Nemčija - Traureut; mala zgodbica o premiku....

Kako kaj naše sosedje OBB, DB, HŽ, MAV....
Odgovori
Barbarpapa1
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1639
Pridružen: 09.11.2005, 22:40
Kraj: Maribor

Nemčija - Traureut; mala zgodbica o premiku....

Odgovor Napisal/-a Barbarpapa1 »

Pozdravljeni

Sem malo tehtal, ali naj to zadevo dam med potopise, ali pa naj jo vtaknem sem. Pa se je zgodbica odvila v vsega parih minutah, obsega samo tri fotografije, pa še v Nemčiji se je dogajala. Zato umestitev sem in ne v fotopise.

Namesto uvoda:

V četrtek, 20.10.2011 se moral po službeni dolžnosti iti na sestanek v Traunreut, kjer je ena od številnih tovarn nemškega koncerna B/S/H (Bosch und Siemens Hausgeräte). Ta četrtek ni bil ravno najlepši za potovanje, zima je poslala prvo letošnjo najavo, celo pot je nekaj padalo iz nizkih, težkih oblakov. Samo, kar se mora, ni težko in tako sem se malo po deveti uri naslikal pri vratarnici omenjene fabrike...

Sestanek je bil dokaj kratek, stvaren in temeljit (kot vedno, ko se o probematiki pogovarjajo tehniki :wink: ) in okoli dvanajste ure sem bil že na poti proti domu. Pri vračanju iz tovarne moram v prvem semaforiziranem križišču zaviti na levo. To križišče je zelo zanimivo, ker se tukaj ceste ne križajo samo med seboj, temveč je v križišču tudi železnica, ki gre zelo blizu ene od cest. Za boljšo ponazoritev sem na guglovih kartah sunil naslednjo slikico:

Slika

Čakam tako lepo v križišču na rdeči, zadovoljen, ker je sestanek potekal tako gladko in ker se nam odpira možnost za nov posel. Polglasno skladbico, ki jo na radiju vrti Ö3, zmoti zamolklo brundanje z leve strani:

Slika

Sem hodim večkrat letno že od....od kdaj že :-k , jaaa, od leta 1995, pa še tega nisem bil deležen. Rdeča na semaforju še veslo sveti, in mi ne dovoli zavijanja v levo, ko se zgodi zanimiva stvar. Vlak pred križiščem ustavi in edini človek, ki ga je videti na lokomotivi, sestopi. Pred križiščem je ob progi na nizkem drogu omarica, v katero omenjen stric vtakne ključ in ga zasuče. In v tem trenutku si več noben avto ne upa čez progo, vsi semaforji, ki bi omogočali pot če slednjo, so rdeči. Nato pritisne na gumb na škatlici, ki jo nosi na prsih. Lokomotiva ga uboga in poooočasi, korakoma odvleče vlak preko križišča....

Slika

Slika

Stric spet malo porošta po škatlici in vlak se par korakov za križiščem ustavi. Striček lepo iztakne ključ iz prej omenjene omarice in odkoraka ob železnici preko ceste do druge, prav takšne omarice. Ko v njej obrne ključ, križišče zaživi, stric pa odkoraka po pločniku ob cesti v smeri lokomotive, ki ga potrpežljivo čaka...Jaz pa tega ne utegnem slikati, ker vozniki za menoj nekako ne delijo mojega entuzijazma do železnice in hočejo čimprej skozi križišče....

No, tako je en sam človek "na easy" spravil cel vlak čez križišče. Predvidevam pa, da je v tovarni (slednja ima kar nekaj tirov) sam poranžiral vlak (lokomotiva je imela na prednjem koncu tisto avtomatsko, iz kabine vodeno spenjačo), ga spel in odpeljal....Bolj učinkovito bo možno samo, ko bo zadeva laufala "Menschenfrei" (brez ludekof po naše...)

Pa da boste imeli lažjo predstavo, kje sem se potepal:

http://en.wikipedia.org/wiki/Traunreut

http://de.wikipedia.org/wiki/Traunreut

Proga na slikah pa je del te proge:

http://de.wikipedia.org/wiki/Traun-Alz-Bahn


Aja, namesto zaključka. Mi je bilo žal, da ni bil petek, bi še v Freilassing skočil. Tako pa....sem bil že okoli pete popoldan doma \:D/ , kar sploh ni slabo....

LP

Jože
Uporabniški avatar
STIB
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 445
Pridružen: 18.04.2006, 11:57
Kraj: Zagreb, HR

Re: Nemčija - Traureut; mala zgodbica o premiku....

Odgovor Napisal/-a STIB »

Barbarpapa1 napisal/-a:Pa se je zgodbica odvila v vsega parih minutah, obsega samo tri fotografije, pa še v Nemčiji se je dogajala.
Zanimivo (in v nauk mnogim!)
lp iz Zagreba
ZDRU
Uporabniški avatar
Tono
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4017
Pridružen: 13.05.2007, 15:44
Kraj: Ptuj

Re: Nemčija - Traureut; mala zgodbica o premiku....

Odgovor Napisal/-a Tono »

BP1,

suuuper. A imajo tudi kako tako škatlo s knofom za paro? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Dosta je više ćumura, prelazimo na jeftinu naftu!
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4115
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: Nemčija - Traureut; mala zgodbica o premiku....

Odgovor Napisal/-a mkx »

BP1, zelo zanimivo =D>

@Tono: imajo, reče se ji vokitoki:
»Bzzzp ... Nurmi, še dve šafli premoga na ogenj ... bzzzzzzzzzp« :mrgreen:
LP, Metod
Uporabniški avatar
Tono
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4017
Pridružen: 13.05.2007, 15:44
Kraj: Ptuj

Re: Nemčija - Traureut; mala zgodbica o premiku....

Odgovor Napisal/-a Tono »

Over and out :)
Dosta je više ćumura, prelazimo na jeftinu naftu!
Odgovori