Potovanje v Rim: načrtovanje

Kako kaj naše sosedje OBB, DB, HŽ, MAV....
Odgovori
fan
Pom. strojevodje
Pom. strojevodje
Prispevkov: 51
Pridružen: 11.12.2005, 15:32
Kraj: Ljubljana

Potovanje v Rim: načrtovanje

Odgovor Napisal/-a fan »

Pozdravljeni!

V začetku oktobra načrtujem pot z vlakom v Rim in nazaj.
Pa imam vprašanje: ali mogoče kdo ve, če "globalne cene" pomeni, da prej, ko kupiš, ceneje je? Ali bi se splačalo preko spletne strani italijanskih železnic že sedaj kupiti vozovnico?
Ali kdo pozna spletno stran, na kateri bi bile sestave italijanskih vlakov? Posebno me zanima ICN iz Neaplja in Rima za Trst/Videm. Ali je z njim že kdo potoval?
Šel bom seveda z vlakom iz Trsta.

Hvala za vse namige.
Vedno v iskanju novih železniških dogodivščin
dare20
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 371
Pridružen: 10.02.2011, 15:59

Re: Potovanje v Rim: načrtovanje

Odgovor Napisal/-a dare20 »

fan napisal/-a:Pozdravljeni!

V začetku oktobra načrtujem pot z vlakom v Rim in nazaj.
Pa imam vprašanje: ali mogoče kdo ve, če "globalne cene" pomeni, da prej, ko kupiš, ceneje je? Ali bi se splačalo preko spletne strani italijanskih železnic že sedaj kupiti vozovnico?
Ali kdo pozna spletno stran, na kateri bi bile sestave italijanskih vlakov? Posebno me zanima ICN iz Neaplja in Rima za Trst/Videm. Ali je z njim že kdo potoval?
Šel bom seveda z vlakom iz Trsta.

Hvala za vse namige.

Če ti pomaga ta povezava:

http://www.fsitaliane.it/
Jake
Kurjač
Kurjač
Prispevkov: 44
Pridružen: 09.10.2010, 23:38

Re: Potovanje v Rim: načrtovanje

Odgovor Napisal/-a Jake »

Za po Italiji ti priporočam, da vzameš t.i. "InterRail One Country Pass", te bo vrjetno še najceneje prišlo. V ceno sicer ni vključeno potovanje z ICN, za minimalno doplačilo pa se lahko pelješ tudi z njim. Drugače pa ti svetujem, da se oglasiš na eni izmed info točk, ki so locirane na postajah (Ljubljana, Maribor, ...), kjer ti bodo znali najbolje svetovati in ti bodo ponudili najboljšo opcijo zate. :wink:
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3868
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Re: Potovanje v Rim: načrtovanje

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

@ fan, globalna cena pomeni, da plačaš "na polno". V kolikor potuješ sam in si mlajši, je na voljo kar nekaj popustov, med njimi je tudi zgoraj omenjeni (@Jake).

Na info točkah SŽ-ja boš izvedel okvirne podatke, še najbolj točno ti bodo povedala dekleta na mednarodni blagajni. Včasih dobiš od njih namig, da ne kupuj pri njih, saj lahko preko spleta kupiš v državi po kateri potuješ bistveno ceneje. Jaz sem ta nasvet upošteval in kar nekaj privarčeval na povratni relaciji Berlin - Hamburg.
Tine
fan
Pom. strojevodje
Pom. strojevodje
Prispevkov: 51
Pridružen: 11.12.2005, 15:32
Kraj: Ljubljana

Re: Potovanje v Rim: načrtovanje

Odgovor Napisal/-a fan »

Hvala vsem za nasvete!

Na koncu sem kupil vozovnice kar preko spleta - spletnih strani italijanskih železnic.
Cena za povratno potovanje Trst - Rim znaša 84 eur. Rezervacije so vključene.
Vedno v iskanju novih železniških dogodivščin
grega
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1618
Pridružen: 12.09.2006, 17:29
Kraj: Štajerska
Kontakt:

Re: Potovanje v Rim: načrtovanje

Odgovor Napisal/-a grega »

Da vprašam, kar v tej temi. A mi lahko kdo pove kako točen je ponavadi EN 440 za Benetke ?? Sprašujem zato ker bi v Benetkah Mestre presedal za Bologno pa me zanima, če je 35 minut dovolj za ujeti naslednji vlak ??
Uporabniški avatar
igor72
Mojster
Mojster
Prispevkov: 4637
Pridružen: 28.09.2005, 17:07
Kraj: Primorje

Re: Potovanje v Rim: načrtovanje

Odgovor Napisal/-a igor72 »

grega napisal/-a:Da vprašam, kar v tej temi. A mi lahko kdo pove kako točen je ponavadi EN 440 za Benetke ?? Sprašujem zato ker bi v Benetkah Mestre presedal za Bologno pa me zanima, če je 35 minut dovolj za ujeti naslednji vlak ??
Zadnje čase je kar pogosto zamujen, vzrok je pa remont na Hrvaškem!
LEP DAN
Igor
grega
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1618
Pridružen: 12.09.2006, 17:29
Kraj: Štajerska
Kontakt:

Re: Potovanje v Rim: načrtovanje

Odgovor Napisal/-a grega »

igor72 napisal/-a:
grega napisal/-a:Da vprašam, kar v tej temi. A mi lahko kdo pove kako točen je ponavadi EN 440 za Benetke ?? Sprašujem zato ker bi v Benetkah Mestre presedal za Bologno pa me zanima, če je 35 minut dovolj za ujeti naslednji vlak ??
Zadnje čase je kar pogosto zamujen, vzrok je pa remont na Hrvaškem!
pol bom pa za vsak slučaj šel z naslendjim, hvala
Odgovori