Postaji Budimpešta Deli in Keleti

Kako kaj naše sosedje OBB, DB, HŽ, MAV....
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3866
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Re: Postaji Budimpešta Deli in Keleti

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

tomibus napisal/-a:Da ne bi odpiral nove teme, bom vprašal kar tule. Odpravljam se v Budimpešto, pa sem malo zmeden. Naziv "Budapest Deli pu." kot piše v voznem redu in naziv "Budapest Deli" - a gre za postajo ali sta to dve postaji, na kateri tocno konca pot nasa Citadella? Gledal sem namrec nekaj po zemljevidu in me je malo zmedlo, ker bi moral naprej na metro.

Lep podzrav!
Tomi
Tomi, Citadela te bo pripeljala na budimpeštansko postajo Deli, tisti pu je le kratica (po prostem prevodu) za postajo.
Tine
tomibus
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 103
Pridružen: 18.11.2005, 17:42
Kontakt:

Re: Postaji Budimpešta Deli in Keleti

Odgovor Napisal/-a tomibus »

Hvala lepa za odgovor.
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3866
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Re: Postaji Budimpešta Deli in Keleti

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

_Borsig_ napisal/-a: Vprašanje: Ali pred "Déli pályaudvar" še obstaja en vagon, pullman, ki je prdelan v lokal - bife!?
Imaš kakšno sliko?
Glede na to, da sem prenočeval ta vikend le kakih dvesto metrov od postaje Deli in seveda tudi od vagona so tukaj slike vagona restavracije

Slika
v objemu močnega vetra in s tem posledično nošenega snega

Slika
ker je ob vagonu močno pihalo, sem se premaknil v zavetje

Slika
sem bil pa zelo razočaran nad to restavracijo, lahko bi bila odprta in bi imeli na voljo kuhano vino, ki bi se ob takih vremenskih razmerah zelo prileglo, no nič bat, sem nadoknadil zamujeno na drugi lokaciji
Tine
Uporabniški avatar
Regan 664
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3625
Pridružen: 24.01.2006, 16:23

Re: Postaji Budimpešta Deli in Keleti

Odgovor Napisal/-a Regan 664 »

Tin€ napisal/-a:....., no nič bat, sem nadoknadil zamujeno na drugi lokaciji
Se ne bojimo, saj vemo, da si ta prav' Dolenjc.... :wink:
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4762
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: Postaji Budimpešta Deli in Keleti

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

Da ne bom odpiral nove teme, bom dodal opozorilo potencialnim fotografov na omrežju MAV. Od 13. januarja je potrebno imeti dovoljenej za slikanje, cena dovoljenja je 1250 HUF. Več v linku.

LPL
leteči vlak
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2574
Pridružen: 04.03.2009, 10:20
Kraj: Grosuplje

Re: Postaji Budimpešta Deli in Keleti

Odgovor Napisal/-a leteči vlak »

Ljubitelj napisal/-a:Da ne bom odpiral nove teme, bom dodal opozorilo potencialnim fotografov na omrežju MAV. Od 13. januarja je potrebno imeti dovoljenej za slikanje, cena dovoljenja je 1250 HUF. Več v linku.
Ne morem, da se ne bi oglasil. Meni se te prepovedi slikanja brez dovoljenja zdijo velika bedarija. Le kaj bo potem drugače, če imaš dovoljenje :?: .
Isto je na Hrvaškem, s tem, da tam dobiš dovoljenje (po pošti) popolnoma brezplačno in velja od januarja do decembra istega leta.
Gre v primeru MAV-a le za zbiranje denarja, ali kaj drugega?

Upam, da nas to ne bo nikoli doletelo :? .

lp
Aljaž
railfan
Kurjač
Kurjač
Prispevkov: 47
Pridružen: 06.02.2009, 10:29

Re: Postaji Budimpešta Deli in Keleti

Odgovor Napisal/-a railfan »

leteči vlak napisal/-a:
Ljubitelj napisal/-a:Da ne bom odpiral nove teme, bom dodal opozorilo potencialnim fotografov na omrežju MAV. Od 13. januarja je potrebno imeti dovoljenej za slikanje, cena dovoljenja je 1250 HUF. Več v linku.
Ne morem, da se ne bi oglasil. Meni se te prepovedi slikanja brez dovoljenja zdijo velika bedarija. Le kaj bo potem drugače, če imaš dovoljenje :?: .
Isto je na Hrvaškem, s tem, da tam dobiš dovoljenje (po pošti) popolnoma brezplačno in velja od januarja do decembra istega leta.
Gre v primeru MAV-a le za zbiranje denarja, ali kaj drugega?

Upam, da nas to ne bo nikoli doletelo :? .

lp
Letos spomladi sem se z nahrbtnikov odpravil v Istanbul, in sicer preko Budimpešte in Bukarešte. Povsod sem s fotoaparatom skakal naokoli in nikjer mi ni nihče rekel da potrebujem dovoljenje. Sicer ne vem zakaj, ampak mogoče je razlika če daječ izgled kot da delaš slike kot profesionalec za kakšno revijo ali kot turist za spomin.
Uporabniški avatar
Anzee
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 808
Pridružen: 08.04.2008, 12:55

Re: Postaji Budimpešta Deli in Keleti

Odgovor Napisal/-a Anzee »

Osebno bi se pozvizgal na to prepoved, sploh ce bi prisla v veljavo pri nas. Po logiki - vlak vozi po javni zelezniski infrastrukturi, na javnem mestu. Prevoznik ne more pricakovati "zasebnosti" njegovega voznega parka. Druga zgodba je morda slikanje v prvat depojih, kurilnicah, delavnicah...

Po mojem mnenju je tole "rdece" nategovanje naroda...

lp Anze
fotografija | video produkcija | graficno oblikovanje | tisk na majice | http://www.psgt-productions.com :)
Odgovori