Z vlakom v Poznan

Kako kaj naše sosedje OBB, DB, HŽ, MAV....
Odgovori
fan
Pom. strojevodje
Pom. strojevodje
Prispevkov: 51
Pridružen: 11.12.2005, 15:32
Kraj: Ljubljana

Z vlakom v Poznan

Odgovor Napisal/-a fan »

Septembra bom šel verjetno službeno z vlakom v Poznan. Ali ima kdo kakšne izkušnje glede relacije? DB svetuje preko Berlina ali pa preko Dunaja in Varšave. Kaj menite pa vi? Pa cena?
Vedno v iskanju novih železniških dogodivščin
filipinho
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 21
Pridružen: 24.06.2010, 8:23
Kraj: Ljubljana

Re: Z vlakom v Poznan

Odgovor Napisal/-a filipinho »

Lep pozdrav!

Tudi meni se zdi najbolj smiselna varianta potovanja v Poznan čez Berlin, čeprav izkušenj s potovanjem na Poljsko nimam. Priporočam odhod iz Ljubljane ob 23.50, saj tako prideš v Poznan pozno popolde in ne ponoči, nekaj pa imaš tudi od vožnje. Prestopiti je tako treba le dvakrat (Munchen, Berlin). Na nemškem ICE-ju pa iz lastnih izkušenj priporočam neobvezno rezervacijo sedeža ( stane od 3,5 do 6 eurov), ker so vlaki pogosto polno zasedeni. O ceni se lahko pozanimaš v infocentru, razmisliš pa lahko tudi o nakupu karte Interrail Global Pass 5 potovalnih dni v 10-ih dneh.
Lp, Filipinho
fan
Pom. strojevodje
Pom. strojevodje
Prispevkov: 51
Pridružen: 11.12.2005, 15:32
Kraj: Ljubljana

Re: Z vlakom v Poznan

Odgovor Napisal/-a fan »

Filipinho, super ideje, hvala!
Nazaj bom pa verjetno šel na Katowice in potem z nočnim vlakom na Dunaj. Od tam je seveda najbolj priročna Emona!
Vedno v iskanju novih železniških dogodivščin
fan
Pom. strojevodje
Pom. strojevodje
Prispevkov: 51
Pridružen: 11.12.2005, 15:32
Kraj: Ljubljana

Re: Z vlakom v Poznan

Odgovor Napisal/-a fan »

No, pa sem bil v Poznanu!

Čeprav sem razmišljal, da bi šel z vlakom preko dunaja in Katowic, sem se nazadnje odločil za pot preko Berlina, saj mi je tako bolj ustrezalo glede na potreben prihod v Poznan in odhod domov.

Potoval sem takole:

Ljubljana - München: 23.50 - 6.15 MV
München - Berlin: 7.19 - 13.10 ICE
Berlin - Poznan, prestop Frankfurt/Oder: 13.48 - 18.15 RG

Poznan - München: 21.33 - 9.00 (kurzni vagon) EN/CNL
München - Salzburg: 9.42 - 11.42 RG
Salzburg - Beljak: 12.12 - 14.43 IC
Beljak - Ljubljana: 14.52 - 16.33 IC

Najceneje je bilo, da sem vzel InterRail Global Pass 5 dni v 10 dneh ter 2x doplačilo za ležišče.

Pot je bila prav prijetna. Mogoče se je najbolj vleklo med Nürnbergom in Leipzigom, saj je šel vlak po običajni ovinkasti progi (beri: po slovensko hitro).
Vedno v iskanju novih železniških dogodivščin
Odgovori