Fotografije HŽ-a

Kako kaj naše sosedje OBB, DB, HŽ, MAV....
Uporabniški avatar
željko halambek
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 413
Pridružen: 26.06.2006, 18:16
Kraj: BREŽICE

Re: Fotografije HŽ-a

Odgovor Napisal/-a željko halambek »

Ljubitelj napisal/-a:Ali obstaja kakšna informacija ali slika o obratovanju lokomotiv HŽ1081 v letih 1995-96 na reški progi (začasno sposojene 8 osne PKP ET41)?

LPL


Slika
Foto: Dragutin Kušt, september 1995
http://www.zeljeznice.net/forum/index.p ... -1081-075/" onclick="window.open(this.href);return false;
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4762
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: Fotografije HŽ-a

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

Željko najlepša hvala.

Kakšne pa so bile izkušnje v prometu, predvidevam slabe, ker so jih vrnili.

LPL
Uporabniški avatar
željko halambek
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 413
Pridružen: 26.06.2006, 18:16
Kraj: BREŽICE

Re: Fotografije HŽ-a

Odgovor Napisal/-a željko halambek »

Še nekaj slik JŽ SŽ in HŽ-a med katerimi je tudi "kornjača" HŽ 1081.

http://www.drehscheibe-online.de/foren/ ... 17,6666579" onclick="window.open(this.href);return false;
(mogoće treba dvakrat odpreti tale link da se umaknejo reklame oziroma ga odpreti v dveh oknih)

Zakaj so jih vrnili ? Verjetno so obnovili zadostno količino mehov ("žutk").
Uporabniški avatar
Laurus97
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 284
Pridružen: 27.05.2013, 18:04
Kraj: Kutina, Hrvatska

Re: Fotografije HŽ-a

Odgovor Napisal/-a Laurus97 »

2044 028&029 u Zagrebu na GK;

Slika
Pozdrav iz Hrvatske!
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4292
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: Fotografije HŽ-a

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4113
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: Fotografije HŽ-a

Odgovor Napisal/-a mkx »

Ali kdo ve, zakaj so šli pri tejle modernizaciji dvigati prednji del (hladilnik DM) za cca četrt metra? Sicer je videti, kot da je to značilnost vseh "Turneric", torej 2062-1xx...
LP, Metod
TGV Lyria
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2559
Pridružen: 24.03.2008, 20:13
Kraj: Baška grapa

Re: Fotografije HŽ-a

Odgovor Napisal/-a TGV Lyria »

mkx napisal/-a:Ali kdo ve, zakaj so šli pri tejle modernizaciji dvigati prednji del (hladilnik DM) za cca četrt metra? Sicer je videti, kot da je to značilnost vseh "Turneric", torej 2062-1xx...
Morda kakšna povezava z namestitvijo opreme za vožnjo v tandemu, ali kakšne druge računalniške opreme? Samo sklepam, ker je to bila kar "ornk" modernizacija.
Hudo boli, ko Hrvati naredijo dejansko lepo lokomotivo, pa še izvirno shemo zraven. Mi pa samo kopiramo Nemce in Avstrijce ali pa držimo stare jugo barve.
Uporabniški avatar
Anzee
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 808
Pridružen: 08.04.2008, 12:55

Re: Fotografije HŽ-a

Odgovor Napisal/-a Anzee »

TGV Lyria napisal/-a: Hudo boli, ko Hrvati naredijo dejansko lepo lokomotivo, pa še izvirno shemo zraven. Mi pa samo kopiramo Nemce in Avstrijce ali pa držimo stare jugo barve.
Uf, tebi je res vsec ta barvna shema? Jaz imam skoraj raje grafite kot pa tole :roll:
fotografija | video produkcija | graficno oblikovanje | tisk na majice | http://www.psgt-productions.com :)
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4292
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: Fotografije HŽ-a

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

TGV Lyria napisal/-a:
Hudo boli, ko Hrvati naredijo dejansko lepo lokomotivo, pa še izvirno shemo zraven. Mi pa samo kopiramo Nemce in Avstrijce ali pa držimo stare jugo barve.
Nič me ne boli, vendar je kombinacija barv totalno zgrešena. Na rumen ali rdeči športni avto pašejo črna platišča in ne kar prva, ki jih najdeš, če se že dela barvna kombinacija... Počakaj, da se jo primejo mast, olje in nezgorela nafta.

In, če se me kaj vpraša PPD-jev dizelje vesoljsko lepši od te šminke.

Kar pa se tiče kopij barve. 25.000 € stane barvanje taurusa. Vzameš popularno barvo, ker je cenejša. In tu ne govorimo o kakšnem jupol pakiranju, ampak konkretnem ajmerju DB verkehrsrot barve.
TGV Lyria
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2559
Pridružen: 24.03.2008, 20:13
Kraj: Baška grapa

Re: Fotografije HŽ-a

Odgovor Napisal/-a TGV Lyria »

Re 4/4 napisal/-a: Nič me ne boli, vendar je kombinacija barv totalno zgrešena. Na rumen ali rdeči športni avto pašejo črna platišča in ne kar prva, ki jih najdeš, če se že dela barvna kombinacija... Počakaj, da se jo primejo mast, olje in nezgorela nafta.

In, če se me kaj vpraša PPD-jev dizelje vesoljsko lepši od te šminke.

Kar pa se tiče kopij barve. 25.000 € stane barvanje taurusa. Vzameš popularno barvo, ker je cenejša. In tu ne govorimo o kakšnem jupol pakiranju, ampak konkretnem ajmerju DB verkehrsrot barve.
Kombinacija barv je hrvaška zastava in čisto lepo sede. Samo mi smo pač nostalgično navajeni na zelene dizle in za mnoge so že hrvaški modri kamen spotike, še posebej zaradi razloga, zakaj jih Hrvati barvajo.
Cena pa ni opravičilo za našo neizvirnost, sorry...če lahko Hrvati, zakaj ne moremo mi? Imeli smo briljantno barvno kombinacijo na "Pohorc brižitah" in samo žal nam je lahko da je nismo obdržali. Pa tudi tale svetlo rumena, sicer ni ravno presežek, ampak je vsaj prepoznavna. Zakaj ne moremo vzeti npr. svetle zelene, ki je prepoznavna slovenska barva v športu? Tole rdeče farbanje mašin in garnitur je kopiranje Nemcev in že vidim nove Stadlerje, kako bodo v isti barvi kot nemški, le da z rumenimi vrati.
Uporabniški avatar
Anzee
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 808
Pridružen: 08.04.2008, 12:55

Re: Fotografije HŽ-a

Odgovor Napisal/-a Anzee »

TGV Lyria napisal/-a: Kombinacija barv je hrvaška zastava in čisto lepo sede. Samo mi smo pač nostalgično navajeni na zelene dizle in za mnoge so že hrvaški modri kamen spotike, še posebej zaradi razloga, zakaj jih Hrvati barvajo.
No, men se zdi pa ravno kopiranje barv zastave bedasto neizvirno. Dizajn pa kot na ameriskih lokomotivah iz 50tih (s tem da so bile tam bistveno bolj posrecene barvne kombinacije) oz. nakičena nadgradnja jugo dizajna iz preteklega casa.
TGV Lyria napisal/-a: Imeli smo briljantno barvno kombinacijo na "Pohorc brižitah" in samo žal nam je lahko da je nismo obdržali.
Hehe, upam da ne zameris ampak ze v prejsnjem postu sem hotel zapisati da "zagotovo so ti bile pohorc brizite vsec" :) Pa si se "izdal". Meni so bile verjetno res ene izmed najgrsih voznih sredstev sploh :) Ne narobe razumet, vsak ima seveda svoj okus, tako da ce so ti bile vsec, super! Tudi punce nam niso vsem iste vsec :thumbupl
TGV Lyria napisal/-a: Tole rdeče farbanje mašin in garnitur je kopiranje Nemcev in že vidim nove Stadlerje, kako bodo v isti barvi kot nemški, le da z rumenimi vrati.
Upam da bodo res taki, ker bodo taksni pac lepi. Ne bo pa nic narobe ce naredijo kaj drugacnega ampak vseeno vsecnega. Je pa sicer nasa barvna shema Desirojev po mojem mnenju resnicno dobra in obenem drugacna. Pri rdeci barvi je resnicno skoda predvsem to, da med barvami najhitreje zbledi. Desiroji ki prihajajo iz revizije sedaj ponovno izgledajo res lepo!
fotografija | video produkcija | graficno oblikovanje | tisk na majice | http://www.psgt-productions.com :)
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4292
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: Fotografije HŽ-a

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

TGV Lyria napisal/-a:
Cena pa ni opravičilo za našo neizvirnost, sorry...če lahko Hrvati, zakaj ne moremo mi? Imeli smo briljantno barvno kombinacijo na "Pohorc brižitah" in samo žal nam je lahko da je nismo obdržali. Pa tudi tale svetlo rumena, sicer ni ravno presežek, ampak je vsaj prepoznavna.
Rumena brižita je neverjetno lepa, to se strinjam. Ne moreš pa na dizel, ki bruha iz izpuhov vse živo, barvati z barvami, ki postanejo grde, ko se nabere umazanija. Tisti temno zeleni ali modri dizli še nekako spregledaš. Ne pa žive barve. Sploh pa kombinacija totalno zgrešena s črnim fremom in podstavnimi voznički. Niti ni kombinacija poplna. Zakaj je prekinitev modre na boku? In zakaj je kabina cela modra ij manjka malo rdeče na zgornjem delu? Kiks na kiks. Nekako normalna bi še bila, če ne bi bilo toliko prelivanja in prekinitev barv in bi bila takšne barve kombinacije, ki se podajo s črno, kot na tem primeru
Cena pa... Jasno, da se barva s tisto, s katero boš imel najnižje stroške. Kilogrami barv, ki niso popularne stanejo bistveno več. Ko dobiš v roke račun za elektroniko, ki stane tudi več, kot barvanje, potem je račun popolnoma jasen. Hrvati pa... Saj teh stroškov še ne poznajo oziroma jim je država odpisala dolg HŽ Carga, naj se zapravlja sedaj, kaj novega še dolgo ne bo kupljeno, ker se prenavljajo obstoječe, zgleda, da so poceni za prenovo. :lol:. Somi so pa komaj prišli iz garancije...
preglednik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1947
Pridružen: 20.09.2006, 15:24
Kraj: Primorska

Re: Fotografije HŽ-a

Odgovor Napisal/-a preglednik »

Logika oblikovalcev in dizajnerjev ubira svoje poti...
preglednik
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4113
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: Fotografije HŽ-a

Odgovor Napisal/-a mkx »

preglednik napisal/-a:Logika oblikovalcev in dizajnerjev ubira svoje poti...
In pri tem imaš nekaj dobrih oblikovalcev in množico slabih. Ne vem, ali je potrebno trikrat ugibati katere si lahko privošči najeti skoraj bankrotirana firma (kot sta SŽ kot celota in HŽ Cargo). Verjetno nobenega od teh in gre po liniji: "ličar, ti si mojster za barve: kakšne barve naj bo zgornja tretjina karoserije?"
LP, Metod
Uporabniški avatar
igor72
Mojster
Mojster
Prispevkov: 4636
Pridružen: 28.09.2005, 17:07
Kraj: Primorje

Re: Fotografije HŽ-a

Odgovor Napisal/-a igor72 »

Anzee napisal/-a:
TGV Lyria napisal/-a: Hudo boli, ko Hrvati naredijo dejansko lepo lokomotivo, pa še izvirno shemo zraven. Mi pa samo kopiramo Nemce in Avstrijce ali pa držimo stare jugo barve.
Uf, tebi je res vsec ta barvna shema? Jaz imam skoraj raje grafite kot pa tole :roll:
Ne samo grda, prav nagravžno kičasta je in po moje nima para do sedaj videnega....no edino nekdanji Pohorc je bil še večji polom....
LEP DAN
Igor
Odgovori