ženico
bom na Dunaj, v Gradec, v Trst ... in v Carigrad:)
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

OrientExpress napisal/-a:
TERMINATOR napisal/-a:
](*,) Pa ja ne bomo sedaj v politiki? Čeprav bi bilo dobro videti kako fotko :-k
no, to žal ni politika, ampak boleča, nerazčiščena slovenska preteklost.
Naj se s tem zgodovina ukvarja. Današnja generacija nima s tem nič. Če bi tako razmišljali, potem lahko sežemo najmanj do Napoleonove invazije in okupacije, da o pokristjanjevanju niti ne govorimo.
Poleg tega, vsak zmagovalec v vojni počisti s svojimi nasprotniki. Ta način preživetja je star ravno toliko kot človeštvo samo. Jaz osebno gledam le naprej. Nazaj se ozrem le toliko, da se spomnim kje sem ga "butnil" in se tako izognem novemu kiksu. :lol:

OrientExpress napisal/-a: MMG: kaj je s to prepričitvijo narivanja? Kaj to pomeni? Je to problem pri mehih, pri katerih se kabina že pri trkih z nizko hitrostjo utegne odtrgat (če sem prav razumel debato o tem v neki drugi temi)?
Res je. Arny je imel v mislih togost koša lokomotive.

MMG, kabina pri Mehu se ne utrga. Le deformira se na prednjem koncu. Tako nekako kot pri avtomobilu, kadar gre za lažji trk.

lp
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Uporabniški avatar
OrientExpress
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 453
Pridružen: 03.06.2006, 12:46

Odgovor Napisal/-a OrientExpress »

Dolfe napisal/-a:
Naj se s tem zgodovina ukvarja. Današnja generacija nima s tem nič. Če bi tako razmišljali, potem lahko sežemo najmanj do Napoleonove invazije in okupacije, da o pokristjanjevanju niti ne govorimo.
Poleg tega, vsak zmagovalec v vojni počisti s svojimi nasprotniki. Ta način preživetja je star ravno toliko kot človeštvo samo. Jaz osebno gledam le naprej. Nazaj se ozrem le toliko, da se spomnim kje sem ga "butnil" in se tako izognem novemu kiksu. :lol:
Zadnjo poved si odlično napisal! Ravno to je najbolj koristno pri preteklosti. Narodna preteklost je v našem kolektivnem spominu in se je ne da pozabiti - niti je ne bi bilo dobro. Kaj namreč gradi narod? Zavest o skupni pripadnosti, ki izhaja predvsem iz jezika in kolektivnega zgodovinskega spomina. Zgodovina je še kako pomembna - ne zato, da bi živeli v njej in jo pretirano objokovali ali pa pretirano slavili (kot je počel prejšnji režim), ampak zato, da se iz nje nekaj naučimo, da gradimo na njej - sicer bi bili vedno na začetku ... in da se izognemu novim kiksom v sedanjosti in prihodnosti.
Si predstavljate tehniko brez Newtona, Volte, Ampera, Trevithicka ... nespametno bi bilo kar pozabiti njihova odkritja in začeti vse znova v vsaki generaciji. Prvi del tvoje objave oz. mnenja, Dolfe, me je res presenetil - pa ravno ti, ki se najbolj spoznaš na tehnično zgodovino na tem forumu.

Četudi bi res vsak zmagovalec počistil s svojimi nasprotniki, to še ne bi pomenilo, da je to prav ali da vsaj opravičuje posnemanje. Američani s svojimi nasprotniki Nemci niso počistili, ampak so jim še celo pomagali. Britanci in Francozi so hoteli po 2. svetovni vojni narediti iz Nemčije en velik pašnik ...
Po nji peljal te ženico
bom na Dunaj, v Gradec, v Trst ... in v Carigrad:)
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

OrientExpress napisal/-a:
Četudi bi res vsak zmagovalec počistil s svojimi nasprotniki, to še ne bi pomenilo, da je to prav ali da vsaj opravičuje posnemanje. Američani s svojimi nasprotniki Nemci niso počistili, ampak so jim še celo pomagali. Britanci in Francozi so hoteli po 2. svetovni vojni narediti iz Nemčije en velik pašnik ...
Sicer se skoraj v vsem strinjam s teboj. Vendar take zgodovinske travme imajo vsi. Vsi narodi! Le mi znamo bit unikatni in stare zamere naprej in naprej pogrevati in jih metati enemu drugemu pod nos. Kar me pa sploh moti, je to, da to nekateri s pridom izkoriščajo in s tem kujejo svoj politični kapital. Uboga raja pa itak vedno nasede. :?

OrientExpress, pozabljaš da Američani v II. svetovni vojni niso bili direktno prizadeti, tako kot ostali evropski narodi. Njih ni gazil arijski škorenj. Američani so šli, tako takrat - kot gredo danes v vsako vojno, le zaradi hotenja po gospodarski nadmoči. In ravno tako kot Hitler, le da malce bolj prefinjeno je**** cel svet.

Huuh, sva zabluzila. press Slika
:lol:

lp
Zadnjič spremenil Dolfe, dne 02.06.2007, 16:25, skupaj popravljeno 1 krat.
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Uporabniški avatar
OrientExpress
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 453
Pridružen: 03.06.2006, 12:46

Odgovor Napisal/-a OrientExpress »

Dolfe napisal/-a:
Sicer se skoraj v vsem strinjam s teboj. Vendar take zgodovinske travme imajo vsi. Vsi narodi! Le mi zamo bit unikatni in stare zamere naprej in naprej pogrevati in jih metati enemu drugemu pod nos.
Mislim, da je ves problem v tem, da še vedno nismo s tem razčistili - še vedno obstajata "dve vzporedni resnici" (kar je sicer nesmisel, resnica je lahko le ena). In problem je tudi, da ena stran vidi rešitev v odpuščanju, druga pa v pozabljenju - prva ne more pozabiti, druga pa ne odpustiti ... ko medvojnih generacij ne bo več, se bomo že nekako zmenili :D
Dolfe napisal/-a: OrientExpress, pozabljaš da Američani v II. svetovni vojni niso bili direktno prizadeti, tako kot ostali evropski narodi. Njih ni gazil arijski škorenj. Američani so šli, tako takrat - kot gredo danes v vsako vojno, le zaradi hotenja po gospodarski nadmoči. In ravno tako kot Hitler, le da malce bolj prefinjeno je**** cel svet.
ja, ta je dobra, nisem razmišljal o tej plati - da se interpretirati tudi tako - vse z gospodarsko koristjo Amerike. Po eni strani so manj zamerili Nemcem, po drugi strani pa so imeli še gospodarsko korist - nov trg. Recimo s talibani so precej strožje obračunali - ali pa atomska bomba na Hirošimo in Nagasaki - Japonci so jih precej bolj pičili s Pearl Harborjem. Pa vendar osebno sem optimist in mislim, da so Američani vendarle občuten napredek v primerjavi z velesilami v preteklosti (Rusi, Francozi, Britanci, Turki, Mongoli, Rimljani ...). Niso pa idealni.
Dolfe napisal/-a: Huuh, sva zabluzila. press Slika
:lol:
prav res :lol:
Po nji peljal te ženico
bom na Dunaj, v Gradec, v Trst ... in v Carigrad:)
Uporabniški avatar
TERMINATOR
Mojster
Mojster
Prispevkov: 621
Pridružen: 11.02.2007, 11:45

Odgovor Napisal/-a TERMINATOR »

:-({|=
Dolfi napisal/-a:Naj se s tem zgodovina ukvarja. Današnja generacija nima s tem nič. Če bi tako razmišljali, potem lahko sežemo najmanj do Napoleonove invazije in okupacije, da o pokristjanjevanju niti ne govorimo.
Poleg tega, vsak zmagovalec v vojni počisti s svojimi nasprotniki. Ta način preživetja je star ravno toliko kot človeštvo samo
OrientExpress napisal/-a:Zgodovina je še kako pomembna - ne zato, da bi živeli v njej in jo pretirano objokovali ali pa pretirano slavili (kot je počel prejšnji režim), ampak zato, da se iz nje nekaj naučimo, da gradimo na njej - sicer bi bili vedno na začetku ...
Dolfi napisal/-a:Vendar take zgodovinske travme imajo vsi. Vsi narodi! Le mi znamo bit unikatni in stare zamere naprej in naprej pogrevati in jih metati enemu drugemu pod nos. Kar me pa sploh moti, je to, da to nekateri s pridom izkoriščajo in s tem kujejo svoj politični kapital. Uboga raja pa itak vedno nasede
OrientExpress napisal/-a:Mislim, da je ves problem v tem, da še vedno nismo s tem razčistili - še vedno obstajata "dve vzporedni resnici" (kar je sicer nesmisel, resnica je lahko le ena). In problem je tudi, da ena stran vidi rešitev v odpuščanju, druga pa v pozabljenju - prva ne more pozabiti, druga pa ne odpustiti ... ko medvojnih generacij ne bo več, se bomo že nekako zmenili


:shock: Pa vidva sta prava filozofa........... :lol: :lol: :lol:


Odkrivata toplo vodo :lol:

Naša X generacija, pa tudi Y in verjetno tudi Z, ki ni občutila gorja do l.1945, pa tudi ne po l.1945 smatra, da je vojna(politika dejanj, ko sporazum zaradi profita ni mogoč) trgovsko polje konjskih in oslovskih mešetarjev. Najebejo pa zvočniki in roboti v človeški podobi.
Tu pa tam kakšen nedolžen.....tega pa je resnično škoda.
Uporabniški avatar
jure80
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1120
Pridružen: 08.06.2006, 20:59
Kraj: Ljubljana - Žalec

Odgovor Napisal/-a jure80 »

Tale debata pa prav nič ne sodi v ta forum. :old
LP
Izidor
Uporabniški avatar
Regan 664
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3626
Pridružen: 24.01.2006, 16:23

Re: Za sladokusce, ruska VL22

Odgovor Napisal/-a Regan 664 »

TERMINATOR napisal/-a:Slika
Na tabli z velikimi črkami piše Novočerkaskij elektrovozostroiteljnij zavod imena Semjona Budjonina (Budjonin je bil sovjetski maršal)

Manjše pisave pa ne vidim, nimam 1. grupe.

Obvladamo švasane črke.press
Uporabniški avatar
TERMINATOR
Mojster
Mojster
Prispevkov: 621
Pridružen: 11.02.2007, 11:45

Odgovor Napisal/-a TERMINATOR »

:D Potem je pa še po mojem sklepanju
serijska stevilka in letnica izdelave.
Teža
Moč
Napetost
Max.hitrost
Uporabniški avatar
darko novák
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 122
Pridružen: 11.04.2007, 20:56
Kraj: češka

Re: Za sladokusce, ruska VL22

Odgovor Napisal/-a darko novák »

Regan 664 napisal/-a:
TERMINATOR napisal/-a:Slika
Na tabli z velikimi črkami piše Novočerkaskij elektrovozostroiteljnij zavod imena Semjona Budjonina (Budjonin je bil sovjetski maršal)

Manjše pisave pa ne vidim, nimam 1. grupe.

Obvladamo švasane črke.press
Jaz sem pa mislil da Ruskomu jeziku in zgodovini so nas učili samo tle na češkem :wink: :wink:
LP darko - iz cz
Uporabniški avatar
Jembah
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1859
Pridružen: 05.11.2006, 17:38
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Jembah »

Darko nas so tudi ucili cirilico v soli :) (samo ne rusko).
Odgovori